News

#318 Newsy z dnia 02.06.2018

Z sobotnich wydarzeń: Estonia wycofuje się z planów wydania własnej kryptowaluty; Grupa zadaniowa ds. kryptowalut w Nowym Yorku; Huobi utworzyła 93 mln fundusz inwestycyjny; Kapitalizacja rynku rośnie.

Estonia wycofuje się z planów wydania własnej kryptowaluty:

Bloomberg informuje, że Estonia wycofała się ze swojego planu wyemitowania narodowej kryptowaluty Estcoin po krytyce ze strony prezesa Europejskiego Banku Centralnego, Mario Draghiego oraz lokalnych banków.

Dyrektor zarządzający estońskiego programu e-rezydentury, Kaspar Korjus, zaproponował stworzenie i wydanie Estcoina w sierpniu zeszłego roku. Oprócz tego, że stałby się narodową wirtualną walutą Estonii, Estcoin przekształciłby się również w oficjalną walutę dla programu e-rezydentury. W programie Estcoin stanowiłby zachętę dla obcokrajowców korzystających z elektronicznej identyfikacji Estonii do zdalnego podpisywania dokumentów i zakładania firm.

Draghi powiedział we wrześniu, że „żadne państwo członkowskie nie może wprowadzić własnej waluty; walutą strefy euro jest euro”. Według Siima Sikkuta, urzędnika odpowiedzialnego za krajową strategię IT, Estcoin będzie teraz tylko impulsem dla e-rezydentów.

Uzgodniliśmy w rozmowach z politykami, że Estcoin będzie postępował jako środek do transakcji wewnątrz społeczności e-rezydentów. Innych opcji nie ma. Nie budujemy nowej waluty.

– mówił Sikkut w wywiadzie dla Bloomberg.

Korjus potwierdził oświadczenia Sikkuta mówiąc, że „społecznościowy Estcoin” wciąż jest analizowany. Dodał, że Estcoin zdecydowanie nie będzie narodową kryptowalutą. 

Stanowisko Draghiego wspierał gubernator Banku Estonii, Ardo Hansson, który skarżył się na fałszywe raporty dotyczące Estcoina napływające od agencji rządowych.

Grupa zadaniowa ds. kryptowalut w Nowym Yorku:

Komisja nowojorskiego ustawodawstwa stanowego zagłosowała, za opracowaniem projektu ustawy, która stworzy grupę zadaniową ds. cyfrowych walut.

Jeśli projekt zostanie przyjęty, zostanie utworzona grupa składająca się z dziewięciu członków, którzy zostaną wezwani do złożenia raportu do gubernatora, tymczasowego przewodniczącego senatu i przewodniczącego zgromadzenia do grudnia 2019 r. Podczas przygotowywania raportu grupa może podobno skonsultować się z dowolną organizacją, jednostką rządową lub osobą.

Raport będzie analizował wpływ regulacji na rozwój walut cyfrowych i przemysłów Blockchainowych w państwie, wpływ korzystania z kryptowalut na lokalne wpływy podatkowe i przejrzystość cyfrowego rynku walutowego. Ponadto grupa zadaniowa byłaby zobowiązana do podania liczby kryptowalut i giełd operujących w stanie Nowy Jork, informacji o dużych inwestorach oraz przedstawienia zużycia energii koniecznej do operacji wydobycia monet.

Grupa zapewni również „przegląd przepisów i regulacji dotyczących waluty cyfrowej wykorzystywanych przez inne państwa, rząd federalny, zagraniczne kraje oraz zagraniczne związki polityczne i gospodarcze w celu regulacji rynku”.

Huobi utworzyła 93 mln fundusz inwestycyjny:

Huobi, trzecia największa giełda kryptowalut pod względem wielkości wolumenu obrotów, nawiązała współpracę w celu zainicjowania 93-milionowego funduszu inwestycyjnego Chiny- Korea Płd. dla spółek typu Blockchain, informuje China Money Network.

Huobi, wraz z chińską firmą inwestycyjną NewMargin Capital i południowokoreańską firmą handlującą papierami wartościowymi Kiwoom Securities Co., Ltd., wykorzysta fundusz o wartości 93 mln dolarów do inwestycji w startupy Blockchainowe i promowania współpracy między oboma krajami. Trzecie przedsiębiorstwo, południowokoreańska Mirae Asset Financial Group, podobno również przystąpi do tej inicjatywy jako inwestor.

Wiadomość ta pojawia się zaledwie dzień po tym, jak rywal Huobi – Binance, obecnie największa na świecie giełda kryptograficzna, ujawniła własne plany stworzenia funduszu kryptowalutowego o wartości 1 mld dolarów, przeznaczonego na wsparcie dla startupów typu Blockchain i krypto.

Również wczoraj Huobi wprowadził na rynek nowy, oparty na kryptografii fundusz inwestycyjny typu ETF, oparty na niedawno uruchomionym indeksie rynkowym, który śledzi 10 najlepiej sprzedających się cyfrowych aktywów giełdy. Huobi, która ma siedzibę w Singapurze, niedawno uruchomiła filię w Korei Południowej, a także ujawniła plany otwarcia biur w Londynie i San Francisco.

Kapitalizacja rynku rośnie:

Ostatnia doba wykazała widoczne wzrosty w cenach walut. Zdecydowanie wyróżnia się EOS, który notuje wzrost na poziomie 21%. Pozostałe waluty również poszły w górę, Bitcoin o 2,5%, Ethereum o 3%, Ripple o 5% oraz Bitcoin Cash o 8,6%.

Kapitalizacja całego rynku wzrosła o 13 mld dolarów i wynosi obecnie 342 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 16.6 mld dolarów.

źródło:  coinmarketcap.com, cointelegraph.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

 

 

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button