News

#364 Newsy z dnia 18.07.2018

Ze środowych wydarzeń: Chiny poprowadzą międzynarodową grupę standaryzującą Blockchain; Miliarder prognozuje skok wartości Bitcoina; Hakerzy mniej chętnie stosują cryptojacking; Pierwszy Blockchain zatwierdzony przez prawo szariatu; Trend wzrostowy utrzymuje się.

Chiny poprowadzą międzynarodową grupę standaryzującą Blockchain:

Chiny poprowadzą międzynarodową grupę badawczą zajmującą się standaryzacją internetu rzeczy (IoT) i technologii Blockchain, podaje lokalny magazyn prasowy Science and Technology Daily.

Wspólny komitet techniczny Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO) oraz Międzynarodowej Komisji Elektrotechnicznej (IEC) po kilkumiesięcznej dyskusji członków komisji przyjął propozycję utworzenia tej międzynarodowej grupy badawczej.

Dziennik „Science and Technology Daily”, oficjalna gazeta Ministerstwa Nauki i Technologii Chin, pisze, że stworzenie tej grupy oznacza, iż Chiny zdobyły „moc dyskursu” w integracji technologii.

Dla powiązanych przemysłów chińskich ma wielkie znaczenie, aby poprowadzić globalny rozwój i promować integrację fiat i gospodarki cyfrowej.

– podaje dziennik.

Międzynarodowa grupa badawcza, której przewodniczy dr Shen Jie, będzie promować integrację fiat-krypto, zapewniając wiele scenariuszy zastosowań przemysłowych, a także ustanawiając działający mechanizm promujący międzynarodową standaryzację technologii IoT i Blockchain.

Nowa grupa badawcza obejmie ekspertów z ponad dziesięciu krajów, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji.

Chiny w ostatnim czasie podjęły kroki w celu przyjęcia technologii Blockchain. W zeszłym miesiącu Laboratorium Badawcze Cyfrowej Waluty w Chińskim Banku Ludowym (PBoC) złożyło patent na cyfrowy portfel walutowy, który pozwolił użytkownikom śledzić historię transakcji.

Na początku tego tygodnia Cointelegraph poinformował, że zastępca dyrektora chińskiego Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) zachęcał ten kraj do zjednoczenia sił w celu wspierania Blockchainu jako podstawowej technologii dla nowej cyfrowej gospodarki.

Miliarder prognozuje skok wartości Bitcoina:

Współzałożyciel Avenue Capital Group, Marc Lasry w wywiadzie dla CNBC stwierdził, że cena Bitcoina wyniesie 40.000 dolarów.

Lasry, którego firma zajmująca się zarządzaniem długami i kontroluje aktywa o wartości 9.6 mld dolarów, przedstawił rosnącą łatwość handlu kryptograficznego jako główny powód wzrostu ceny Bitcoina. Stwierdził, że przewidział iż inwestorzy Bitcoinowi „od 3 do 5 lat zarobią od 5 do 10 razy tego co zainwestowali”.

Lasry w przeszłości wyraził ubolewanie, że nie kupił Bitcoinów wcześniej, a doniesienia z tego tygodnia mówią, że od tamtego czasu jeden procent wartości swojej sieci zamienił on na największą kryptowalutę. W wywiadzie dla CNBC dodał, że powodem dla którego lubi Bitcoina, jest to „że wszyscy do niego przyjdą”.

Przewidywania Lasry’ego pojawiły się w trakcie szybkiego wzrostu Bitcoina, kiedy 17 lipca moneta nagle wzrosła o 12 procent i od tego czasu utrzymywała się powyżej 7.400 dolarów.

Inwestorzy instytucjonalni stali się w ostatnich tygodniach ważnym punktem rozmów na temat Bitcoina – komentatorzy śledzą ruch giganta inwestycyjnego BlackRock w kierunku krypto sfery.

Prognoza 40.000 dolarów Lasry’ego ma charakter konserwatywny w porównaniu z takimi jak z tą zaproponowaną przez Tima Drapera, który na 2022 r. przewiduje wartość Bitcoina na poziomie 250.000 dolarów.

Hakerzy mniej chętnie stosują cryptojacking:

Zainteresowanie cryptojackingiem wśród cyberprzestępców spada w odpowiedzi na niższe rynkowe wartości kryptowalut, jak wynika z raportu Malwarebytes Labs.

