News

#312 Newsy z dnia 27.05.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Przestępca przywłaszczył sobie ponad 1000 Bitcoinów; Rosja podchodzi do kryptowalut ostrożnie, ale rozwojowo; Upadła kolejna piramida finansowa zlokalizowana w RPA; Drobne korekty na giełdach.

• Przestępca przywłaszczył sobie ponad 1000 Bitcoinów:

Masowa akcja przeciwko praniu brudnych pieniędzy za pośrednictwem Bitcoina, została przeprowadzona przez dział cyberprzestępczości w Biurze Prokuratora Stanowego w Izraelu. Hilmi Git, zgodnie z treścią oskarżenia, dokonać miał ponad 20.000 nieuczciwych transakcji przy użyciu izraelskich kart kredytowych.

Doniesiono, że Git zdołał zebrać w sumie 1071 Bitcoinów w trakcie swojej przestępczej działalności w latach 2008-2018. Daje to przy aktualnym kursie kryptowaluty, ponad 7,8 mln dolarów.

Zgodnie z aktem oskarżenia, Git prowadził sieć for i stron internetowych, służących do informowania o tym, jak popełnić szereg przestępstw komputerowych. Chociaż dostęp do forum był bezpłatny, członkowie mogli nabyć członkostwo „VIP”, aby otrzymywać m.in. świeże dane z kart kredytowych. Git opublikował także różne przewodniki, które łamią prawo kraju dotyczące prania brudnych pieniędzy i komputerów.

Podobno oskarżony dopełnił się kolejnych oszustw, sprzedając w nieuczciwy sposób telefony komórkowe – często członkowie jego wirtualnej strony, kupowali je po znacznie obniżonych cenach. Prokuratura Izraela twierdzi, że Git zażądał wszystkich płatności w Bitcoinie.

Portfel BTC oskarżonego został skonfiskowany, a środki w nim zgromadzone mają zostać odzyskane, jeśli zostanie uznany za winnego zbrodni. Prokuratura domaga się także przedłużenia zakazu wylotu z kraju oraz uniemożliwienie dostępu do sieci, aby uniknąć sytuacji, kiedy Git kontynuowałby prowadzenie działalności przestępczej, którą założył w ciągu ostatniej dekady.

Nie wykazując żadnych wyrzutów sumienia, Git powiedział:

Jesteśmy złodziejami i skądkolwiek weźmiemy pieniądze – weźmiemy je. Bez względu na to czy będą one od Izraela, USA czy nawet od księżyca.

• Rosja podchodzi do kryptowalut ostrożnie, ale rozwojowo: 

Pierwszy zastępca gubernatora Rosyjskiego Banku Centralnego, Olga Skorobogatova, powiedziała, że ​​technologia Blockchain nie jest jeszcze dojrzała na tyle, by wykorzystać ją na skalę przemysłową, donosi lokalny magazyn prasowy Prime Prime.

Podczas dyskusji na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Sankt Petersburgu, Skorobogatova zasugerowała, że ​​nowo powstająca technologia wciąż wymaga ulepszeń. Według niej, technologia ta nie została jeszcze zastosowana na skalę przemysłową, z wyjątkiem wykorzystania jej do kryptowalut, takich jak Bitcoin. Skorobogatova skupiła się na bezpieczeństwie i skalowalności jako kluczowych kwestiach, które wciąż wymagają rozwiązania, zanim rozpocznie się wdrożenie na skalę przemysłową. Podzieliła również aplikacje Blockchain na dwa główne zastosowania. Po pierwsze, systemy Blockchain oferujące rozproszoną infrastrukturę rozliczeniową, taką jak Corda i Ripple, które mogą być wykorzystywane do przetwarzania płatności przez banki. Po drugie, platformy Blockchain, które zapewniają funkcjonalność inteligentnego kontraktu, takie jak Ethereum i Hyperledger.

