News

#293 Newsy z dn. 08.05.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Nowojorska giełda zainteresowana wprowadzeniem Bitcoina; Microsoft Azure wyda usługę do tworzenia aplikacji Blockchain; Rezerwa Federalna wyjaśnia zmiany cen Bitcoina; Bitcoin oddala się od 10.000 dolarów.

• Nowojorska giełda zainteresowana wprowadzeniem Bitcoina:

Właściciel nowojorskiej giełdy NYSE, Intercontinental Exchange (ICE) rozmyśla możliwość handlu Bitcoinem na swojej platformie, jak podał The New York Times. Ruch ten będzie drugim gigantem na Wall Street w ostatnim tygodniu, który najprawdopodobniej otworzy się na kryptowaluty.

Wiadomość ta pojawiła się kilka dni po publikacji cytowanej przez Goldman Sachs, która wydawała się potwierdzać, że bank zadebiutuje na rynku kontraktów terminowych na Bitcoinie w ciągu kilku tygodni. ICE rozmawiał z innymi instytucjami finansowymi na temat rozpoczęcia nowej operacji, za pośrednictwem której banki będą mogły kupić kontrakty.

Gdyby ruch był kontynuowany, ICE i Goldman dołączą do coraz większego kawałka tradycyjnego finansowania angażującego kryptowaluty. Inny nowy gracz to teraz NASDAQ, który ogłosił, że będzie otwarty na założenie platformy handlu kryptowalutami w przyszłości.

Te wiadomości dalej mocno kontrastują ze sprzecznymi perspektywami dużych inwestorów, które obecnie trafiają na pierwsze strony gazet – na przykład dyrektor generalny Berkshire Hathaway -Warrena Buffetta – który w tym tygodniu porównał Bitcoina do „trucizny szczurów”.

• Microsoft Azure wyda usługę do tworzenia aplikacji Blockchain:

Platforma chmurowa – Microsoftu Azure – oficjalnie ogłosiła wydanie swojej usługi do tworzenia aplikacji Blockchain – Azure Blockchain Workbench.

W komunikacie prasowym firma zwróciła uwagę na Blockchain jako kluczowy temat do zainteresowania, ponieważ również w tym tygodniu rozpoczyna ona swoją coroczną konferencję Microsoft Build. Workbench pozwoli firmom, które chcą tworzyć niestandardowe aplikacje Blockchain na przyspieszenie procesu rozwoju poprzez automatyzację konfiguracji infrastruktury.

Programiści mogą skupić się na logice aplikacji, a właściciele firm mogą skupić się na definiowaniu i sprawdzaniu poprawności swoich przypadków użycia.

–  stwierdza dyrektor generalny Microsoft Azure, Matthew Kerner.

Optymizm giganta komputerowego, zarówno wokół Blockchain, jak i aspektów kryptowalut, był kontynuowany pomimo dobrze nagłośnionej krytyki Bitcoina przez założyciela Billa Gatesa jako inwestycji. W lutym, wsparcie firmy przyszło w postaci Identity Microsoftu, podłączającego się do skalowania poza łańcuchem Bitcoina, w czasie, gdy sieć Lightning Network odnotowywała znaczny wzrost liczby użytkowników.

Podczas integracji systemu identyfikacji opartego na Blockchain z usługą Microsoft Authenticator, firma była szczególnie chwalona za zdecentralizowane protokoły. Dyrektor Microsoft ds. Zarządzania programami Alex Simons, napisał wtedy na blogu:

Podczas gdy niektóre obszary Blockchain mają zwiększoną zdolność transakcyjną w łańcuchu (np. wzrost liczby bloków), to podejście ogólnie pogarsza zdecentralizowany stan sieci i nie może osiągnąć milionów transakcji na sekundę.

• Rezerwa Federalna wyjaśnia zmiany cen Bitcoina:

Bank Rezerwy Federalnej w San Francisco opublikował list ekonomiczny, sugerujący, że spadek Bitcoina po jego  rekordowym osiągnięciu 20.000 dolarów w styczniu 2018 roku, był wynikiem uruchomienia transakcji futures na bitcoin.

List Rezerwy Federalnej mówi, że szybki wzrost i nagły spadek, są zgodne z zachowaniem handlowym, które zwykle towarzyszy wprowadzeniu kontraktów terminowych na aktywa. Najwyższa cena Bitcoin zbiegła się z wprowadzeniem kontraktów futures przez Chicago Mercantile Exchange (CME) w połowie grudnia ubiegłego roku. Tydzień wcześniej, Chicago Board Options Exchange (CBOE) również wprowadziło kontrakty terminowe na Bitcoinie, chociaż handel był słaby, jak wynika z badania.

Zgodnie z listem, optymistyczni inwestorzy, którzy zakładają, że cena ma wzrosnąć, byli jedynym czynnikiem napędzającym wzrost kursu Bitcoina. Stały wzrost cen przyciągał więcej optymistów, którzy z kolei jeszcze bardziej zwiększali popyt. Pesymiści nie mieli żadnego dostępnego instrumentu, by zahamować Bitcoina i czerpać korzyści z obstawiania spadku cen do momentu wprowadzenia kontraktów. Nowa okazja inwestycyjna spowodowała spadek popytu na rynku bitcoinowym z jednodniowym wyprzedzeniem, a następnie obniżyła cenę.

Jak twierdzi się w liście, ceny kontraktów terminowych na Bitcoinie będą uzależnione od popytu i przyjęcia kryptowalut przez tradycyjne instytucje finansowe jako zabezpieczenie, środek płatności lub inwestycja bezpośrednia:

Jeśli inna kryptowaluta staje się coraz szerzej wykorzystywana jako środek wymiany na rynkach obecnie zdominowanych przez Bitcoina, popyt na Bitcoiny może gwałtownie spaść.

W zeszłym tygodniu, były gubernator Rezerwy Federalnej powiedział, że gdyby został wybrany na Przewodniczącego Fedu zamiast Jerome Powell, wprowadziłby grupę roboczą do rozważenia federalnej waluty cyfrowej.

• Bitcoin oddala się od 10.000 dolarów:

W ciągu minionej doby, znów zaobserwowaliśmy delikatną korektę. Bitcoin choć już dwukrotnie był blisko przebicia psychologicznej bariery 10.000 dolarów, ostatecznie odbił się od poprzeczki i na razie nie jest łatwo wrócić mu do tego momentu. Dziś uplasował się z ceną 9.270 dolarów, co oznacza zmniejszenie jej o 1,6%. Korekta dotknęła niemal całego rynku i inne czołowe projekty, również zaliczyły spadki – Ethereum o 0,2%, Ripple o 2%, a Bitcoin Cash o 3,5%.

Kapitalizacja całego rynku aktualnie wynosi 437 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button