News

#31 Aktualności z dn. 19.08.2017

Z sobotnich wydarzeń: Hard fork Ethereum we wrześniu; Monaco rozpocznie współpracę z Binance 23.sierpnia; Cena Bitcoin Cash przekroczyła 700$; Okazje na giełdach;

Hard fork Ethereum we wrześniu:

Zespół Ethereum ogłosił, że hard fork – Metropolis, ma się pojawić pod koniec września tego roku. Na mapie wskazano, że przyszłe wydanie będzie zawierać kilka poważnych ulepszeń platformy. Co się zmieni?

Po pierwsze – zwiększy się anonimowość dzięki zk-SNARK i dowodom Zero-knowledge. Użytkownicy będą mogli wykonywać anonimowe transakcje na wyższych poziomach niż w przeszłości.

Po drugie, programowanie i inteligentne umowy (smart contract) będą łatwiejsze z nowym uaktualnieniem, co zmniejszy nieco nacisk na obecnych programistów. Gaz będzie również dostosowany do rozliczania rachunków.

Po trzecie, maskowanie dla entuzjastów zabezpieczeń, pozwoli użytkownikom na określenie adresu, dla którego mają prywatny klucz. Zwiększy to bezpieczeństwo w sieci, nawet w przypadku komputerowego hakowania kwantowego.

Wreszcie uaktualnienie zawiera „trudną bombę”, która ma utrudnić wydobycie w górnictwie. Bomba ma być etapem pośrednim w przejściu od pracy dowodowej (PoW) do dowodu stawki (PoS) w sieci. Często określa się to jako „epoka epoki lodowcowej” Ethereum. Trudno określić co zadzieje się z ceną kryptowaluty, ponieważ górnictwo spowalnia i jej wartość rynkowa może się zmniejszyć, natomiast z drugiej strony, uaktualnienia powinny jednak zwiększyć ogólną liczbę użytkowników w systemie, powodując wzrost cen.

• Monaco rozpocznie współpracę z Binance 23. sierpnia:

Po sukcesie sprzedaży tokenowej w czerwcu, Monaco podjął starania, aby ich kryptowalutowa platforma i pionierski system płatności był bardziej bezpieczny i wygodny. Firma ogłosiła, że ​​będą współpracować z jedną z najsłynniejszych cyfrowych firm w Chinach – Binance.

Monako jest młodą firmą, która rozpoczęła działalność w 2016 r. i jej start okazał się jednym z najbardziej obiecujących. Zebrano 26,7 mln dolarów. Według współzałożyciela i dyrektora generalnego Monako, Krisa Marszalek, wiele chińskich użytkowników zapytało o umieszczenie żetonów MCO. W Monaco ogromny potencjał dostrzegł Binance z zaawansowanymi silnikami handlu i zdecydował się na współpracę z nimi. Chińczycy mocno wierzą także w wizję Monako, która chce, aby kryptowaluta była powszechna i użytkowa na całym świecie.

Zespół założycielski Binance zbudował jeden z najbardziej zaawansowanych silników handlowych na rynku dzięki szerokiemu doświadczeniu branżowemu. W wyniku tego dotarli do pierwszej 10-tki globalnych zasobów cyfrowych, osiągając obroty w ciągu 30. dni od uruchomienia.

– tak współpracę skomentował Marszalek. Natomiast Changpeng Zhao, prezes Binance powiedział:

Monaco jest doskonale dostosowane do misji Binance, aby umożliwić wszystkim płynną wymianę zasobów cyfrowych. Co najważniejsze, wspólnota kryptonimów potrzebuje inicjatyw, które przyczynią się do akceptacji na całym świecie. Jesteśmy pewni, że zdolności zespołu Monaco dostarczą fantastycznego produktu.

Partnerstwo między Monaco i Binance ma się rozpocząć 23. sierpnia br. Będzie to pierwsza taka współpraca, dzięki której, zostanie umożliwiona mieszkańcom Chin handel znakami MCO.

• Cena Bitcoin Cash przekroczyła 700$:

Wkraczając w weekendowe sesje handlowe, wartośc kryptowaluty wzrosła ponad dwukrotnie i stała się trzecią co do wielkości kryptowalutą. Zmiany jakie obserwujemy są wynikiem krótkiej historii, która rozpoczęła się w momencie oderwania od głównego łańcucha Bitcoina na początku sierpnia. Podział ten nastąpił, gdy grupa górników i programistów przyjęła oprogramowanie oparte na nowych zasadach funkcjonowania sieci. Podczas gdy Bitcoin doświadczał wyjątkowych osiągnięć, a jego rekordowe ceny osiągnęły poziom wyższy niż 4000 dolarów, Bitcoin Cash pozostawał w stagnacji w pierwszych tygodniach istnienia. W połownie sierpnia kurs doświadczył gwałtownego wzrostu i osiągnął 750 dolarów za jedną jednostkę. Istnieje kilka możliwych przyczyn, które spowodowały nagły wzrost ceny Bitcoin Cash, ale nadal nie ma pewności, czy będą one w dalszym ciągu napędzać wartość waluty w przyszłości.

Wśród głównych czynników wpływających na kurs Bitcoin Cash są:

Rozkład sił mocy obliczeniowej górników: malejąca trudność wydobycia w górnictwie przyciąga coraz większą ilość górników, ponieważ ich zarobki będą wyższe ze względu na spodziewany wzrost liczby jednostek, które będą produkować. Podczas podziału Blockchain, wydobycie Bitcoin Cash było trudne ze względu na niedostosowany jeszcze wtedy podział mocy obliczeniowej sieci i ze względu na wysoki poziom trudności wydobycia.
Nowy wolumen wymiany: Istnieją oznaki, że coraz więcej giełd kryptowalut przyjmuje Bitcoin Cash na swoich platformach. Jednym z przykładów jest obrót około 0,2 mld dolarów na trzech giełdach południowokoreańskich w połowie sierpnia, tj. Bithumb, Coinone i Korbit.
Szybsze przetwarzanie: CNBC informuje, że przyspieszenie przetwarzania bloków przez Bitcoin Cash prawdopodobnie spowodowało, że 40 procent inwestorów zwiększyło zainteresowanie tą walutą.

• Okazje na giełdach:

Kapitalizacja całego rynku kryptowalut wynosi dzisiaj 143,3 mld dolarów. Bitcoin stanowi 46,4% całości rynku, a jego cena jednostki nieznacznie spadła (-5,1%) i wynosi 4026 dolarów. Przeciwieństwem okazał się niedoceniony ostatnio Bitcoin Cash, który zmienił swoją cenę w przeciągu ostatnich 24 godzin o 52,8%. Druga kryptowalutą z najlepszym wynikiem jest DASH, która zanotowała wzrost na poziomie 34,5%.

źródło: cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button