News

#131 Aktualności z dn. 27.11.2017

Z poniedziałkowych wydarzeń: Bitcoin rozwiązaniem na giełdowy krach; Iran będzie regulował kryptowaluty; Wartość i zainteresowanie kryptowalutami rośnie; Rynek kryptowalut warty ponad 300 miliardów dolarów; Bitcoin imponuje w porównaniu do pozostałych klas aktywów; Na giełdach zielono.

• Bitcoin rozwiązaniem na giełdowy krach:

Wielu inwestorów uważa, że na zbliżający się krach giełdowy, rozwiązaniem będzie Bitcoin, którego kupuje coraz więcej ludzi z całego świata. Analityk eToro Michaił Maszczenko powiedział, że zainteresowanie kryptowalutą uderzy w rynki globalne, dając do zrozumienia, że to nie koniec hossy:

Popyt na Bitcoin rośnie, ponieważ rynek kryptowalut staje się mniej zmienny, a coraz więcej profesjonalnych inwestorów postrzega go jako zabezpieczenie.

Obecna hossa na rynku akcji jest drugą co do długości w historii, która według Fortune trwa do tej pory 104 miesiące. Najdłuższa w historii zakończyła się w 2000 roku po imponującym biegu na 113 miesięcy. Jeśli Maszczenko ma rację, Bitcoin będzie odgrywał tutaj kluczową rolę.

Potępianie Bitcoina przez banki i bankierów oraz nazywanie go oszustwem, już nie powoduje jego wyprzedaży, a wręcz przeciwnie. Inwestorzy już nie traktują tych słów poważnie i z chęcią dołączają do świata krypto.

Kiedy inwestorzy instytucjonalni zaczną inwestować duże ilości kapitału w kryptowaluty, niektóre z oszałamiających prognoz przeprowadzonych przez tzw byki bitcoinowe, mogą zostać zrealizowane. Jednak prognozy Miszczenki były dość konserwatywne, sugerując, że do końca 2017 roku Bitcoin osiągający 10.000 dolarów będzie napędzany emocjami:

Możemy zobaczyć Bitcoina na poziomie 10.000 dolarów w ciągu miesiąca. Jednak taki wzrost będzie oparty na emocjach, a nie na czynnikach podstawowych. Zatem dalszy rozwój kryptowaluty wymaga czegoś więcej niż euforii.

Iran będzie regulował kryptowaluty:

Wysoka Rada Iranu ds. Cyberprzestrzeni (HCC) ogłosiła, że ​​jest w dalszym ciągu otwarta na Bitcoina, ale ma też pewne zastrzeżenia. Według irańskiej gazety Financial Tribune, Abolhassan Firouzabadi, sekretarz krajowego organu ds. Cyberprzestrzeni, powiedział:

Cieszymy się z Bitcoinów, ale musimy mieć przepisy dotyczące ich i wszelkich innych walut cyfrowych. Przestrzeganie zasad jest koniecznością.

Pomimo braku szczegółowych regulacji dotyczących kryptowalut w Iranie, Bitcoin jest wykorzystywany w kraju do płatności, handlu, wydobycia i różnych innych firm. Jednak sekretarz HCC ostrzegł:

Mechanizmy kontroli i nadzoru nad dostawami kryptowalut realizowane są we współpracy z Bankiem Centralnym i podmiotami powiązanymi, ale ludzie muszą być świadomi swoich zagrożeń i niebezpieczeństw.

Firouzabadi wskazał również, że HCC i Bank Centralny Iranu już współpracowały w badaniu walut cyfrowych, w związku z niedawnym wzrostem cen i że proces ten będzie kontynuowany.

Zaledwie dwa tygodnie temu zastępca dyrektora ds. Nowych technologii Centralnego Banku Iranu, Naser Hakimi, ostrzegł opinię publiczną o niepewności związanej z dynamicznym kursem Bitcoina i innych kryptowalut ostrzegając inwestorów, że narażają swój kapitał na ryzyko.

Wartość i zainteresowanie kryptowalutami rośnie:

Wenezuela często pojawiała się w tym roku na czołówkach gazet, ponieważ kryzys gospodarczy zmusza coraz większą liczbę obywateli do używania Bitcoinów. Inżynier firmy BitGo, Jameson Lopp wykazał, że obecny pułap rynkowy Bitcoina w wysokości 163 mld dolarów jest teraz wyższy niż wartość M1 waluty Wenezueli.

M1 obliczany jest w oparciu o całkowitą ilość gotówki w obiegu oraz depozyty na żądanie denominowane w walucie krajowej, będące w posiadaniu niebankowych instytucji finansowych, państwowych i lokalnych rządów, niefinansowych przedsiębiorstw publicznych i prywatnego sektora gospodarki. Ostatnio Bitcoin przekroczył także wartości M1 Irlandii, Danii, Singapuru i 30. innych topowych walut świata.

