News

#300 Newsy z dn. 15.05.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Hrabstwo na Florydzie zaakceptuje kryptowaluty; Miesięczny abonament zamiast opłat transakcyjnych; Pierwszy bank w Tajwanie wprowadza kryptowaluty; Blockchain ma wspomóc środowisko; Wiatr w żagle dla Bitcoina wciąż niepisany.

• Hrabstwo na Florydzie zaakceptuje kryptowaluty:

Poborca ​​podatków Joel M. Greenberg z Seminole County na Florydzie, ogłosił, że ​​hrabstwo zacznie akceptować kryptowaluty już tego lata do płatności za różne usługi, w celu wyeliminowania wysokich opłat i poprawy wydajności płatności.

Według informacji prasowej, powiat zacznie akceptować Bitcoina i Bitcoin Cash, aby płacić za usługi – w tym podatki od nieruchomości, prawa jazdy oraz opłaty za dowody tożsamości, a także tagi i tytuły. Kolektor podatkowy Seminole, ma podobno korzystać z płatności typu Blockchain firmy BitPay, co pozwoli hrabstwu otrzymywać rozliczenie następnego dnia roboczego bezpośrednio na swoje konto bankowe w dolarach amerykańskich. Greenberg skomentował tę inicjatywę:

Żyjemy w świecie, w którym technologia umożliwa dostęp do usług na żądanie, z dostawą w tym samym dniu i oczekiwaniem na wysoce wydajną obsługę klienta. Powinniśmy oczekiwać tego samego od naszego rządu. Celem za mojej kadencji jest sprawienie, aby sprawy naszych klientów były rozwiązywane szybciej, mądrzej i bardziej wydajnie oraz wprowadzenie ulepszeń w usługach rządowych, a jednym ze sposobów jest dodanie kryptowalut do naszych opcji płatności.

Dzięki temu posunięciu, hrabstwo ma rzekomo usunąć ryzyko związane z używaniem kart kredytowych, takie jak oszustwo i kradzież tożsamości. Według BitPay, hrabstwo Seminole jest pierwszą agencją rządową, która skorzysta z usług firmy.

Wcześniej, w tym miesiącu w stanie Arizona, zmieniono ustawę, która pozwoli mieszkańcom państwa płacić podatki za pomocą krypto. Ustawa zobowiązuje Departament Skarbu do zbadania, czy podatnik może zapłacić podatek dochodowy za pomocą walut, takich jak Bitcoin, Litecoin lub innych coinów.

Również w tym miesiącu, miasto Berkeley w Kalifornii podjęło inicjatywę zastosowania technologii Blockchain do publicznego finansowania projektów społecznych. Projekt pilotażowy ma również na celu obniżenie minimalnej ceny obligacji komunalnych z 5.000 dolarów do 10.00-25.000 dolarów, co pozwoliłoby większej liczbie osób na inwestowanie w projekty komunalne. Wiceprezydent – Ben Barlett – dodał, że gdyby proces polityczny na to pozwolił, miasto mogłoby rozważyć wydanie pewnego rodzaju żetonu, który funkcjonowałby podobnie jak obligacja komunalna przy finansowaniu miasta.

• Miesięczny abonament zamiast opłat transakcyjnych:

DX rozpoczęło współpracę z NASDAQ, aby użyć mechanizmu dopasowania tego drugiego, w celu zapewnienia płynnej platformy giełdowej kryptowalut P2P. Według Daniela Skowrońskiego, dyrektora generalnego DX, platforma korzysta ze współpracy w trzech krytycznych obszarach; rozpoznawalności marki, infrastruktury technicznej i zgodności z przepisami. Ponad 70 serwisów tego typu na całym świecie korzysta z silnika dopasowującego NASDAQ.

