News

#354 Newsy z dnia 08.07.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Facebook i inni giganci technologiczni badają możliwości Blockchain; 6 prognoz Bitcoina od 6-ciu specjalistów; Kolejny dyrektor z Wall Street migruje do przestrzeni krypto; Ożywienie na rynkach.

• Facebook i inni giganci technologiczni badają możliwości Blockchain:

Evan Cheng, trzyletni dyrektor ds. Inżynierii na Facebooku, pracuje w niedawno utworzonym zespole zajmującym się Blockchainem, poinformował TechCrunch.

Inżynier oprogramowania zaktualizował swój profil na LinkedIn, aby pokazać nowo pozyskane stanowisko. Wcześniej Cheng zajmował się programowaniem języków na Facebooku przez około trzy lata. Przed dołączeniem do firmy zajmującej się mediami społecznościowymi, Cheng wcześniej, przez prawie dziesięć lat pracował nad technologią back-end dla giganta technologicznego Apple.

Poza objęciem nowej pozycji, Cheng jest podobno konsultantem w szeregu projektów związanych z technologią Blockchain, w tym singapurskiej platformy Blockchain Zilliqa i dostawcą oprogramowania pośredniczącego ChainLink ukierunkowanego na bezpieczeństwo.

Facebook trafił na pierwsze strony gazet w styczniu tego roku, kiedy ogłosił, że ​​zablokuje na swojej platformie reklamy związane z ICO i kryptowalutami. Następnie złagodzono ten zakaz i ponownie umożliwiono uruchamianie reklam w projektach kryptowalut.

Szef odpowiedzialny za aplikację do przesyłania wiadomości, David Marcus, ogłosił w maju, że Facebook złożył zespół w celu zbadania zalet implementacji Blockchain na platformie. Z kolei w zeszłym tygodniu tajwańska filia międzynarodowej firmy technologicznej Microsoft ogłosiła, że ​​rozpoczęła pracę nad platformą rozwoju korporacyjnego na Blockchain. W połowie czerwca Microsoft ujawnił również, że we współpracy z Adents – dostawcą usług – rozpoczął opracowywanie platformy do serializacji i monitorowania produktów, opartej na Blockchain.

6 prognoz Bitcoina od 6-ciu specjalistów:

O Bitcoinie i o jego przyszłości wiele zostało już powiedziane. Wiele osób zastanowiło się nad tym, czy kryptowaluta będzie rosnąć ponad jej styczniową wartość, czy nadal będzie spadać. Oto podsumowanie, jak eksperci rozważali sprawę w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Nicholas Colas, współzałożyciel DataTrek Research, powiedział, że Bitcoin „absolutnie był bańką opartą na wprowadzeniu futures w grudniu i dużym entuzjazmie dla tego aktywa”. Nalegał również, aby inwestorzy byli ostrożni, ponieważ zainteresowanie kryptowalutą spada. Według niego to „zabija” możliwość pojawienia się nowych pieniędzy na rynku.

Colas oparł swoje wypowiedzi na trendach w wyszukiwaniach Google. Według niego, Bitcoin odnotował mniej wyszukiwań w porównaniu z końcem 2017 r. – kiedy kryptowaluta osiągnęła poziom około 20.000 dolarów. Jednak z premedytacją czy nie, nie udało mu się poruszyć faktu, że zainteresowanie technologią leżącą u podstaw Bitcoina rośnie.

Według Ran Neu-Ner w 2017 r. było 27.000 startupów Blockchainowych. W pierwszych dwóch kwartałach 2018 r. liczba ta została już przekroczona, sięgając ponad 28.000. Można śmiało powiedzieć, że zainteresowanie tą dziedziną jest dalekie od spadku. W dniu 28 czerwca Neu-Ner powiedział, że uważa iż rynek będzie nadal spadać:

Teraz stawiam, że rynek nadal będzie spadał i spadał do około 5.350 dolarów.

Neu-Ner powiedział również, że „teraz jest świetny czas na kupowanie”, jeśli wierzy się w Bitcoina i/lub technologię Blockchain.

Główny doradca ekonomiczny w Allianz, Mohamed El-Erian, poruszył potrzebę skonsolidowanej bazy osób, które „naprawdę wierzą” w Bitcoina. Według niego jest to szczególnie ważne teraz, gdy ceny spadają. Dodał także, że rajd kryptowaluty w 2017 r. był napędzany przez dużą liczbę inwestorów, którzy dołączyli się do osób już wcześniej wierzących w Bitcoina.

Podzielił się swoją opinią, że Bitcoin to zakup poniżej 5000 dolarów. El-Erian powiedział również, że widzi przyszłość, w której waluty cyfrowe są silne, ale konieczne byłoby duże zaangażowanie rządu w te waluty.

Zdaniem Arthura Hayesa, współzałożyciela i dyrektora generalnego w Bitmex, mogliśmy już teraz osiągnąć czas stabilności. Mówi, że wraz ze spadkiem cen widzimy dużo mniej niestabilności. Opisuje to jako problem i wiąże dużą zmienność z większymi szansami na skok cen:

Chcesz tak dużej zmienności jak to możliwe, aby mieć taką samą szansę, że Bitcoin osiągnie 50.000 dolarów, 100.000 dolarów czy 1.000.000 dolarów.

– twierdzi.

