News

#537 Newsy z dnia 07.01.2018

Z poniedziałkowych wydarzeń: Charlie Lee rozpętuje burzę w mediach społecznościowych; Brytyjska platforma uruchomi handel fizycznymi kontraktami futures; Japonia rzekomo rozważy zatwierdzenie krypto ETF; Ledger odsłonił swój najnowszy produkt; Tydzień rozpoczęty niedużymi korektami.

Charlie Lee rozpętuje burzę w mediach społecznościowych:

Założyciel Litecoina (LTC), Charlie Lee, rozpalił debatę wśród społeczności za pomocą Tweeta, w którym twierdzi, że „niektórzy samozwańczy Bitcoinowi Maksymaliści są w rzeczywistości Bitcoinowymi Ekstremistami”. We wczorajszym wpisie Lee czytamy, że:

Niektórzy samozwańczy Bitcoinowi Maksymaliści są w rzeczywistości Bitcoinowymi Ekstremistami. Myślą, że wszystkie inne monety to scamy i spadną do zera. Maximaliści uważają, że Bitcoin jest i pozostanie dominującą krypto walutą, ale jest też miejsce aby jednocześnie istniały altcoiny, a nawet dobrze sobie radziły.

Lee otworzył również ankietę na Twitterze, która zebrała ponad 24.300 głosów w czasie publikacji tego newsa, i ma wygasnąć w ciągu kliku godzin. Ankieta zachęca użytkowników do zidentyfikowania się jako ” Bitcoinowy Ekstremista”, „Bitcoinowy Maksymalista”, „Altcoinowy Maksymalista” lub „Nocoiner”. Obecnie 9 procent określiło, że jest Bitcoinowym Ekstremistą, 48 procent Bitcoinowym Maksymalistą, 32 procent Altcoinowym Maksymalistą, a 11 procent Nocoinerem.

Uwagi Lee sprowokowały serię bystrych odpowiedzi – zarówno wyrażających sprzeciw, jak i afirmatywnych – w tym jednej postaci z przestrzeni krypto, Jamesona Loppa, który zażartował: „Proszę, Bitcoinowy Supremacjonista. Ekstremista ma negatywne konotacje,” dodając „identyfikuję się jako Segregated Witness” (SegWit).

Uważny na prowokację, Ragnar Lifthrasir, założyciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Nieruchomości Blockchain (IBREA), powiedział Lee, że znajduje się na ścieżce do błędnego myślenia, i że używanie żargonu ekstremizmu było niczym innym jak oczernieniem każdego, kto ma inne zdanie niż Charlie.

Brytyjska platforma uruchomi handel fizycznymi kontraktami futures:

CoinfloorEX, jednostka brytyjskiej giełdy kryptowalut Coinfloor, została zreorganizowana, aby oferować handel fizycznymi Bitcoinowymi kontraktami futures na rynku azjatyckim. CEO firmy ujawnił tę informację w wywiadzie dla Bloomberg.

Rebrandowany CoinFLEX – skrót od Coin Futures and Lending Exchange – jest podobno własnością konsorcjum, w skład którego wchodzi Roger Ver, wczesny przedsiębiorca Bitcoin (BTC) i zwolennik najnowszego kontrowersyjnego hard forka Bitcoina Cash (BCH).

Konsorcjum stojące za CoinFLEX obejmuje także innego inwestora BTC, Mike’a Komaransky’ego, wczesnego inwestora BTC, Dragonfly Capital, spółkę-matkę platformy kryptograficznej U.K. CoinShares i innych.

Według Bloomberga nowe przedsięwzięcie będzie miało siedzibę w Hongkongu, a na jego czele stanie Mark Lamb, współzałożyciel Coinfloor. Od lutego inwestorzy detaliczni, których siedziba znajduje się w Azji, będą mogli skorzystać z oferty kontraktów futures na Bitcoina, Bitcoina Cash i Ethereum.

W wywiadzie udzielonym dla Bloomberg Lamb powiedział, że wszystkie futures zostaną dostarczone fizycznie. Z chwilą wygaśnięcia umowy klienci otrzymają kryptowalutę zamiast zapłaty gotówkowej. Bloomberg podkreśla to jako ważne wyróżnienie na „w dużej mierze nieuregulowanych rynkach krypto”.

Japonia rzekomo rozważy zatwierdzenie krypto ETF:

Japońska Agencja Usług Finansowych (FSA) jest najwyraźniej otwarta na zatwierdzanie krypto funduszy ETF (Exchange Traded Funds). Dzisiejszy raport Bloomberga, powołując się na osobę „zaznajomioną z tą sprawą”, podaje, że FSA obecnie bada zainteresowanie instytucjonalne w ETF-y, które śledzą kryptowaluty i ostatecznie może dać im zielone światło.

Orzeczenie liberalno-demokratycznej partii Japonii przedstawi podobno projekt aktu prawnego do marca 2019 r., który może wprowadzić takie posunięcie poprzez zmiany obowiązujących przepisów finansowych. Ustawa, która przyniesie również więcej samoregulacyjnego nadzoru nad przemysłem i zaklasyfikuje wiele tokenów ICO jako papiery wartościowych, mogłaby wejść w życie do 2020 roku, jak wskazano w sprawozdaniu.

