Kryptowaluty

#38 Aktualności z dn. 26.08.2017

Z sobotnich wydarzeń: Rewolucja w branży nieruchomości; Konferencja dotycząca wykorzystania Ripple; Jihan Wu prognozuje cenę Bitcoina; Cierpliwi liczą zyski.

• Rewolucja w branży nieruchomości:

Sytuacja na rynku nieruchomości w kontekście przepisów i prowadzenia dokumentacji w księgach jest dosyć żmudna, a większość kłopotu w przeprowadzaniu tych operacji jest spowodowana brakiem postępu technologicznego. Sprzedający i kupujący postępują w podobny sposób, jak przed wiekiem, a agencje nieruchomości, usługi aukcyjne i transakcje ledwie zdigitalizowano. Inne istotne gałęzie przemysłu zostały natomiast zglobalizowane. Oznacza to, że struktury dostępu są nadal dostępne, ale fundusze i agencje niepotrzebnie pobierają opłaty od kupujących i sprzedających, jak również od agentów.

Te trudności dostrzegła jedna firma i stara się je zmieniać za pomocą technologii Blockchain. REX, zdecentralizowana agencja zajmująca się rejestracją i obsługą transakcji na rynku nieruchomości, zobowiązała się do stworzenia platformy, w której klienci, sprzedawcy, agenci i firmy, mogą wymieniać i realizować transakcje na rynku nieruchomości bez globalnych utrudnień. Założona przez zespół specjalistów z branży nieruchomości i technologii, platforma REX została zbudowana tak, aby dane o nieruchomościach były dostępne dla ludzi z całego świata. Uruchomiona latem wersja pre-alpha sugeruje, że wykorzystana technologia jest na dobrej drodze aby osiągnąć ten cel. Usuwając scentralizowaną strukturę, REX ma na celu stworzenie systemu, który pozwala agentom, sprzedawcom i firmom na dostęp do listy nieruchomości i zawieranie transakcji dotyczących nieruchomości bez struktury opłat i kontroli nad zarządem lokalnym. Ponadto, ponieważ cała baza danych jest zdecentralizowana, aukcje mogą być dostępne dla wszystkich na platformie bez żadnych opłat lub ograniczeń, w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów aukcji. Kupujący mogą uzyskiwać dostęp do danych szybciej, bo w czasie rzeczywistym, poprzez rejestry zaktualizowane, zamykając tym samym pętlę dla wydajnego systemu.

Stephen King, prezes REX, mówi:

Chcemy, aby nasze interfejsy i ekosystemy były tak intuicyjne i proste, że nie musisz być fanatykiem Blockchain, aby zrozumieć jego wartość. Reakcja, którą zdobyliśmy na największych konferencjach branży nieruchomości była wielka. Są gotowi na tę zmianę.

System REX jest opracowywany wokół tokenu REX, cyfrowego znacznika, mającego na celu ograniczenie tarcia w globalnych transakcjach i stworzenie mechanizmu motywacyjnego dla całego ekosystemu. Token może być przedmiotem obrotu w systemie REX w dowolnej liczbie usług i uaktualnień. Można również wymienić walutę fiat za pośrednictwem wymiany tokenowej. Użytkownicy REX mogą wykorzystać token do handlu danymi, sponsorowania rynków i ostatecznie zamknięcia transakcji dotyczących nieruchomości.

REX znajduje się w ostatnim odcinku swojej sprzedaży tokenowej, a obecny segment składek ETH w wysokości 1 ETH to 700 żetonów REX. Sprzedaż stanowi 50 procent żetonów REX, a zakończy się poniedziałek, 28 sierpnia. Późniejsze partie REX zostaną przeznaczone na aukcje, partnerstwa, inwestorów i podmioty powiązane.

• Konferencja dotycząca wykorzystania Ripple:

Ben Bernanke – były prezes Rezerwy Federalnej w USA, znacząca postać w świecie tradycyjnych inwestycji, przemawiać będzie na październikowej konferencji Blockchain – bankowość Hosted by Ripple. Ripple (XRP), to system rozliczeń zaprojektowany dla banków i instytucji finansowych, oparty na tokenach, których podaż jest kontrolowana przez twórców systemu. Projekt wystartował w okolicach 2004 roku. Podczas tego wydarzenia Bernanke, będzie rozmawiał z Gene Sperling. Sperling znany jest z obecności w świecie polityki pieniężnej i gospodarczej, jest byłym krajowym doradcą finansowo-ekonomicznym Baracka Obamy i Billa Clintona. Kilka lat temu, w 2013 roku, Bernanke przemawiając do kongresu stwierdził, że waluty cyfrowe są głównym długoterminowym i bardzo obiecującym aktywem inwestycyjnym.

• Jihan Wu prognozuje cenę Bitcoina:

Jedna z największych firm wydobywczych Bitcoina – Bitmain – została założona w 2013 roku. Wykorzystuje ona technologię chipową ASIC do produkcji specjalistycznych, przeznaczonych wyłącznie do tego celu komputerów górniczych. Z roku na rok sprzęt, którym dysponuje Bitmain rozwija się, a więc trudność rozwiązywania zagadek, związanych z górnictwem, znacznie się poprawia. Górnicy muszą prowadzić bardziej zaawansowane „górnicze” ASIC, aby za nimi nadążyć. Bitmain dysponuje obecnie 25.000 maszyn. Jihan Wu, współzałożyciel firmy Bitmain, podczas jednej z rozmów z dziennikarzami powiedział:

Cena Bitcoina osiągnie 100.000 dolarów, to jest całkiem możliwe … w ciągu 5 lat.

Proces wytwarzania Bitcoina określany jest mianem kopania. Wynika to z faktu, że generowanie nowych monet, pod pewnymi względami, przypomina wydobywanie złota. Górnicy próbują rozwiązać złożone zadania matematyczne, przy pomocy sprzętu komputerowego o odpowiedniej mocy obliczeniowej. Jeśli górnikowi się powiedzie, to zyska prawo do dodania nowego bloku do Blockchaniu Bitcoina. Obecna stawka za wydobycie bloku wynosi 12,5 BTC za każdy blok dodany do łańcucha.

Cierpliwi liczą zyski:

Zaledwie kilka dni trzeba było czekać na reakcję rynku po ogłoszeniu kilku ważnych decyzji. Dzisiaj ci, którzy zaufali i zainwestowali w takie waluty jak Monero, Monaco i Lisk mogą realizować zyski na poziomie (kolejno) 42,6%, 32,8%, 25%. Cena Bitcoina i Bitcoina Cash zanotowała nieduży spadek na poziomie 2,5%. Kapitalizacja rynkowa zbliżona jest do wczorajszej i wynosi 155 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, worldcoinindex.com

Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button