News

#356 Newsy z dnia 10.07.2018

Z wtorkowych wydarzeń: CoinGate uruchamia pilotażowy program do tesotwania Lightning Network; Chiny nadal chcą Blockchain, ale nie kryptowalut; Ethereum na konferencji w Hongkongu; Internetowa giełda opracuje system oparty na Blockchain; Na giełdach czerwień.

• CoinGate uruchamia pilotażowy program do tesotwania Lightning Network:

Giełda kryptowalut CoinGate uruchamia pilotażowy program dla 100 handlowców do testowania transakcji na wariancie Bitcoin Lightning Network (LN) ich usług, zgodnie z wiadomościami udostępnionymi dziś dla Cointelegraph, 10. lipca.

Według postu na blogu CoinGate, handlowcy biorący udział w próbie LN to między innymi sklepy internetowe z towarami kryptograficznymi, serwery i usługi hostingowe oraz strony rozrywkowe dla dorosłych. W komunikacie odnotowuje, że płatności w Lightning Network będą dostępne od 1. lipca.

Lightning Network to rozwiązanie drugiej warstwy problemów związanych ze skalowalnością dla sieci Bitcoin (BTC), która działa poprzez utrzymanie większość transakcji poza łańcuchem.

Rytis Bieliauskas, dyrektor techniczny CoinGate, powiedział dla Cointelegraph, że ich pilotażowy program pozwala im być pierwszymi, którzy testują sieć Lightning w prawdziwym życiu, a zatem będą mieć praktyczną wiedzę i cenne doświadczenia dotyczące działania tej technologii i możliwościach jej ulepszania.

Nawiązując do Lightning Network jako jednego z najbardziej oczekiwanych wydarzeń dla społeczności, zauważył ją także Bieliauskas, chociaż widzi technologię Lightning Network jako ostatecznie pomagającą Bitcoinowi stać się znacznie szybszym i lżejszym nośnikiem wartości.

Technologia LN jest jeszcze nowa, „mniej przyjazna” dla zwykłego użytkownika, więc rozwój aplikacji konsumenckich zajmie 1-2 lata, a bardziej prawdopodobne jest, że akceptanci zaczną ją bardziej aktywnie stosować i promować. Bieliauskas zauważył, że CoinGate pokryje również wszelkie koszty poniesione w przypadku utraty funduszy w procesie LN, ponieważ technologia Lightning Network znajduje się jeszcze na wczesnym etapie.

Badanie opublikowane pod koniec czerwca, w którym twierdziło, że Lightning Network ma niską wiarygodność w skutecznym przekierowywaniu płatności, zostało odrzucone przez współzałożyciela Lightning Labs, a także innych ekspertów w dziedzinie kryptografii.

• Chiny nadal chcą Blockchain, ale nie kryptowalut:

Szef departamentu międzynarodowego chińskiej Komisji Nadzoru Bankowego i Ubezpieczeniowego, Fan Wenzhong, przemawiając na piątym Szczycie Fintech Bund w Szanghaju, powiedział, że chociaż Blockchain jest „innowacją o znaczącym znaczeniu”, jest to nieużytek, aby „zmitologizować” technologię.

Fan powiedział, że trudno jest przyznać, że Blockchain jest „rewolucją”, ponieważ idea księgowania „krąży od setek lat”. Fan stwierdził, że decentralizacja nie jest nowym trendem, ale „pętlą”, ponieważ najwcześniejsze transakcje odbywały się bez centralnych autorytetów. Fan powtórzył stanowisko rządu w sprawie kryptowalut, stwierdzając:

Blockchain to przydatna innowacja, ale to nie znaczy, że kryptowaluty, mają być koniecznie użyteczne.

Chiny przyjęły surowe stanowisko wobec kryptowalut. Według South China Morning Post, do końca maja, organy nadzoru zakazały dostępu krajowego do 110. giełd kryptograficznych za granicą, podczas gdy policja zbadała 300 spraw karnych związanych z cyfrowymi walutami.

