News

#350 Newsy z dnia 04.07.2018

Z środowych wydarzeń: Głośny spór w Indiach, czołowa giełda zamyka wypłaty; Binance już działa i ma niespodziankę dla użytkowników; Konkurent WhatsApp’a wprowadzi własną kryptowalutę; Bitcoina nie można zatrzymać; Na giełdach bez większych zmian.

• Głośny spór w Indiach, czołowa giełda zamyka wypłaty:

Sąd Najwyższy Indii orzekł, że nie będzie udzielał tymczasowej ulgi osobom, które mają nałożony przez Bank Rezerwy Indii (RBI) zakaz transakcji pomiędzy bankami, a firmami kryptowalutowymi, jak donosi Quartz India.

Sprawa dotyczy nakazu, który ma wejść w życie 6. lipca, który RBI nakazał wszystkim bankom zerwać stosunki z giełdami kryptowalut i handlowcami w ciągu trzech miesięcy. Kontrowersyjna blokada Banku Centralnego wywołała zarówno petycje publiczne osób prywatnych oraz firmy, a niektóre z nich odwoływały się do sądów, uzasadniając to tym, że decyzja jest niekonstytucyjna.

Internetowe i Mobilne Stowarzyszenie Indii (IAMAI), które liczy się jako członkowie kilku giełd kryptograficznych kwestionujących stanowisko RBI, zwróciło się z prośbą o wczesną rozprawę w Sądzie Najwyższym. Sąd wyznaczył datę początkową na 20. lipca, dwa tygodnie po wejściu w życie zakazu.

Na poprzednim przesłuchaniu w sprawie petycji w dniu 17 maja, IAMAI miał podobno złożyć oświadczenie przeciwko Bankowi Centralnemu. Nischal Shetty, dyrektor generalny giełdy kryptowalut WazirX, jest cytowany przez Quartz India:

Przekazaliśmy szczegółową prezentację, która mogłaby dać RBI jaśniejszy obraz tego, co jest Blockchainem, jak działają giełdy itp. Ale nie otrzymaliśmy jeszcze informacji zwrotnych od nich. Dzisiaj sąd najwyższy skierował również nakaz do RBI do odpowiedzi w ciągu trzech dni na oświadczenia złożone przez firmy.

Niezależnie od twardej postawy wobec zdecentralizowanych kryptowalut, RBI ma rozważać emisję własnej cyfrowej waluty Banku Centralnego (CBDC).

Jedna z największych giełd w Indiach Zebpay ogłosiła, że ​​zamrozi depozyty i wypłaty rupii indyjskich.

Depozyty i wypłaty INR zostały wstrzymane w aplikacji Zebpay, dopóki banki nie pozwolą nam ponownie normalnie funkcjonować.

– czytamy w aktualizacji oryginalnego ostrzeżenia.

• Binance już działa i ma niespodziankę dla użytkowników:

Binance wznowił dziś usługi po ogłoszeniu zawieszenia transakcji i wypłat. Tymczasowe zawieszenie było spowodowane ostrzeżeniem o „nieregularnych” transakcjach Syscoin (SYS) od wielu użytkowników API. Giełda następnie zdecydowała się zawiesić transakcje, wypłaty i inne funkcje rachunków, a także podjąć szereg dalszych działań w aby chronić swoich użytkowników.

Syscoin ze swojej strony powiadomił publicznie wczoraj, że jego deweloperzy badają możliwy problem na Blockchainie Syscoin, mówiąc, że prowadzone jest aktualnie dochodzenie.

Później na Twitterze napisano, że niezależnie od „dziwnych zachowań handlowych” i „nietypowej aktywności Blockchain”, śledztwo sugeruje, że blok SYS Blockchain był bezpieczny i powiedziano, że prosi się giełdy o ponowne otwarcie transakcji SYS.

Podczas, gdy dokładne szczegóły pozostają nieujawnione, incydent zdaje się widzieć transakcje Syscoin na Binance, które stanowią ponad 87 procent całkowitego obrotu tokena, stając się najlepiej sprzedającą się monetą na platformie Binance. Dane dotyczące handlu wskazują, że w pewnym momencie ceny SYS na platformie osiągnęły oszałamiającą liczbę 96 Bitcoinów, czyli ok. 640.000 dolarów.

W odpowiedzi na ostrzeżenie, Binance działał w celu usunięcia wszystkich istniejących kluczy API i zażądał od wszystkich użytkowników API ponownego utworzenia kluczy – podkreślając, że klienci, którzy nie są zwykłymi użytkownikami API, nie powinni na razie tworzyć takiego klucza.

Giełda mówi również, że wycofała wszystkie nieregularne transakcje i oferuje każdemu, kto był negatywnie dotknięty przez transakcje podczas rosnących cen SYS, wolny handel w dniach 5-14. lipca.

Wszyscy pozostali użytkownicy Binance otrzymają rabat w wysokości 70% na opłaty transakcyjne w tym samym okresie, wypłacane w macierzystym tokenie platformy – Binance Coin (BNB). Wreszcie, incydent skłonił Binance do stworzenia „bezpiecznego funduszu inwestycyjnego dla użytkowników” (SAFU), który od 14. lipca przeznaczy 10% wszystkich opłat transakcyjnych na fundusz w celu zapewnienia ochrony użytkowników i ich funduszy w ekstremalnych przypadkach.

