News

#368 Newsy z dnia 22.07.2018

Z niedzielnych wydarzeń: W Indiach zamiast zakazu krypto pojawią się regulacje; Liverpool chce złagodzić wpływ miasta na klimat; Co mogło wpłynąć na ostatnie wzrosty ceny Bitcoina; Na giełdach nadal zielono.

• W Indiach zamiast zakazu krypto pojawią się regulacje:

Indyjski Bank Centralny (RBI), wezwał Sąd Najwyższy kraju do uregulowania kryptowalut, informuje lokalny newsletter, Financial Express.

W kwietniu tego roku RBI ogłosił, że przestanie świadczyć usługi dla firm lub osób zajmujących się kryptowalutami, powołując się na wysokie ryzyko. Starszy adwokat RBI, Shyam Divan, powiedział radzie kierowanej przez prezesa Dipaka Miśrę, że konieczna jest regulacja Bitcoina i innych kryptowalut, ponieważ te „szczególne środki” będą zachęcać do nielegalnych transakcji.

Divan wskazał również, że kwestia ta ma olbrzymi wymiar polityczny, potwierdzając, że krypto ma potencjał wpływania na globalne przepływy pieniężne. Starszy adwokat wyjaśnił, że zagadnieniem jest interdyscyplinarny komitet kierowany przez sekretarza ds. Gospodarczych, Subhash Garg, utworzony w 2017 roku w celu opracowania ram prawnych kryptowalut. RBI będzie potrzebować trzech tygodni, aby odpowiedzieć na wiele petycji dotyczących przepisów.

19. lipca Sąd Najwyższy odłożył podobno przesłuchanie końcowe w sprawie zakazu przez RBI transakcji kryptograficznych – pierwotnie zaplanowano na 20 lipca – do 11 września. Kwietniowy zakaz dla kryptografii spotkał się z ostrą krytyką ze strony indyjskiej społeczności, która stworzyła petycję internetową mającą na celu odwrócenie zakazu – petycja zgromadziła ponad 44.000 podpisów.

Również w maju Sąd Najwyższy Indii nakazał, aby nie składać żadnych petycji w żadnym Wysokim Sądzie Indyjskim przeciwko decyzji RBI o zakazie transakcji kryptograficznych. 5. lipca zakończył się trzymiesięczny termin wycofania się firm z kryptografii, wniesiony przez RBI, co oznacza, że ​​zakaz ten wszedł w życie w całości.
12. lipca anonimowe źródło w indyjskim rządzie poinformowało, że władze mogą planować klasyfikowanie kryptowalut jako towarów, zamiast wprowadzać ogólny zakaz kryptograficzny.

• Liverpool chce złagodzić wpływ miasta na klimat:

Rada Miejska Liverpoolu (LCC) ogłosiła, że ​​będzie wykorzystywać technologię Blockchain do łagodzenia wpływu miasta na klimat, informuje lokalny serwis edie.net.

LCC będzie współpracować z Fundacją Poseidon, aby przeprowadzić roczny test platformy opartej na Blockchain, która poprawi bezpieczeństwo i wymianę tokenizowanych kredytów węglowych w celu zrównoważenia wpływu miasta na klimat. Edie.net informuje, że LCC ma wytyczone kryteria obniżenia wpływu miasta na klimat o 40. procent do 2030 roku i instaluje już 15.000 energooszczędnych latarni ulicznych LED na 2000 ulic, aby zmniejszyć zużycie energii przez światło uliczne o 82. procent. Miasto ma również historię podejmowania działań przeciwko emisji dwutlenku węgla.

Burmistrz Liverpoolu, Joe Anderson, powiedział, że technologia Poseidona jest pierwszą tego rodzaju, która naprawdę dostarcza rozwiązania rządom, firmom i osobom na całym świecie, aby pomóc w odwróceniu przyczyn zmian klimatycznych i jestem podekscytowany, że ta umowa przyniesie zaawansowaną technologię do miasta. Fundacja Poseidon jest organizacją non-profit z siedzibą na Malcie, która zgodnie z ich białą księgą „wykorzystuje technologię Blockchain, która to wprowadza przejrzystość i identyfikowalność, aby wytworzyć i śledzić wpływ tam, gdzie ma to największe znaczenie – ochrona lasów.” Organizacja zakończyła już pomyślnie test ich platformy.

