News

#355 Newsy z dnia 09.07.2018

Z poniedziałkowych wydarzeń: Stabilność finansowa Korei Płd. nie jest zagrożona przez krypto; Czeska firma uruchamia 100 mln dolarów dla firm opartych na Blockchainie; 45 mln dolarów wesprze firmy chcące zaimplementować Blockchain; Milion zainfekowanych komputerów w Chinach; Małe spadki na giełdach.

Stabilność finansowa Korei Płd. nie jest zagrożona przez krypto:

Według Banku Centralnego Korei Południowej, Bank of Korea (BOK), saldo należności rachunków z wirtualnymi walutami w bankach krajowych do grudnia 2017 r. wyniosło 1.79 mld dolarów, donosi lokalny serwis informacyjny Yonhap.

Raport BOK uznał, że wartość 1,79 mld dolarów jest stosunkowo niska, ponieważ odpowiada około 8. procentom całkowitych depozytów obsługiwanych przez domy maklerskie w tym kraju – wartych podobno 23.27 mld dolarów. Z tego powodu raport sugeruje, iż rynki kryptograficzne nie stanowią zagrożenia dla tradycyjnych lokalnych rynków finansowych.

Wielkość inwestycji krypto-aktywów nie jest duża w porównaniu z innymi rynkami akcji, a narażanie lokalnych instytucji finansowych na potencjalne ryzyko związane z cyfrowymi aktywami jest niewielkie. Na tym tle spodziewamy się, że krypto-aktywa będą miały ograniczony wpływ na rynek finansowy w Korei Południowej.

– czytamy w raporcie.

Warto zauważyć, że zestaw danych BOK obejmował bezprecedensowy wzrost rynku kryptowalut na koniec 2017 r. – kiedy Bitcoin przekroczył cenę 20.000 dolarów.

Wniosek Banku Centralnego, że kryptowaluty stanowią stosunkowo ograniczone ryzyko dla tradycyjnego sektora finansowego, pojawił się w tym samym tygodniu, w którym koreańska Komisja Usług Finansowych (FSC) ujawniła, że nie jest przeciwna kryptowalutom i planuje dostosować się do wizji G20 „zunifikowanych” ponadnarodowych przepisów kryptograficznych.

Korea potwierdza wizję przyszłości regulacji kryptograficznych G20 w czasie, który prawdopodobnie jest przełomowym okresem dla krajowej sfery kryptograficznej tego kraju. Istotne pozytywne informacje od rządu pojawiły się na wiosnę, w szczególności plany zniesienia ogólnokrajowego zakazu krajowych wstępnych ofert monetarnych. Dodatkowo, w ubiegłym tygodniu, trzy koreańskie ministerstwa ujawniły projekt nowej klasyfikacji branżowej dla Blockchain, która po raz pierwszy uznała krypto giełdy za regulowane instytucje finansowe.

• Czeska firma uruchamia 100 mln dolarów dla firm opartych na Blockchainie:

Firma Benson Oak, zajmująca się bankowością inwestycyjną, ujawniła, że ​​zainwestuje około 100 milionów dolarów w nowopowstałe firmy z siedzibą w Izraelu, które będą zajmować się Blockchainem, tak przekazuje lokalny izraelski serwis informacyjny, Jerusalem Post, opublikowany dzisiaj, 9 lipca.

Spółka zależna Benson Oak Ventures, z siedzibą w Czechach, skupi się szczególnie na rynku izraelskim.
Po zebraniu 25 milionów dolarów, oczekuje się kolejnych 75 milionów dolarów, a firma wyraża dużą wiarę w potencjał Izraela jako jurysdykcji i lokalnych projektów biznesowych.

Wierzę, że w Izraelu są wielcy przedsiębiorcy, którzy kierują platformami przyszłości, wykorzystując technologię Blockchain.

– powiedział Robert Cohen, partner zarządzający Benson Oak, dodając:

Przeprowadziłem się do Izraela sześć lat temu i z pasją budowania firm, założyłem Benson Oak Ventures jako nową platformę zapewniającą kapitał finansowy i operacyjny najlepszym przedsiębiorcom w Izraelu i na całym świecie.

