News

#540 Newsy z dnia 10.01.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Bitcoin wymazał styczniowe zyski w kilka minut; Zhackowano konto pod giełdę Coinbase; Szykują się zmiany w wielkiej kopalni kryptowalut; Dyrektor Samsunga uważa decentralizację za główny cel; Głębokie korekty na rynku.

• Bitcoin wymazał styczniowe zyski w kilka minut:

Dziś zaobserwowaliśmy na rynku ciekawą sytuację, kiedy to cena Bitcoina, największej kryptowaluty, spadła z 4050 do 3800 dolarów w kilka minut. Korekta z każdą godziną, pogłębia się.

Przesunięcie w dół anuluje zyski od 7. stycznia, kiedy to BTC/USD, wykonują identyczny ruch, lecz w przeciwnym kierunku. Bitcoin pozostaje na poziomie +11% w stosunku do poprzedniego miesiąca, a patrząc dalej wstecz, jego cena pozostaje niższa o ponad 1/3 w porównaniu z trzema miesiącami.

fot. Bitcointicker.

W mediach społecznościowych komentatorzy spekulowali, dlaczego znikły poniedziałkowe zyski, a teorie zdają się sprzyjać ruchom na giełdach.

Pomimo spadku poniżej 4000 dolarów, BTC/USD pozostaje znacznie powyżej najgorszego scenariusza prognozowanego przez analityków, takich jak Tone Vays, który ostrzegł, że Bitcoin w parze do dolara, może spaść do 1300 dolarów lub nawet niższej. Teraz uwaga skupia się na 2019 roku i potencjalnym, powolnym przygotowaniu do nowych rekordów cenowych.

Na Twitterze konto o nazwie planB sugerowało, że cena Bitcoin utrzyma 200-dniowy trend boczny w tym roku, a następnie wzrośnie do 100.000 dolarów w 2021 roku. Do czasu połowicznego spadku w maju 2020 r., Bitcoin ma kosztować ok. 8000 dolarów.

Inny analityk i udziałowiec Bitcoinist Filbfilb, dodatkowo zwracał uwagę na wyraźne linie wsparcia przy cenach 3600 i 3100 dolarów:

Jeśli będzie dump na tym poziomie, my potwierdzamy pogląd, że ponownie przetestujemy cenę 3.100 dolarów.

W międzyczasie altcoiny nadal podążają za Bitcoinem i reagują na jego ruchy. W tym momencie (godzina publikacji newsa: 19:00), Bitcoin kosztuje już 3670 dolarów.

• Zhackowano konto pod giełdę Coinbase:

Konto na Twitterze belgijskiej Federacji Przedsiębiorstw w Belgii (FEB) – organizacji non-profit – zostało ewidentnie zhackowane i przekształcone w fałszywe konto partnerskie amerykańskiej giełdy kryptowalutowej Coinbase. Podszywające się konto opublikowało coś, co wyglądało na promocję oszustwa, rzekomo celebrując wzrost bazy użytkowników Coinbase.

Opis konta brzmiał „Oficjalne konto promocji coinów”, a jego profil i zdjęcia na okładkę zawierały logo Coinbase, a także link do oficjalnej strony platformy. Oszuści nie byli w stanie zmienić obsługi konta na Twitterze i pozostała kombinacja skrótów nazwy organizacji w języku holenderskim i francuskim.

Opublikowany tweet z oszustwami naśladuje powszechny model kradzieży krypto na Twitterze, zachęcając obserwatorów do wysłania niewielkiej ilości coinów, aby otrzymać większą kwotę. Tweet oszustów zachęcił użytkowników do możliwości otrzymania do 3.000 BTC, rzekomo na cześć wzrostu bazy użytkowników Coinbase do ponad 30.000.000 użytkowników.

Oprócz obsługi konta na Twitterze, inne oznaki, że tweet i konta były oszustwem, obejmowały niespójne formatowanie liczb i błędy gramatyczne.