W maju analiza chińskiego rządu wykazała, że ​​średnia długość życia projektu Blockchain wynosi 1,22 roku, a tylko osiem procent uruchomionych projektów Blockchain wciąż żyje. Pomimo ponurej analizy, prezydent Chin Xi Jinping, pochwalił Blockchain, nazywając go „częścią rewolucji technologicznej”. Xi powiedział:

Od początku XXI. wieku globalne innowacje naukowe i technologiczne weszły w bezprecedensowy okres intensywnej działalności. Nowa runda rewolucji naukowych i technologicznych oraz przemian w przemyśle, rekonstruuje globalną mapę innowacji i przekształca globalną strukturę gospodarczą.

• Ethereum na konferencji w Hongkongu: 

Joseph Lubin z Ethereum powiedział, że wraz z fundamentalną „warstwą pierwszą” w ekosystemie Ethereum, 2018 zobaczy system „warstwy drugiej”, który będzie podlegał dalszemu dojrzewaniu. Komentarz Lubina pochodzi z jego przemówienia podczas konferencji Rise w Hongkongu, we wtorek 10. lipca.

Podczas dyskusji panelowej z udziałem Erika Torenberga i Melissy Guzy z Arbor Ventures, współzałożyciel Fundacji Ethereum, Lubin, powiedział, że obecnie przechodzimy do „fazy drugiej” systemów Blockchain, gdzie zobaczymy prawdziwą skalowalność:

Wchodzimy w przestrzeń, w której Ethereum może służyć jako system zaufania, będziemy mieli setki tysięcy transakcji w warstwie dwóch systemów i spodziewamy się, że w tym roku będzie to jeszcze bardzo pracochłonne.

W wizji Lubina, opracowana infrastruktura „warstwy drugiej” dla ekosystemu Blockchain zachowałaby „warstwę pierwszą” – bazową „warstwę zaufania” zabezpieczoną przez radykalną decentralizację rdzenia blockchain. Nowe technologie zostaną dodane do tej pierwszej warstwy, z różnymi mechanizmami on-side lub off-chain, umożliwiającymi większą skalowalność.

Na konferencji Lubin wspomniał o Plazmie, rozwiązaniu skalowalnym na łańcuchu Ethereum, które zostało wprowadzone w sierpniu 2017 roku przez Vitalika Buterina i Josepha Poona – twórcę własnego rozwiązania „warstwy drugiej” Bitcoina, nazwanego Lightning Network.

Współorganizator projektu, Torenburg, zgodził się z sugestią, że ten rok jest jednym z przejść w przestrzeni Blockchain, dodając, że jeśli rok 2017 był rokiem ICO, to 2018 jest rokiem budowy i dostawy produktów. Lubin przedstawił także swoją szerszą wizję implikacji nowej technologii, zauważając, że Blockchain oferuje cyfrowy świat interakcji w pozbawionych zaufania kontekstach, które, jak sądzi, można teraz zaimplementować w praktycznie każdej branży. Scharakteryzował rewolucję Blockchain jako przejście od „kontekstów analogowych” do tych natywnie cyfrowych struktur, które już mają wpływ na przyszłość pieniędzy, tożsamości, reputacji i legalnych certyfikatów. W przeciwieństwie do wczesnego Internetu, który na początku był „wąski”, dodał, że Blockchain zaczyna od bardzo szerokiej oferty dla potencjalnych aplikacji.

W panelu porównano również regulacje kryptowalut między USA i Azją, gdzie wszyscy uczestnicy panelu zgadzali się, że amerykański kontekst zaproponował „bardziej rozwinięte zróżnicowanie” w zakresie regulacji kryptowalut. Lubin zwrócił uwagę na stanowisko Bill’a Hinmana z amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), który, według Lubina, uznał, że w odróżnieniu od papierów wartościowych – tokeny użytkowe mogą oferować zupełnie nowy model świadczenia usług i produktów.

Lubin dodał, że przepisy mogą zostać zaostrzone przez globalny kontekst ICO.

Potrzebujemy regulatorów, aby pomóc nam w oczyszczeniu branży.