Jednak Bloomberg dodał, że FSA zrezygnowała z planów zatwierdzenia transakcji kryptograficznych instrumentów pochodnych na giełdach finansowych z powodu obaw, że produkty będą głównie prowadzić do spekulacji.

Wzmożone lustrowanie przestrzeni kryptograficznej w Japonii jest wynikiem włamania na giełdę Coincheck w styczniu ubiegłego roku, w wyniku którego skradziono około 533 miliony dolarów w kryptowalutach.

Kryptograficzne fundusze ETF są postrzegane przez wielu obserwatorów rynku jako sposób na wniesienie kapitału instytucjonalnego do sektora, choć nie wszyscy są rozentuzjazmowani tym pomysłem.

W USA kilku uczestników rynku planuje wprowadzenie takich produktów, chociaż Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jeszcze ich nie zatwierdziła. W sierpniu agencja ta odrzuciła dziewięć aplikacji Bitcoinowych ETF „aby zapobiec oszukańczym i manipulacyjnym działaniom i praktykom”, a w grudniu odroczyła decyzję o produkcie od VanEck/SolidX do lutego.

Ponadto przewodniczący SEC, Jay Clayton, powiedział na konferencji CoinDesk Consensus w listopadzie, że nie widzi drogi do zatwierdzenia kryptowalutowych ETF, dopóki nie zostaną poruszone obawy o manipulacje na rynku.

Ledger odsłonił swój najnowszy produkt:

Popularny producent portfeli sprzętowych kryptowalutowych Ledger na konferencji CES ujawnił swój najnowszy produkt – Ledger Nano X.

Nowe urządzenie obsługuje do 100 kryptowalut, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu do Ledger Nano S. Posiada również większy ekran. Najważniejszą nowością jest jednak to, że użytkownicy będą mogli łączyć portfel z urządzeniami mobilnymi za pomocą aplikacji mobilnej Ledger Live. Celem firmy jest zwiększenie mobilności, ponieważ portfele sprzętowe zazwyczaj łączą się przez USB, co nie jest przyjazne dla urządzeń mobilnych.

Ledger Nano X kosztuje 119 dolarów i jest już dostępny w przedsprzedaży na oficjalnej stronie firmy. Wysyłka rozpocznie się w marcu.

Aplikacja Ledger Live jest już dostępna do pobrania na iOS, Windows i Linux OS i będzie dostępna dla systemów iOS i Android 28 stycznia. Pozwoli ona użytkownikom tworzyć nowe konta lub importować istniejące. Ma również znacznie ułatwić wysyłanie i odbieranie kryptowalut, jednocześnie umożliwiając użytkownikom monitorowanie swoich portfeli z jednego miejsca.

Ledger Nano X zawiera wszystko, co kochasz w swoim Nano S, ale z nowymi i ulepszonymi głównymi funkcjami. […] Dzięki możliwości podłączania przez Bluetooth i zwiększonej pojemności, Ledger Nano X zapewnia użytkownikom lepsze wrażenia przy jednoczesnym zapewnieniu mobilności i najnowocześniejszych zabezpieczeń, których oczekują klienci od Ledgera.

– powiedział Eric Larchevêque, CEO w Ledger.

Portfele sprzętowe zazwyczaj łączą się przez USB. W związku z tym dodanie Bluetooth do Nano X można uznać za nieco kontrowersyjne, ponieważ połączenie bezprzewodowe może zwiększyć ryzyko nieautoryzowanego dostępu.

Według oficjalnej strony internetowej urządzenie zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa, izolując klucze prywatne użytkownika w certyfikowanym elemencie zabezpieczającym (CC EAL 5+). Jest to ten sam chip, który jest stosowany w kartach kredytowych i paszportach.

Ponadto zabezpieczenia PIN na poziomie sprzętu, a także ograniczony zasięg łączności przez Bluetooth, powinny teoretycznie minimalizować ryzyko.

W grudniu zespół badawczy opublikował prezentację na temat zhakowania portfeli sprzętowych, w tym Trezora One, Ledger Nano S i Ledger Blue. Zaraz po tym Ledger przedstawił oficjalne oświadczenie, obalając wszystkie zgłoszone luki w zabezpieczeniach i zapewniając użytkowników, że ich „aktywa kryptograficzne są nadal bezpieczne na Twoim urządzeniu Ledger”.

Tydzień rozpoczęty niedużymi korektami:

Ostatnia doba na giełdach wykazuje ujemne ruchy wśród większości największych kryptowalut. Wyjątkami są Bitcoin, ze wzrostem o 0,6%, XRP – o 0,3%, Stellar – o 3,4% oraz TRON o 3,5%. Spadki notują m.in. Ethereum, Bitcoin Cash i EOS, kolejno o 2,5%, 2,1% i 2,6%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 1.7 mld dolarów i wynosi obecnie 136.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 16.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button