Kryptowaluty

#32 Aktualności z dn. 20.08.2017

Z niedzielnych wydarzeń: Litecoin – jedna z najlepszych opcji inwestycyjnych; Perspektywy rozwoju OmiseGo; Pierwsze bankomaty Etherum; Luka w zabezpieczeniu portfeli Trezor; Wzrosty na giełdach.

• Litecoin – jedna z najlepszych opcji inwestycyjnych:

Alph Geoffrey Caveney, analityk pracujący dla Seeking Alpha prognozuje, że tak popularnie nazywane „srebro Internetu”, czyli Litecoin, ma możliwość stać się jedną z najlepszych opcji inwestycyjnych na rynku kryptowalutowym.

Prognoza Caveney opiera się na założeniu, że Litecoin jest jedną z trzech głównych walut, które są wspierane przez Coinbase (Coinbase jest jedną z najpopularniejszych platform do wymiany kryptowalut, dostępnych na rynku).

W swoim raporcie Caveney twierdził, że oprócz wsparcia jakie otrzymuje Litecoin ze strony Coinbase, istnieją inne powody, które świadczą o potencjale inwestycyjnym, jaki kryje się za Litecoinem:

Jest co najmniej pół tuzina innych cyfrowych walut, które są duże i rozpoznawalne jak Litecoin, w tym kilka, które notują obecnie większą wartość rynkową, więc jest to „duża rzecz”, że ​​to właśnie Litecoin jest wspierany przez Coinbase wraz z Bitcoinem i Ethereum.

Jakie są inne powody powodujące rosnące zainteresowanie Litecoina? Deweloperzy pracujący nad rozwojem Litecoina planują dodać usprawnienia, które mają znacząco wpłynąć na poprawę jakości usług transakcyjnych wykonywanych na tej kryptowalucie.

Litecoin notowany jest na poziomie 44,69 dolarów, a jego kapitał na rynku kryptowalut wynosi 2.345 mld dolarów.

• Perspektywy rozwoju OmiseGo:

Cena waluty cyfrowej OmiseGo (OMG) uległa ostatnio spadkowi i ostatecznie wzrosła po pokazaniu wsparcia ze strony tajlandzkiego Ministerstwa Finansów. Firma aktywnie działa w Azji, szczególnie w takich krajach jak Indonezja, Tajlandia, Singapur i Japonia. Wśród firmy są Golden Gate Ventures i SBI Investment.

Wyróżnionymi doradcami firmy są eksperci z branży: Vitalik Buterin, Vlad Zamfir, Gavin Wood i Joseph Poon. Kryptowaluta w ostatnim czasie osiągnęła najwyższy poziom w wysokości 9,3 dolara za jednostkę, ale spadła później do 7,9 dolara. Potem szybko wróciła do 8,02 dolara w momencie publikacji informacji o której mowa.

Zespół Omise uruchomił platformę OmiseGo, aby zapewnić klientom wymianę wartości i usług płatniczych w pieniądzach fiatowych i zdecentralizowanych walutach w czasie rzeczywistym w sieci P2P (peer-to-peer). Wykorzystuje Ethereum Blockchain do świadczenia usług finansowych dla klientów z całego świata. Daje możliwość uzyskania dostępu do dowolnego użytkownika, ponieważ nie wymaga prowadzenia rachunku bankowego klienta. Platforma zaprojektowana jest po to, aby umożliwić integrację finansową. Dostęp będzie dla wszystkich za pośrednictwem sieci OmeseGo i cyfrowych portfeli począwszy od IV kwartału 2017 roku.

Niedawno firma Omise z powodzeniem zakończyła tworzenie swojej cyfrowej waluty (ICO) i zgromadziła 25 milionów dolarów, które utorowały drogę do rozwoju OmiseGo.

W ostatnich tygodniach wartość firmy wzrosła o 777 mln dolarów.

• Pierwsze bankomaty Etherum:

LocalCoinATM, producent bankomatów Ethereum, zainstalował pierwszą serię bankomatów obsługujących Ethereum. Zainstalowane zostały one w trzech różnych miejscach w Kanadzie: Toronto, Brampton i Etobicoke. Wszystkie bankomaty zostały uruchomione w oddziałach Hasty Market, popularnej sieci sklepu spożywczego w Kanadzie. Użytkownicy Ethereum mogą dzięki nim łatwo kupić i sprzedać Ethereum. Podobnie jak w przypadku bankomatów Bitcoin, bankomaty Ethereum wyświetlają adresy e-mailowe sprzedawców i wymagają, aby kupujący wprowadzili adres swojego portfela.