Powiedział jednak, że inicjatywy samoregulacji również mają kluczowe znaczenie dla zdrowia przestrzeni.
Wszyscy uczestnicy zgodzili się, że regulacja dla kryptografii jest konieczna raczej wcześniej niż później, aby zapobiec konserwatywnym wycofywaniu się ze strony rządów, takim jak te obserwowane w latach 2017-18 w Chinach, Japonii i Korei Południowej.

Ethereum (ETH) jest drugą co do wielkości kryptowalutą, przy kapitalizacji rynkowej około 44,5 miliarda dolarów.

• Internetowa giełda opracuje system oparty na Blockchain:

Internetowa giełda towarowa Open Mineral planuje budowę konsorcjum firm wydobywczych i organizacji finansowych w celu opracowania systemu handlu minerałami opartego na Blockchain, jak wynika z komunikatu prasowego.

Firma Open Mineral z siedzibą w Szwajcarii współpracuje z ConsenSys, firmą deweloperską ze Stanów Zjednoczonych (DApp), która stworzyła Minerac – projekt typu Blockchain, którego celem jest usprawnienie handlu mineralnego i logistyki łańcucha dostaw.

Firma wyjaśniła konieczność wprowadzenia Blockchain do branży, stwierdzając, że „logistyka jest złożona, trudno jest uzyskać finansowanie, a cały proces jest bardzo ciężki”. Ponadto dzięki Blockchain, uprości proces handlowy i zwiększy wydajność i rentowność:

Minerac umożliwi zainteresowanym stronom bezpieczną wymianę najważniejszych dokumentów handlowych, takich jak konosamenty i akredytywy, za pomocą inteligentnych kontraktów.

Prezes Borys Eykher, prezes kopalni odkrywkowej, powiedział, że nowo utworzone konsorcjum przyciągnęło już niektóre organizacje górnicze i prowadzi negocjacje z innymi górnikami i instytucjami finansowymi, choć ich nie nazwał.

Minerac ma również na celu rozwiązywanie problemów związanych ze zrównoważeniem i bezpieczeństwem w handlu minerałami, tworząc proces, w którym zamkniętym torbom i pojemnikom zostanie przypisany identyfikator zapisany w systemie Minerac. Unikalne informacje dotyczące każdej pojedynczej paczki zostaną zaktualizowane o szczegóły dotyczące przemieszczania się i dostawy. W ten sposób Minerac ma nadzieję zapewnić bezpieczeństwo minerałów o wysokiej wartości i pomóc w sprawdzeniu, czy towary pochodzą z regionów wolnych od konfliktów.

Blockchain został szeroko zintegrowany z łańcuchem dostaw i logistyką w różnych dziedzinach. W zeszłym tygodniu Urząd Patentowy i Znak Towarowy Stanów Zjednoczonych opublikował zgłoszenie patentowe firmy Blockmain dotyczące firmy Walmart w celu „bezpiecznego” systemu zarządzania dostawami. System obejmuje szafki dostawy, które mogą zapewnić bezpieczeństwo ładunku, dopóki nabywcy nie będą mogli podpisać umowy, aby je odebrać.

W czerwcu, Walmart wraz z dziewięcioma innymi firmami nawiązał współpracę z IBM, aby opracować Blockchain do śledzenia dostaw żywności na całym świecie. Członkami Blockchain Food Trust są Nestlé SA, Dole Food Co., Driscoll’s Inc., Tyson Foods Inc. i Unilever NV.

• Na giełdach czerwień:

W ciągu ostatniej doby rynek kryptowalut zanotował spadek wartości cen. Bitcoin niecałe 6.400 dolarów według Coinmarketcap, co oznacza spadek ceny na poziomie 6%. Spośród największych projektów, z pierwszej dziesiątki pod względem kapitalizacji, największy spadek notuje EOS, na poziomie -13,4%.

Kapitalizacja rynkowa wynosi 253,9 mld dolarów, co oznacza spadek wartości o 7,3% Całkowity obrót na giełdach wyniósł dzisiaj 14,3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button