News

#288 Newsy z dnia 03.05.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Korea Pd. pracuje nad legalizacją nowych ICO i krypto; Reddit przywróci możliwość płatności kryptowalutami; Krajowe radio Chin oskarża OKEx o nielegalną działalność; Bloomberg twierdzi, że przyszłość kryptowalut jest niepewna; Przedsiębiorstwa nie planują wdrożenia technologii Blockchain; Kapitalizacja rynku rośnie.

Korea Pd. pracuje nad legalizacją nowych ICO i krypto:

Grupa ustawodawców z Korei Południowej pracuje nad ustawą mającą zalegalizować wprowadzanie nowych ICO i cyfrowych walut, podaje lokalny kanał informacyjny The Korea Times. Ruchowi temu przewodzi Hong Eui-rak, reprezentant rządzącej Partii Demokratycznej Korei, wraz z 10 innymi prawodawcami w celu poparcia projektu ustawy i uchwalenia jej jeszcze w tym roku.

Podczas swojego wystąpienia na forum poświęconym ICO i technologiom Blockchain na Zgromadzeniu Narodowym, Hong powiedział, że „projekt ustawy ma na celu zalegalizowanie ICO pod nadzorem rządu”. Powiedział także, że projekt ustawy opiera się na badaniach prowadzonych wspólnie przez jego biuro i Koreańskie Stowarzyszenie Handlu Międzynarodowego (KITA).

Główny cel (ustawodawstwa) pomaga wyeliminować niepewności związane z biznesem Blockchainowym.

– dodał Hong.

Zgodnie z projektem ustawy ICO zapoczątkowane przez organizacje publiczne i ośrodki badawcze będą podlegały ścisłemu nadzorowi Komisji ds. Usług Finansowych oraz Ministerstwa Nauki i ICT.

Chung Sye-kyun, mówca na Zgromadzeniu Narodowym, podkreślił rolę prawodawców w eliminowaniu politycznych niepewności związanych z cyfrowymi walutami i technologią Blockchain:

Blockchain i krypto mogą być wykorzystywane w różnych sektorach publicznych dla dobrych celów. Zważywszy na ich potencjał musimy pracować nad zmniejszeniem niepewności politycznej, z którą mają do czynienia.

– powiedział.

Reddit przywróci możliwość płatności kryptowalutami:

Platforma społecznościowa Reddit planuje przywrócić kryptowalutę jako opcję płatności dla swoich złotych członków – tym razem Bitcoin nie będzie jedyną opcją.

Główny dyrektor ds. technologii, Chris Slowe, powiedział w wywiadzie, że podczas gdy zwiększające się opłaty transakcyjne Bitcoina i problem integracji z jego procesorem płatności kryptowalutowych Coinbase, doprowadził do tego, że Reddit zrezygnował w marcu z Bitcoina jako metodę płatności, opcja ta najprawdopodobniej powróci po zakończeniu redesignu platformy.

Co więcej, Slowe stwierdził, że tym razem strona stara się dodać więcej opcji kryptograficznych niż tylko Bitcoin:

Przyglądaliśmy się innym kryptowalutom. W rzeczywistości było to częścią problemu z wysokimi opłatami w sieci Bitcoin. Rozważamy Ethereum i Litecoin, które są dostarczane przez Coinbase.

– mówi.

Reddit wyjaśnił w marcu, że decyzja Coinbase o wyłączeniu narzędzia Merchant Tool i zastąpieniu go nowym produktem Coinbase Commerce była po części przyczyną zrezygnowania z Bitcoina w witrynie. Problemem były również błędy dotyczące płatności, które dotyczyły niektórych użytkowników.

Coinbase Commerce, w porównaniu ze starszym produktem,  pozwala akceptować wiele różnych kryptowalut oraz ma inne nowe funkcje.

Krajowe radio Chin oskarża OKEx o nielegalną działalność:

Krajowe radio Chin, China National Radio (CNR), wyraziło wątpliwości co do legalności usług oferowanych przez OKEx – giełdę kryptowalutową z siedzibą w Hongkongu, uruchomioną przez OKCoin, poprzednio jedną z „Wielkiej Trójki” platform handlowych  w Chinach.

Poprzez swój kanał podcastowy „Voice of China” i później artykuł zatytułowany „Giełdy, które wciąż działają po wprowadzeniu zakazu”, CNR zarzuca, że OKEx rzekomo naruszyła prawo oferując kontrakty Bitcoinowe inwestorom z Chin kontynentalnych, po tym jak przeniosła swoją działalność za granicę.

Dziennikarz radiowy przytoczył dwa źródła o nazwiskach Yang i Zhang, rzekomych inwestorów, którzy skorzystali z usług OKEx. Twierdzą oni, że transakcje firmy z udziałem Bitcoina są zasadniczo oparte na nieregulowanych Bitcoinowych kontraktach terminowych typu future z opcją zwiększenia dźwigni finansowej w celu zwiększenia zysków i ryzyka.

Artykuł niepochlebnie wyrażał się o OKEx za domniemane uchylanie się od przepisów poprzez rejestrację w Belize, jednocześnie mając swoją siedzibę w Hongkongu – specjalnym regionie administracyjnym poza jurysdykcją Chin kontynentalnych.