Benson zebrał ponad 5 miliardów dolarów od 2003 roku, ze swoim pierwszym funduszem obejmującym wsparcie dla firmy AVG, zajmującej się bezpieczeństwem w Internecie.

Technologia Blockchain w międzyczasie jest coraz bardziej popularna w tym kraju. Jak poinformował Cointelegraph w marcu, rząd Izraela przyjął praktyczne podejście do innowacji opartych na Blockchain w usługach rządowych i poza nimi.

• 45 mln dolarów wesprze firmy chcące zaimplementować Blockchain:

Platforma Blockchain Oasis Labs ogłosiła dzisiaj, że ​​pozyskała 45 milionów dolarów od głównych inwestorów w ramach swojego planu pomocy firmom we wdrażaniu technologii Blockchain.

W komunikacie Oasis – której dyrektorem generalnym i współzałożycielem Uniwersytetu w Kalifornii jest Dawn Song – opisał swoje plany stworzenia „zdecentralizowanego Internetu” poprzez rozwianie obaw firmom, które chcą wdrożyć u siebie tę technologię.

Technologia Blockchain jest w stanie zrewolucjonizować sposób, w jaki żyjemy, ale wielu programistów i organizacji ma jeszcze zrozumiałe obawy dotyczące ograniczeń wydajności i prywatności, które obecnie przeszkadzają w jej stuprocentowym wykorzystaniu.

– powiedział Song.

Inwestorzy Oasis, to między innymi fundusz kryptowalutowy Andreessena Horowitza, a16zCrypto, giełda kryptowalut Binance, Pantera Capital i Accel.

Dzisiejszy Internet doświadcza znacznych i narastających problemów jeśli chodzi o zapewnienie skutecznych zabezpieczeń i ochrony prywatności, co jest tylko spotęgowane wzrostem liczby usług wymagających przetwarzania dużej ilości danych.

– stwierdził partner firmy Accel, Jake Flomenberg.

Dzisiaj pojawiły się również aplikacje do testowania prywatnej sieci testowej Oasis, w celu dostarczenia wersji produkcyjnej z udziałem programistów.

Milion zainfekowanych komputerów w Chinach:

Kryptowalutowe złośliwe oprogramowanie, które zainfekowało ponad milion komputerów w Chinach podobno zarobiło dla swoich twórców ponad 2 mln dolarów w przeciągu dwóch lat.

Według lokalnego raportu prasowego, policja w chińskim mieście Da Lian aresztowała 20 podejrzanych z firmy komputerowej, która rzekomo przejęła kontrolę nad dużą liczbą komputerów, aby zarabiać na nielegalnym kopaniu kryptowalut.

Poprzez klikanie na reklamy i instalowanie wtyczek, zainfekowano ponad milion komputerów, wydobywając w ciągu dwóch lat 26 mln dolarów w DigiByte, Decred i Siacoinie, informuje policja.

Hakerzy najwyraźniej zdecydowali się wydobywać mniejsze kryptowaluty, ponieważ nie wymagają one tak dużej mocy obliczeniowej, co pozwala na cichszy proces wydobywania i mniejsze prawdopodobieństwo dostrzeżenia go przez ofiary. W raporcie wskazano również, że hakerzy stworzyli sieć ponad 100 agentów, którzy pomagali propagować nielegalne oprogramowanie górnicze, na przykład poprzez współpracę z kafejkami internetowymi.

W czerwcu inna grupa hakerów również w Chinach została zlikwidowana za domniemane zmowy z lokalnymi firmami zajmującymi się konserwacją komputerów w celu włamania się do ponad 100.000 komputerów należących do kafejek internetowych – także w celu wydobycia kryptowaluty Siacoin.

• Małe spadki na giełdach:

W ostatnich 24. godzinach na giełdach obserwujemy niewielkie spadki. Kapitalizacja rynkowa w przeciągu ostatniej doby spadła z 280 mld dolarów do 273,9 mld dolarów. Cena Bitcoina spadła o niecały 1% i wynosi aktualnie 6.800 dolarów, według Coinmarketcap. Całkowity obrót na giełdach wyniósł dzisiaj 11,5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button