LocalCoinATM wydało oficjalne oświadczenie :

Z entuzjazmem informujemy, że dodaliśmy wsparcie dla Ethereum na wszystkich naszych bankomatach Bitcoin w Toronto i GTA. Jesteśmy pierwszym dostawcą Ethereum w Toronto. Ethereum zrewolucjonizowało przemysł kryptograficzny dzięki inteligentnym kontraktom.

Dlaczego potrzebne są bankomaty Ethereum? Większość giełd, takich jak Bittrex, Bitfinex, Bithumb, Coinbase, GDAX i Kraken dostarczają profesjonalne narzędzia inwestycyjne i zapewniają skuteczne i bezpieczne środowisko wymiany kryptowalut. Jednak działania te wymagają przestrzegania surowych przepisów dotyczących zapobiegania praniu brudnych pieniędzy i znajomości swoich klientów, w wyniku czego użytkownicy muszą przejść skomplikowany proces weryfikacji i zatwierdzania kont. Dla handlowców i inwestorów chcących kupić małe ilości Ethereum, nie jest praktyczna wymiana na giełdzie, korzystanie z bankomatów upraszcza cały proces transakcyjny. Takie bankomaty unikają surowych przepisów prawnych, ograniczając jednocześnie transakcje do stosunkowo małych kwot. W Korei Południowej i Hong Kongu ATMs Bitcoin są bardzo popularne. Kupujący i sprzedający zajmujący się małymi ilościami Bitcoina lub Ethereum, niechętnie poddają się uciążliwemu i inwazyjnemu procesowi weryfikacji.

• Luka w zabezpieczeniu portfeli Trezor:

Solidna reputacja portfela jako bezpieczna przestrzeń dla cyfrowych walut została zakwestionowana, kiedy niedawne sprawozdanie z połowy sierpnia 2017 pokazało, ze Trezor, jeden z najpopularniejszych portfeli, został z powodzeniem zainfekowany przez hakerów.

Opierając się na raporcie, urządzenia Trezor są rzekomo narażone na dość proste haki, które umożliwiają kradzież lub identyfikację kluczy prywatnych ze wspomnianych urządzeń.

W oficjalnym blogu Trezor przyznał się do incydentu i wyjaśnił jak doszło do ataku. Firma powiedziała, że klucz prywatny został zapisany w pamięci flash i został przeniesiony do pamięci o dostępie swobodnym (RAM) podczas użytkowania. W związku z czym, ktoś, kto ma dostęp do urządzenia i oprogramowania sprzętowego, mógłby wyodrębnić klucz prywatny z pamięci RAM. Usterka bezpieczeństwa jest ograniczona do urządzeń Trezor, więc użytkownicy innych urządzeń lub portfeli nie powinni się martwić o bezpieczeństwo ich kont. Zaleca się jednak, aby użytkownicy twardych portfeli zachowali czujność przed możliwym zagrożeniem i upewnili się, że ich oprogramowanie jest zawsze aktualne.

Odpowiedź Trezora na atak:

W oparciu o oficjalny blog, Trezor uruchomił już aktualizację zabezpieczeń wersji oprogramowania 1.5.2, aby rozwiązać problem i wyeliminować wszystkie znane usterki systemu. Dzięki nowej wersji firma twierdzi, że szanse na uzyskanie fizycznego dostępu do urządzenia użytkownika są już bardzo niewielkie lub praktycznie niemożliwe. Firma nadal jednak zaleca wszystkim użytkownikom, aby pozostali czujni i aktualizowali oprogramowanie natychmiast, aby w pełni zabezpieczyć konta.

Pomimo szybkiego działania Trezora w sprawie ataku, incydent nadal budzi wątpliwości wśród użytkowników w kwestii bezpieczeństwa portfela. W najbliższej przyszłości okaże się, czy zaufanie użytkowników do platformy będzie w pełni przywrócone.

• Wzrosty na giełdach:

W ostatnich 24. godzinach na giełdzie dominował kolor zielony. Kapitalizacja rynkowa wzrosła o 7,7 mld dolarów i wynosi 145 mld. Cena Bitcoina nieznacznie się zmieniła (+1%), natomiast Bitcoin Cash zanotował dość mocny spadek ceny (-18%). Jeżeli brać pod uwagę największe kryptowaluty, to największy zysk zanotowała kryptowaluta OMG, o której dzisiaj wspomnieliśmy (+24,2%). Na drugim miejscu IOTA (+19,1%), a kolejną jest NEM, która zwiększyła wartość jednostki o 8,6%.

źródło: cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button