W październiku Ran Neuner, gospodarz Crypto Trader firmy CNBC, ujawnił, że liczba rachunków użytkowników Coinbase osiągnęła w tym czasie 25.000.000, a 600.000 użytkowników aktywnie handlowało na platformie.

Sugestie dotyczące oszustw związanych z kryptowalutami na Twitterze często dotyczą oszustów podszywających się pod ważne nazwiska firm, takich jak Charlie Lee czy Elon Musk, subtelnie zmieniając znaki w nazwie oryginalnego konta, aby nabrać użytkowników.

• Szykują się zmiany w wielkiej kopalni kryptowalut:

Według South China Morning Post (SCMP), gigant wydobywczy Bitcoina – Bitmain – chce mianować nowego dyrektora generalnego, który zastąpi współzałożycieli firmy. Anonimowe źródła mówią, że Haichao Wang, obecny dyrektor ds. inżynierii jest faworytem do objęcia stanowiska.

Chociaż nie ma oficjalnego słowa od Bitmain, źródła te twierdzą, że firma weszła w okres transformacji przywództwa w grudniu 2018 roku. W listopadzie 2018 r. pojawiły się informacje o zdegradowaniu Wu z dyrektora do przełożonego. Pod koniec grudnia 2018 r. w chińskich mediach pojawiły się doniesienia o zbliżającej się rezygnacji Wu i Zhana.

Nie ma również określonego harmonogramu zakończenia zmian w kierownictwie. Źródła wskazują, że zarówno Wu, jak i Zhan staną się współprzewodniczącymi firmy. Nowy dyrektor generalny zajmie się codzienną administracją firmy, podczas, gdy para będzie nadal decydować o wielkich decyzjach.

Niedawno firma zaczęła nawet zwalniać znaczną część pracowników. W grudniu 2018 r. Bitmain zamknął dział badań i rozwoju z siedzibą w Izraelu. Po tym posunięciu nastąpił kolejny cios, który wymusił rozwój zespołu deweloperskiego Bitcoin Cash.

Plan IPO spółki to kolejna ofiara zawirowań finansowych w firmie. Pomimo ogłoszenia planów debiutu na giełdzie w Hongkongu na początku 2018 roku, wszystkie znaki wskazują, że takie plany są niewykonalne, przynajmniej na razie.

• Dyrektor Samsunga uważa decentralizację za główny cel:

Ricardo J. Méndez, dyrektor techniczny innowacyjnego działu technologicznego firmy Samsung NEXT, stwierdził, że przewiduje konsolidację przestrzeni w nadchodzącym roku, ale podkreślił też znaczenie zmiany scentralizowanych struktur w wywiadzie dla magazynu komputerowego JAX.

Zapytany, czy uważa, że ​​decentralizacja jest ważniejsza niż Blockchain, Mendez odpowiedział:

Bez wahania. Blockchain to jeszcze jedno narzędzie, które może pomóc w zdecentralizowanych kontekstach, ale narzędzie zawsze jest mniej ważne niż cel.

Większość dużych graczy nadal szuka w Blockchain metody usprawniania operacji, takich jak łańcuchy dostaw, koszty i kwestie biurokracyjne, ale rzadko wspomina o korzyściach zdecentralizowanego systemu podobnego do sieci Bitcoina.

Sam Samsung utrzymuje żywotny interes w eksperymentach opartych na Blockchain i kryptowalutach, w zeszłym miesiącu ujawniając, że szukał patentu w Wielkiej Brytanii na własny portfel krypto.

• Głębokie korekty na rynku:

Jak już napisaliśmy w głównym newsie, dziś Bitcoin odnotowuje mocne spadki. Na ten moment dump sięga już 9%. Za nim podąża reszta altcoinów. Wśród czołowych – cena Ripple zmalała o 9,7%, Ethereum o 15,5%, a Bitcoin Cash o 15,9%. Tym razem TRON już dołączył do „spadkowiczów” i zaliczył korektę na poziomie 12,6%. Kapitalizacja całego rynku obniżyła się o 14 mld dolarów i wynosi w tym momencie 122 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button