W ostatnich tygodniach ta najpopularniejsza kryptowaluta świata, po turbulencjach związanych z Bitcoin Cash, po raz kolejny przekroczyła oczekiwania większości zainteresowanych. Po ogłoszeniu przez jeden z głównych baków Korei Południowej prac nad portfelem Bitcoina, zauważono, że przy łącznej wartości rynkowej przekraczającej 300 mld dolarów, kryptowaluty pokonały krajową giełdę Kosdaw, której kapitał wynosi wynosi 275 miliardów dolarów.

• Rynek kryptowalut warty ponad 300 miliardów dolarów:

Kapitalizacja całego rynku kryptowalut przekroczyła 300 miliardów dolarów, co przełożyło się na znaczący wzrost wartości największych jak i mniejszych cyfrowych monet, ale szczególnie zaskakuje cena Bitcoina, która przekroczyła 9.500 dolarów. Ograniczenie rynku wynika z wielu czynników, ale Bitcoin nadal utrzymuje dominację na poziomie 53 procent.

Wzrost wartości rynkowej został wywołany ogromnym skokiem wartości Bitcoina, ale inne monety również osiągnęły doskonałe wyniki w ostatnich tygodniach. Ethereum i Litecoin miały szczególnie silne wzrosty. Ethereum osiagnął rekord wszechczasów, a inne altcoiny, takie jak Monero, IOTA i Dash również uzyskały także mocne wyniki. Wzrost kapitalizacji rynkowej odzwierciedla ogólne odczucia wśród uczestników rynku, że rynek kryptowalut będzie nadal rósł. Inwestorzy zaczynają dołączać do rynku i osiągają znaczne zyski. Wzrost funduszy hedgingowych, a także ogólna świadomość na rynku, są silnie byczymi sygnałami dla rynku.

Ostatnia wspinaczka bitcoinowa była początkowo połączona ze spadkami altcoinów, ale ten podbieg wpłynął jednak na ogólny ruch na całym rynku. To może być silnym sygnałem dla rynku jako całości. Według wielu osób wtajemniczonych, rynek dopiero rozpoczyna swoją działalność, wraz z rosnącymi inwestycjami. Według Mihail Lala – założyciela i twórcy WAWLLET:

Grawitacja jest kluczowym elementem, a rzeki inwestycyjne zasilają jezioro o wielkości 300 miliardów ze względu na naturalny przepływ, rynek przyciąga zapotrzebowanie i możliwości – jesteśmy dopiero na początku wczesnej większości, a jezioro jest zapełnione zaledwie w 15 procentach.

• Bitcoin imponuje w porównaniu do pozostałych klas aktywów:

Patrząc na całkowitą wartość rynku kryptowalut, która przekroczyła 300 miliardów dolarów, można powiedzieć, że jest jednocześnie pełna wrażeń jak i przerażająca. Ten cyfrowy świat walutowy, który powstał mniej niż 10 lat temu, urósł astronomicznie w tak krótkim czasie. Tylko w 2017 roku Bitcoin zmienił wartość od 800 dolarów do prawie 10.000 dolarów, a do końca roku pozostało jeszcze trochę czasu. Kapitał rozłożył się na wielkie cyfrowe waluty, a także nowe projekty w ICO, które również przyczyniły się do bezprecedensowego wzrostu.

Tak więc, najbardziej imponująca klasa aktywów, jaką kiedykolwiek widzieliście, to z pewnością Bitcoin, który jest na progu przejęcia kontroli nad światem? Póki co, Bitcoin to mała ryba.

Złoto, na które Bitcoin ma być wyzwaniem, ma limit rynkowy w wysokości 6 bilionów dolarów. Co więcej, tylko jedna piąta całego wydobytego złota jest przechowywana dla prywatnych celów inwestycyjnych, reszta to biżuteria – znaczna większość – lub oficjalny sektor, lub to, które wciąż jest pod ziemią. W związku z tym wartość wydobywanego złota wynosi niewiele ponad 7 bilionów dolarów, z czego około 1,6 biliona dolarów wykorzystuje się do prywatnych celów inwestycyjnych.

Akcje, inny możliwy do zainwestowania składnik aktywów, mają limit rynkowy w wysokości 55 bilionów dolarów; w raporcie z 2016 r. odnotowano 94 bilionów dolarów długu sekurytyzowanego i 162 bilionów dolarów w nieruchomościach mieszkalnych.

To oznacza, że Bitcoin jest rekordzistą pod względem szybkości, ale nie wielkości. Łamie wiele barier, które pojawiają się w pozostałych klasach aktywów. Stanowi zaledwie 0,3 procenta rynku, obok wartości nieruchomości mieszkalnych, sekurytyzowanego długu, akcji, nieruchomości komercyjnych, gruntów rolnych i złota – nie można zatem nazwać go ogromną bańką.

• Na giełdach zielono:

W ciągu ostatniej dobry, znaczna większość kryptowalut odnotowała wzrosty. Z tych największych – Bitcoin o 2,2%, Ethereum o 3,3%, a Litecoin o 3,8%. Bardzo dobry wynik osiągnął Ethereum Classic, który rozpoczął rajd po zapowiedzi forka 12. grudnia. Kapitalizacja rynkowa jak już pisaliśmy wyżej, stale i wyraźnie rośnie i wynosi aktualnie 298,9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button