News

#295 Newsy z dnia 10.05.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Amerykański bank blokuje inwestorów krypto; Trudności w stworzeniu planu dla Ethereum; Zachodnia Wirginia zakończyła wybory wykorzystujące Blockchain; Australia rozważa zastosowanie Blockchainu do modernizacji handluWakacyjny czwartek na giełdach.

• Amerykański bank blokuje inwestorów krypto:

Bank of America (BoA) podjął decyzję o zawieszeniu możliwości korzystania z kart kredytowych klientom, którzy kupują Bitcoiny – poinformował CNBC.

W edycji programu Squawk Box, CTO Kathy Bessant powiedziała, że ​​kryptowaluty są zaprojektowane, aby jasność transakcji była znikoma, a tym samym utrudniały bankom próby złapania nieuczciwych obywateli:

Uważam, że jest to niepokojące dla systemu płatności, ponieważ podstawą systemu bankowego jest przejrzystość między nadawcą a odbiorcą, a kryptowaluta jest zaprojektowana tak, aby była całkowicie przezroczysta.

BoA już w lutym br zainicjował zakaz zakupu Bitcoina. Poszedł też w ślady JPMorgan i Citigroup, natomiast pierwszy z nich już w kwietniu otrzymał pozew konsumencki o nieuczciwość. Jednak dla Bessant kryptowaluty nadal stanowią przeciwieństwo przejrzystości finansowej.

Tak jak nie pozwalamy na kupowanie akcji na naszych kartach kredytowych, nie pozwolimy na zakupienie kryptoowalut na naszych kartach kredytowych.

– dodała.

Kilka tygodni po pierwszym wprowadzeniu zakazu, BoA opracował raport odwrotnie identyfikujący przyszłe zagrożenia dla swojej działalności, w którym podkreślił niezdolność do przystosowania się do kryptowalutowej konkurencji.

• Trudności w stworzeniu planu dla Ethereum:

Twórca Ethereum, Vitalik Buterin, powiedział, że nie uczestniczył w spotkaniu, na którym ustalano mapę drogową dla projektu, ani nie wyraził zgody na jej zatwierdzenie.

Grupa podmiotów zobowiązała się w styczniu do wspierania rozwoju ekosystemu Ethereum. Sygnatariusze, którzy uczestniczyli w Szczycie EIP0 na początku tego miesiąca, stwierdzili, że istnieje potrzeba pomocy w zrozumieniu, udokumentowaniu i usprawnieniu zarządzania Ethereum. Członkami porozumienia są Parity – startup prowadzony przez współzałożyciela Ethereum Gavina Wooda – a także startupy ERC20 – Gnosis i Aragon. Zobowiązując się do poparcia jednego lub więcej, z czteropunktowego planu, sygnatariusze, którzy określają siebie jako interesariuszy, starają się również zaangażować szerszą społeczność Ethereum w dyskusję o tym, jak sieć będzie wyglądać w przyszłości.

Wszyscy zgadzamy się, że powinniśmy prowadzić produktywne rozmowy na temat przyszłości Ethereum.

– czytamy w oświadczeniu.

… Osiągnięcie konsensusu w sprawie zmian protokołów, które mogą wymagać wdrożenia, może nastąpić tylko wtedy, gdy pracujemy równolegle, aby zapewnić legalność naszych wspólnych procesów zarządzania.

Ton oświadczenia sugeruje, że strony są nieufne wobec pułapek prób osiągnięcia uniwersalnego konsensusu. Echa debaty o skalowaniu waluty, które przeciągają się już przez kilka lat i pośrednio zaowocowały kilkoma trudnymi forkami z odrębnymi społecznościami, wciąż rezonują z programistami.
Vitalik Buterin napisał na Twitterze:

Nie było mnie na tym spotkaniu, było zorganizowane bez mojej zgody, a nawet zaangażowania i szczerze mówiąc nie wiem zbyt wiele o tym, co się tam wydarzyło.

Zachodnia Wirginia zakończyła wybory wykorzystujące Blockchain:

W Zachodniej Wirginii z zakończyły się wybory, będące pierwszymi rządowy wyborami w historii USA, które były wspierane przez Blockchain, informuje ETHNews. Podczas gdy większość głosujących oddała tradycyjne głosy, specjalni wyborcy w niektórych okręgach głosowali używając do tego mobilnej platformy opartej na technologii Blockchain.

Platforma, opracowana przez Voatz, była dostępna tylko dla wybranej grupy wyborców. Stanowe procesy wyborcze i ich organizacja są przedmiotem prac Biura Sekretarza Stanu.