Według Coinmarketcap, Binance jest obecnie największą giełdą kryptowalutową na świecie, z obrotem handlowym wynoszącym około 1,5 mld dolarów w ciągu ostatnich 24. godzin.

• Konkurent WhatsApp’a wprowadzi własną kryptowalutę:

Viber chce wprowadzić własną kryptowalutę w Rosji na swoją nową platformę usług, aby pokonać swojego największego rywala – WhatsApp.

Popularna aplikacja do przesyłania wiadomości Viber jest spółką-córką Rakuten, znaną również jako „Amazonka” Japonii. W rzeczywistości gigantowi handlu elektronicznego i internetu nie są obce kryptowaluty – jako jedna z pierwszych firm na świecie akceptowała Bitcoin w 2015 roku.

Rakuten ogłosił, że uruchomi własną Rakuten Coin w lutym 2018 roku w oparciu o istniejący program lojalnościowy i dostosowany do platformy Viber. W szczególności będzie służyć jako waluta dla usługi Viber Community lub „supergroups”, które mogą obsługiwać nieograniczoną liczbę użytkowników.

• Bitcoina nie można zatrzymać:

Amerykański makler giełdowy Peter Schiff debatował z prezesem ShapeShift – Erikiem Voorheesie – w programie Bitcoin Debate. Dwaj przywódcy myśli finansowej rozmawiali nad najważniejszymi kwestiami dot. Bitcoina i ich podstawową technologią Blockchain, kwestionując możliwości masowej adopcji i porównując kryptowaluty z innymi rodzajami aktywów, takimi jak pieniądze i złoto.

Voorhees, bitcoinowy byk debaty, stwierdził, że Bitcoin stanie się ostatecznie substytutem pieniędzy wspieranych przez państwo, podczas gdy struktury rządowe zostaną zreorganizowane przy użyciu technologii Blockchain. Voorhees argumentuje, że Bitcoin to „wyjątkowo dobry pieniądz” wychwalając jego udowodniony niedobór, podzielność, trwałość, giętkość, przenośność i zdecentralizowany charakter, stwierdzając:

Bitcoin wygra, ponieważ istnieje obecnie konkurencja w pieniądzach, a on jest to obecnie najlepszym dostępnym środkiem. Ponieważ jest zdecentralizowany, nie można go zatrzymać.

Voorhees zauważył, że masowe adopcje nie odbędą się od razu, argumentując, że Bitcoin stopniowo zacznie być wykorzystywany jako okazjonalna alternatywa dla walut fiat.

Z kolei bitcoinowy sceptyk, inwestor złota i komentator finansowy Schiff, argumentował, że Bitcoin nie odniesie sukcesu w przyszłości i będzie działał jako substytut pieniądza fiducjarnego, ponieważ nie jest wspierany przez żadne organy, a obdarzony jest wyłącznie zaufaniem kupujących, co w dużej mierze wynika z spekulacji.

Schiff szeroko mówił o właściwościach cenotwórczych metali szlachetnych, a mianowicie o złocie, argumentując, że fakt, że dolar amerykański kiedyś był wspierany złotem i pozwolił mu na akumulowanie zaufania w czasie. Mówił też, że złoto nie musi konkurować z żadnym innym zasobem, w tym z Bitcoinem, który „replikuje wszystkie właściwości złota, z wyjątkiem najważniejszego – samego metalu”. Argument Schiffa, dlaczego złoto jest cenne jako element opiera się na fakcie, że jest to stopa i została wyceniona jako towar na tysiące lat.

Schiff, podobnie jak wielu zwolenników złota na Bitcoin, wyraził zaniepokojenie faktem, że nie jest możliwe dowiedzieć się, ile Bitcoin jest wart w kategoriach złota lub jakiegokolwiek innego towaru fizycznego:

Nie ma prawdziwej wartości w sobie jako towaru, nie ma sposobu, aby powiązać cenę Bitcoina z ceną czegokolwiek innego.

Czy wybierzemy optymistyczną czy pesymistyczną drogę dla Bitcoina, co do jednego się zgodzimy – kryptowaluty są innowacją, nowoczesną i zaawansowaną technologią, są dzieckiem płatności, który rozwija się, pomimo przechodzenia przez różnego rodzaju „przeziębienia”. Jest tym, co będzie z pewnością w niedalekiej przyszłości znaczącą częścią światowej ekonomii.

• Na giełdach bez większych zmian:

O 3 mld dolarów w porównaniu do ostatniej doby wzrosła kapitalizacja rynku kryptowalut. Spowodowało to w efekcie niewielkie wzrosty większości coinów. Lider – Bitcoin – odnotował skok o 1,5%, a Ethereum o 0,7%. Drobny spadek dotknął Ripple, którego cena zmalała o 0,4%, natomiast inne czołowe kryptowaluty – Bitcoin Cash i EOS – wzrosły kolejno o 0,1% i 1,5%.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button