News

#35 Aktualności z dn. 23.08.2017

Z środowych wydarzeń: Blockchain w sektorze medycznym – Alibaba współpracuje z chińskim rządem; Ethereum bardziej wartościowe niż możemy sobie wyobrazić; Opodatkowanie transakcji z użyciem Bitcoina; Rynek kryptowalut wart rekordowo 153 mld dolarów.

Blockchain w sektorze medycznym – Alibaba współpracuje z chińskim rządem:

Alibaba Health Information Technology Ltd., internetowa służba zdrowia należąca do chińskiego giganta internetowego Alibaba Group Holding Ltd., rozpoczyna współpracę z urzędnikami z miasta Changzhou we wschodnich Chinach. Cel: połączenie istniejącej infrastruktury systemów opieki medycznej w mieście.

Ali Health będzie współpracować z rządem miasta, aby zastosować technologię Blockchain do podstawowej architektury technicznej systemów medycznych. Projekt obejmie przede wszystkim kwestie związane z bezpieczeństwem danych:

 „Pilot” dla systemów medycznych Changzhou to pierwsza aplikacja typu Blockchain w oparciu o scenariusze leczenia medycznego w Chinach.

– powiedział Liu Tie, lider technologii firmy Ali Health.

Integracja technologii z scenariuszami leczenia, pozwala upoważnionym lekarzom szybko poznać historię choroby pacjenta i niezbędne informacje na temat jego badań. Eliminuje to konieczność powtarzania zbędnych podstawowych badań i przyspiesza leczenie, obniżając tym samym jego koszty.

Mimo, że szczegóły projektu nie są jeszcze znane, Ali Health zainstaluje kilka “sieci zabezpieczających dane” dla projektu, w którym poufne dane medyczne będą przechowywane i przenoszone w bezpieczny sposób. Blockchain będzie zgodny z istniejącymi systemami medycznymi, torując drogę do szybszego wdrożenia technologii w skali komercyjnej.

Zhang Zhihong, dyrektor Centrum Zdrowia Miejskiego w Zhenglu w Changzhou stwierdził:

Technologia Blockchain firmy Ali Health łączy informacje z wykorzystaniem naszego obecnego sprzętu i systemów. Jest to opłacalne i bezpieczne. Z systemem Blockchain, centra zdrowia i szpitale powiatowe są ze sobą powiązane tak, aby ludzie mogli korzystać wygodnie z usług medycznych.

Ali Health jest flagową platformą Alibaba Group w zakresie opieki zdrowotnej. Obecnie firmy Ali Health koncentrują się głównie na takich dziedzinach jak e-handel medyczny, inteligentne zabiegi medyczne i śledzenie produktów.

Ethereum bardziej wartościowe niż możemy sobie wyobrazić:

Już teraz wiadomo, że w ostatnich latach wzrosło bardzo duże zapotrzebowanie na technologię Blockchain. Rozwijają się firmy, takie jak Visa, Microsoft i IBM, które obracają wieloma miliardami dolarów i bazują na technologii Blockchain.

Luis Cuende, współzałożyciel Aragon (jednego z projektów ICO, które odniosło wielki sukces), stwierdził, że nie ma wielu programistów z Blockchain, którzy jeszcze nie osiągnęli tytułu milionera:

Nie znam żadnego dobrego dewelopera Ethereum, który nie jest milionerem i to tylko kwestia czasu, zanim stanie się pościgiem pośród programistów, aby nauczyć się tej technologii. Jest wielu producentów pieniądza, ale kilka Blockchain Tech Talents.

– Cuende dodaje:

Myślałem, że Ethereum było drogie rok temu, kiedy kosztowało 13 dolarów za sztukę, ale dzisiaj, kiedy widzę możliwości stworzone przez technologię, myślę, że to niska cena. Wierzę, że Ethereum za parę lat będzie wart 1000 dolarów. Koncepcyjnie ICO jest fenomenalną, efektywną i praktyczną metodą dla początkujących i deweloperów, gromadzących kapitał w celu finansowania ich projektów.

