News

#283 Newsy z dnia 28.04.2018

Z sobotnich wydarzeń: Niezależna firma przewiduje skok wartości Ethereum; Australijski regulator uaktualnia wytyczne dot. ICO i kryptowalut; Tajwan wprowadzi ścisłe regulacje kryptowalut; Binance inwestuje 15 mln dolarów w rozwój Bermudów; Wzrosty utrzymują się.

Niezależna firma przewiduje skok wartości Ethereum:

Niezależna firma doradztwa finansowego deVere Group, która świadczy usługi inwestycyjne i zarządzania majątkiem, przewiduje, że cena Ethereum może osiągnąć 2.500 dolarów do końca roku.

Firma doradztwa finansowego stwierdziła, że druga co do wielkości kryptowaluta może zwiększyć swoją wartość czterokrotnie dzięki rosnącemu wykorzystaniu tej waluty oraz stosowaniu inteligentnych kontraktów.

Przewiduje się, że cena Ethereum znacząco wzrośnie w tym roku i może osiągnąć 2.500 dolarów do końca 2018 r., co będzie kontynuowane w 2019 r. i 2020 r. […] Ta ogólna poprawa będzie napędzana przez trzy główne czynniki. Po pierwsze, coraz więcej platform używa Ethereum jako środka handlu. Po drugie, zwiększone wykorzystanie inteligentnych umów przez Ethereum. Po trzecie, decentralizacja chmury obliczeniowej.

– twierdzi Nigel Green, założyciel i dyrektor generalny deVere Group.

Powiedział on również, że wprowadzenie regulacji rynku kryptowalut jest tylko kwestią czasu. Zdaniem Greena spowoduje to większe zaufanie do rynku i lepszą ochronę inwestorów.

Współzałożyciel Fundstrat, Tom Lee, znany ze swojej zwyżkowej postawy dot. Bitcoina, na początku tego miesiąca powtórzył swoje obiecujące prognozy dotyczące ceny przewodniej kryptowaluty, informując CNBC, że pod koniec roku Bitcoin może osiągnąć wartość 25.000 dolarów.

Australijski regulator uaktualnia wytyczne dot. ICO i kryptowalut:

Komisarz Australijskiej Komisji ds. Papierów wartościowych i Inwestycji (ASIC), John Price, podczas wydarzenia Fintechowego w Sydney wygłosił przemówienie, w którym przedstawił zaktualizowane wytyczne dotyczące ICO i kryptowalut.

Rozwój innowacyjnych technologii, takich jak Blockchain i ICO, może zrewolucjonizować sposób w jaki nasze społeczeństwo angażuje się w produkty i usługi finansowe, jednak rewolucja jest ryzykowna … Oszustwa są niszczące jeśli chodzi o budowanie zaufania, i wszyscy musimy przyłożyć rękę do ich zapobiegania.

– mówi Price.

Jego mowa skupiła się na ochronie australijskich konsumentów, podkreślając, że australijskie prawo korporacyjne i konsumenckie ma zastosowanie, nawet jeśli ICO zostało stworzone i jest obsługiwane za granicą.

W ubiegłym roku ASIC opublikowała arkusz informacyjny zawierający wytyczne dla każdego podmiotu rozważającego ICO, potencjalnie wprowadzając je do australijskiej ustawy o przedsiębiorstwach z 2001 r., w zależności od rodzaju oferowanego tokena. ICO można uznać za „zarządzane systemy inwestycyjne”, akcje, oferty instrumentów pochodnych, lub bezgotówkowe instrumenty płatnicze. Price podkreślił także ich „podstawowy obowiązek, by nie wprowadzać w błąd lub oszukiwać poprzez jakiekolwiek oferty lub marketing”.

Komisarz powiedział, że w interesie przemysłu krypto jest „zbudowanie bardziej dojrzałego sektora, który może utrzymać długoterminowe zaufanie publiczne”, dodając, że ASIC współpracuje obecnie z innymi krajowymi i międzynarodowymi organami regulacyjnymi w celu doprecyzowania ram dla kryptowalut w zakresie podatków, przeciwdziałania praniu pieniędzy, systemów płatności i usług finansowych. 

ASIC ma otwarty umysł, jeśli chodzi o nowe technologie i modele biznesowe, uznając, że „odpowiednie środowisko regulacyjne pozwoli innowacjom fintech rozkwitać”.

Tajwan wprowadzi ścisłe regulacje kryptowalut:

Nowe przepisy dotyczące kryptowalut opracowywane są w celu zwalczania prania brudnych pieniędzy w kraju. Qiu Taisan, minister sprawiedliwości Tajwanu, na niedawnej konferencji tajwańskiej koalicji usług finansowych (FSC), stwierdził, że przepisy powinny wejść w życie do listopada 2018 r.

Tajwan w tym roku będzie gospodarzem Asia Pacific Group w zakresie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML). Oczekuje się, że grupa oceni obowiązujące w tym kraju przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy. Minister sprawiedliwości Taisan, chce, aby nowe prawa kryptograficzne zaczęły obowiązywać jeszcze przed tym wydarzeniem.

