News

#348 Newsy z dnia 02.07.2018

Z poniedziałkowych wydarzeń: Parlament Europejski zauważa w raporcie rolę kryptowalut; Korea zadba o bezpieczeństwo danych użytkowników krypto; Współzałożyciel BitMex najmłodszym brytyjskim miliarderem; Ponad 2 mln komputerów zostało zaatakowanych; Wzrosty na giełdach.

• Parlament Europejski zauważa w raporcie rolę kryptowalut: 

Prawnicy w Parlamencie Europejskim mówią, aby nie zakazywać ani ignorować kryptowalut w nowym raporcie opublikowanym w tym tygodniu, prognozując, że „pozostaną z nami przez jakiś czas”.

Raport „Waluta wirtualna i polityka pieniężna banków centralnych: wyzwania na przyszłość” zlecony przez Komisję Gospodarczą i Monetarną zawiera bogate zestawienie oświadczeń wspierających w sprawie wirtualnych walut („VC”). Publikacja zawiera szerokie spojrzenie UE na technologię, która nadal obejmuje projekty prawne mające na celu monitorowanie użytkowania mieszkańców i ograniczanie anonimowości.

Dzięki ich technologicznym właściwościom i globalnym zasięgu, sieci transakcyjne są względnie bezpieczne, przejrzyste i szybkie.

– czytamy w streszczeniu raportu, opisując VC jako „współczesną formę prywatnych pieniędzy”.

To daje im dobre perspektywy dalszego rozwoju. Pozostaje jednak mało prawdopodobne, aby zakwestionować dominującą pozycję walut państwowych i banków centralnych, zwłaszcza w głównych obszarach walutowych. Podobnie jak w przypadku innych innowacji, wirtualne waluty stanowią wyzwanie dla organów nadzoru finansowego, w szczególności ze względu na ich anonimowość i charakter transgraniczny.

Ponieważ główne media i dotychczasowe dane finansowe nadal mówią o”śmierci Bitcoina”, w szczególności w obecnych warunkach cenowych, perspektywa Parlamentu Europejskiego wydaje się godna uwagi. Oprócz tego, że wierzy w ich długowieczność, raport skierowany jest do osób niedoinformowanych, bezpośrednio oskarżając ich o bycie w błędzie, jeśli uważają, że technologia kryptowalutowa jest z natury nielegalnym aparatem.

• Korea zadba o bezpieczeństwo danych użytkowników krypto:

Dwa koreańskie organy nadzoru, ogłosiły wspólny sondaż dotyczący przetwarzania danych osobowych przez podmioty zajmujące się giełdami kryptowalutowymi, jak informuje lokalny magazyn Chosun. Agencjami tymi są Korea Communications Commission (KCC) i Korea Internet & Security Agency (KISA) .

KCC i KISA będą badać potencjalne naruszenia praw do prywatności danych przez operatorów giełdowych kryptografii w połączeniu z zewnętrznymi dostawcami usług – na przykład aplikacje na smartfony przeznaczone do usług, takich jak nieruchomości, zakupy i podróże.

Sonda ma sprawdzać stan techniczny i administracyjny dot. środków ochrony związanych z danymi osobowymi użytkowników, obejmującymi środki zapobiegające nieuprawnionym manipulacjom, szyfrowanie danych osobowych i ochronę przed złośliwym oprogramowaniem.

Po zapoznaniu się z gromadzeniem, wykorzystywaniem, udostępnianiem i niszczeniem danych osobowych zarówno przez podmioty zajmujące się wymianą kryptograficzną, jak i strony trzecie, władze powiedziały, że wymuszą kary administracyjne w przypadku wykrycia naruszeń przepisów dotyczących ochrony danych w tym kraju.

Chosun informuje ponadto, że KCC przetestuje osiem firm zajmujących się handlem kryptowalutami, które otrzymały zlecenia naprawcze po naruszeniu ustawy o ochronie danych osobowych Korei w 2017 roku.

Chosun cytuje lokalne źródło, które twierdzi, że niedawne ataki domowych giełd krypto, były silnym impulsem dla utworzenia nowej sondy. Należy do nich m.in. bogata giełda Bithumb. Warto zauważyć, że tuż przed incydentem, Bithumb otrzymał całkowitą jasność po trzymiesięcznym dochodzeniu w sprawie jego operacji przez władze Korei Południowej.

