News

#344, #345, #346 Newsy z dn. 28-30.06.2018

Z ostatnich wydarzeń: Polskie banki zamykają firmowe konta; Jedna z największych firm płatniczych w Rosji otwiera platformę dla ICO; Rynek ICO jest już dwukrotnie większy niż rok temu; Japońska LINIA uruchomi nową giełdę; Czołowa giełda otwiera biuro w Londynie; Kolejne 10 lat inwestycji w Blockchain w Stanach Zjednoczonych; Giełda w odniesieniu do ostatnich wydarzeń.

• Polskie banki zamykają firmowe konta:

Piętnaście instytucji finansowych stało się przedmiotem formalnej skargi do polskiego organu rządowego przez grupę kryptowalutową Polskie Stowarzyszenie Bitcoin (PSB).

PSB, który nie opublikował pełnego tekstu swojej skargi, napisał do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) kilka dni wcześniej tj 26. czerwca, twierdząc, że lokalne banki celowo odmawiają obsługi podmiotów kryptowalutowych i selektywnego zamykania kont.

Opisane przez nas działania banków wyraźnie mają na celu usunięcie z rynku jednostek waluty wirtualnej, mimo że działani są legalne i prowadzone z godnością. W związku z powyższym, konieczne jest podjęcie działań przez organy regulacyjne, a niniejsze zawiadomienie i wnioski są w pełni uzasadnione.

– przekazuje Magnates Finance.

Według PBS, 52 firmy miały odmowy otwarcia rachunków bankowych, a kolejne 25 rachunków zostało zamkniętych. Nie wiadomo, czy UOKiK przyjmie skargę. Niedawno polski rząd podjął negatywne stanowisko w sprawie inwestowania w kryptowaluty dla konsumentów. W ubiegłym miesiącu polski nadzór finansowy ogłosił plany przeprowadzenia kampanii w mediach społecznościowych na temat ryzyka związanego z inwestycjami kryptowalutowymi.

Wcześniej, w połowie lutego, Bank Centralny tego kraju przyznał, że potajemnie sfinansował 27.000 dolarów na kampanię anty-krypto, w której na wymyślonym przekazie, pokazał człowieka, który stracił wszystkie swoje pieniądze po zainwestowaniu w kryptowaluty.

• Jedna z największych firm płatniczych w Rosji otwiera platformę dla ICO:

Qiwi Blockchain Tehhnologies (QBT) uruchomił inwestycję kryptograficzną nazwaną „HASH”, informuje lokalny kanał informacyjny Kommersant. QBT jest spółką zależną od wiodącego rosyjskiego dostawcy usług płatniczych Qiwi.

HASH, zbudowany na klasycznym modelu bankowości inwestycyjnej, według Kommersanta, będzie stanowić platformę dla początkowych ofert monet (ICO). Jakow Barinsky, dyrektor finansowy QBT (CFO), wyjaśnił, że „HASH pomoże firmom przejść przez etap pozyskiwania funduszy”.

Zgodnie z Kommersant, HASH planuje współpracę z międzynarodowymi funduszami specjalizującymi się w inwestycjach w aktywa krypto. Według Barinsky’ego firma współpracuje już z dziesięcioma takimi funduszami, z których największy ma obroty w wysokości około 100 milionów dolarów. Barinsky powiedział również, że HASH zamierza świadczyć usługi handlu kryptograficznego od przyszłego roku, po uzyskaniu przez firmę niezbędnej licencji. Rosyjski rząd ma zamiar przekazać swój główny rachunek regulacyjny związany z kryptografią i blockchainem 1. lipca.

Firma Qiwi, założona w Moskwie w 2007 roku, stała się jedną z największych internetowych usług płatniczych w Rosji, prowadząc działalność głównie w Rosji, Ukrainie, Kazachstanie, Mołdawii, Białorusi, Rumunii, Stanach Zjednoczonych i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Niedawno firma znalazła się na liście 39 międzynarodowych firm, które nawiązały współpracę z konsorcjum R3, aby przetestować swoją aplikację klienta (KYC).

