News

#291 Newsy z dnia 06.05.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Japoński regulator wprowadza nowe wymogi dla giełd; Huobi planuje utworzyć akcelerator Blockckchian; Kosmiczna koparka; Tydzień zakończony korektami.

Japoński regulator wprowadza nowe wymogi dla giełd:

Japoński organ nadzoru finansowego, Agencja ds. Usług Finansowych (FSA), przedstawił dalsze regulacje prawne dotyczące krajowych giełd kryptowalutowych. Regulator podejmuje się wzmożonych wysiłków, aby zapobiec powtórzeniu się styczniowego 532 mln hacku kryptowalut z giełdy Coincheck, największego włamania na giełdę w historii ekosystemu kryptograficznego.

Źródło w FSA powiedziało lokalnemu serwisowi informacyjnemu Nikkei Asian Review, że identyfikowanie potencjalnych zagrożeń z wyprzedzeniem było wyzwaniem dla organu nadzorującego.

Bez niezbędnego know-how, czuliśmy, że błądzimy we mgle, odnośnie tego jak dokładnie powinniśmy sprawdzić te różne aspekty.

– mówi źródło.

Nowe ramy obejmują środki ochrony inwestorów i próby odnowienia wewnętrznych systemów zarządzania giełdami.

Giełdy będą teraz musiały wielokrotnie w ciągu dnia monitorować konta klientów w poszukiwaniu podejrzanych fluktuacji, zarządzać zasobami klienta oddzielnie od tych w giełdzie i przechowywać kryptograficzne zasoby tylko w systemach offline. Będą również musiały stawić czoła bardziej rygorystycznym środkom przeciwdziałającym praniu pieniędzy (AML), które wymagają kontroli Know Your Customer (KYC), takich jak weryfikacja tożsamości i ochrona wieloma hasłami przy dużych przelewach.

Środki te w szczególności potwierdzają, że giełdy zarejestrowane przez rząd będą teraz musiały sprostać restrykcyjnym ograniczeniom – skutecznie zakazując handlu altcoinami zorientowanymi na anonimowość, takimi jak Dash i Monero.

FSA prześle inspektorów zarówno do nowych, jak i obecnych operatorów w celu sprawdzenia zgodności z nowymi środkami.

Huobi planuje stworzenie akceleratora Blockckchian:

Projekty akceleratorów Blockchain lub inkubatory, w ostatnim czasie wydają się być popularne – kluczowi gracze w branży angażują się w swoje własne projekty.

W zeszłym miesiącu Coinbase ogłosiła utworzenie funduszu venture na wczesnym etapie rozwoju, który pomógłby promować obiecujące projekty, które według nich pomogłyby całej branży. Coinbase zaznaczyła, że rozważałaby nawet zainwestowanie w firmy, które bezpośrednio konkurowałyby ze sobą w celu wzmocnienia siły przemysłu.

Binance również utrzymał swój inkubator, Binance Labs, przez ponad pół roku, zapewniając wsparcie dla obiecujących projektów w fazie pre-ICO. Jedną z wyjątkowych możliwości, które zapewnia inkubator Binance, jest możliwość notowania projektów na giełdzie, które przeszły przez ich system.

Coinbase i Binance to tylko dwie z wielu firm, które zaangażowały się w projekty badawcze i inkubator Blockchain.

Niedawno ogłoszono, że Huobi, jedna z największych giełd w Azji wydała własny projekt akceleratora. W niedzielę giełda ogłosiła, że zacznie udostępniać swoje własne „Globalne Kulturowe i Kreatywne Laboratorium Blockchain” z siedzibą w prowincji Hajnan w Chinach.

Tak zwane „Huobi Labs” będzie prowadzone we współpracy z chińską firmą medialną Tianya Community Network Technology. Oczekuje się, że firma przeznaczy na ten fundusz kwotę około 1 mld dolarów, mając nadzieję, że wpłynie to na wielu nowych graczy w branży.

