News

#29 Aktualności z dn. 17.08.2017

Z czwartkowych wydarzeń: Bitcoin może być niezależny od Internetu!; 47 mln dolarów zainwestowanych w BTC w rękach trzech ukraińskich polityków; Można już bezpiecznie przechowywać Bitcoin Cash; Wzrosty na giełdach.

• Bitcoin może być niezależny od Internetu!

Brzmi jak fantastyka? Może, ale Blockstream zastrzega, że ​​nie jest to tak szalony pomysł, jak się wydaje. Obecnie firma zajmująca się infrastrukturą Bitcoina uruchamia system Blockstream Satellite, czyli ambitną próbę wykorzystania dzierżawionych satelitów kosmicznych w celu transmisji Bitcoinów, niemal na całym świecie. Teraz użytkownicy Bitcoina w miejscach takich jak Afryka, Europa, Ameryka Południowa i Ameryka Północna mogą już korzystać z satelitów, aby pobrać łańcuch bloków, czyli listę wszystkich transakcji w sieci.

Zwolennicy Bitcoina uważają, że kryptowaluty mogą być szczególnie przydatne dla ludzi żyjących bez dostępu do internetu i/lub którzy żyją w obszarach o niestabilnej sytuacji gospodarczej. Firma wierzy, że końcowy wynik projektu, może rozwiązać kluczową kwestię stojącą przed siecią (łączna wartości sieci to 66 miliardów dolarów) – bez Internetu, nie można korzystać z Bitcoina. Blockstream postanowił rozwiązać ten problem, a rozwiązanie znalazł w… kosmosie!

Według prezesa Blockbridge’a, Adama Back’a – projekt polega na umieszczeniu Bitcoinów w rękach tych, którzy pilnie tego potrzebują:

Istnieje pewna korelacja między krajami o słabej infrastrukturze internetowej i niestabilnych walutach. Osoby, które mają bezpośrednią potrzebę dotyczącą Bitcoina to ci, którzy obecnie mają niestabilny dostęp do niego. Projekt ten poradzi sobie z tym problemem i, mamy nadzieję, pozwoli wielu ludziom wejść w posiadanie Bitcoinów.

Aby uruchomić pełny łańcuch bloków Bitcoina, wymagane jest połączenie z Internetem i 160 GB wolnego miejsca, a te założenia są rzadkością w niektórych regionach świata. Na przykład w całej Afryce Zachodniej, jest tylko jeden człowiek z pełnym węzłem. Istnieje jednak kilka innych technologii, które chcą korzystać z satelity.

Użytkownicy potrzebują niewielkiej anteny satelitarnej – jeśli mają już satelitę telewizyjną, mogą jej użyć, a także USB do podłączenia jej do komputera. Reszta może być dostępna za pośrednictwem darmowego, otwartego oprogramowania, takiego jak GNU Radio, do nawiązania połączenia radiowego.

Chris Cook, szef satelity Blockstream:

Koszt wejścia jest bardzo niski, pakiet sprzętu kosztuje trochę poniżej 100 dolarów.

Gdy użytkownicy mają już te narzędzia, mogą pobierać sekwencje bitów z satelity, budując pełny węzeł Bitcoina.

Jednak aby dokonać transakcji kupna/sprzedaży potrzebne jest połączenie internetowe. Transakcje zajmują około 250 bajtów. Chris Cook zapewnia, że użycie mobilnego połączenia internetowego do transmisji danych nie kosztowałoby więcej niż jednego dolara.

Szybki i bezproblemowy dostęp do danych z łańcucha bloków z dowolnego miejsca na świecie, niezależnie od miejscowej infrastruktury sieciowej i sytuacji gospodarczej, może przyczynić się do wzrostów wartości i stabilności Bitcoina.

• 47 mld dolarów zainwestowanych w BTC w rękach trzech ukraińskich polityków:

Rosyjska agencja prasowa w Rosji opublikowała raport w którym trzech rosyjskich polityków, należących do partii rządzącej – Parti Petro Poroszenko ujawniło, że posiadają Bitcoiny o łącznej wartości prawie 47 milionów dolarów.

