News

#305 Newsy z dnia 20.05.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Coinbase stara się o uzyskanie karty bankowej; Stan Kolorado zaakceptuje darowizny w postaci krypto podczas kampanii politycznych; Firmy Venture Capital coraz częściej zainteresowane inwestycjami w kryptowaluty; Weekendowe ożywienie na giełdach.

• Coinbase stara się o uzyskanie karty bankowej:

Wielka amerykańska giełda kryptowalut Coinbase rozmawia z regulatorami o uzyskaniu federalnej karty bankowej, wynika z raportu Wall Street Journal (WSJ) z 18. maja.

WSJ informuje, że Coinbase rozmawiał z biurem Stanów Zjednoczonych ds. Odzyskiwania Walut (OCC) na początku 2018 r. zarówno o karcie bankowej, jak i o swoim modelu biznesowym. Rzecznik prasowy Coinbase odmówił jednak komentarza na temat spotkania z WSJ, ale dodał, że firma zobowiązała się do ścisłej współpracy z krajowymi i federalnymi organami regulacyjnymi, aby zapewnić, że posiadają właściwą licencję na oferowane przez nich produkty i usługi.

Na początku kwietnia WSJ poinformował, że Coinbase również chce zarejestrować się jako licencjonowana firma brokerska i platforma handlu elektronicznego w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Na początku tego tygodnia Coinbase ogłosił plany wprowadzenia nowego pakietu produktów skierowanych do inwestorów instytucjonalnych, takich jak fundusze hedgingowe. Jak wskazuje WSJ, federalna licencja bankowa umożliwiłaby Coinbase oferowanie własnych usług powierniczych i płatniczych z wykorzystaniem ograniczonej karty OCC, pomagając tym samym firmie przyciągnąć więcej klientów instytucjonalnych. Pozwoliłoby to także na zajmowanie się tylko jednym regulatorem federalnym, w przeciwieństwie do wielu państwowych, a także oferowanie użytkownikom federalnie ubezpieczonych kont bankowych.

Niedawno rząd Stanów Zjednoczonych zaczął szukać więcej regulacji dotyczących kryptowalut, a SEC na początku marca wprowadził sondę do firm kryptograficznych. Podkomisja ds. Rynków kapitałowych, papierów wartościowych i inwestycji przeprowadziła przesłuchanie w sprawie kryptowalut i wstępnych ofert monetarnych (ICO). Pojawił się na nim główny specjalista ds. Prawnych i Ryzyka w Coinbase, Mike Lempres, który był jednym z czterech uczestników spotkania. Lempres odniósł się do obecnego amerykańskiego systemu regulacyjnego dotyczącego kryptowalut jako „szkodliwego wpływu na zdrową innowację” ze względu na brak jasności w przepisach.

• Stan Kolorado zaakceptuje darowizny w postaci krypto podczas kampanii politycznych:

Kandydaci polityczni w Kolorado mogą wkrótce zaakceptować Bitcoina lub inne cyfrowe waluty dla swoich kampanii, jak wynika z raportu Denver Post.

Sekretarz stanu Wayne Williams przedstawił propozycję dopuszczenia darowizn kryptowalut w kampaniach politycznych. Amerykańska Federalna Komisja Wyborcza (FEC) już zaakceptowała Bitcoina jako darowiznę rzeczową dla kampanii politycznych – co daje kampanii 10 dni na przeniesienie przekazanej kryptowaluty do oficjalnego depozytu kampanii.

Darowizny w krypto będą traktowane jako darowizny pieniężne, których wartość ustalana jest w momencie przekazania darowizny. Według Denver Post, Colorado najprawdopodobniej podąży za nazwą kryptowaluty FEC jako darowizna rzeczowa, która zwróci składki z powrotem do darczyńców, jeśli wartość przekazanej kryptowaluty przekroczy limit zagregowany. Chociaż takie darowizny mogą być wygodne dla donatora, zastępca sekretarza stanu Colorado Suzanne Staiert powiedziała:

Może to być problem księgowy dla partii, które będą chciały z tego skorzystać.

Colorado nie było pierwszym stanem USA, który umożliwiłby przekazywanie datków na kampanie polityczne w kryptowalucie – pierwszą z nich był New Hampshire, który pozwolił kandydatom zaakceptować składki w kryptowalutach już w 2014 roku.

Wcześniej, w tym miesiącu Cointelegraph poinformował, że ustawodawstwo stanowe mające na celu stworzenie wytycznych dotyczących identyfikacji tokenów kryptograficznych zostało odrzucone w Senacie stanu Kolorado, co niektórzy uznali za cios, który blokuje innowację w państwie.

• Firmy Venture Capital coraz częściej zainteresowane inwestycjami w kryptowaluty:

Firma zajmująca się kapitałem podwyższonego ryzyka stojąca za Snapchatem szuka sposobów na zwiększenie swoich inwestycji w branży kryptograficznej, informuje dziennik technologiczny Recode.

Aaron Batalion, partner w firmie Lightspeed, zajmującej się inwestycjami o podwyższonym ryzyku, stara się zwiększyć inwestycje firmy, badając trzy metody: utworzenie nowego funduszu, wydzielenie części istniejącego funduszu lub uruchomienie zupełnie nowego projektu.

Według Recode, Lightspeed skłania się do wycięcia części istniejącego funduszu na inwestycje w krypto, zamiast ustanawiania zupełnie nowego funduszu, który rozważali w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Recode dodaje również, że Batalion prawdopodobnie nie chce czekać i rozważa odejście od swojej pozycji jako głównego partnera w Lightspeed, aby uruchomić swój własny projekt związany z kryptografią. Recode informuje również, że Lightspeed jest przygotowany do finansowego wsparcia nowego potencjalnego projektu.

Batalion nie jest jedynym partnerem Lightspeed zainteresowanym kryptowalutami. Jeremy Liew, który kierował inwestycją firmy w Snapchat i jest obecnie optymistycznym zwolennikiem Bitcoina, był częścią wsparcia Lightspeed w zakresie początkowego finansowania Blockchain.com. Zainteresowanie kryptowalutami jest wspólne dla wielu innych dużych, tradycyjnych firm VC.

• Weekendowe ożywienie na giełdach:

W przeciągu ostatnich 24. godzin na giełdach obserwujemy wzrosty cen. Cena Bitcoina wzrosła o 2,5% i wynosi 8.500 dolarów. Spośród pierwszej dziesiątki projektów pod względem kapitalizacji, największy wzrost zanotował TRON, 10,5%. Dobry wynik odnotował również EOS, na poziomie 7,5% oraz Bitcoin Cash, 6,2%. Kapitalizacja całego rynku wzrosła o 4 mld dolarów i wynosi 384 mld dolarów. Obrót na giełdach wyniósł 16 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button