QBT, spółka zależna Qiwi, została uruchomiona w marcu 2017 r. ze 100. milionami rubli (1,6 mln dolarów) na finansowanie wewnętrznych produktów typu Blockchain. W lipcu 2017 r. Qiwi nawiązał współpracę z edukatorem IT Scream School, aby otworzyć prywatną „Akademię Blockchain”, która oferuje jednomiesięczny kurs dla informatyków, koncentrując się na zasadach  działania Blockchain i rozwoju opartym na nim rozwiązaniach IT.

• Rynek ICO jest już dwukrotnie większy niż rok temu:

Według raportu firmy konsultingowej PwC i szwajcarskiego stowarzyszenia Crypto Valley, oferta początkowa monet (ICO) kwitnie pomimo spadku cen kryptowalut, informuje Cointelegraph auf Deutsch. PwC odkryło, że wolumen ICO osiągnął nowy rekord w pierwszej połowie 2018 r.

Zgodnie z raportem, od stycznia do maja 2018 roku, wolumen ICO jest już dwa razy większy niż w całym 2017 roku. PwC Switzerland pisze w załączonej informacji prasowej:

Łącznie od początku roku zarejestrowano już 537 ICO o łącznej wartości ponad 13,7 miliarda dolarów. Dla porównania w 2017 roku powstało 552 ICO o wartości nieco ponad 7 miliardów dolarów. Wielkość ICO niemal się podwoiła od zeszłego roku. Na szczególną uwagę zasługują ICO Telegramu i EOS, które osiągnęły miliardy. Telegram zebrał 1,7 miliarda dolarów za pośrednictwem ICO, podczas gdy EOS zebrał ponad dwa razy tyle, czyli 4,1 miliarda dolarów.

Według raportu ICO, Stany Zjednoczone, Singapur i Szwajcaria są obecnie trzema najważniejszymi ośrodkami ICO na świecie, w dużej mierze dzięki postępowi w zakresie regulacji. Szczególnie Szwajcaria czerpie korzyści z Crypto Valley firmy Zug, skupiając się na startup’ach opartych na Blockchain i fintech. Mniejsze kraje i miasta, takie jak Hongkong, Gibraltar, Malta czy Liechtenstein, odniosły pewien sukces, po skopiowaniu przyjaznych modeli Singapuru i Szwajcarii.

W odniesieniu do rozporządzenia autorzy zidentyfikowali trzy różne podejścia, które są obecnie wdrażane na całym świecie:

Stany Zjednoczone używają scentralizowanego systemu, w którym wszystkie tokeny oferowane przez ICO są sprzedawane jako papiery wartościowe, natomiast w Europie przeważa zróżnicowana regulacja, na przykład FINMA klasyfikuje tokeny na trzy podtypy: aktywa, płatności i użyteczność tokenów, które nie stanowią faktycznej inwestycji, ale umożliwiają nabywcy bezpośredni dostęp do produktu lub usługi ICO, a w Azji regulacja jest bardzo niejednorodna, począwszy od ścisłego zakazu, aż do aktywnej promocji projektów ICO.

Organy regulacyjne i tradycyjne instytucje finansowe pozostają sceptyczne wobec ICO i krytykują brak nadzoru w niektórych jurysdykcjach. CEO Nasdaq, Adena Friedman, ostatnio stwierdził, że ​​ICO stanowią „poważne ryzyko” dla inwestorów detalicznych z powodu niedociągnięć regulacyjnych. Wcześniej w tym miesiącu przewodniczący SEC Jay Clayton powtórzył stanowisko agencji, że ICO są papierami wartościowymi i powinny być regulowane jako takie.

• Japońska LINIA uruchomi nową giełdę:

Japońska aplikacja społecznościowa LINE, uruchomi w następnym miesiącu giełdę, na której na początku znajdzie się 30 kryptowalut. Wg komunikatu prasowego, firma, która ma około 200 mln aktywnych użytkowników każdego miesiąca, potwierdziła, że ​​zaoferuje platformę handlową Crypto-Crypto BITBOX globalnie – z wyłączeniem USA i Japonii.

