News

#330 Newsy z dnia 14.06.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Rosja proponuje własną klasyfikację kryptowalut; Kryptowaluta kontrolowana przez Chiny; Blockchainowe rozwiązanie na oszustwa kredytowe; Giełda itBit dodaje 4 nowe waluty; Nieznaczne odbicie cen na giełdach.

Rosja proponuje własną klasyfikację kryptowalut:

Po wcześniejszych krokach legislacyjnych w celu uregulowania kryptowalut, Rosja podejmuje działania mające na celu ustalenie w jaki sposób będą one klasyfikowane przez prawo. Szef Dumy Państwowej mówi, że będą uważane za „prawa cyfrowe”, a nie kryptowaluty.

W maju zaproponowano regulacje mające na celu wyeliminowanie ryzyka związanego z nieuregulowanym charakterem kryptowalut. Szef Komitetu ds. Rynku Finansowego Dumy Państwowej – Anatolij Aksakow potwierdził, że projekty są już przygotowywane i mogą zostać przyjęte do 29. lipca.

W kwestii regulacji kryptowalut Aksakov powiedział, że ustawodawcy rezygnują z obecnie istniejących terminów „kryptowaluta”, „pieniądz cyfrowy” i „waluta cyfrowa”, zauważając, że zostały one usunięte z projektów. Zamiast tego będą teraz nazywane „prawami cyfrowymi”.

Pojęcia „pieniądza cyfrowego” i „waluty cyfrowej” z pewnością znikną z obiegu, nie pojawią się w żadnym miejscu w przepisach. […] Usuniemy termin „kryptowaluty”.

– powiedział.

Wymiana praw cyfrowych ma być dozwolona. Nie będą one jednak określane jako aktywa, lecz jedynie jako prawa. W związku z tym rosyjskie przepisy podatkowe musiałyby zostać zmienione, tak aby uwzględniały poprawki.

Będziemy musieli coś zmienić w kodeksie podatkowym, aby opisać, w jaki sposób prawa cyfrowe będą brane pod uwagę do celów podatkowych. Oznacza to, że aktywa cyfrowe nie będą traktowane jako własność, ale jako nowy rodzaj własności praw cyfrowych.

– wyjaśnił Aksakov.

Szef Komitetu Finansowego Dumy Państwowej dodał również, że Rosja zamierza przyjąć inne podejście do tokenów emitowanych poprzez wstępne oferty monetarne (ICO) niż USA.

Token jest prawem cyfrowym, a ponieważ nadal funkcjonuje, jest prerogatywą Banku Centralnego. […] Jeśli chodzi o korzystanie z tokena jako środka płatniczego, rozrachunku, wymiany – jest to etap następujący po przeprowadzeniu testów, kiedy Bank Centralny zbada czy ten instrument niesie ryzyko dla systemu finansowego jako środek płatniczy.

Podczas gdy Aksakov zapewnił pewną jasność w tej sprawie, wydaje się, że pojawiło się więcej pytań niż odpowiedzi. Warto jednak zauważyć, że z całą pewnością nie są to zaakceptowane zmiany regulacyjne. Dumę Państwową czeka jeszcze dyskusja w tej sprawie, a dopiero potem potencjalnie może zatwierdzić włączenie zmian do przepisów krajowych.

Kryptowaluta kontrolowana przez Chiny:

Prezes firmy Ripple, Brad Garlinghouse, podczas konferencji „Stifel Cross Sector Insight Conference” w Bostonie stwierdził, że „Bitcoin jest w rzeczywistości kontrolowany przez Chiny”, informuje portal finansowy TheStreet.com.

W niedawnym wywiadzie z analitykiem technicznym Stifel, Lee Simpsonem, Garlinghouse zagłębił się w wiele tematów związanych z technologią Blockchain i światem kryptografii. Stwierdził między innymi że Bitcoin jest pod kontrolą Chin.

Opowiem ci inną historię, która nie jest bardzo znana, ale warta zwrócenia na nią uwagi. Bitcoin jest w rzeczywistości kontrolowany przez Chiny. W Chinach jest czterech górników, którzy kontrolują ponad 50 procent Bitcoinów. Skąd wiemy, że Chiny nie będą interweniować? Ile krajów chce używać waluty kontrolowanej przez Chiny? Po prostu tak się nie stanie.

– mówił Garlinghouse.

Prezes Ripple podzielił się także swoją opinią na temat technologii bazowej Bitcoina i Ripple – Blockchain, argumentując, że nie będzie ona zakłócać pracy banków, chociaż odegra ważną rolę w sposobie w jaki działa nasz system. Mówiąc o XRP, określił go najlepszym cyfrowym zasobem do rozliczenia. Dodał, że Bitcoin potrzebuje dziś 45 minut, aby uregulować transakcję, podczas gdy XRP potrzebuje czterech sekund.

