News

#321 Newsy z dnia 05.06.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Binance Labs o swoim podejściu do aktualnej sytuacji na rynku i do poszczególnych projektów; DHL rozwinie się dzięki technologii Blockchain; Dania jako pierwszy kraj na świecie będzie rejestrować statki na Blockchainie; Rosja przygotowuje się do wdrożenia projektu o cyfrowych aktywach finansowych; Lekki spadek i powrót do wczorajszego poziomu wartości.

• Binance Labs o swoim podejściu do aktualnej sytuacji na rynku i do poszczególnych projektów:

Szef firmy Binance Labs, Ella Zhang, uważa, że ​​jeśli bańka pęknie w sektorze pierwszej oferty monetarnej (ICO), to będzie to dobra rzecz dla całej branży – powiedziała dla Bloomberg 4. czerwca.

Zhang, która dołączyła do Binance niecałe dwa miesiące temu, powiedziała, że choć rynek hossy wpływa na napływ nowych użytkowników, to tylko seria baniek ICO otworzy przemysł na naprawdę wartościowe projekty. Zhang nie zapowiada, kiedy może to nastąpić, ale komentuje w ten sposób:

Chcielibyśmy, żeby bańka pękła. Wciąż widzimy wiele szumu na rynku, wyceny są wysokie i nieuzasadnione. Naprawdę myślimy, że jeśli pęknie bańka, to będzie to dobre dla całej branży.

Dodatkowo Zhang powiedziała, że ​​pomaga giełdzie Binance poradzić sobie z oszustwami, które pojawiły się w wyniku powstałego hype’u, z tak zwanymi Inicjatywami Zarządzania Kryptowalutami (Cryptocurrency Governance Initiatives) lub CGI. Celem tej inicjatywy jest walka z oszustwami i „shit coinami” oraz ulepszenie technologii kryptograficznej i Blockchain.

W ramach inicjatywy, Binance wspiera fundusze i zespoły projektów, z którymi współpracuje – są to projekty zarządzane przez ludzi, którzy jednocześnie obiecują, że nie będą uczestniczyć w praktykach sztucznego pompowania wartości tokenów i że będą budować produkty zgodnie z ich założeniami i dokumentami. Binance przestanie inwestować w fundusze i usuwać tokeny, które nie dotrzymują swoich zobowiązań.

W ciągu najbliższych trzech do pięciu lat Binance Labs planuje zainwestować 1 miliard zysku firmy w różne projekty, przy średniej inwestycji na projekt wynoszącej od 1 miliona do 10 milionów dolarów. Istnieje 20 różnych funduszy kryptowalut, z którymi Binance zamierza współpracować w ramach nowego funduszu venture capital. Wszystkie zaangażowane projekty będą zobowiązane do dołączenia do CGI. Fundusz poniósł dotychczas cztery inwestycje.

Zhang, która wcześniej była dyrektorem inwestycyjnym w firmie venture capital Kleiner Perkins Caufield & Byers, uważa, że ​​może istnieć konflikt między inwestowaniem w tokeny i akcje, ponieważ są one wyceniane inaczej. Powiedziała:

Jeśli widzimy, że założyciele przyczyniają się do obu stron, będziemy trzymać obie strony. Czasami trudno jest dostrzec, który z nich jest bardziej wartościowy, dlatego naszą pozycją jest wspieranie założycieli i tworzenie wartości dla projektu jako całości.

Ella Zhang nie jest pierwszym ekspertem, który przewidziałby pęknięcie bańki. W kwietniu laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, Robert Shiller, zwrócił uwagę, że choć Bitcoin może być bańką, nie oznacza to, że wybuchnie i zniknie na zawsze. Według Shillera, część bańki kryptowalutowej ma charakter polityczny, ponieważ ludzie, którzy nie ufają swoim rządom, mogą pokusić się o zainwestowanie.

• DHL rozwinie się dzięki technologii Blockchain:

DHL współpracuje z finansową platformą opartą na Blockchainie – TradeIX, jak dowiadujemy się z dzisiejszej prezentacji na konferencji Money20/20 w Amsterdamie.

Becky Taylor, wiceprezes ds. Handlowych w DHL Supply Chain UK and Ireland, mówiła o tym, jak firma dąży do tworzenia bardziej wydajnych sieci poprzez cyfryzację, tym samym wpływając na „serializację produktów”, aby móc je śledzić już od momentu ich powstania.

Taylor ogłosiła następnie partnerstwo z Trade IX, uzasadniając, że DHL na własną rękę nie może osiągnąć tego typu stawek finansowania, by móc stworzyć atrakcyjną cenę dla klientów. Daniel Cotti, dyrektor finansowy w firmie TradeIX, zauważył, że obecny brak norm na rynku finansowania handlu tworzy systemy handlu, które opierają się na ręcznych, kosztownych, żmudnych, podatnych na błędy procesach.