DX nie pobiera opłat transakcyjnych. Zamiast tego, inwestorzy będą płacić miesięczną opłatę abonamentową w wysokości 10 euro. Oczekuje się, że polityka opłat za handel zerowy przyciągnie klientów z całego świata. Platforma chce również być na czele przejrzystości i odpowiedzialności na pojawiającym się rynku kryptografii. Komentując politykę zerowej opłaty, Skowroński powiedział:

Entuzjaści kryptowalut nie powinni płacić więcej niż minimalna opłata członkowska za transakcję z rówieśnikami i nie powinni wymieniać się nieuregulowanym i niezabezpieczonym środowiskiem. Połączenie technologii NASDAQ i interfejsu DX.Exchange stworzy jedyne w swoim rodzaju, uczciwe doświadczenie handlowe, które stawia przedsiębiorców na pierwszym miejscu.

Handlowcy kryptowalut na platformie, będą mogli kupować tokeny kryptograficzne z cyfrowymi, handlowymi parami walutowymi, jak również dokonywać wypłat gotówkowych. DX planuje także oferować usługi pozwalające inwestorom kupować i sprzedawać krypto za pomocą kart kredytowych.

Na początku, platforma będzie zawierała listę sześciu kryptowalut, w tym Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum i Litecoin. Gdy platforma będzie już uruchomiona, zespół programistów planuje rozszerzyć swoje usługi o od 20. do 25. różnych coinów. DX ma również nadzieję na dodanie kolejnych tokenów w miarę upływu czasu. Jednak te żetony muszą przejść ścisły proces weryfikacji.

DX jest w pełni licencjonowany przez Estonian Financial Services Authority (EFSA) i CySEC – cypryjski regulator rynku. Platforma nie jest dostępna dla handlowców z USA, ale zarząd DX próbuje podobno uzyskać niezbędną licencję federalną, aby oferować swoje usługi mieszkańcom USA. Procedura KYC na platformie DX obejmuje weryfikację adresu e-mail i numeru telefonu, co gwarantuje szybką i bezproblemową weryfikację tożsamości.

Platformy giełdowe kryptowalut są często celami cyberprzestępców. Zespół DX planuje wykorzystać solidne zabezpieczenia architektury NASDAQ, aby chronić się przed złośliwymi wtargnięciami hakerów.

• Pierwszy bank w Tajwanie wprowadza kryptowaluty:

Tajpej Fubon Commercial Bank podobno stał się pierwszym bankiem w Tajwanie, który wdrożył system płatności oparty na Blockchainie, jak informują lokalne media, Taipei Times.

Tajpej Fubon Bank po raz pierwszy ujawnił plany wprowadzenia sieci płatności opartej na Blockchain w marcu 2017 r., kiedy podpisał umowę z uniwersytetem, aby przeprowadzić kluczowe badania technologiczne i inżynieryjne dla sieci płatności typu Blockchain.

Działając w sieci Ethereum, aplikacja do płatności z blokowym łańcuchem realizuje protokół konsensusu Istanbul Byzantine Fault Tolerant (BFT), który zmniejsza czas płatności, a także pozwala zaoszczędzić na kosztach transakcji. Według banku, algorytm skrócił czas transakcji na mniej niż jedną sekundę.

Wdrożenie Blockchain zapewnia również ulepszoną metodę rejestrowania transakcji danych. Każda transakcja jest natychmiast szyfrowana i rejestrowana na Blockchain, a sprzedawcy będą mogli wysyłać zapytania do kompletnych rekordów transakcji za pośrednictwem księgi łańcucha bloków.

Według Taipei Fubon Commercial Bank, wolumen transakcji kupców spółdzielczych w strefie w pobliżu uczelni, wzrósł czterokrotnie w ciągu dwóch tygodni. Tajpej Fubon Bank stwierdza, że ​​kolejnym etapem rozwoju projektu jest rozszerzenie systemu płatności typu Blockchain na sklepy i firmy w rejonie Chengchi, tworząc strefę demonstracyjną dla nowej aplikacji.

