News

#337 Newsy z dnia 21.06.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Bithumb ma plan na zmniejszenie strat z włamania; Korea Płd. stawia na rozwój technologii Blockchain; Centrum Badań nad technologią Blockchain w Dolinie Krzemowej; Bankomat pozwalający podróżnym zamieniać pozostałe euro na kryptowaluty; Na giełdach drobne spadki.

Bithumb ma plan na zmniejszenie strat z włamania:

Południowokoreańska giełda kryptowalutowa Bithumb oświadczyła, że może być w stanie zmniejszyć wielomilionowe straty finansowe wynikające z włamania.

Firma na swojej stronie internetowej stwierdziła, że chociaż zgłosiła Koreańskiej Agencji ds. Internetu i Bezpieczeństwa (KISA) straty na 31,5 mln dolarów, ostatecznie może być zdolna do zmniejszenia tej liczby. Wyjaśnia, że współpracuje z giełdami kryptowalutowymi oraz innymi instytucjami, aby zapobiec dalszym stratom i odzyskać fundusze. Dodała również, że osobno trzyma fundusze firmowe i fundusze klientów.

Zgłosiliśmy około 35 miliardów południowokoreańskich won szkód … Bithumb zmniejsza tę kwotę poprzez trwające działania odzyskiwania szkód, przyszłe wyniki będą niższe.

– oświadczyła giełda.

W opublikowanym dziś oświadczeniu prasowym Korea Blockchain Association, grupa samoregulacyjna składająca się z giełd i startupów Blockchain, nazywa włamanie „żenującym”, ale dodała jednocześnie, że branie odpowiedzialności za włamania przez giełdy jest „dobrym sposobem na ochronę naszych użytkowników”.

Będziemy nadal ustanawiać standardy ochrony użytkowników, takie jak bezpieczeństwo, standardowe warunki i procedury rozstrzygania sporów, które powinny mieć giełdy kryptowalut.

– stwierdziło stowarzyszenie.

Agencje, które pomagają w dochodzeniu w sprawie naruszenia zabezpieczeń, to m.in. Korea Communications Commission, KISA i agencja policyjna kraju.

Korea Płd. stawia na rozwój technologii Blockchain:

Południowokoreańskie Ministerstwo Nauki i ICT ogłosiło wielką Strategię Rozwoju Technologii Blockchain, która ma na celu pozyskanie 230 miliardów won (~ 207 mln dolarów) do 2022 r., według dzisiejszych doniesień News Asia.

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem Ministerstwa, nowa inicjatywa będzie pomagać 10.000 profesjonalistom z branży Blockchain i 100 firmom, a także rozszerzy i skomercjalizuje sześć istniejących pilotażów Blockchain posiadających poparcie Ministerstwa. Celem tych projektów jest wykorzystanie technologii Blockchain w zakresie nieruchomości, głosowania online, logistyki wysyłkowej, ewidencji inwentarza żywego, odprawy celnej, nieruchomości i międzynarodowej dystrybucji dokumentów elektronicznych.

Ministerstwo w swoim komunikacie prasowym podaje przykłady prywatnych inicjatyw Blockchain, które planuje promować, w tym projekty „smart city” i „smart factory” – system Blockchain dla przemysłu samochodowego oraz oparta na Blockchain inicjatywa dystrybucji „bezpiecznej żywności w szkole”.

Ponadto rząd Korei poprze rozwój BaaS (Blockchain-as-a-Service), aby umożliwić małym i średnim przedsiębiorstwom efektywne wdrażanie rozwiązań Blockchain. Środki zostaną następnie przeznaczone na projekty badań nad technologią, rozwój infrastruktury, centrum wsparcia technicznego Blockchain i piaskownicę, a także na przegląd problemów prawnych dotyczących inteligentnych kontraktów.

Centrum Badań nad technologią Blockchain w Dolinie Krzemowej:

Uniwersytet Stanforda, wsparty częściowo przez fundację Ethereum, stworzył Centrum Badań nad technologią Blockchain, podaje strona internetowa Stanford Engineering. Zgodnie z oficjalnym komunikatem uczelnia założyła centrum aby zbadać, w jaki sposób technologia Blockchain może przekształcić tradycyjne interakcje biznesowe.