Chociaż nie jest jasne, czy jest to po prostu korporacyjna gadanina, czy oficjalne oświadczenie, komunikat prasowy opublikowany przez Huobi wspomniał, że był to projekt, który osobiście zaplanował chiński prezydent Xi Jinping.

Jest to strategia na szczeblu krajowym, którą prezydent Xi Jinping osobiście zaplanował, osobiście rozwijał i osobiście promował.

– czytamy w publikacji.

Huobi i Tianya planują stworzyć instytut badawczy Blockchain współpracując z czołowymi światowymi firmami przemysłowymi oraz najlepszymi uniwersytetami na świecie. Duet planuje także utworzyć inkubator Blockchain o powierzchni 40.000 metrów kwadratowych używając do tego „miliardowego Blockchainowego funduszu przemysłowego”, który będzie prowadzony równolegle z inkubatorem.

Wraz z placówką badawczą, inkubatorem i laboratorium, Huobi planuje przenieść siedzibę Huobi China do Hajnan, aby pomóc wzmocnić gospodarkę regionu. Jak wspomniano powyżej, Huobi zaznaczył, że prezydent Chin stworzył ten plan i może to być jedno z działań, które podejmuje w celu wzmocnienia chińskiej gospodarki.

Kosmiczna koparka:

Firma stworzyła historię, wysyłając koparkę Bitcoina o nazwie Space Miner One w stratosferę, gdzie wydobywała Bitcoina prawie 30,5 km nad powierzchnią planety.

Przymocowana do balonu meteorologicznego, platforma Space Miner One dryfowała przez niższą atmosferę, po czym wróciła na Ziemię na spadochronie, gdzie bezpiecznie odzyskano ją z pola na Litwie. Platforma została podłączona do Internetu za pośrednictwem telefonu satelitarnego i została wyposażona w układ wydobywczy ASIC, Raspberry Pi 3, akumulator, GoPro Hero 5 oraz metalową monetę pamiątkową.

Celem Space Miner One jest symboliczne wyrażenie naszej wiary, że zasadniczo Bitcoin i kryptowaluty dotyczą przyszłości i rewolucyjnej technologii: tak zwanej technologii Blockchain. A dzięki tej nowej technologii, nie ma żadnych granic poza niebem.

– powiedział prezes Miner One, Pranas Slušnys.

Slušnys ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży IT&T oraz budowie i zarządzaniu centrum danych. Projekt Miner One gromadzi obecnie fundusze na budowę farmy górniczej w północnej Szwecji, gdzie niskie temperatury i koszty energii będą działać na korzyść projektu krypto kopalni, która zdaniem zespołu zapewni inwestorom wyższe zyski niż wydobywanie we własnym kraju.

Kolejnym etapem projektu jest budowa ośrodka górniczego. Slušnys powiedział CNN, że są chętni do rozpoczęcia wydobycia, w szczególności z powodu odbicia cen Bitcoina i Etherium, twierdząc, że pozwoli to na zakup większej ilości najnowocześniejszych urządzeń, które są potrzebne do rozwoju inicjatywy. Projekt zobowiązał się do rozpoczęcia wypłat dla inwestorów jeszcze przed końcem lata.

Prezes Miner One powiedział, że podczas gdy lot był symboliczny, głęboko wierzy, że wydobywanie kryptowalut w kosmosie w przyszłości stanie się rzeczywistością.

Wierzymy, że mining i technologia na której się opiera, w końcu dotrą do kosmosu. W pewnym sensie ma to już miejsce w takim stopniu, w jakim kanały komunikacyjne przenoszące informacje wokół sieci Bitcoinowej wykorzystują satelity.

Tydzień zakończony korektami:

Po 24h na giełdach pojawiły się wyraźne korekty. Bitcoin odnotował spadek o 3,4%, Ethereum o 3,9%, Ripple o 5,3%, EOS o 1,5% i Litecoin o 5,4%. Jedynie Bitcoin Cash wyszedł obronną ręką, ze wzrostem na poziomie 1,9%.

Kapitalizacja całego rynku zmalała o 17,1 mld dolarów i wynosi obecnie 452,1 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 26 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com., cnn.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button