News

#285 Newsy z dnia 30.04.2018

Z poniedziałkowych wydarzeń: Japońscy regulatorzy zniechęcają do anonimowych altcoinów; UNICEF kopie kryptowaluty; Federalna Komisja Handlu edukuje o krypto oszustwach; MasterCard patentuje system do szybszej aktywacji węzłów; Na giełdach drobne korekty.

Japońscy regulatorzy zniechęcają do anonimowych altcoinów:

Japońscy regulatorzy zasugerowali uniemożliwianie giełdom kryptowalutowym handlu altcoinami skupionymi na anonimowości – Dash i Monero, podaje dziennik Forbes.

Artykuł informujący o wynikach spotkania ekspertów branżowych i krajowego organu nadzoru finansowego (FSA), przedstawia wypowiedź jednego z członków, dotyczącą środków zapobiegawczych dla altcoinów znanych z nacisku na prywatność i anonimowość użytkowników.

Powinniśmy się poważnie zastanowić, czy jakakolwiek zarejestrowana giełda kryptowalut powinna umożliwiać korzystanie z takich walut.

–  powiedział nienazwany w artykule członek spotkania.

W świetle styczniowego hacku na 530 mln dolarów na japońską giełdę Coincheck, FSA podejmuje działania mające zapewnić, że podobna sytuacja się nie powtórzy.

W połowie marca tego roku Coincheck wycofał Monero, Dash i ZCash, podczas gdy FSA nakładało kary na inne giełdy, które nie spełniły wymogów krajowego programu licencjonowania giełdowego. Giełdy, które chcą przestrzegać poleceń organów nadzoru, powinny wkrótce otrzymać pomoc od nowego japońskiego organu samoregulacyjnego.

UNICEF kopie kryptowaluty:

Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) chce wykorzystać komputery wspomożycieli do pozyskiwania darowizn poprzez wydobywanie kryptowalut. W tym celu organizacja uruchomiła stronę „The Hope Page” – stronę internetową, która kopie kryptowaluty za pomocą mocy obliczeniowej komputerów odwiedzających.

[strona] pozwoli Australijczykom zapewnić pomoc i nadzieję dzieciom podatnym na zagrożenia, po prostu otwierając stronę, gdy są w Internecie.

piszą w oświadczeniu.

Strona internetowa „The Hope Page” pozwala odwiedzającym wybrać, jaką moc obliczeniową chcą wnieść do procesu wydobywczego. Im dłużej pozostają na stronie, tym więcej kryptowaluty jest wydobywanej.

Wydobywanie jest całkowicie bezpieczne dla twojego komputera. Jeśli martwisz się o zużycie energii, zmniejsz ilość mocy obliczeniowej, którą przekazujesz.

– podaje organizacja.

Każda wydobyta kryptowaluta zostaje przekształcona w walutę gotówkową i przekazana na rzecz UNICEF Australia, aby pomóc dzieciom w trudnej sytuacji na całym świecie zapewniając środki takie jak bezpieczna woda pitna, żywność i szczepionki.

Według Jennifer Tierney, dyrektora ds. pozyskiwania funduszy i komunikacji dla UNICEF Australia, organizacja stara się wykorzystać nowe technologie, aby podnosić świadomość odnośnie bieżących kryzysów humanitarnych i zbierać darowizny na wsparcie dotkniętych nimi dzieci.

Federalna Komisja Handlu edukuje o krypto oszustwach:

Federalna Komisja Handlu (FTC) planuje w czerwcu zorganizować warsztaty dotyczące kryptowalutowych oszustw i wyłudzeń. Agencja ogłosiła, że w warsztaty pt. „Odszyfrowując oszustwa kryptowalutowe” będą zaangażowani interesariusze z organów ścigania, grupy obrońców praw konsumentów i firmy z sektora prywatnego w celu zbadania, w jaki sposób oszuści wykorzystują zainteresowanie publiczne kryptowalutami, takimi jak Bitcoiny i Litecoiny, oraz omówienia sposobów wzmocnienia pozycji i ochrony konsumentów.

Wydarzenie odbędzie się w Chicago w dniu 25. czerwca na DePaul University. Sesja, która jest bezpłatna dla publiczności, rozpoczyna się o godzinie 18.00 czasu lokalnego, a także będzie transmitowana na żywo na stronie internetowej FTC.

Zgłaszane oszustwa obejmują nieuczciwe inwestycje i możliwości biznesowe, plany typu „bait-and-switch” oraz pozornie wprowadzane na rynek koparki górnicze. FTC kontynuuje starania, aby edukować konsumentów o kryptowalutach i pociągać do odpowiedzialności oszustów. 

– powiedział FTC w oświadczeniu.

Jest to obszar, na którym w ostatnich miesiącach agencja skupia się znacznie częściej, o czym świadczą ich dotychczasowe ruchy w tej przestrzeni. Na przykład w ubiegłym miesiącu prawnicy FTC uzyskali nakaz sądowy wobec czterech organizatorów inwestycji z Florydy, którzy byli podejrzani przez agencję o promowanie oszustw związanych z kryptowalutami.

Ten przypadek pokazuje, że oszuści zawsze znajdują nowe sposoby wprowadzania na rynek starych schematów, dlatego FTC pozostanie czujnym niezależnie od platformy – lub używanej waluty.

– powiedział wówczas Tom Pahl, pełniący obowiązki dyrektora Biura Ochrony Konsumentów FTC.

MasterCard patentuje system do szybszej aktywacji węzłów:

W zgłoszeniu patentowym opublikowanym przez Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych, firma opisuje metodę, za pomocą której węzły mogą łączyć się i weryfikować zawartość konkretnego Blockchaina.  Dla MasterCard istotne jest zwiększenie szybkości z jaką węzły przechowujące kopię historii transakcji sieci mogą być aktualizowane.

MasterCard po raz pierwszy złożył wniosek w październiku 2016 r., w której wyjaśniali, że „Blockchain może przechowywać tysiące, miliony, a nawet miliardy zapisów transakcji w ogromnej liczbie różnych bloków”.

Mimo tego, że jest to część jego niezmiennej natury oznacza to również, że Blockchain może „zawierać tysiące, miliony lub miliardy bloków, z których każdy musi być zweryfikowany przez nowy węzeł przed wygenerowaniem i dodaniem nowych bloków do Blockchaina”.

Weryfikacja tak dużej liczby bloków może zająć znaczną ilość czasu […] W związku z tym istnieje potrzeba rozwiązania technicznego zwiększającego prędkość, z jaką można poruszać się po Blockchaine w celu jego weryfikacji […].

– twierdzi firma.

W tym celu proponowany system obejmowałby tak zwane „fast track flags” zawarte w nagłówkach bloków. Węzły Mastercard, będą wtedy mogły używać tych flag, aby szybciej skanować zawartość Blockchaina. Warto zauważyć, że zgłoszenie omawia również użycie specjalnie skonfigurowanego Blockchaina, który działałby jako odpowiednik oprogramowania dla węzłów i pomagałby w dalszym usprawnianiu procesu.

Na giełdach drobne korekty:

Ostatnia doba na giełdach była spokojnie dla większości walut, które w dużej mirze zaliczyły drobne korekty – Bitcoin na poziomie 0,2 %, Ripple 1,4% i Bitcoin Cash 2,6%. Wyraźniejszy spadek spotkał EOS – o 10,9%, a Ethereum zyskało na wartości o 0,5%. Z tłumu wyróżnia się dzisiaj TRON, ze wzrostem o 14,5%.

Kapitalizacja zmniejszyła się o 1 mld dolarów i wynosi obecnie 429 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 28,9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button