Według raportu RIA Novosti, Dmitrij Golubov deklaruje, że posiada aż 8.752 szt. i jest to najwięcej z ujawnionych zasobów. Łącznie w rękach firmy Golubov znajduje się obecnie około 36 milionów dolarów, przeliczając po dzisiejszych cenach. Alexander Urbansky zadeklarował 2.494 szt. i jest to około 10 milionów dolarów, podczas gdy Dmitrij Belotserkovets zadeklarował 398 szt., ok 1,6 mln dolarów. Łącznie – 47 mln dolarów. Ujawnienia te są częścią wprowadzanej przez rząd reformy antykorupcyjnej, która wymaga, aby politycy i prawodawcy w kraju ogłosili publicznie swój majątek.

Jednocześnie upublicznienie informacji dotyczącej inwestycji w Bitcoina, odbywa się w czasie, gdy Ukraina podejmuje działania w kierunku regulacji prawnych Bitcoina i innych kryptowalut. Narodowy Bank Ukrainy, ujawnił, że jeszcze w tym miesiącu opublikuje opracowanie wspólnego stanowiska w sprawie statusu prawnego Bitcoina i jego regulacji. Rząd ukraiński spodziewa się, że do końca tego roku na ulicach Ukrainy stanie ok. 150 bankomatów BTC.

• Można już bezpiecznie przechowywać Bitcoin Cash:

Po 1. sierpnia, kiedy odbył się podział na Bitcoin i Bitcoin Cash, zaledwie kilka platform i portfeli obsługuje depozyty gotówkowe i wypłaty w Bitcoin Cash. Użytkownicy, którzy otrzymali Bitcoin Cash, mogą bezpiecznie przechowywać BCH na trzech portfelach – BitGo, BTC.com i Trezor.

BitGo zintegrował interfejs dla użytkownika w swoim głównym portfelu.

Ze względu na duże zainteresowanie klientów, BitGo umożliwi pełne wsparcie dla Bitcoin Cash. Wkrótce znajdziesz nową monetę w interfejsie BitGo i będziesz w stanie w pełni wysłać i odbierać BCH z portfela BitGo.

– powiedział Członek zespółu tworzącego BitGo.

Od 4. sierpnia 2017 r., zarówno obecni, jak i nowi użytkownicy BTC.com mogą wysyłać, odbierać i przechowywać Bitcoin Cash w portfelu BTC.com. BTC.com była jedną z pierwszych platform w branży, które umożliwiły integrację pełnego wsparcia dla użytkowników BCH. Podobnie jak w BitGo, BTC.com opracowała specjalny interfejs dla użytkowników korzystających z BCH. Portfel jest obecnie dostępny jako portfel internetowy.

Trezor, sztandarowy produkt firmy SatoshiLabs i jeden z najpopularniejszych bitcoinowych portfeli sprzętowych, w informacji dla Cointelegraph poinformował, że integracja BCH była znacznie trudniejsza niż oczekiwano. W oficjalnym blogu Trezor opisał trudności, jakie napotkał zespół ds. Rozwoju:

W dniu rozdzielenia Bitcoina zaczęliśmy zauważyć dziwne rzeczy. Podczas obsługi serwera Bcc Bitcore byliśmy świadkami tego, jak serwer tracił adresy i transakcje. Adresy miały ujemne saldo, co z technicznego punktu widzenia nie powinno być w ogóle możliwe. Spowodowało to opóźnienie we wdrożeniu, nie można było uruchomić portfela korzystającego z bazy uszkodzonych danych.

Od 1. sierpnia Bitcoin odnotowuje stałą tendencję wzrostową, osiągając wartości wszechczasów. Aktualna wartość Bitcoina to 4.443 dolarów, natomiast Bitcoin Cash plasuje się na poziomie 344,28 dolarów.

• Wzrosty na giełdach:

Dziś, podobnie jak wczoraj, większość kryptowalut „świeci” się na zielono, co oznacza że ich wartość rośnie. Cena Bitcoina w ostatnich 24. godzinach wzrosła o 4,79% i wynosi 4.443 dolarów. Kapitalizacja rynkowa również rośnie – od wczoraj o 3 mld dolarów i wynosi aktualnie 144,7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button