Hayes utrzymuje również, że czas potrzebny na potencjalny wzrost cen bardzo się skróci z powodu znacznie większego zaangażowania inwestorów na rynku. Podkreślił także, że pozytywne decyzje regulacyjne mogą być kluczowym czynnikiem gwałtownego wzrostu cen:

Jesteśmy oddaleni o jedną pozytywną decyzją regulacyjną, być może zatwierdzenie ETF przez SEC, aby pod koniec roku przebić do 20.000 dolarów, a nawet 50.000 dolarów.

– dodał.

Założyciel i dyrektor generalny popularnej firmy handlującej kryptowalutą BKCM LLC i aktywny trader Brian Kelly zauważył, że Bitcoin nie jest jedyną możliwą długoterminową inwestycją. W czerwcu oświadczył, że Ethereum sprawuje się nieco lepiej w odniesieniu do wartości względnej. Zwrócił także uwagę, że podczas gdy Bitcoin przekroczył swoją najniższą wartość z czerwca 2018 r., Ethereum tego nie zrobił.

Biorąc pod uwagę wartość względną, Ethereum jest trochę lepszy niż Bitcoin. Tak więc, gdybym grał long na tym rynku, w tym momencie stawiałbym na Ethereum.

– wyjaśnia.

Kelly pozostaje jednak zwyżkowy w stosunku do Bitcoina. Nakreślił również kilka powodów dla których największa kryptowaluta jest daleka od śmierci.

Tom Lee przed kilkoma miesiącami wyszedł przed szereg i zapowiedział cenę 25.000 dolarów za Bitcoina do końca 2018 r. Później powtórzył swoje stanowisko mówiąc, że Bitcoin wciąż jest wielkim „zasobem wartości”, a technologia za nim działa naprawdę dobrze pod względem transakcji cyfrowych.

Zaledwie kilka dni temu Lee, który jest obecnie Partnerem Zarządzającym i Kierownikiem Badań w Fundstrat Global Advisors, powiedział, że nadal uważa, iż Bitcoin może osiągnąć 25.000 dolarów do końca roku. Jego głównym argumentem jest rosnąca trudność w wydobywaniu Bitcoinów:

Powodem, dla którego Bitcoin wygląda naprawdę dobrze to fakt, że koszt wydobycia Bitcoina to około 7000 dolarów, a trudność rośnie. Tak więc do końca roku będzie to 9 000 $.

– mówi.

Kolejny dyrektor z Wall Street migruje do przestrzeni krypto:

Giełda krypowalut Gemini Trust Company, LLC (Gemini) ogłosiła, że Robert Cornish, były dyrektor działu informatyki nowojorskiej giełdy New York Stock Exchange (NYSE), dołączył do firmy. Cornish będzie pracować dla Gemini, która została założona przez braci Winklevoss, jako ich pierwszy dyrektor działu technologii.

Cornish wcześniej zajmował różne wysokie stanowiska na Międzynarodowej Giełdzie Papierów Wartościowych, a jego zdolności zostały uznane przez Institutional Investor. W Gemini, Cornish będzie odpowiedzialny za prowadzenie inicjatyw technologicznych i monitorowanie wdrażania technologii SMARTS Market Surveillance, która pozwoli Gemini kontrolować wszystkie swoje arkusze zleceń i Aukcje Gemini.

Tyler Winklevoss, dyrektor generalny firmy Gemini, powiedział w oświadczeniu, że Cornish:

[…] zapewni, że Gemini będzie nadal dostarczać najlepsze jak to możliwe usługi dla naszych klientów, i ustanowi standardy doskonałości w całej branży kryptowalut.

Dzięki temu posunięciu Cornish dołączył do fali kierowników Wall Street migrujących do projektów Blockchain i krypto. W tym roku były dyrektor wykonawczy Goldman Sachs, Priyanka Lilaramani, dołączył do HOLD, maltańskiego startupu kryptograficznego, jako nowy dyrektor generalny. Szef Europy Środkowej w Fujitsu Dr. Rolf Werner dołączył do IOTA Foundation. W ubiegłym roku giełda Coinbase mianowała byłego dyrektora w PayPal i Facebooku, Davida Marcusa, jako członka rady dyrektorów.

W kwietniu Gemini ogłosił, że zacznie oferować handel blokami kryptograficznymi poza ich zwykłymi arkuszami zleceń. Inwestorzy zainteresowani obrotem na rynku Gemini Block Trading są podobno w stanie kupować i sprzedawać duże ilości cyfrowych walut. W grudniu zeszłego roku Gemini nawiązał współpracę z Chicago Board Options Exchange, aby wypuścić na rynek kontrakty futures na Bitcoina, co pozwoliło im przenieść tradycyjne instrumenty rynkowe do przestrzeni krypto.

Ożywienie na rynkach:

Niezdecydowanie rynku zostało odzwierciedlone przez połączenie pozytywnych i negatywnych wiadomości. Francuski urzędnik rządowy Jean-Pierre Landau wezwał do przyjęcia nowego podejścia do kryptowalut, podczas gdy niemieckie Ministerstwo Finansów przyjęło bardziej ostrożne podejście, mówiąc, że wydawane przez państwo waluty cyfrowe są powiązane z „nie do końca zrozumiałym” ryzykiem.

Na giełdach kryptograficznych trochę więcej akcji niż w sobotę; większość monet w górę lub w dół o mały procent w ciągu ostatnich 24 godzin, według Coinmarketcap. Całkowita kapitalizacja rynkowa wzrosła od wczoraj o 11,8 mld dolarów. Cena Bitcoina wzrosła o 3,9%, Ethereum o 6,3%, Ripple o 5%. Całkowity obrót na giełdach wyniósł dzisiaj 11,8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button