Oprócz Fundacji Ethereum, Centrum Badań Blockchain otrzymało dotacje z Protocol Labs, Fundacji Interchain, giełdy kryptowalutowej OmiseGO, DFINITY Stiftung i PolyChain Capital.

Wstępny pięcioletni program badawczy poprowadzą profesorowie informatyki Dan Boneh i David Mazières, a także inni profesorowie z Uniwersytetu Stanforda z dziedziny inżynierii, fizyki cząstek elementarnych i prawa. Poza badaniami nad technologią Blockchain, inicjatywa opracuje również kursy dotyczące implementacji Blockchainu, od jej potencjalnej roli w sektorze finansowym po zarządzanie danymi w innych sferach.

W poście Stanford, ekspert ds. kryptografii i bezpieczeństwa komputerowego, Boneh powiedział, że „Blockchainy będą coraz bardziej istotne dla prowadzenia działalności globalnej”

Stanford powinien być na pierwszym froncie starań zmierzających do ulepszenia, zastosowania i zrozumienia wielu skutków korzystania z tej technologii […] Po wejściu w szczegóły szybko zdajesz sobie sprawę, że ten obszar wygeneruje wiele prac doktorskich we wszystkich dziedzinach informatyki i poza nią.

– dodał Boneh.

Edukacja na temat technologii Blockchain jest już oferowana na innych uniwersytetach na całym świecie. Australijski uniwersytet badawczy wprowadził kurs Blockchain w lutym, a Ripple przekazał 50 mln dolarów na początku czerwca do 17 uniwersytetów na całym świecie, aby wesprzeć programy edukacyjne Blockchain.

Bankomat pozwalający podróżnym zamieniać pozostałe euro na kryptowaluty:

Schiphol – międzynarodowy port lotniczy obsługujący stolicę Holandii, Amsterdam – uruchamia bankomat, który umożliwi podróżującym wymianę euro na Bitcoina lub Ethereum. Lotnisko wyjaśnia, że maszyna znajduje się w terminalu odlotów, ponieważ oferuje podróżnym, zaraz przed opuszczeniem kraju, możliwość konwersji pozostałych euro na dwie popularne kryptowaluty.

Nowa usługa bankomatowa – możliwa dzięki współpracy z holenderską firmą programistyczną ByeleX – jest obecnie na początku sześciomiesięcznego okresu próbnego, aby ustalić czy popyt podróżnych jest wystarczający.

Mamy nadzieję, że Bitcoinowy bankomat zapewni pasażerom przydatną usługę, umożliwiając im łatwą wymianę lokalnych euro na globalne kryptowaluty – Bitcoin i Ethereum. Może to być korzystne, jeśli na przykład nie można wydawać euro w swoim kraju.

– mówi Tanja Dik, dyrektor działu Consumer Products & Services w Schiphol.

Działania te są podejmowane w czasie, kiedy inne międzynarodowe lotniska zaczynają przyjmować ideę kryptowaluty jako potencjalnie korzystnej dodatkowej usługi dla swoich klientów.

Na początku tego roku australijskie lotnisko w Brisbane ogłosiło również plan wprowadzenia opcji płatności kryptowalutami dla konsumentów dokonujących zakupów w punktach sprzedaży w terminalu.

Na giełdach drobne spadki:

Giełdy po upływie doby nadal notują nieduże ruchy, jednak w przypadku znacznej większości walut obserwujemy dziś spadki. Patrząc na top 10 wg. Coinmarketcap, wartość Bitcoina i EOS zmniejszyła się o 1%, Ethereum o 1,6%, Ripple o 1,5%, Bitcoin Cash o 2,3% oraz Litecoin o 1,8%. Żadna waluta z czołówki nie odnotowała wzrostów.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 5 mld dolarów i wynosi obecnie 286 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 11,6 mld dolarów.

źródło:  cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button