[Biuro sekretarza uważa, że] Blockchain zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa w tego typu aplikacjach do głosowania za pomocą telefonu komórkowego. Mamy szczerą nadzieję, że pozwoli to na udostępnienie tej aplikacji mobilnej w przyszłości – być może już przed wyborami powszechnymi – wyborcom wojskowym.

– powiedział Mike Queen, dyrektor ds. Komunikacji w West Virginia, sekretarza stanu Maca Warnera.

Audyt głosowania przeprowadzą pracownicy Voatz, i urzędnicy reprezentujący hrabstwa Harrison i Monongalia. Inne strony są również zaproszone do wyrażenia swoich opinii, takie jak grupy interesantów w Zachodniej Wirginii, urzędnicy okręgowi z nieuczestniczących jurysdykcji, gubernator stanu i Zarząd Prac Publicznych.

Po audycie Sekretarz Warner zdecyduje, czy  w nadchodzących wyborach parlamentarnych w listopadzie wdroży program w całym stanie. Queen przewiduje, że Warner będzie podejmie taką decyzję, tylko jeśli audytorzy z przebiegu próbnego zgodzą się, że jest to rozsądne. Dodał, że spodziewa się, że Warner do połowy lipca podejmie decyzję o tym, czy rozszerzyć program.

Podczas gdy Queen wyraża swoją nadzieję na wykorzystanie systemu w przyszłych wyborach, niektórzy eksperci są sceptyczni co do idei głosowania elektronicznego, a zwłaszcza rozwiązania Voatz. Profesor nauk komputerowych University of South Carolina, Duncan Buell, uważa, że technologie rozpoznawania twarzy i skanowania odcisków palców, które firma wykorzystuje do weryfikacji tożsamości wyborców, mogą być podatne na ataki hakerskie.

[biuro sekretarza jest] do tej pory bardzo chętne i uważamy, że [głosowanie oparte na Blockchainach] jest realną opcją. […] jest wiele innych stanów, które pytają o to rozwiązanie do mobilnego głosowania i które są nim również zainteresowane.

– Dodał Queen.

• Australia rozważa zastosowanie Blockchainu do modernizacji handlu:

Departament Spraw Wewnętrznych Australii (DHA) rozważa zastosowanie technologii Blockchain, do zapewnienia bezpiecznego i przejrzystego zarządzania łańcuchem dostaw w handlu międzynarodowym.

Departament ma nadzieję zmodernizować zarządzanie handlem międzynarodowym w kraju i dąży do utworzenia ogólnopaństwowych ram dla nowych technologii, w tym Blockchain, AI i Internet of Things, w celu dostarczenia informacji w czasie rzeczywistym na temat działalności łańcucha dostaw w tym kraju.

DHA zaproponowała te ramy prawne podczas wspólnego stałego komitetu ds. wzrostu handlu, podaje ZDNet.

Możliwości analizy i oceny ryzyka oraz zbierania przychodów są ulepszane dzięki nowym, powstającym technologiom, takim jak Blockchain, który poprawiłyby wiarygodność, walidację i analizę danych wywiadowczych i handlowych.

– powiedział rzecznik prasowy departamentu.

DHA obecnie bada, dochodzi i stara się zrozumieć zastosowalność Blockchainu podczas opracowywania planu modernizacji handlu. We wniosku złożonym do komisji departament zaznaczył, że w nadchodzących czterech latach oczekuje 28-procentowego wzrostu ładunków lotniczych i 13-procentowego zwiększenia importu ładunków morskich do Australii.

Blockchain może mieć istotny wpływ na zmniejszenie ilości dokumentacji handlowej i związanych z nią kosztów, jak również na zmniejszenie opóźnień związanych z błędami w przepływie dokumentów. Ponadto wysiłki modernizacyjne mogą prowadzić do zwiększonego bezpieczeństwa i większej wydajności procedur odprawy granicznej.

Bezpieczny i nowoczesny łańcuch dostaw end-to-end, jest fundamentem bezpieczeństwa, wzrostu i dobrobytu Australii.

– czytamy w końcowej części wniosku.

• Wakacyjny czwartek na giełdach:

Dziś rynkowa kapitalizacja krypto, powiększyła się o 5 mld dolarów, ustanawiając całość na poziomie 440 mld dolarów na dzień dzisiejszy. Niewielkie różnice też odnotowaliśmy przy największych kryptowalutach podczas ostatniej doby – cena Bitcoina wzrosła o 0,3%, Ethereum o 1,4%, Ripple spadła o 0,5%, natomiast użytkownicy Bitcoin Cash cieszą się wzrostem na poziomie 1,2%.

źródło: coindesk.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button