W lutym platforma transakcyjna BitMex opublikowała raport na temat Ripple i tokena XRP, odkrywając, że struktura protokołu konsensusowego Ripple sugeruje bardziej scentralizowaną strukturę ich waluty.

Blockchainowe rozwiązanie na oszustwa kredytowe:

Oddział bankowy chińskiego giganta handlu detalicznego Suning testuje konsorcjum Blockchain, które pozwalałoby uczestniczącym w nim bankom na zapisywanie i aktualizowanie wspólnego rejestru klientów ze złą historią kredytową.

Według lokalnego źródła informacji Sina Finance, Suning Bank opracował system Blockchain, który pozwoli na przeniesienie swojej czarnej listy podejrzanych kredytobiorców do rozproszonej bazy danych, aby umożliwić współpracę z innymi bankami w zakresie zapobiegania oszustwom kredytowym. Korzystając z systemu, każda uczestnicząca instytucja staje się węzłem Blockchainu, który ma dostęp do oryginalnej czarnej listy udostępnianej przez Suning Bank. Instytucje będące węzłami mogą również aktualizować listę własnymi danymi, podaje raport.

Założony przez Suning w 2017 roku, Suning Bank jest jednym z pierwszych komercyjnych banków online-to-offline, uruchomionym przez uznane prywatne firmy w celu udzielania pożyczek małym i średnim firmom. Dzielenie danych na temat wiarygodności użytkowników jest najnowszym rozwiązaniem wykorzystującym technologię Blockchain do zarządzania systemami kredytowymi stosowanym przez tę instytucję finansową.

We wrześniu ubiegłego roku Suning Bank dołączył do innego konsorcjum Blockchain stworzonego przez dwa inne prywatne banki komercyjne – CITIC i Minsheng – które wykorzystują system Blockchain do rejestrowania transakcji krajowych akredytyw. W marcu CITIC zachwalał w swoim rocznym zgłoszeniu finansowym, że platforma przeprowadziła już transakcje o łącznej wartości 156 mln dolarów.

• Giełda itBit dodaje 4 nowe waluty:

Giełda kryptowalutowa itBit informuje, że uzyskała zgodę od Departamentu Usług Finansowych stanu Nowy Jork (New York State Department of Financial Services – NYDFS) na dodanie czterech głównych kryptowalut do swoich usług handlowych i depozytowych. Oprócz Bitcoina, itBit będzie teraz oferować usługi rozliczeniowe, depozytowe i pozagiełdowe dla Bitcoina Cash, Ethereum, Litecoina i Stellar oraz platformowe transakcje walutowe.

Jest to pierwsza firma, która otrzymała kartę NYDFS na mocy nowojorskiej ustawy bankowej stając się licencjonowaną giełdą kryptowalut. Uzyskanie tego statusu ustanowiło nowe standardy dotyczące tego, co jest możliwe dla platform wymiany działających w tym stanie.

To ważny kamień milowy dla itBit, ponieważ tworzymy szerszą platformę dla krypto inwestorów.

– powiedział Charles Cascarilla, prezes i współzałożyciel itBit.

Odnosząc się do relacji firmy z DFS, Carcarilla powiedział, że „DFS był bardzo innowacyjny w sposobie, w jaki postrzegał ekosystem aktywów kryptograficznych”, i że oczekiwał dalszej współpracy.

W 2016 roku firma zmieniła nazwę na Paxos, a marka itBit została utrzymana wyłącznie w celach giełdowych. ItBit nadal działa jako oddzielny dział, który koncentruje się na rozwijaniu prywatnych projektów Blockchainowych, takich jak Bankchain.boration. W zeszłym miesiącu Paxos zamknął rundę finansową serii B o wartości 65 mln dolarów, którą prowadzili obecni inwestorzy, w tym Liberty City Ventures, RRE Ventures i Jay Jordan.

Jako giełda kryptowalutowa oferująca różne usługi handlowe, rozszerzona licencja itBit ma na celu:

[…] otwarcie drzwi dla osób i instytucji, w celu uzyskania dostępu do zasobów kryptograficznych innych niż Bitcoin.

– powiedział Andrew Chang, dyrektor operacyjny itBit.

Nieznaczne odbicie cen na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy nieduże wzrosty cen. Czołówka walut wygląda następująco: wartość Bitcoina wzrosła o 1,3%, Ethereum o 4,3%, Ripple o 2,8%, Bitcoin Cash o 3,1% oraz EOS o 6%.

Kapitalizacja całego rynku wzrosła o 13 mld dolarów i wynosi obecnie 279 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 215,9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com., coinmarketcap.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

 

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button