News

#296 Newsy z dnia 11.05.2018

Z piątkowych wydarzeń: Czołowa giełda kryptowalut pod lupą policji; Huawei oferuje aplikację do portfela kryptowalutowego; Nvidia zanotowała duży wzrost zysków ze sprzedaży sprzętu do wydobywania kryptowalut; Misja Bitcoinowej organizacji charytatywnej zakończona sukcesem; Mocne korekty na giełdach.

• Czołowa giełda kryptowalut pod lupą policji:

Upbit, największa giełda kryptowalutowa w Korei Południowej, jest badana przez lokalną policję i dziesięciu śledczych za rzekome oszustwa, jak informuje lokalny dziennik Chosun.

Upbit to giełda kryptograficzna prowadzona przez filię koreańskiego giganta technologicznego Kakao, a obecnie czwarta co do wielkości giełda kryptowalut na całym świecie. Chosun informuje, że policja sugeruje, że giełda sfałszowała bilanse i oszukała inwestorów. Południowokoreańska Komisja Nadzoru Finansowego (FSC), podobno wysłała dziś o 10:00 rano dziesięciu śledczych do centrali giełdy w Seulu i uzyska dostęp do systemu komputerowego firmy w celu audytu udziałów walut wirtualnych giełdy.

Wielu komentatorów kryptograficznych w mediach społecznościowych zasugerowało, że wiadomości te wpływają już na rynki kryptograficzne, przy czym wiele z pierwszych 100 coinów spadło dzisiaj o ponad 15 procent.

Upbit nie jest pierwszą giełdą kryptograficzną, która przyciągnęła uwagę władz Korei wiosną tego roku. Koreańska jednostka analityki finansowej KoFIU i FSC, ogłosiły wspólne dochodzenie w sprawie korporacyjnych kont giełdowych krypto w koreańskich bankach, powołując się na obawy dotyczące zgodności z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML).

W kwietniu, współzałożyciel i dyrektor naczelny koreańskiej giełd CoinNest, został zatrzymany pod zarzutami defraudacji i oszustw, za rzekome transferowanie środków klientów w cyfrowych zasobach, na ich konta osobiste.

Huawei oferuje aplikację do portfela kryptowalutowego:

Chińska firma telekomunikacyjna i producent smartfonów, Huawei, zawiązała współpracę z BTC.com w celu wprowadzenia kryptowalutowej aplikacji do nowo uruchomionego sklepu z aplikacjami.

BTC.com, która jest własnością giganta miningowego Bitmain, śledzi wydobywanie kryptowalut i informacje o blokach, jednocześnie świadcząc usługę portfela cyfrowego. Wiceprezes ds. działalności biznesowej, Alejandro de la Torre, powiedział, że jego nowa aplikacja portfela pojawi się w autorskim sklepie Huawei – AppGallery, który został uruchomiony w marcu.

Obecnie AppGallery jest dostępny tylko dla klientów poprzez pre-instalację na najnowszych urządzeniach Huawei, ale zostanie wprowadzony również w starszych wersjach w drugim kwartale tego roku. Wsparcie obsługi portfela kryptowalutowego to znaczący krok ze strony Huawei, który umożliwi dostęp do usług kryptowalutowych potencjalnie ogromnej liczbie użytkowników.

Kryptowaluty w ostatnim czasie poszerzyły ludzką wiedzę na temat cyfrowej gospodarki na dużą skalę … Oczekujemy masowego wzrostu nawyków związanych z adaptacją kryptowalut w najbliższej przyszłości.

– powiedział dr Jaime Gonzalo, wiceprezes Huawei Mobile Services.

Ruch Huawei pojawia się także w czasie, gdy gigant technologiczny zmierza do zwiększenia swoich wysiłków na rzecz rozwoju Blockchain. Huawei uruchomił swoją platformę blockchain-as-a-service zaledwie w zeszłym miesiącu. Została ona zbudowana na technologii Hyperledger Fabric 1.0 opracowanej przez konsorcjum Blockchain Hyperledger, którego Huawei jest członkiem od 2016 roku.

• Nvidia zanotowała duży wzrost zysków ze sprzedaży sprzętu do wydobywania kryptowalut:

Nvidia, amerykański producent procesorów graficznych (GPU), poinformował niedawno, że firma wygenerowała 289 mln dolarów zysku ze sprzedaży procesorów na rynek kryptograficzny, o czym informuje Bloomberg.

Podobno po raz pierwszy Nvidia podzieliła się informacjami na temat swoich przychodów ze sprzedaży chipów na rynku kryptograficznym. Według analityka Susbrehanna Christophera Rollanda, sprzedaż Nvidii ze sprzętu górniczego była znacznie niższa, około 200 milionów dolarów. CEO Nvidii, Jensen Huang, wyjaśnił, że są w stanie przekroczyć oczekiwania ze względu na zwiększony popyt na GPU od twórców kryptowalut, co powoduje wyższe ceny.