Liverpool nie jest nowicjuszem w technologii Blockchain i przemysłu krypto. Jak donosi Cointelegraph, w zeszłym roku, niezależni przedsiębiorcy z Liverpoolu nawiązali współpracę z Colu, z siedzibą w Tel-Awiwie, w celu uruchomienia lokalnej cyfrowej waluty dla mieszkańców Wielkiej Brytanii i zagranicznych turystów.

• Co mogło wpłynąć na ostatnie wzrosty ceny Bitcoina:

Katalizator, który spowodował wzrost, może być związany z rozważaniem przez SEC wniosku CBOE o zakupie Bitcoinów za pośrednictwem ETF (fundusze giełdowe). Pozwoliłoby to instytucjonalnym pieniądzom na zakup BTC dla ogółu społeczeństwa i wszystkich zainteresowanych inwestowaniem w ich fundusz. Główne obawy dotyczyły organów regulacyjnych USA, których celem jest ustalenie jak chronić inwestora w przypadku na przykład kradzieży BTC (ubezpieczenie).

CBOE uzyskał zgodę Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na obrót futures, mimo że w tym czasie SEC miała podobne obawy dotyczące ochrony inwestora. Ponieważ CBOE gwarantuje, że zajmują się kwestiami ubezpieczeniowymi i infrastrukturalnymi, wygląda na to, że może to być pierwszy ETF zatwierdzony do zakupu BTC.

Niedawno ogłoszono, że ponad 50% pieniędzy, które weszły do ​​przestrzeni kryptograficznej od 2018 roku, to pieniądze instytucjonalne. Zakłada to, że zatwierdzenie ETF może mieć miejsce, mimo że dotychczasowe wnioski zostały odrzucone przez SEC.

Co mówią eksperci?

Tom Lee, starszy partner w Fundstrat i były szef JP Morgan zapowiadał, że ​​Bitcoin osiągnie wartość 25.000 dolarów w połowie 2018 roku. W styczniu cena Bitcoina wynosiła około 10.000 dolarów. Wygląda na to, że jesteśmy dalej niż w połowie 2018 roku, nie trafiając w 25.000 dolarów. Jednak wydaje się, że Bitcoin jest na zakręcie byka o znacznym rozmachu, a nastroje społeczne zmieniły się w ciągu ostatnich dni. Czy ważne wiadomości, takie jak zatwierdzenie ETFów lub jakieś inne nieprzewidziane wydarzenie, popchną Bitcoina do nowych ATH? Tom Lee twierdzi, że to wydarzenie nastąpi wcześniej niż później.

Niektórzy mogą kwestionować, że John McAfee jest ekspertem, ale wiele jego dzikich przepowiedni stało się rzeczywistością. Przewidywał, że Bitcoin przejdzie ponad 5.000 dolarów w 2017 r., a prognozy zostały przebite ponad czterokrotnie. McAfee przewiduje, że ​​Bitcoin złamie cenę 500.000 dolarów do 2020 r. A jeśli ETF dla przestrzeni krypto zostanie zatwierdzony nastąpi masowa adopcja.

Wygląda na to, że zmienność cen Bitcoina właśnie się rozgrzewa, co wydaje się zapowiadać bardzo interesujące miesiące.

Początek 2018 roku wydawał się być okresem „relaksacji” dla krypto. Jednakże zespoły programistów pracujących za kulisami ciężko pracują, poprawiając infrastrukturę i przygotowując się do inwestycji instytucjonalnych.

• Na giełdach nadal zielono:

Dzisiejszy rynek krypto jest nadal zielony, kontynuując impet rozpoczęty w tym tygodniu. Dziesięć czołowych walut odzyskuje moc, aż o 8 procent, według Coin360.

Łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wahała się w granicach 282-286 mld dolarów, obecnie jest to 286 mld dolarów, czyli około 2% w górę w ciągu ostatnich 24 godzin.

Spośród dziesięciu największych kryptowalut na CoinMarketCap, Stellar i IOTA osiągają najwyższe wyniki, odpowiednio ponad 7% i prawie 5%. Cardano (ADA) odnotowuje niewielki wzrost, o 1,5% – jednak w przeciągu tego tygodnia osiąga imponujący 23-procentowy wzrost ceny.

Wczoraj, 20 lipca, Chicago Mercantile Exchange (CME) poinformowało, że średnia dzienna wartość transakcji BTC wzrosła w drugim kwartale o 93% w porównaniu z pierwszym kwartałem. Liczba otwartych kontraktów na kontrakty terminowe na Bitcoinie również wzrosła o 58%.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button