News

#30 Aktualności z dn. 18.08.2017

Z piątkowych wydarzeń: Komisja Europejska chce pełnej kontroli giełd; Korekta Bitcoina ma sięgnąć 3.600 dolarów; Jest pierwszy bank, który wykorzysta ETH, LTC i BCH; Może powstać pierwsza egipska giełda kryptowalut; Odrodzenie BitcoinCash.

Komisja Europejska chce pełnej kontroli giełd:

Pod pretekstem ograniczenia ataków terrorystycznych, europejskie organy nadzoru, chcą całkowicie wyeliminować anonimowość, z której w dużym stopniu użytkownicy kryptowalut mogą jeszcze się cieszyć. W czerwcu br, zmieniono przepisy związane z przeciwdziałaniem prania brudnych pieniędzy, pomimo braku jakichkolwiek dowodów na to, że terroryści odpowiedzialni za zamachy w Paryżu i Brukseli, w ogóle używają Bitcoina.

Weryfikacja kont jest na giełdach coraz bardziej popularna. Dla osób, które chcą podnieść limit wypłat dziennych na +0.025 BTC na giełdzie Bittrex, przygotowano konieczność uzupełnienia takich danych, jak imię i nazwisko, adres zamieszkania i numer telefonu, który jest weryfikowany poprzez wysłanie specjalnego kodu potwierdzającego wiarygodność. Na polskich giełdach typu BitBay czy BitMarket, konta muszą być spersonalizowane, a użytkownicy zobowiązani są przesłać skan dowodu osobistego i potwierdzenie przelewu.

Komisja Europejska chce, aby giełdy podporządkowały się pod dyrektywę przeciwdziałaniu prania brudnych pieniędzy, przesyłając jej wszelkie dane użytkowników, a weryfikacje przeprowadzane były ze szczególną uwagą. To ma być sposób na zakończenie z wolnością na rynku kryptowalut. Komisja – co prawda bez podania jakichkolwiek dowodów – ogłosiła, że część środków, za które finansowane jest ISIS, pochodzi z DarkWeb.

• Korekta Bitcoina ma sięgnąć 3.600 dolarów:

CNBC poinformował swoich widzów, aby kupili Bitcoina na 3.600 dolarów, wskazując, że cena ta wydaje się prawdopodobna w perspektywie krótkoterminowej. Sztuka przewidywania najbliższego poziomu staje się coraz bardziej skomplikowana, gdyż z jednej strony po udanym segwicie wzrósł niewyobrażalnie szybko i nic nie stoi na przeszkodzie, aby rósł dalej, natomiast oczywistym jest, że korekty są nieuniknione, a psychologiczna bariera 5.000 dolarów jest już bardzo blisko.

Dodatkowo cena BitcoinCash od czwartku wyraźnie wzrasta, co też nie działa na korzyść Bitcoina. Analityk – Brian Kelly, twierdzi, że nie sprzedaje swoich Bitcoinów, natomiast nastawia się na zakupy na poziomie 3.600 dolarów, co w przeliczeniu daje ok. 13.000 złotych za jednostkę. Inne znane marki, takie jak Max Keiser i John McAfee, z kolei nie przewidują większych korekt i w bliskiej perspektywie, Bitcoin ma sięgnąć 5.000 dolarów, natomiast po trzech latach nawet… 500.000 dolarów.

Jest pierwszy bank, który wykorzysta ETH, LTC i BCH:

Falcon Private Bank jest pierwszym w historii bankiem, który do usług zarządzania aktywami, doda kryptowaluty Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash. To wszystko odbędzie się dzięki współpracy z firmą Bitcoin Suisse AG, która zajmuje się zarządzaniem krypto-aktywami oraz jest dostawcą usług przy crowdfoundingu (ICO), pomagając wcześniej takim projektom, jak Bancor, Status, TokenCard, Tezos, Aeternity, OmiseGo, Melonport, Matchpool, Decentraland czy Moeda.

Bitcoin Suisse z dumą kontynuuje wspieranie oferty produktów Falcon Private Banks w zakresie aktywów kryptograficznych. Bank stworzył historię na naszych oczach, bowiem jako pierwszy zaoferował Bitcoina swoim klientom bezpośrednio.

– powiedział prezes firmy, Niklas Nikolajsen.

Bitcoin Suisse AG będzie pomagał bankowi, poprzez dostarczanie klientom instytucjonalnym produktów i usług na szeroką skalę, niezbędnych do kupna, zabezpieczenia, śledzenia oraz handlu walutami cyfrowymi. Arthur Vayloyan z zarządu banku, wypowiedział się:

Cieszymy się, że możemy dodać Ether, Litecoin i Bitcoin Cash do naszej oferty. Jesteśmy przekonani, że przez dodanie trzech nowych kryptowalut będziemy spełniać przyszłe potrzeby naszych klientów.

Może powstać pierwsza egipska giełda kryptowalut:

Egipska waluta nieszczególnie odbiega od innych na świecie i również boryka się ze spadającą wartością. Od listopada 2016. roku, funt egipski spadł aż o 50%. W związku z tym, Rami Khalil, właściciel firmy Bitcoin Egypt, postanowił wyjść z inicjatywą otwarcia pierwszej giełdy kryptowalut w Egipcie:

Ciągle czekamy na egipski rząd, który ma wprowadzić regulacje. Bez jakichkolwiek regulacji, nie możemy podejmować działań (…) Wpadliśmy na ten pomysł po tym, jak zauważyliśmy, że w Egipcie jest dużo ludzi, którzy chcą kupować kryptowaluty, ale ciężko jest to im zrobić na giełdach międzynarodowych, ponieważ nie mogą kupić kryptowalut za pomocą EGP.

Władze dotychczas wydały jedno oświadczenie, że transakcje w innych walutach niż funt egipski, mogą spowodować niestabilność. Podjęto też badania nad wykorzystaniem technologii, aczkolwiek nie ogłoszono jeszcze stanowczych zmian i dopuszczenia możliwości bardziej swobodnego korzystania z kryptowalut.

• Odrodzenie BitcoinCash:

Dzisiejszy dzień na giełdach był mocno zróżnicowany. Jedną z najbardziej stabilnych kryptowalut okazał się Bitcoin, który w stosunku do ostatniej doby, zmalał o 1,1%. Z kolei notujący w ostatnim czasie regularne spadki, jego „kuzyn” BitcoinCash, wzrósł aż o 27,7%. Duża część innych altów notowała bardzo duże wzrosty i spadki. Kapitalizacja całego rynku nie uległa szczególnej zmianie i wynosi aktualnie 143,1 mld dolarów.

źródło: cnbc.com, cointelegraph.com, comparic.pl, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button