News

#339 Newsy z dnia 23.06.2018

Z sobotnich wydarzeń: Analityk przewiduje 10.000 za Bitcoina do końca roku; Dyrektor Szwajcarskiego Banku Narodowego o nastrojach banków do CBDC; Bahamy planują wprowadzenie własnej kryptowaluty; Członek zarządu giełdy Bitfinex opuszcza swoje stanowisko; Giełdy utrzymują się przy spadkach.

Analityk przewiduje 10.000 za Bitcoina do końca roku:

Todd Gordon, założyciel TradingAnalysis.com, przewiduje, że Bitcoin spadnie aż do 4.000 dolarów zanim odbije się powyżej 10.000 dolarów do 2019 r. Zasugerował on, że te ruchy będą miały miejsce przede wszystkim ze względu na znaczną zmienność rynku.

Poproszony o wyjaśnienie swoich szacowań, Gordon mówił o „pięknym trendzie wzrostowym” i nazwał ostatnią korektę z 19.000 dolarów nieistotną, biorąc pod uwagę wzrosty w cenie Bitcoina od 2015 roku. Argumentował dalej, że rynek kryptowalut jest „napędzany bardzo technicznie”, więc licząc na techniczne i rynkowe nastroje, możliwe jest odzyskanie pewnych strat w najbliższej przyszłości.

Strona Gordona, TradingAnalysis.com, dostarcza analiz rynku i strategii handlowych. Analityk przedstawił również prognozy dotyczące innych rynków, w tym surowców takich jak ropa naftowa. W listopadzie 2015 r., kiedy cena ropy wynosiła 41 dolarów, przewidywał spadek o prawie 50 procent do 26 dolarów. W lutym następnego roku ropa była sprzedawana za 26,05 dolara.

W czerwcu, firma analityczna Trefis oszacowała cenę końcową Bitcoina na 12.500 dolarów, czyli o 2.500 dolarów mniej niż przewidywała ich początkowa prognoza. Analityka i prognozowanie ceny Bitcoina firmy Trefis opiera się na podstawach podaży i popytu, gdzie popyt jest liczbą użytkowników i ilością transakcji, a podaż to liczba dostępnych Bitcoinów.

W zeszłym miesiącu analityk z Wall Street, Spencer Bogart, powiedział, że największa kryptowaluta będzie warta „co najmniej” więcej niż 10.000 dolarów do końca roku. Zasugerował, że rzeczywistość głębszej instytucjonalizacji przestrzeni kryptograficznej zabezpiecza długoterminową „historię” oraz że jest „ogólnie pozytywna” dla przyszłości Bitcoina.

Dyrektor Szwajcarskiego Banku Narodowego o nastrojach banków do CBDC:

Thomas Moser, dyrektor zarządu w Szwajcarskim Banku Narodowym (SBN), uważa, że zainteresowanie banków centralnych opracowaniem cyfrowych walut banku centralnego (CBDC) spadło, jak donosi dzisiaj Business Insider.

Moser powiedział Business Insider na konferencji Zug Crypto Valley w tym tygodniu, że chociaż banki centralne zainteresowały się początkowo CBDC lub krajową kryptowalutą, entuzjazm opadł ponownie z powodu konsekwencji, jakie miałyby one dla stabilności finansowej.

Cały kwestia techniczna, która wszystkich podekscytowała, tak naprawdę zajmuje drugie miejsce w tej sprawie. Nastrój jest następujący: wszyscy je monitorują, niektórzy eksperymentują – mocno, ale myślę, że wszyscy czekają, aż ktoś inny zrobi to pierwszy, abyśmy też mogli.

– mówi.

Wczoraj na konferencji dyrektor zauważył, że technologia kryjąca się za cyfrowymi walutami, Blockchain, wciąż jest „zbyt prymitywna”, by Szwajcaria mogła wydać „e-franka”.

Chociaż Moser wspomniał, że banki centralne są teraz sceptyczne wobec CBDC, zauważył, że jest sporo powodów, aby mieć cyfrową wersję waluty danego kraju.

To trochę uciążliwe, kiedy masz wszystkie swoje pieniądze, wszystkie swoje oszczędności w banknotach. Jest o wiele łatwiej, jeśli możesz je po prostu zamienić lub mieć konto w szwajcarskim banku narodowym. Potem staje się bardzo niestabilna – w dobrych czasach każdy ma swoje pieniądze w bankach by zarabiać na odsetkach, w złych czasach każdy ma je na swoich urządzeniach. Są rzeczy, o których musimy pomyśleć, w jaki sposób sobie z nimi poradzimy.

– twierdzi.

Według Mosera, CBDC konkurowałyby bezpośrednio z bankami, co oznacza, że każda emisja musiałaby zostać starannie przemyślana. Dodał, że Narodowy Bank Szwajcarii jest oficjalnie zasadniczo neutralny wobec kryptowalut:

Nie martwimy się, nie mamy nic przeciwko.

Na konferencji Money20 / 20 na początku czerwca Moser również podkreślił ten fakt, stwierdzając, że tak długo jak banki centralne wykonają dobrze swoją robotę, nie ma rzeczywistej potrzeby, aby banki centralne znikały.