Skorobogatova już wcześniej mówiła o Blockchainie jako rewolucyjnej technologii, w którą z pewnością trzeba zainwestować, podkreślając jednocześnie, że zrozumienie związanego z nią ryzyka i sposobu zarządzania nią, jest niezbędne dla głównego sektora finansowego. W pełni kontrolowana integracja wymagałaby od siedmiu do dziesięciu lat, według jej szacunków z czerwca zeszłego roku.

W tym tygodniu poinformowano również, że pierwsze oficjalnie uregulowane ICO w kraju zostanie przetestowane przy użyciu nowo utworzonej regulacji Rosyjskiego Banku Centralnego, a główny inwestor Sberbank, będący głównym inwestorem tego projektu, będzie własnością państwa.

Również w tym tygodniu rosyjski parlament zatwierdził pierwszy z trzech nowych przepisów regulujących branże krypto i Blockchain, które definiują zarówno kryptowaluty, jak i tokeny kryptowalutowe jako własność.

• Upadła kolejna piramida finansowa zlokalizowana w RPA:

Według oświadczenia policji opublikowanego 25. maja, policja w RPA dochodzi do rzekomego poważnego oszustwa inwestycyjnego w branży kryptowalut. Według oświadczenia ponad 28.000 inwestorów poniosło straty przekraczające 1 miliard dolarów.

The Hawks, jednostka śledcza w RPA (DPCI), przedstawiła sprawę, która, jak mówią, dotyczy BitCaw Trading Company, powszechnie znanej jako BTC Global:

Uważa się, że docelowi członkowie społeczeństwa byli zachęcani przez agentów BTC Global do inwestowania z obietnicami zysku w wysokości 2% dziennie, 14% tygodniowo, a ostatecznie 50% miesięcznie. Płatności były rzekomo dokonywane w każdy poniedziałek. Niektórzy inwestorzy otrzymali zapłatę zgodnie z umową. Jednak płatności nagle się zatrzymały.

Według strony internetowej BTC Global, wina za nagle zakończone płatności spoczywa na nieuchwytnym, byłym administratorze, którego nie może zlokalizować, jak twierdzi firma:

Jesteśmy tak samo zszokowani i wściekli jak wszyscy. Ale wszyscy znaliśmy ryzyko związane z lokowaniem środków ze Stevenem. Wszyscy popadliśmy w samozadowolenie. I wszyscy je sfinansowaliśmy. Dopóki Steven Twain nie wynurzy się na powierzchni lub nie zostanie znaleziony, nie ma nic, co mogliby zrobić członkowie administracji.

Porucznik z The Hawks, Yolisa Matakata, wzywa do zeznań dalszych inwestorów, których dotyczy ten problem. Dodaje również w swoim oświadczeniu, że to może okazać się zaledwie wierzchołek góry lodowej, w której potencjalnie jest tysiące innych, którzy ​​stracili pieniądze.

25. maja, Cointelegraph poinformował, że Bank Centralny RPA zdecydował się nazywać kryptowaluty „cyber-tokenami”, ponieważ nie spełniają one wymagań pieniądza.

Rząd USA zdecydował się na aktywniejsze edukowanie inwestorów, w celu zapobiegania oszustwom związanym z kryptografią, w szczególności z ofertą wstępnych monet (ICO). Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) uruchomiła niedawno witrynę internetową dla podejrzanych projektów ICO, która została skonstruowana tak, aby wynajdować klasyczne „czerwone flagi”.

• Drobne korekty na giełdach:

Kolejny tydzień mija, a rynek kryptowalut wciąż nie może się „odblokować”. W ciągu ostatniej doby, kapitalizacja rynkowa zmniejszyła się o 11 mld dolarów i wynosi na ten moment 326 mld dolarów. Nie jest to najgorszy wynik ostatnich tygodni, jednak niewielka część inwestorów liczy dzisiaj zyski.

Wśród największych kryptowalut według Coinmarketcap, jakimi są Bitcoin, Ethereum, Ripple i Bitcoin Cash, odnotowujemy spadki, kolejno o: 2,4%, 5%, 2% i 4,1%. Cena żadnego z czołowych 30. coinów nie wzrosła, a największa korekta dotknęła Bytecoin – 9,6%.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button