Tajwański Bank Centralny, a także Ministerstwo Spraw Wewnętrznych za pośrednictwem Biura Śledczego, będą odpowiedzialni za regulację rynku kryptowalut. FSC w tym miesiącu zaprosiło kilka krypto giełd, aby omówić ich działalność w tym kraju.

Głównym celem nowych przepisów kryptowalutowych Tajwanu będzie zapobieganie praniu pieniędzy, co zostało ogłoszone przez Gu Lixionga, prezesa Komisji Nadzoru Finansowego i Komisji Zarządzającej. W rezultacie banki w tym kraju zostały poinstruowane, aby oznaczyć konta Bitcoinowe jako „klientów wysokiego ryzyka”. Banki i inne instytucje finansowe dostały również instrukcje, aby informować swoich klientów o zagrożeniach związanych z inwestycjami w kryptowaluty.

Zagrożenie prania pieniędzy i finansowania terroryzmu pozostaje palącą kwestią, jeśli chodzi o kryptowaluty. Tajwan jednak nie planuje w najbliższym czasie zakazania kryptowalut. Wraz z rozwojem sceny krypto w Azji, kolejne kraje rezygnują z ambiwalentnej postawy na rzecz bardziej stanowczego stanowiska. Tajlandia, Chiny i Indie poważnie walczą z cyfrowymi walutami, podczas gdy Japonia i Singapur wydają się bardziej przyjazne kryptografii. 

Binance inwestuje 15 mln dolarów w rozwój Bermudów:

Premier i minister finansów Bermudy, David Burt, podpisał z Binance Group protokół ustaleń (MOU), podaje agencja informacyjna Bernews. Protokół ustanawia finansowanie programów edukacyjnych związanych z startupami fintech i Blockchain.

Burt podpisał MOU z Changpengiem Zhao, założycielem i dyrektorem generalnym drugiej co do wielkości na świecie giełdy kryptowalutowej według kapitalizacji rynkowej.

„(nasze cele) są zgodne z ich celami, polegającymi na zapewnieniu wiodącej dobrze uregulowanej jurysdykcji dopasowanej do rozwoju przemysłu fintech.

powiedział Burt.

Dodał, że Binance planuje rozwinąć „globalną bazę zgodności” na Bermudach, co zapewni około 40 miejsc pracy z czego co najmniej 30 trafi do obywateli Bermudów. Zgodnie z MOU, Binance wyda na szkolenia z rozwoju technologii Blockchain na poziomie uniwersyteckim dla Bermudów do 10 mln dolarów za pośrednictwem Binance Foundation. Firma dostarczy także do 5 mln dolarów na inwestycje w nowe Blockchainowe firmy na Bermudach za pośrednictwem Binance Labs.

Rząd Bermudów planuje stworzyć przyjazne ramy prawne dla wirtualnych walut i Blockchain. Zhao powiedział, że badania przeprowadzone przez Binance wykazały, że Bermuda ma „jeden z wiodących organów regulacyjnych” dla wirtualnej waluty:

Uważamy, że rząd i organ regulacyjny Bermudów są jednymi z najbardziej przystępnych, najrozsądniejszych i najbardziej przyszłościowo myślących na świecie.

Zhao mówi, że giełda rozpoczęła już współpracę z lokalnymi radcami prawnymi, aby zapewnić zgodność całego przedsięwzięcia z prawem.

Burt powiedział, że rząd chce uczynić Bermudy pierwszym krajem na świecie, który będzie kompleksowo rządził ICO w granicach jurysdykcji kraju:

Chcemy mieć pewność, że Bermudy są na świecie numerem jeden pod względem regulacji w tej przestrzeni. Mamy do ochrony reputację i będziemy ją chronić, jednak w tym momencie będziemy współpracować ze wszystkimi osobami, które naszym zdaniem reprezentują rozwój dla ludzi tego kraju oraz przyszłe szanse i miejsca pracy.

Binance w tym tygodniu nawiązał współpracę z ugandyjską organizacją Blockchainową, Crypto Savannah, aby wspierać rozwój gospodarczy i zatrudnienie młodzieży w tym kraju. Partnerstwo zamierza także przyciągnąć inwestycje do Afryki Wschodniej.

Wzrosty utrzymują się:

Po 24h, giełdy w dalszym ciągu wykazują tendencję wzrostową. Wartość Bitcoina wzrosła o 0,9%, Ethereum o 1,2%, Ripple o 2,3% i Litecoin o skromne 0,1%. Wyraźne wzrosty odnotował EOS – o 9,8% oraz Cardano o 17,3%. Nieznaczne spadki spotkały Bitcoina Cash i Monero, kolejno o 0,2%, i 1,6%.

Kapitalizacja całego rynku wzrosła o 7,7 mld dolarów i wynosi obecnie 428,5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 26,9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button