Szwajcaria zyskała reputację kraju przyjaznego kryptografii, po części ze względu na łagodne przepisy dotyczące wstępnych ofert monetarnych i ulgi podatkowej, szczególnie w przypadku „Crypto Valley”.

Bahamy planują wprowadzenie własnej kryptowaluty:

Centralny Bank Bahamów planuje wprowadzenie popartej przez rząd pilotażowej cyfrowej waluty, podaje Jamaica Observer.

Przemawiając na Bahamas Blockchain i Cryptocurrency Conference na początku tego tygodnia, wicepremier i minister finansów Bahamów, K Peter Turnquest, ogłosił, że opracowanie w pełni cyfrowej usługi płatniczej jest „drogą naprzód w tej erze rządów”.

Cyfrowa waluta bahamska jest szczególnie ważna dla wielu rodzinnych wysp, ponieważ wiele banków komercyjnych zredukowało swoją działalność i wycofało się ze społeczności, pozostawiając je bez usług bankowych. Jako kraj wyspiarski, w którym transport może być niedogodnością dla wielu osób – kosztowną, zwłaszcza osób starszych, musimy oferować usługi finansowe w sposób cyfrowy i bezpieczny.

– mówi wicepremier.

Turnquest popierał również zastosowanie Blockchainu na poziomie ogólnokrajowym, aby przekształcić wyspę Grand Bahama w „cyfrowy raj regionu”. Oczekuje, że rząd uruchomi pilotażowy program wydawania certyfikatów edukacyjnych typu Blockchain dla absolwentów National Training Agency, a także sprawdzi w jaki sposób można stosować Blockchain w przypadku licencji biznesowych, paszportów i ubezpieczeń społecznych.

Korzystając z technologii i pojedynczych punktów kontaktowych jesteśmy w stanie wyeliminować wiele czynników ludzkich, które ułatwiają korupcję. A więc kiedy mówimy o składaniu wniosków o usługi rządowe, jeśli mamy jeden portal do wejścia i całe przetwarzanie jest wykonywane za kulisami, albo poprzez elektroniczną wymianę danych, możemy wyeliminować to miejsce, które my, obywatele Bahamów nazywamy – musisz dać komuś napiwek, aby uzyskać usługę.

– dodał.

Pobliskie wyspiarskie państwo Bermudy jest również w trakcie opracowywania przyjaznych ram prawnych dla wirtualnych walut i Blockchain. W ostatnich miesiącach kraj podpisał memoranda porozumienia z Binance Group i projektem Blockchainowym Shyft. Pierwszy z nich rozważa ustanowienie funduszy na programy edukacyjne związane ze startupami fintech i Blockchain, podczas gdy na drugi, sieć Shyft wyda do 10 mln dolarów na edukację w zakresie technologii Blockchain i rozwój gospodarczy.

Członek zarządu giełdy Bitfinex opuszcza swoje stanowisko:

Phil Potter, główny dyrektor ds. strategii giełdy kryptowalut Bitfinex, opuścił firmę. Reuters informuje, że Potter, będący również dyrektorem firmy  Tether, która wydała „stablecoina”, zostanie tymczasowo zastąpiony przez Jana Ludovicusa van der Velde, prezesa Bitfinex.

 Po opublikowaniu artykułu przedstawiciel Bitfinex dostarczył CoinDeskowi oświadczenie od Pottera.

Ponieważ Bitfinex odchodzi od Stanów Zjednoczonych, czułem, że jako osoba ze stanów, nadszedł czas, aby przemyśleć ponownie moją pozycję członka zespołu kierowniczego. To była niesamowita podróż przez te ostatnie cztery lata, i podczas gdy życzę moim kolegom osiągnięcia sukcesu i szczęścia w swoich bieżących przedsięwzięciach, w nadchodzących dniach szukam również nowych szans dla siebie.

– powiedział.

Według danych z Coinhills, Bitfinex to czwarta co do wielkości giełda pod względem obrotów, która w ciągu ostatnich 24 godzin miała około 121.000 Bitcoinów lub około 750 mln dolarów.

Giełda od pewnego czasu jest w centrum kontrowersji, głównie ze względu na bliskie związki z Tether. W tym tygodniu firma prawnicza Freeh Sporkin & Sullivan LLP opublikowała raport potwierdzający, że token Tether jest w pełni zabezpieczony rezerwami o wartości przekraczającej 2 mld dolarów. Mimo tego część społeczności kryptowalutowej pozostaje nieprzekonana, a raport wzbudził nową rundę zarzutów, że USDT zostało wykorzystane do podniesienia ceny Bitcoina. 

Giełdy utrzymują się przy spadkach:

Miniona doba na giełdach wykazała kontynuację wczorajszych spadków, jednak obecnie nie są one już tak znaczne. Patrząc na czołówkę walut, wartość Bitcoina zmniejszyła się o 0,9%, Ethereum o 0,8%, Ripple o 2,1%, Bitcoina Cash o 2,2%. Największy spadek notuje EOS na poziomie 4,8%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 4 mld dolarów i wynosi obecnie 255 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 13,8 mld dolarów.

źródło:  cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button