W styczniu, miasto Tajpei ogłosiło, że zamierza przekształcić się w „inteligentne miasto”, używając Blockchain, aby zapewnić obywatelom postęp technologiczny, taki jak czujniki zanieczyszczeń i śledzenie historii zdrowia. W lutym, gubernator tajwańskiego Banku Centralnego Yang Chin-long, stwierdził, że bank bada aplikacje typu Blockchain, aby poprawić bezpieczeństwo i efektywność systemów płatności.

• Blockchain ma wspomóc środowisko:

IBM ogłosił partnerstwo z Veridium Labs, aby tokenizować kredyty węglowe, które pozwolą firmom śledzić swój ślad węglowy za pomocą technologii Blockchain, czytamy w komunikacie prasowym udostępnionym dla Cointelegraph.

Współzałożyciel Veridium, Todd Lemons, powiedział, że wykorzystanie Blockchain do pomiaru emisji dwutlenku węgla przez łańcuch dostaw zajmie się również kwestiami globalnego ocieplenia:

Współpraca Veridium z IBM nie tylko przekształca rynki emisji dwutlenku węgla, ale także tworzy ekonomicznie stabilne źródło finansowania dla ochrony dzięki modelowi płatności opartemu na wynikach – to dobry pierwszy krok w kierunku nowej” gospodarki regeneracyjnej.

Wydane przez Veridium tokeny cyfrowe, które będą dostępne w sieci Stellar Blockchain, będą wspierane przez zasoby środowiskowe, takie jak kredyty Triple Gold REDD + od InfiniteEARTH. Jared E. Klee, menedżer oferty IBM Blockchain dla inicjatyw symbolicznych IBM, powiedział Cointelegraph, że według IBM technologia blockchain może być wykorzystana do uczynienia świata lepszym miejscem:

IBM kontynuuje swoje zaangażowanie w zarządzanie środowiskiem dzięki zaangażowaniu w Veridium: wydanie tokena Veridium może nie tylko stanowić potężne rozwiązanie dla kompensacji środowiskowych, ale także otworzyć nowe możliwości finansowania dla krytycznych inicjatyw, takich jak rezerwa lasów deszczowych Infinite-Earth. Technologie takie jak Blockchain mogą uczynić świat lepszym miejscem.

IBM wcześniej współpracował z grupą międzynarodowych banków, aby pilotować transakcje Blockchainowe dla zarządzania łańcuchem dostaw, a także wypuszczać „Blockchain Starter Plan” w wersji Beta w celu ułatwienia stosowania tej nowej technologii dla firm dowolnej skali.

Używanie Blockchain do ograniczania wpływu różnych gałęzi przemysłu na środowisko zostało przetestowane na całym świecie. Firma Productivist ogłosiła na początku maja, że ​​ich globalna sieć do mapowania zdolności produkcyjnych może zmniejszyć emisję dwutlenku węgla w projekcie, ułatwiając firmom znalezienie lokalnych producentów. W lutym tego roku Cointelegraph poinformował, że LO3 Energy opracowało Brooklyn Microgrid z zasilaniem blokowym, aby umożliwić producentom energii słonecznej sprzedaż nadmiaru zielonej energii innym użytkownikom platformy.

• Wiatr w żagle dla Bitcoina wciąż niepisany:

Pomimo, że dzień dla inwestorów rozpoczął się bardzo dobrze, to przed godziną 19:00 notujemy ogólnorynkowe straty. Obserwowane zrywy na Bitcoinie trwają bardzo krótko i ostatecznie notujemy korektę największej kryptowaluty, a co za tym idzie, również niemal całego rynku. Cena Bitcoina spadła o 2,6%, Ethereum o 1,6%, Ripple o 3,4%, a Bitcoin Cash o 4,7%. Ze ścisłej czołówki, wzrost zaliczył jedynie projekt IOTA – o 0,7%.

Kapitalizacja całego rynku skurczyła się przez ostatnią dobę o 13 mld dolarów i wynosi na ten moment już 397 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button