ICO nie tylko pozwalają na zebranie funduszy w krótkim okresie czasu, ale także na przekazywanie w czasie rzeczywistym danych na temat rozwoju projektu. Dla developerów wykorzystujących Blockchain znacznie łatwiejsze jest testowanie otwartego rynku, niż współpraca z małą grupą firm i inwestorów, które nieuchronnie będą obciążać projekty z powodu braku marż o wysokim zysku i stabilnych przychodów.

To właśnie biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost popularności ICO (które w większości oparte są o Ethereum i Blockchain), Cuende wyjaśnił, że widzi cenę Ethereum wzrastającą do poziomu 1000. dolarów w ciągu paru lat.

• Opodatkowanie transakcji z użyciem Bitcoina:

Amerykańska agencja rządowa IRS, zajmująca się ściąganiem podatków, śledzi transakcje z użyciem Bitcoina. IRS do namierzania osób, które uciekają od płacenia podatków używa takich narzędzi, jak Chainalysis. Mimo, że dokładna kwota jest nieznana, to szacuje się, że w ciągu ostatniego roku 1,6 miliona osób uchyliło się od obowiązku podatkowego, a całkowita kwota należna IRS wyniosła w ubiegłym roku blisko 458 miliardów dolarów. Z takimi liczbami można zobaczyć, dlaczego IRS koncentruje uwagę na Bitcoinie.

Funkcjonuje takie przekonanie, że Bitcoin w sieci jest anonimowy, ale w rzeczywistości jest to mit. Wszystkie transakcje powiązane są z określonym adresem widoczne są w Blockchainie, natomiast te dane są publiczne i przejrzyste. Jednak by powiązać konkretny portfel z osobą i/lub firmą, potrzebne są dodatkowe informacje.

Daily Beast informuje, że IRS zawarł kontrakt z Chainalysis na oprogramowanie „Reactor”, które będzie przypuszczalnie wizualizować, śledzić i analizować transakcje z użyciem Bitcoina. To oprogramowanie ma śledzić przepływ cyfrowej waluty w miarę przesuwania środków z jednego portfela na inny, co ostatecznie doprowadzi do wymiany dóbr, w której Bitcoin stanie się „gotówką”. Właśnie w tym punkcie wymiany IRS ma nadzieję ustalić, kto uzyskuje dochód za pośrednictwem Bitcoina. IRS planuje użyć zebrane dane do złapania oszustów podatkowych, ale także przestępców, którzy sprzedają narkotyki i inne nielegalne towary i usługi z użyciem Bitcoina. Chainalysis wykorzystuje dane pobrane z forów publicznych, wycieki źródeł danych, w tym darknet, depozyty walutowe i wycofywane środki, aby oznaczać i identyfikować transakcje.

Pojawiają się na rynku usługi, które oferowały utajnienie źródła danych: Coinjoina, Joinmixer. W tym kontekście Chainalysis może nie być w stanie namierzyć transakcji, w których użytkownicy starali się specjalnie oszukać widoczny szlak.

Niektóre kryptowaluty, takie jak Dash, Monero i ZCash mają wbudowane funkcje prywatności, co utrudnia śledzenie transakcji i umożliwia użytkownikom zachowanie anonimowości przez miksowanie pieniędzy od samego początku. Jeśli wydarzy się tak, że ludzie przejdą z Bitcoina na drugorzędne waluty, takie jak te wymienione wyżej, IRS miałoby pełne ręce roboty, próbując wykryć konkretne przypadki uchylania się od płacenia podatków. Co więcej, koszta, które przeznaczone będą na zbadanie tych walut, sprawią, że całe zadanie będzie ciężkie i nieopłacalne.

  • Rynek kryptowalut wart rekordowo 153 mld dolarów:

Od wczoraj wartość rynkowa kryptowalut wzrosła o 10 mld dolarów, tym samym pobijając swój rekord. W stosunku do ostatniego miesiąca wartość rynku wzrosła o 67%. Cena Bitcoina od wczoraj wzrosła o 7% i aktualnie wynosi 4.231 dolarów, natomiast Ethereum zanotowało minimalny wzrost na poziomie 2,4%, co daje wartość 319,5 dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button