News

#325 Newsy z dnia 09.06.2018

Z sobotnich wydarzeń: Blockchain EOS gotowy do startu; Giełda Moskwy przygotowuje infrastrukturę dla ICO; Bezpieczniejsze płatności kartą MasterCard dzięki Blockchain; Kolejny leniwy dzień na giełdach.

Blockchain EOS gotowy do startu:

Uruchomienie Blockchainu EOS, zgodnie z wynikami wczorajszego głosowania transmitowanego na żywo, odbyło się dzisiaj, 9 czerwca. Kandydaci do zostania „Block Producers” Blockchainu EOS – odpowiednik górników na Blockchainie Bitcoin –  zagłosowali za uruchomieniem mainnetu EOS dzisiaj o godzinie 15:00 czasu polskiego.

Wiadomości te pojawiły się na tydzień po tym, jak twórca EOS oraz developer oprogramowania Blockchainowego – Block.one, wydał wersję 1.0 protokołu EOSIO do publicznego użytku. Oprogramowanie EOSIO zostało stworzone, aby pozwolić przedsiębiorstwom i firmom na tworzenie skalowalnych, opartych na Blockchainie aplikacji. Zwolennicy EOSIO przewidują, że może on się stać bezpośrednią konkurencją dla Ethereum jako protokołu do budowania zdecentralizowanych aplikacji (Dapps).

1. czerwca EOS zakończył swoją roczną sprzedaż tokenów, pozyskując rekordową kwotę 4 mld dolarów, stając się największym ICO w historii. EOS jest obecnie piątą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, przy wartości rynkowej wynoszącej 12.8 mld dolarów.

Giełda Moskwy przygotowuje infrastrukturę dla ICO:

Giełda Moskwy – „Moscow Exchange” (MOEX), przygotowuje infrastrukturę, która pozwoli firmom na przeprowadzanie wstępnych ofert monetarnych (ICO), których uruchomienie przewidują na ten rok, informuje Reuters.

Giełda podobno pracuje nad opracowaniem podstawowej infrastruktury dla firm chcącym wziąć udział w ICO. Według prezesa MOEX, Alexandra Afanasieva, giełda nie będzie zajmować się handlem tokenami, ale dostarczaniem informacji o obowiązkach emitentów tokenów, jak również przedstawianiem inwestorom opisu niektórych tokenów i ICO.

W tej chwili patrzymy na to z punktu widzenia walut gotówkowych, ponieważ kryptowaluty nie mają statusu prawnie chronionego zasobu. Jeśli uzyskają ten status, umieścimy go również w naszym systemie.

– mówi Afanasiev.

Dodatkowo, giełda chce emitować kontrakty terminowe futures na ICO, pod warunkiem, że będzie na nie wystarczający popyt ze strony inwestorów. Afanasiev powiedział, że obecnie giełda prowadzi badania marketingowe nad potencjalnym zainteresowaniem produktami i specyfiką kontraktów terminowych.

MOEX jest głównym centrum kontroli cen i płynności rosyjskich instrumentów finansowych. Handluje akcjami, obligacjami, instrumentami pochodnymi, walutami, instrumentami rynku pieniężnego i towarami. Łączny wolumen obrotu w Maju wynosił 1.1 biliona dolarów.

Bezpieczniejsze płatności kartą MasterCard dzięki Blockchain:

Firma MasterCard zgłosiła patent na Blockchainowy system do zapewniania szybszych i bezpieczniejszych płatności na swoich kartach.

Zgłoszenie patentowe o nazwie „Metoda i weryfikacja kart płatniczych za pośrednictwem Blockchain” opisuje publiczny, wspierany przez Blockchain proces dystrybucji i odzyskiwania procesów płatności w celu weryfikacji i zabezpieczenia informacji użytkowników.

W dokumencie firma Mastercard zwróciła uwagę na podatność na zagrożenia istniejących środków „bezprzewodowej transmisji poświadczeń płatności”, twierdząc, że mogą one zostać przechwycone. Poprzez wdrożenie technologii Blockchain, firma dąży do stworzenia bezpiecznego sposobu przekazywania poświadczeń płatności, co wiąże się również z minimalnym udziałem ze strony konsumenta. Najnowsze zastosowanie Blockchainu ma na celu rozwiązanie technicznego problemu zapewnienia bezpieczeństwa i wygody.

Istnieje zatem zapotrzebowanie na rozwiązanie technologiczne umożliwiające przekazywanie poświadczeń płatności do urządzenia w punkcie sprzedaży, które wymaga minimalnego udziału konsumenta, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu zabezpienień, w szczególności przed skimmingiem.

– czytamy we wniosku.

„Skimming” to działanie, które „umożliwia wyciąganie poświadczeń płatności z instrumentu płatniczego, nawet gdy jest bezpiecznie umieszczony w torebce czy portfelu, lub też przechwytywanie danych w czasie kiedy są one przesyłane bezprzewodowo do urządzenia punktu sprzedaży.”

Zgodnie z wnioskiem patentowym proces szyfrowania koduje informacje o kartach i przechowuje je na Blockchainie, po czym wydaje dwa klucze – publiczny i prywatny. Kiedy karta zostanie użyta do dokonania zakupu, wysyłane jest żądanie, po czym system użyje kluczy do odkodowania i zweryfikowania informacji o karcie.

Wcześniej w tym tygodniu wiceprzewodnicząca Mastercard, Ann Cairns, powiedziała na konferencji Money20 / 20, że firma zbudowała Blockchain, który może obsługiwać całą sieć. Stwierdziła, że firma zdecydowała się na integrację technologii Blockchain na dużą skalę, jednocześnie zwracając uwagę na potrzebę rozpoznawania kiedy rozwiązanie to rzeczywiście jest korzystne. Cairns wyjaśniła, że firmy nie mogą po prostu zastąpić istniejącej technologii Blockchainem, ponieważ może on nie zapewniać lepszych wrażeń użytkownikom.

Kolejny leniwy dzień na giełdach:

Miniona doba na giełdach upłynęła spokojnie. Nie zanotowano widocznych ruchów – w przypadku znacznej większości walut obserwujemy ruchy nie przekraczające 2 procent. Bitcoin notuje spadek o 0,2%, Ripple i Bitcoin Cash o 0,8% i Litecoin o 0,1%. Wzrosty natomiast notuje Ethereum oraz EOS, kolejno o 0,5 i 1,8%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 2 mld dolarów i wynosi obecnie 340 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 12,4 mld dolarów.

 

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

 

 

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button