Przez całą wiosnę, koreańskie giełdy były coraz bliżej obserwowane przez organy regulacyjne pod kątem ich zgodności z normami przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i innymi środkami zapobiegania nadużyciom. W tym tygodniu Korea Financial Services Commission (FSC) opublikowała zestaw poprawionych wytycznych AML dla wirtualnych walut.

• Współzałożyciel BitMex najmłodszym brytyjskim miliarderem:

Współzałożyciel giełdy BitMEX i absolwent Oxfordu, Ben Delo, stał się najmłodszym miliarderem brytyjskim, informuje Daily Mail.

W wieku 34 lat, Delo, który założył BitMEX w 2014 roku, powiedział Daily Mail, że spędzał 18 godzin dziennie, aby budować swoją platformę. Jego praca najwyraźniej się opłaciła, ponieważ BitMEX jest obecnie jedną z największych giełd kryptograficznych na świecie, z dziennym obrotem handlowym wynoszącym około 2 miliardy dolarów, jak wynika z danych z Coinmarketcap.

Przez ostatnie cztery lata miałem problemy z jej uruchomieniem. W pewnym momencie pracowałem po 18 godzin dziennie.

Delo ukończył Worcester College w Oksfordzie w 2005 roku, na wydziale matematyki i informatyki. Mając doświadczenie jako inżynier oprogramowania w IBM i zastępca wiceprezesa JP Morgan, najmłodszy brytyjski miliarder Bitcoinowy ma siedzibę w Hong Kongu, według Daily Mail. Delo powiedział, że naśladuje oszczędny styl życia inwestora i miliardera z USA Warrena Buffetta i przedsiębiorcy Billa Gatesa, twierdząc, że woli rozdawać swoje pieniądze różnym organizacjom charytatywnym.

W grudniu bliźniacy z Winklevoss trafili na pierwsze strony gazet, stając się pierwszymi „oficjalnymi” milionerami Bitcoinów, którzy mieli ich podobno 91.666, o wartości około 1,063 miliarda dolarów.

• Ponad 2 mln komputerów zostało zaatakowanych:

Nowy atak na użytkowników Bitcoinów, który zyskuje kontrolę nad schowkiem Windowsa w celu zamiany krypto-adresów, już monitoruje 2,3 mln komputerów.

Złośliwe oprogramowanie, będące częścią rodziny zagrożeń znanych jako „porywacze schowka”, potajemnie zyskuje kontrolę nad pamięcią, działając w tle, aby zapewnić, że użytkownicy nie zauważą jego obecności. Następnie zastępuje adres Bitcoina skopiowanego przez użytkownika do schowka z adresem atakującego, który później później nieświadomie wkleja i wysyła monety.

Jeśli użytkownik nie sprawdzi podwójnie wklejonego adresu, nie będzie miał pojęcia, że ​​ta zamiana miała miejsce.

– zauważa Bleeping Computer.

Użytkownicy Bitcoina borykają się z różnymi lukami w zabezpieczeniach podczas korzystania ze sprzętu do transakcji, niezależnie od tego, czy jest to smartfon z systemem Android, komputer z systemem Windows czy inne urządzenie. Lista zagrożeń nadal rośnie, nawet jeśli zawierają one wiadomości e-mail, podczas gdy inne złośliwe podmioty wymieniają adresy docelowe na różne sposoby.

Atakujący dostrzegają, że użytkownicy kopiują i wklejają adresy i stworzyli złośliwe oprogramowanie, aby móc z tego skorzystać.

– dodaje Bleeping Computer.

Utrzymywanie aktualnego oprogramowania antywirusowego stanowi główną ochronę użytkowników przed problemem, wraz z podwójnym sprawdzaniem docelowego adresu Bitcoina podczas przeprowadzania transakcji, jeśli zostało to wprowadzone za pomocą funkcji kopiuj-wklej.

Niektóre portfele sprzętowe, takie jak TREZOR, dodatkowo zmuszają użytkowników do podwójnego sprawdzania adresów.

• Wzrosty na giełdach:

W ostatnich 24. godzinach rynek kryptowalut powiększył się o 18 mld dolarów. Cena Bitcoina, który w dużej mierze determinuje ceny pozostałych projektów, wzrosła o 3,2%. Pod względem największych wzrostów z pierwszej dziesiątki kryptowalut, na pierwszym miejscu dzisiaj jest IOTA ze wzrostem 11%, EOS 9%, Stellar 7,4%. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 14,2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button