Kryptowaluty

#33 Aktualności z dn. 21.08.2017

Z poniedziałkowych wydarzeń: Współpraca Ethereum i OmiseGo nabiera tempa; Lighting Network dostępne od jutra; Na co zwrócić uwagę inwestując w ICO; Spadki na giełdach;

• Współpraca Ethereum i OmiseGo nabiera tempa:

Bank Centralny w Tajlandii w połowie sierpnia 2017 r. odbył spotkanie z założycielem Ethereum Vitalikiem Buterin, aby porozmawiać na temat przyszłości gospodarki tajlandzkiej i jej sektora finansowego. Strony omówiły w szczególności ewentualną integrację cyfrowej waluty Ethereum i usług opartych na platformie Blockchain oferowanych przez firmy takie jak OmiseGo w celu dalszej poprawy działania istniejących systemów bankowych i platform finansowych.

Wczoraj pisaliśmy o OmiseGo i o wsparciu tej waluty przez Ministerstwo Finansów w Tajlandii. Firma OmiseGo, która powstała w 2013 r., rozwinęła technologię opartą na technologii Ethereum w celu wprowadzenia wydajnej i bezpiecznej infrastruktury przetwarzania płatności opartej na technologii Blockchain. Przez ostatnie cztery lata firma mogła rozszerzyć swoją działalność w całej Azji i uzyskała poparcie wiodących firm inwestycyjnych. Firma uzyskała również wsparcie kilku ekspertów w branży, takich jak współzałożyciel firmy Ethereum Buterin i ekspert z Gavin Wood i eksperta od Bitcoina – Josepha Poon.

W swoim oświadczeniu zespół OmiseGo powiedział, że ma ułatwić transakcje finansowe poprzez Ethereum Blockchain:

Dzięki sieci podłączonej do głównego łańcucha Ethereum, każdy będzie w stanie przeprowadzać transakcje finansowe, takie jak płatności, przelewy, depozyt płatnicze, handel B2B, finansowanie łańcuchem dostaw, programy lojalnościowe, zarządzanie aktywami i handel oraz inne usługi na żądanie, w sposób całkowicie zdecentralizowany i niedrogi.

W międzyczasie kilka firm z Tajlandii przyjęło technologię Blockchain w swojej działalności. Wśród nich jest wiodący tajski bank komercyjny Kasikornbank, który współpracował z firmą z branży technologicznej IBM, aby zintegrować Hyperledger Fabric Blockchain z obecnymi systemami wykorzystywanymi do przetwarzania listów gwarancyjnych. Ponadto wiele krajów w regionie, w tym Korei Południowej, Japonii i Chin, ogłosiło również swoje plany testowania możliwych zastosowań Ethereum w celu poprawy istniejącej infrastruktury rządowej.

Cena Ethereum wzrosła od wczoraj o 15% i wynosi 338 dolarów za jednostkę.

• Lighting Network dostępne od jutra:

Błyskawiczne transakcje w sieci Bitcoin będą dostępne już od jutra.

Technologia była testowana już w maju tego roku przez Blockstream przy użyciu transakcji Litecoina. Adam Back, założyciel Blockstream, przeprowadził rozmowy z prezesem BitTorrent, którym jest Bram Cohen, w sprawie potencjalnej integracji mikrotransakcji Lightning z jego platformą.

Użytkownik Ferdous na swoim Tweeterze wyjaśnił, że tak zwana technologia „Layer 2” będzie dostępna już od najbliższego wtorku. Podał w skrócie trzy główne cechy wprowadzanej zmiany:

– Transakcje z opłatą zbliżoną do zera
– Zwiększone skalowanie dla użytkowników, czyli większa przepustowość transakcji
– Tysiące nowych aplikacji

Chociaż wprowadzenie Lightning Network stanowi znaczący krok milowy dla sieci Bitcoin, patrzymy z dużym zaciekawieniem na obrót wydarzeń związanych z implikacją SegWit2x.