Zgodnie z prezentacją, technologia Blockchain może zasilać bardziej zautomatyzowane i pozbawione błędów procesy oraz zwiększoną widoczność. Platforma TIX firmy TradeIX będzie podobno zezwalać DHL na oferowanie wielu opcji finansowania i ograniczania ryzyka w swojej ofercie produktowej. Należy jednak zauważyć, że to nie jest pierwszy krok DHL w kierunku technologii Blockchain – w połowie marca DHL i firma konsultingowa Accenture ogłosiły, że wspólnie stworzyły oparty na Blockchainie prototyp łańcucha dostaw dla przemysłu farmaceutycznego.

W połowie maja dyrektor generalny serwisu FedEx powiedział, że blockchain jest kolejnym krokiem dla globalnych łańcuchów dostaw.

• Dania jako pierwszy kraj na świecie będzie rejestrować statki na Blockchainie:

Dania podpisała deklarację o przyłączeniu się do 24. państw członkowskich Unii Europejskiej, które wspierają ogólnoeuropejskie standardy i rozwiązania Blockchain, przekazuje lokalny punkt informacyjny, Finans Watch.

Unijne partnerstwo powstało 10. kwietnia, z zamiarem wzmocnienia współpracy między państwami członkowskimi w zakresie rozwijania technologii Blockchain. Brian Mikkelsen, duński minister przemysłu, biznesu i finansów, powiedział po podpisaniu deklaracji w poniedziałek, że Dania będzie pierwszym krajem na świecie, który będzie korzystać z technologii Blockchain do rejestrowania statków w duńskich rejestrach. Dodał:

Blockchain przekracza granice, a wspólna europejska współpraca ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia przyszłych norm i rozwiązań, dlatego bardzo się cieszę, że podpisaliśmy tę deklarację.

Wczoraj, 4 czerwca, spółka zależna od Abu Dhabi Ports ogłosiła również rozwiązanie na technologii Blockchain w celu poprawy wydajności branży spedycyjnej i logistycznej.

• Rosja przygotowuje się do wdrożenia projektu o cyfrowych aktywach finansowych:

Sąd Miejski w Petersburgu, uchylił wcześniejszą decyzję Sądu Rejonowego o zablokowaniu strony internetowej Crypto Media Bitcoininfo.ru, informuje lokalny newsletter TASS. Wyrok Sądu Okręgowego został wydany w lipcu 2016 r. zgodnie z zakazem dla kryptowalut – ponieważ waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin, nie były legalne w tym kraju.

Jak donosi TASS, nowa decyzja została uchwalona po tym, jak Sąd Najwyższy Rosji skierował sprawę do rozpatrzenia do Sądu Stołecznego Petersburga, po wniesieniu skargi od właściciela Bitcoininfo. „Sąd w Petersburgu uchylił decyzję Sądu Rejonowego, która uznała informacje zamieszczone na stronie internetowej Bitcoininfo.ru za zabronione do oglądania.”

Służba prasowa Trybunału poinformowała również, że w lipcu 2016 r. Sąd Okręgowy w Petersburgu zakazał korzystania ze strony internetowej na wniosek lokalnych prokuratorów. Sprawa została rozpatrzona przez sąd bez obecności właścicieli strony internetowej. Według przedstawiciela Bitcoininfo, proces składania wniosków został jednostronnie zainicjowany przez prokuratorów bez angażowania właścicieli witryn i bez żądania usunięcia treści uznanych za nielegalne. Zwrócił także uwagę, że Sąd Miejski odmówił przyjęcia wniosku o apelację po wprowadzeniu zakazu.

Na podstawie akt sprawy lokalni prokuratorzy zażądali zakazu na stronie internetowej, ponieważ zawierała ona informacje o kryptowalutach, które są „poza kontrolą rządu”, „ułatwiają wzrost szarej strefy” oraz „nie mają konkretnych właściwości konsumenta”.

Sąd Miejski w Petersburgu unieważnił wcześniejsze decyzje sądu, zakazujące prowadzenia działalności 40. stronom internetowym związanych z Bitcoinem w Federacji Rosyjskiej. Początkowo zakaz został wszczęty, ponieważ witryny rozpowszechniały informacje na temat waluty cyfrowej, „która nie jest wspierana przez żaden prawdziwy zasób i nie dostarcza informacji o jej właścicielach”. Decyzja sądu poprzedza zbliżające się ramy regulacyjne kryptografii, które zaplanowano na 1. lipca, dekretem prezydenta Rosji Władimira Putina. Ramy te są wspierane przez Komitet ds. Pracy Ustawodawczej Rosyjskiej Dumy Państwowej i zawierają projekt ustawy „O cyfrowych aktywach finansowych”, który został wydany w marcu tego roku.

• Lekki spadek i powrót do wczorajszego poziomu wartości:

W ostatnich 24. godzinach rynek kryptowalut odnotował obrót na giełdach w wysokości 15,8 mld dolarów. W tym czasie kapitalizacja rynku spadła z 337 mld dolarów do 330 mld i wróciła z powrotem do tego samego poziomu. Ceny poszczególnych walut znajdują się więc na bardzo podobnym poziomie. Bitcoin wrócił do poziomu 7.500 dolarów, Ethereum zanotowało wzrost o 3%, EOS 3,2%, a spośród największych projektów pod względem kapitalizacji odznaczył się Monero, na poziomie 5,6%.

źródło:  coinmarketcap.com, cointelegraph.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button