Ponadto, powołując się na własne dochodzenia, stacja twierdzi, że rozwój technologiczny OKEx jest nadal zarządzany przez zespół OKCoin z siedzibą w Pekinie. W międzyczasie CNR poinformowała, że giełda nadal oferuje handel pozagiełdowy (OTC), który umożliwia inwestorom z Chin kontynentalnych kupowanie i sprzedawanie kryptowalut.

Bloomberg twierdzi, że przyszłość kryptowalut jest niepewna:

Bloomberg wyszczególnił zmienność kryptowalut, aktywność handlową oraz korelację z innymi aktywami przez okres 16 miesięcy. Opublikowany przez nich artykuł kończą konkluzją, że przeszłe osiągnięcia kryptowalut nie są gwarancją przyszłych osiągnięć.

Bloomberg zaczyna od zauważenia, że Bitcoin – i ogólnie kryptowaluty – mają tak ekstremalną zmienność, że nie są one obecnie przydatne do płatności w sklepach lub przy wynagrodzeniach. W artykule zauważono, że jedynymi inwestycjami niezwiązanymi z kryptografią, które wykazały podobną zmienność w tym 16-miesięcznym okresie, jest południowoafrykańska firma stojąca w obliczu skandalu księgowego i rosyjski bank, który otrzymał „największe wsparcie finansowe w historii Rosji”.

Zastanawiając się nad dominacją Bitcoina – jego wolumen obrotu i udział w kapitalizacji rynkowej są wykładniczo wyższe niż jakiejkolwiek innej kryptowaluty, w przeciwieństwie do tradycyjnie sprzedawanych akcji o ich stosunkowo równomiernej dystrybucji. Bloomberg cytuje założyciela LDJ Capital, Davida Drake’a, który zauważa, że handel mniejszymi kryptowalutami powinien być uważany za podobny do inwestowania w kapitał podwyższonego ryzyka na wczesnym etapie.

Bloomberg również zbadał powiązanie kryptowalut z tradycyjnymi klasami aktywów, co wykazało, że związek, jeśli w ogóle istnieje, jest obecnie słaby. Kryptowaluty mają tendencję do przemieszczania się ze sobą wzajemnie, z wyjątkiem wspieranego przez dolara Tether – podkreśla Bloomberg.

W ostatecznym rozrachunku agencja prasowa zwraca uwagę na fakt, że wysokie dochody możliwe dzięki ICO mogą zostać zahamowane z powodu rosnącej kontroli rządowej, takiej jak sonda kryptowalutowa Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Ponieważ przyszłość jest niepewna, zdaniem Bloomberga „inwestorzy powinni postępować ostrożnie”.

Przedsiębiorstwa nie planują wdrożenia technologii Blockchain:

Nowa ankieta przeprowadzona przez firmę badawczo-doradczą Gartner sugeruje, że organizacje są w dużej mierze apatyczne w stosunku do integracji technologii Blockchain.

Zgodnie z wynikami badań, w których pytano dyrektorów ds. informatyki (CIO) o stosunek firm do tej technologii, tylko 1 procent z nich wykazał jakąkolwiek chęć zastosowania Blockchain w swoich organizacjach. Co więcej, zaledwie 8 procent stwierdziło, że planuje krótkoterminowe eksperymenty z technologią Blockchain.

Jednak najbardziej godny uwagi może być fakt, że 77 procent ankietowanych CIO stwierdziło, że nie są zainteresowani ani nie mają planów opracowania i wdrożenia tej technologii.

Według wiceprezesa firmy Gartner, Davida Furlongera, ankieta dostarcza dowodów na „masowo rozdmuchany stan przyjęcia się i wdrożenia Blockchain”.

Istotnym jest, aby zrozumieć czym jest Blockchain i do czego jest on zdolny dzisiaj, w porównaniu do tego jak przekształci firmy, przemysł i społeczeństwo jutro.

– powiedział Furlonger.

CIO są bardziej ostrożni jeżeli chodzi o wdrażanie technologii Blockchain. Dwadzieścia trzy procent dyrektorów ds. Informatyki, wśród 293, którzy odpowiedzialni są za planowanie krótkoterminowe, uważa Blockchain za wymagającego wdrożenia nowych umiejętności, a 18 procent uważa, że umiejętności Blockchainowe są trudne do znalezienia. Reszta twierdzi, że do usprawnienia implementacji Blockchaina wymagana jest zmiana w strukturze działu IT.

Kapitalizacja rynku rośnie:

Po 24h, giełda w dalszym ciągu wykazuje tendencje wzrostową. Z dziesięciu największych walut, zaledwie trzy – EOS, Stellar i TRON – odnotowały spadki, kolejno o 5,2%, 0,1% i 4,5%. Reszta walut cieszy się wzrostami: Bitcoin na poziomie 3,5%, Ripple 4,3%, Bitcoin Cash 4,5%, Cardano 0,8% i Litecoin 9,4%. Na wyróżnienie zasługuje Ethereum ze wzrostem o 12,5% oraz IOTA o 24,3%.

Kapitalizacja całego rynku wzrosła o 26,2 mld dolarów i wynosi obecnie 455,2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 29,7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button