News

#336 Newsy z dnia 20.06.2018

Ze środowych wydarzeń: Kolejna giełda pada ofiarą hakerów; Brytyjska giełda uruchamia kontrakty futures na Litecoina; Urugwaj przyjmuje przyjazne stanowisko do Blockchainu i kryptowalut; Filipiński bank połączy się z Japonią poprzez Blockchain; Kolejny dzień mija ze znikomymi ruchami na giełdach.

Kolejna giełda pada ofiarą hakerów:

Hakerzy ukradli kryptowaluty warte 30 mln dolarów z wiodącej w Korei Południowej giełdy wirtualnych walut Bithumb. W rezultacie wszystkie depozyty i płatności zostały tymczasowo zawieszone.

Giełda ogłosiła, że zrekompensuje straty wszystkich użytkowników dotkniętych atakiem hakerskim, i że wszystkie aktywa są przenoszone do zimnego portfela:

Potwierdziliśmy, że skradziono niektóre kryptowaluty o wartości około 30.000.000 dolarów. Bithumb zobowiązał się do pokrycia strat klientów, a wszystkie aktywa są przenoszone do zimnego portfela.

– pisze giełda.

Bithumb przeniosła dużą ilość Ethereum do zimnego portfela po tym, jak zauważono nieprawidłowe uzyskanie dostępu. 16. czerwca firma Bithumb ogłosiła nagłą kontrolę serwera „w celu zmaksymalizowania ustawień bezpieczeństwa”. Konserwacja miała zająć niecałe 4 godziny, jednak ten czas został przekroczony.

Według koreańskich przedstawicieli Sentinel Protocol, projektu specjalizującego się w wykrywaniu włamań i oszustw, gorący portfel został zhakowany w nocy 19. czerwca, a niektórymi ze skradzionych monet są XRP.

Brytyjska giełda uruchamia kontrakty futures na Litecoina:

Brytyjska krypto giełda zajmująca się handlem kontraktami futures – Crypto Facilities wprowadza kontrakty pochodne na Litecoina.

Nowe kontrakty denominowane w dolarach amerykańskich będą oferować zarówno długie, jak i krótkie terminy transakcji handlowych, z tygodniowymi, miesięcznymi i kwartalnymi terminami zapadalności. Litecoin będzie zabezpieczeniem bazowym kontraktów, w przeciwieństwie do już istniejących kontraktów terminowych na Bitcoiny na takich giełdach jak CME i CBOE.

Dyrektor generalny Crypto Facilities, Timo Schlaefer, powiedział, że platforma transakcyjna podjęła decyzję w odpowiedzi na silny popyt klienta:

Wierzymy, że nasze kontrakty terminowe na LTC – dolar zwiększą przejrzystość cen, płynność i efektywność na rynkach kryptowalut.

– mówi.

Uruchomienie kontraktów terminowych na Litecoina następuje zaledwie miesiąc po tym, jak Crypto Facilities zaczęło oferować kontrakty terminowe na Ethereum dla inwestorów, równolegle z istniejącymi już pochodnymi krypto opartymi na Ripple i Bitcoinie.

Na początku tego miesiąca prezes koncernu CBOE Global Markets, Chris Concannon, ujawnił, że wkrótce na jego platformie mogą zostać oferowane kontrakty futures na Ethereum. Informacja ta jest skutkiem pozytywnych wiadomości od starszego urzędnika amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), który zasugerował, że Ethereum nie będzie regulowany jako papier wartościowy w świetle prawa Stanów Zjednoczonych. 

Urugwaj przyjmuje przyjazne stanowisko do Blockchainu i kryptowalut:

Urugwajska izba fintech ogłosiła utworzenie specjalnego komitetu ds. rozwoju ram regulacyjnych dla kryptowalut, o czym poinformował BNamericas. Komitet ma na celu promowanie innowacji aby pomóc wzmocnić i rozwinąć system finansowy kraju. Obejmuje to walkę z praniem pieniędzy, terroryzmem i handlem narkotykami, a także zwiększenie przejrzystości branży.