Wraz z koniecznością powstawania nowych giełd kryptowalutowych na całym świecie, LINE przygotowuje się do zapewnienia użytkownikom możliwości bezpiecznych transakcji na swojej platformie. System jest już dostępny.

– oświadcza LINE.

LINE rozmawiała z japońskimi regulatorami o rozpoczęciu współpracy. Decyzja o wykluczeniu Japonii z BITBOX, która nie będzie obsługiwać pieniądza fiducjarnego, wydaje się teraz związana z trudnościami regulacyjnymi.

LINE zaangażuje się w działalność kryptowalut zgodnie z zasadami i przepisami odpowiednich krajów.

– dodano.

Japoński sektor giełd kryptowalut podlega poważnym wahaniom. W ubiegłym tygodniu organy regulacyjne wydały tak zwane „zlecenia doskonalenia biznesu” sześciu operatorom. Podjęta przez Agencję Usług Finansowych próba uczynienia przemysłu legalnie wodoszczelnym i zapobiegającym uchybieniom bezpieczeństwa, miała miejsce w związku ze styczniowym atakiem na giełdą Coincheck.

• Czołowa giełda otwiera biuro w Londynie:

Chińska giełda kryptowalutowa Huobi, będąca trzecią największą na świecie na ten moment, potwierdziła otwarcie swojego londyńskiego biura.

W komunikacie prasowym, Huobi, który twierdzi, że ma globalną bazę ponad 5 mln użytkowników, kontynuował swoją niedawną narrację, że ekspansja w Europie jest priorytetem, a Londyn jest świadomym wyborem do oparcia swoich nowych operacji:

Londyn został wybrany jako pierwsze biuro w Europie, ze względu na jego dominację jako globalnego centrum finansowego i największego centrum handlu kryptowalutami w regionie, z aktywną społecznością Blockchain i szybko rozwijającym się rynkiem (…) Rozwój Wielkiej Brytanii w Wielkiej Brytanii będzie wspierany przez wysokiej jakości zasoby talentów finansowych i technologicznych oraz otwarte środowisko regulacyjne kryptowaluty

Ten ruch jest zgodny z podobnymi decyzjami innych głównych graczy giełdowych, z których najbardziej rzuca się w oczy Binance, największy operator na świecie według wolumenu, który przeniósł się na Maltę w kwietniu. .

Nie Malta, nie Szwajcaria. Absolutnie w Londynie, a dokładniej w Wielkiej Brytanii.

– powiedział wiceprezes Huobi Group, Peng Hu i dodał:

Huobi planuje oferować obrót OTC na całym rynku europejskim. Jego nowa obecność w Londynie powinna zapewnić lepszy dostęp do europejskich rynków finansowych i umożliwić brytyjskim firmom Blockchain i startupom z branży szyfrowania, korzystanie z Huobi Labs i Huobi Ecosystem Fund.

•  Kolejne 10 lat inwestycji w Blockchain w Stanach Zjednoczonych:

Union Square Ventures (USV), firma typu private equity i venture capital, planuje inwestować w Blockchain i kryptowaluty w najbliższych 10. latach, donosi CNBC. Plany te nie obejmują jednak utworzenia oddzielnego funduszu. Albert Wenger, partner zarządzający w USV, powiedział CNBC, że widzi wiele do zrobienia, aby „utrzymać go pod tym samym dachem”. Pomimo dominacji rynku niedźwiedzi w kryptowalutach, firma ma optymistyczny, długoterminowy obraz branży. Wenger powiedział:

Inwestorzy wylewają duże pieniądze na ten sektor, ponieważ widzą, że zwycięski Blockchain może być wart miliony.

Chociaż Wenger powtórzył wypowiedź Steve’a Woźniaka, że ​​Blockchain jest bańką podobną do ery dotcomów, argumentował, że ryzyko może być uzasadnione dla tych inwestorów, którzy dywersyfikują swoje inwestycje. Oczywiście, dla każdego konkretnego projektu istnieje bardzo duża szansa, że ​​nie zadziała. Z drugiej strony, jeśli zadziała, nagrody będą bardzo wysokie. Mówiąc o początkowych ofertach monet (ICO), Wenger nazwał je „innowacyjnym nowym mechanizmem finansowania”, chociaż powiedział, że nie są odpowiednie dla każdego projektu opartego na Blockchain.