• Na co zwrócić uwagę inwestując w ICO:

Czasem trudno jest być na bieżąco z tymi, którzy lubią śledzić nowe waluty wprowadzane na rynek. Dlatego warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przy wyborze nowo powstającej kryptowaluty, zarówno ze strony osoby zainteresowanej projektem, jak samego twórcy. Oferta Initial Coin Offering (ICO) wydaje się być ostatnio prawie codziennym wydarzeniem. Obserwujemy duży pęd w kierunku opracowywania i wdrażania nowych propozycji i zastosowań kryptowalut. W związku z różnorodnością, ICO może okazać się skomplikowanym i długotrwałym procesem. Poza faktycznym rozwojem technologicznym nowych monet (włącznie z wymianami, portfelami lub innymi dodatkami) istnieje ogromna liczba dodatkowych czynników handlowych oraz biznesowych, które należy rozważyć w trakcie procesu powstawania.

Stało się jasne, że w całym procesie, istnieje jeden, często pomijany, kluczowy element – biała księga. Dla tych, którzy nigdy nie przyglądali się nowym projektom ICO, biała księga jest dokumentem sporządzonym przez twórców projektu, w postaci raportu, zawierającego analizę danego produktu, usługi, technologii lub programu. Opisuje szczegóły handlowe, technologiczne i finansowe nowej monety oraz opisuje ją w prosty sposób, tak aby czytelnik mógł ją zrozumieć. Mówiąc prosto, to wszystko, co musisz wiedzieć o walucie, zanim zdecydujesz się w nią zainwestować i w późniejszym czasie używać.

Okazuje się, że istnieje duża część ICO, która nie bierze białej księgi na poważnie. Przedstawiają czytelnikowi mało informacji o ofercie, poza niektórymi spisami marketingowymi, tzn. jak wielka będzie waluta i jak pokonać wszystkie inne.

Białe księgi często zawierają informacje, których w większości czytelnik najzwyczajniej nie potrzebuje. Celem końcowym powinno być przedstawienie niezbędnych wiadomości, w taki sposób, aby nie zanudzić odbiorcy. Czytelnicy często nie mają takiego samego poziomu wiedzy technicznej, co twórcy, więc należy zwrócić uwagę, czy sposób podania informacji zaspokoi wszystkie typy czytelników. Niektórzy ludzie po prostu inwestują, z minimalnym zainteresowaniem pod względem technicznym. Chcą jedynie wiedzieć jakie realne szanse do zaistnienia ma dany projekt i jak na tym skorzystają.

Niektóre z bardziej wyczerpujących, zwięzłych i dobrze opracowanych dokumentów będą zawierać zdjęcia. Dołączone wykresy i grafiki mają dodatkowe znaczenie.

Potencjalni inwestorzy powinni odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania: Jaką wartość widzimy w danej walucie w przyszłości, jaka jest jej największa pułapka rynkowa, czy są jakieś informacje o kapitale, czy jest jakiś element FIAT w danej walucie, czy są najważniejsze informacje finansowe. Nie ulega wątpliwości, że biała księga powinna zawierać informacje technologiczne. Informacje powinny być podane z zachowaniem równowagi, dając obraz na całą perspektywę, czyli zawierać opis działania technologii. Jeżeli projekt zawiera nowe patenty, prawa autorskie lub faktyczne zabezpieczenia, które technologia została zainstalowana, powinniśmy doszukać się wzmianki również na ten temat. Należy doszukiwać się poparcia w prognozach przedstawionych liczb. Bez namacalnego poparcia i wytłumaczenia, oferta może wyglądać tak, że twórca liczy jedynie na własne zyski finansowe.

• Spadki na giełdach:

Dzisiaj na giełdach dominuje kolor czerwony. Kapitalizacja rynkowa kryptowalut nie zmieniła się znacząco i wynosi 144,8 mld dolarów. Bitcoin stanowi 46% całego rynku a jego cena uległa pomniejszeniu o 1,8%. Bitcoin Cash po ostatnich wzrostach notuje dość mocny spadek ceny (-15,8%). Spośród największych walut wyróżnia się Ethereum, o którym w ostatnich dniach robi się głośno. Posiadacze tej waluty odnotowali zysk na poziomie 14,5%. Numerem jeden jest dzisiaj Monero – waluta zwiększyła cenę jednostki o 50,5%.

źródło: cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button