Podczas gdy Urugwaj nie opracował jeszcze szczegółowych przepisów i norm dotyczących cyfrowych walut, izba  fintech zaprasza organizacje, konsultantów, przedsiębiorców i urzędników państwowych do współpracy w tej dziedzinie.

Były prezes i założyciel izby fintech, Sebastián Olivera, powiedział BNamericasowi, że propozycje legislacyjne przejdą przez uznane kanały instytucjonalne. Dodał, że izba ma na celu przyciągnięcie inwestycji i innowacji w lokalnym przemyśle i kontynuowanie promowania Urugwaju jako regionalnego centrum technologicznego.

Zdajemy sobie sprawę, że żadna działalność nie może być rozwijana poza sferą regulacyjną co jest szczególnie prawdziwe, gdy mówimy o systemie finansowym. Dlatego właśnie skupiamy się na współpracy z organem regulacyjnym i wszystkimi innymi zainteresowanymi stronami.

– mówi.

W ubiegłym miesiącu Mario Marcel, prezes Banku Centralnego Chile, powiedział, że bank rozważa regulowanie kryptowalut w kraju w celu monitorowania ryzyka.

Wcielenie regulacji pozwoli na prowadzenie rejestru osób zajmujących się nimi, a tym samym będą dostępne informacje umożliwiające monitorowanie związanego z nimi ryzyka.

– stwierdził Marcel.

Władze Kazachstanu również wydają się być otwarte na kryptograficzne i Blockchainowe innowacje. Zatwierdzenie przepisów dotyczących kryptografii planowane jest jeszcze tego lata. Gubernator Międzynarodowego Centrum Finansowego Astana, Kairat Kaliyev, powiedział, że centrum współpracuje z międzynarodowymi firmami w celu opracowania odpowiednich regulacji, a także zapewnia pomoc finansową na wspieranie innowacji w branży Fintech w tym kraju.

Filipiński bank połączy się z Japonią poprzez Blockchain:

Filipiński bank Rizal Commercial Banking Corp (RCBC) ogłosił dziś plany uruchomienia Blockchainowych przekazów pieniężnych do Japonii w ramach partnerstwa z dwoma japońskimi bankami.

Cytowany przez lokalny punkt informacyjny Business World, starszy wiceprezes Manny T. Narciso, powiedział, że program, który będzie częścią globalnego pilotażu Blockchainu IBM ma służyć Filipińczykom, którzy pracują w Japonii i wysyłają pieniądze do domu.

Za pośrednictwem tej technologii chcemy służyć zagranicznym pracownikom w Japonii i robimy to we współpracy z dwoma japońskimi bankami. W ich przypadku usługa ta spowoduje, że przekazy będą szybsze i tańsze, ponieważ pobieramy mniej opłat.

– mówi Narciso. 

Oprócz IBM, RCBC wykorzysta japoński Resona Bank i innego partnera do infrastruktury Blockchain. Narciso nie ujawnił nazwy drugiego zaangażowanego banku.

Ruch ten świadczy o coraz większym zainteresowaniu banków filipińskich Blockchainem i kryptowalutą. W zeszłym miesiącu UnionBank pojawił się na konferencji z makietą miningu Bitcoinów, po wcześniejszej współpracy z Visa nad kanałem do przekazów środków do Singapuru.

W kwietniu rząd Filipin zdecydował się dopuścić spółki kryptowalutowe do specjalnej strefy ekonomicznej, pod warunkiem, że przedstawią one potencjał inwestycyjny.

Kolejny dzień mija ze znikomymi ruchami na giełdach:

Ostatnia doba wykazała znikome ruchy w cenach walut, oscylujące przy granicy zera. Bitcoin oraz Ethereum notują wzrost na poziomie o 0,8% i 1%, a Bitcoin Cash i Litecoin zaledwie o 0,4% i 0,2%. Spadki równie znikome widzimy przy Ripple oraz Stellar, kolejno o 0,5% i 0,2%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 2 mld dolarów i wynosi obecnie 291 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 13,1 mld dolarów.

źródło:  cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button