Cryptojacking to praktyka wykorzystywania mocy obliczeniowej komputera w celu kopania kryptowaluty bez zgody i wiedzy właściciela.

Dane i analizy przedstawione w raporcie Malwarebytes Labs „Taktyki i techniki cyberprzestępców: drugi kwartał 2018” pokazują, że choć cryptojacking pozostaje popularny, zmniejszenie liczby wykrytych przypadków infekcji wskazuje na to, że trend może zacząć spadać.

Nie jesteśmy pewni, które zagrożenie związane z cyberprzestępczością będzie najczęściej wykrywane w następnym kwartale, ale jest mało prawdopodobne, że będą to krypto koparki.

– czytamy w raporcie.

Zaproponowano w nim również, że praktykę wycofuje się z tej przestrzeni z powodu rozczarowujących dochodów przestępców, oraz dodano, że cryptojacking będzie się stabilizować w korelacji z trendami rynkowymi kryptowalut.

Według raportu, po ruchach na giełdzie z końca pierwszego kwartału 2018 r. złośliwe koparki na Androida również odnotowały gwałtowny spadek, licząc 16-procentowy spadek liczby infekcji od kwietnia do maja. Pomimo tego spadku, w drugim kwartale było o 244% więcej przypadków wykrytego złośliwego oprogramowania niż w pierwszym kwartale, w skutek czego raport sugeruje, że liczba przypadków przejmowania mocy obliczeniowej urządzeń z Androidem w przyszłości może potencjalnie wzrosnąć.

Pierwszy Blockchain zatwierdzony przez prawo szariatu:

Stellar, platforma open source do rozproszonych płatności, jest podobno pierwszym protokołem DLT, który uzyskał certyfikat zgodności z szariatem w zakresie transferu pieniędzy i tokenizacji zasobów, zgodnie z postem na blogu Stellar.

Shariyah Review Bureau, wiodąca międzynarodowa agencja doradcza ws. prawa szariatu, zbadała możliwości i zastosowania Stellar oraz wydała wytyczne, które pozwalają na wdrożenie technologii Stellar w islamskich instytucjach finansowych.

Dzięki certyfikacji Stellar pozornie będzie w stanie wzmocnić swój ekosystem w regionach, w których działalność w zakresie usług finansowych wymaga przestrzegania islamskich zasad finansowania. Posunięcie to umożliwi instytucjom finansowym znajdującym się w Radzie Współpracy Państw Zatoki Perskiej i niektórych częściach Azji Południowo-Wschodniej wdrażanie technologii Stellar w ich produktach i usługach zgodnych z szariatem.

Podczas gdy Stellar nazywa się „pierwszym” zatwierdzonym przez szariat protokołem DLT w zakresie przekazów pieniężnych, kryptowaluta NOORCOIN została certyfikowana przez World Sharia Advisory Committee w marcu. 

W kwietniu Bitcoin został uznany za „ogólnie dopuszczalny” wg. prawa szariatu, według raportu wydanego przez Blossom Finance. Autor raportu, Muhammad Abu Bakar, kończy ostrzeżeniem, mówiąc, że choć uważa walutę cyfrową za halal (dopuszczalną), w większości przypadków handlowcy nie powinni kupować jej w celach inwestycyjnych.

W zeszłym miesiącu południowokoreańskie laboratorium Blockchain, IncuBlock, podpisało protokół ustaleń z malezyjskim rządowym komitetem doradczym ds. rozwoju technologii Blockchain zgodniej z prawem szariackim. Podmioty będą pracować nad stworzeniem platformy Blockchain i zdecentralizowanej aplikacji (DApp) spełniającej „wymagania społeczne”, które Komisja ds. Szariatu uzna za halal.

Trend wzrostowy utrzymuje się:

Na rynkach kryptowalut po upływie doby obserwujemy kontynuację trendu wzrostowego – prawie wszystkie waluty z top 100 wg. CoinMarketCap notują wzrosty. Bitcoin, którego wartość oscyluje w granicy 7,400 dolarów, odnotował wzrost na poziomie 8,9%. Wartość Ethereum wzrosła o 3,9%, XRP o 6,1%, Bitcoina Cash o 7,5% i EOS o 8,2%. Liderem wśród dzisiejszych wzrostów okazał  się Stellar, który wzrósł aż o 25,3%.

Kapitalizacja całego rynku wzrosła o 24 mld dolarów i wynosi obecnie 295 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 21.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button