News

#319 Newsy z dnia 03.06.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Bitcoin atakuje 8.000 dolarów; Oprogramowanie EOS powodem wzrostu wartości; Powstaje energooszczędny protokół Blockchain; Bitcoin Cash liderem weekendu.

• Bitcoin atakuje 8.000 dolarów:

Cena Bitcoina przekroczyła dziesięciodniowe maksima, aby ponownie zaatakować 8.000 dolarów. Mocne wsparcie największej z kryptowalut, znajduje się przy 6.900 dolarów i pozostaje nieprzetestowane od początku kwietnia 2018 roku.

Źródła z branży kryptowalut wskazują na zdecydowany powrót Bitcoina do majowego szczytu, który miał miejsce na poziomie 9920 dolarów. Analizując wykresy w mijający weekend, giełdowy weteran Peter Brandt, zasugerował, że Bitcoin może od poniedziałku zachęcić kolejnych inwestorów do zakupów.

Peter Brandt

Wcześniej, w tym tygodniu, szef Pantery Capital – Dan Morehead – kilka dni temu ponownie zachęcał do zainteresowania się giełdą, mówiąc, że teraz wszystkie kryptowaluty są bardzo tanie. Wypowiedzi Morehead’a pojawiły się w związku z szerszą narracją na temat cen Bitcoina w tym roku, w której inwestorzy zwrócili uwagę na możliwość masowego wejścia inwestorów instytucjonalnych na rynek kryptowalut – co zapewniłoby znaczny wzrost cen. Zamiast nagłego napływu, jak niektórzy przewidują, Morehead przyznał, że to może być długi proces, pozostając w optymistycznym nastroju:

Istnieje „włącznik”, który czeka na uruchomienie. Inwestorzy zamierzają go włączyć z konkretną datą (…) Ale to jest proces. Oczywiście ryzyko i nagroda idą w parze.

• Oprogramowanie EOS powodem wzrostu wartości:

Blockchain Block.one wydał wersję 1.0 swojego protokołu open-source Blockchain, zgodnie z informacją podaną na ich oficjalnym blogu. Oprogramowanie to platforma zaprojektowana do tworzenia aplikacji zarówno w przedsiębiorstwie, jak i „społecznościowym”. „Poziomy.

Zgodnie ze stanowiskiem, Block.one nie gwarantuje to, że oprogramowanie EOSIO będzie działać „zgodnie z przeznaczeniem” lub będzie wolne od błędów lub nieprawidłowego kodu, twierdząc, że deweloperzy wdrażają EOSIO na własne ryzyko.

Oprócz nowej wersji oprogramowania, Block.one ogłosił też, że nawiązał współpracę z firmą inwestycyjną Blockchain – SVK Crypto, aby uruchomić fundusz w wysokości 50. mln dolarów na wsparcie rozwoju ekosystemu EOSIO. Block.one EOS zakończył coroczny crowdsale o łącznej wartości 4 mld dolarów, co uczyniło projekt największym na świecie ICO.

Wcześniej, w tym tygodniu, wiodąca chińska firma bezpieczeństwa internetowego Qihoo 360, wykryła szereg luk w blokowaniu EOS, które umożliwiłyby zdalne ataki na wszystkie jego węzły. Luki zostały naprawione w tym samym dniu, w którym zostały zgłoszone.

Spośród 100. najbardziej popularnych coinów na liście Coinmarketcap, moneta EOS plasuje się na 5. pozycji i należy do walut ścisłej czołówki walut, które w czerwcu odnotowały największy wzrost.

• Powstaje energooszczędny protokół Blockchain:

Chiński gigant internetowy Baidu, ogłosił kolejny krok w integracji Blockchain w postaci protokołu mającego na celu zmniejszenie zużycia energii w kopalniach, jak wynika z raportu China News Weekly.

Nazwany „Super Chain”, główny naukowiec z dywizji block-block Baidu, Xiao Wei, ujawnił protokół na lokalnej konferencji w weekend. Ten ruch jest najnowszym z serii coraz bardziej bezpośrednich eksperymentów z kryptowalutą dla Baidu, dzięki któremu zostało wprowadzone rozwiązanie Blockchain-as-a-Service (BaaS) w styczniu tego roku.

Super Chain może wstawiać i usuwać mechanizmy w celu rozwiązania obecnego problemu zużycia energii. Jest kompatybilny z systemem Bitcoina i Ethereum.

– wyjaśnił Wei.

Baidu wydało już jeden produkt oparty na Blockchain do wprowadzenia na rynek BaaS, który w kwietniu ma mieć formę cyfrowej platformy zarządzania prawami do wizerunku. Ponieważ wielki biznes Chin radzi sobie z Blockchainem, władze planują twarde przepisy dla branży. W zeszłym miesiącu Pekin ogłosił, że nowe standardy będą obowiązywać do końca 2019 roku.

• Bitcoin Cash liderem weekendu:

Mijający weekend zamykamy w zdecydowanie pozytywnych nastrojach. Na giełdach spadków niemal nie zaobserwowaliśmy, a liderem w tym czasie jest Bitcoin Cash, który przez ostatnią dobę zaliczył wzrost na poziomie 11,7%. Wspomniany w pierwszej części artykułu, król krypto – Bitcoin – wzrósł o 1,3%. Ceny innych czołowych walut – Ethereum, Ripple i EOS – podniosły się kolejno o 5,3%, 4,8% i 2,6%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 12 mld dolarów i wynosi na ten moment 354 mld dolarów.

źródło:  coinmarketcap.com, bitcoinist.com, cointelegraph.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button