Górnicy krypto kupili w tym kwartale wiele naszych procesorów graficznych, a ceny wzrosły.

– twierdzi Huang, dodając, że wysokie ceny uniemożliwiły innym konsumentom, takim jak gracze, kupowanie najnowszej serii kart graficznych GeForce.

Przychody z segmentu kryptograficznaego Nvidii w pierwszym kwartale wyniosły ponad 9 procent ogólnych przychodów firmy, która wyniosła 3,2 miliarda dolarów. Chipy do kopania stanowiły 76% przychodów OEM (Original Equipment Manufacturer), czyli o 115 procent więcej niż w ostatnim kwartale. W produkcji komponenty OEM to te, które są wytwarzane przez jedną firmę, a następnie wykorzystywane w produkcie sprzedawanym przez inną. Nvidia powiedziała w odniesieniu do zysków, że sprzedaż na rynku krypto będzie prawdopodobnie niższa o dwie trzecie w następnym kwartale. Przychody dla górników spadły na początku tego roku, kiedy rynki kryptowalutowe przeszły korektę po rekordowych maksimach w grudniu 2017 r. Hashrates nadal się rozwijają, co wskazuje, że pula wydobywcza nadal rośnie globalnie.

Główny konkurent Nvidii, Advanced Micro Devices (AMD) ujawnił w kwietniu, że wygenerował dodatkowe 10 procent ogólnej sprzedaży ze sprzedaży związanych z krypto. Dyrektor generalny Lisa Su zwrócił uwagę na potencjał technologii Blockchain, ale podkreślił, że nie jest to główny czynnik wzrostu.

Czujemy, że mamy bardzo dobre pojęcie o tym, do czego ludzie używają naszych produktów. To dobry czynnik wzrostu [Blockchain i mining], ale z pewnością nie jest dominującym czynnikiem wzrostu w naszej historii.

Misja Bitcoinowej organizacji charytatywnej zakończona sukcesem:

Pineapple Fund, Bitcoinowa organizacja charytatywna, spełniła swoją ostateczną misję i przekazała 5 104 Bitcoiny lub 55 mln dolarów różnym organizacjom non-profit, napisał twórca funduszu w pożegnalnym poście na Reddit.

W grudniu, kiedy cena Bitcoina zbliżyła się do rekordowego poziomu 20.000 dolarów, anonimowy dawca, który posługuje się pseudonimem Pine, postawił sobie za cel oddanie 5 057 Bitcoinów o wartych wtedy około 86 mln dolarów. Okazało się, że ilość ta jest o 31 mln mniej warta niż początkowo przewidywano z powodu dramatycznego spadku wartości rynku kryptowalut na początku 2018 roku. Pine mówił później o spadku rynku w kategoriach „bańki” kryptowalutowej.

Po bańce kryptograficznej z 2017 r., 5.104 Bitcoiny zostały zamienione na 55 mln dolarów przekazanych na cele charytatywne. Jestem szczęśliwy i dumny z następstw jakie nadejdą, głównie dzięki niesamowitym organizacjom charytatywnym i oddanym ludziom stojącym za nimi.

– powiedział.

Jak donosi Pine na stronie internetowej Pineapple Fund, fundusz przekazał 55 750 000 dolarów na 60 organizacji charytatywnych na całym świecie, wspierając różnorodne projekty – od zaopatrzenia w czystą wodę w Afryce Subsaharyjskiej po ochronę praw cyfrowych.

W styczniu Pineapple Fund ogłosił darowiznę w wysokości 4 mln dolarów na rzecz organizacji non-profit Multidisciplinary Association for Psychedelic Studies (MAPS) w celu zastosowania MDMA jako terapii psychoterapeutycznej dla pacjentów z zespołem stresu pourazowego (PTSD). W kwietniu dyrektor programu MAPS, Brad Burge, poinformował, że substancja wykazuje „obiecujące wyniki w leczeniu PTSD, twierdząc, że „nowe leczenie obejmuje tylko 3 administracje leku, który istnieje od ponad 100 lat.”

Mocne korekty na giełdach:

Ostatnia doba wykazała wyraźne spadki prawie wszystkich walut z top 100 wg. coinmarketcap. Ze ścisłej czołówki jedynie spadek Bitcoina  i Ethereum nie przekroczyły 10 % – obecnie są na poziomie kolejno: 7,4% i 9,5%. Wartość Ripple zmniejszyła się o 12,8%, Bitcoina Cash o 13,2%, EOS o 17,4% i Litecoin o 10,5%.

Kapitalizacja całego rynku zmalała o 50 mld dolarów i wynosi obecnie 390 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 31 mld dolarów.

źródło: coindesk.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button