CNBC, w odniesieniu do firmy badawczej Autonomous Next, poinformowało, że w 2017 r. rynek ICO zwiększył się o 6,6 miliarda dolarów i osiągnął w tym roku 9,1 miliarda dolarów. Wenger mówi, że kwota, którą inwestorzy podnieśli w ICO, niekoniecznie jest dokładnym wskaźnikiem sukcesu. W tej chwili cała ta przestrzeń jest przestrzenią wysokiego ryzyka.

Nowojorska firma USV specjalizuje się w finansowaniu startupów, inwestowaniu w organizacje stosujące aplikacje wspierające technologię, w Internecie i usługach sieciowych, które tworzą duże sieci. Portfel USV przekracza 100 firm, zawierających szereg inwestycji kryptograficznych, w tym wirtualną grę zbiorową CryptoKitties opartą na cyfrowej wymianie walut Coinbase i Ethereum.

W kwietniu USV i Andreessen Horowitz wezwali Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd do rozważenia zwolnienia kryptowalut z obowiązujących przepisów. Inwestorzy kryptologiczni argumentowali, że tokeny ICO nie powinny być traktowane jako inwestycje, ale jako produkty, które można wykorzystać do uzyskania dostępu do usług firm startupowych. Miałoby to podobno umożliwić start-upom przeprowadzenie sprzedaży tokena bez przestrzegania formalności, takich jak przeglądy biznesowe i sprawozdania finansowe.

• Giełda w odniesieniu do ostatnich wydarzeń:

Sobota, 30. czerwca: rynki kryptowalut odnotowują znaczne odbicie po spadku w tym tygodniu. Wszystkie 10 największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej jest na zielonym, a Cardano (ADA) jest największym zwycięzcą – wzrost aż o 18,6% w ciągu ostatnich 24 godzin, według Coinmarketcap.

W ciągu 24. godzin Bitcoin wzrósł o około 8%, osiągając 6.391 dolarów. Ethereum (ETH) wynosi obecnie 457 dolarów, co oznacza wzrost o około 12% w ciągu ostatnich 24 godzin. Łączna kapitalizacja rynkowowa zanotował w ciągu 24. godzin znaczny wzrost, z dzisiejszych 232 mld dolarów do 258 mld dolarów.

Cardano jest w czołówce dziesięciu największych monet pod względem wartości rynkowej. Kryptowaluta wzrosła o 18,6% w ciągu 24. godzin, a moneta kosztuje około 0,137 dolara, według Coinmarketcap. Bitcoin Cash (BCH) może poszczycić się drugim co do wielkości wzrostem, wzrostem o 14% i ceną około 755 dolarów.

Na rynku krypto odnotowano dwa znaczące spadki na początku tego tygodnia, kiedy Bitcoin spadł poniżej 6.000 dolarów w dniach 24. czerwca i 29. czerwca, przy czym ta ostatnia była dniem wygaśnięcia kontraktów terminowych na Bitcoiny CME Group.

28. czerwca Robert Sluymer z Fundstrat Global Advisors przewidział, że Bitcoin musi pokonać poziom oporu wynoszący 6300-6400 dolarów, aby odwrócić dotychczasowy trend spadkowy.

Mamy krytyczny stop na poziomie 5.800-6000 dolarów… z poziomem oporu w wysokości 6.300-6.400 dolarów. Jeśli uda się to przezwyciężyć, myślę, że istnieje szansa, że ​​Bitcoin zacznie się odwracać.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.

Komunikat: Przez ostatnie 2 dni, nie pojawiały się newsy w naszym serwisie z powodu kłopotów technicznych z aktualnym serwerem. Już wszystko jest w porządku, nie utraciliśmy też żadnych danych i serdecznie zapraszamy każdego kolejnego dnia o godz. 19:00 na zestaw najważniejszych newsów ze świata kryptowalut.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button