News

#381 Newsy z dnia 04.08.2018

Z sobotnich wydarzeń: Ethereum zawiera nową współpracę; Tajlanidia zmierza dalej w kierunku kryptowalut; Pierwsza krypto firma dołączyła do Londyńskiej giełdy; Bithumb uruchamia ponownie wypłaty i depozyty; Spadki na giełdach.

• Ethereum zawiera nową współpracę:

Ethereum zawarło umowę z dostawcą kompleksowych usług domenowych Minds + Machines Group Limited (MMX), dzięki którym Ethereum Name Service (ENS) otrzyma nazwę domeny najwyższego poziomu, zgodnie z komunikatem prasowym z 3. sierpnia.

Zgodnie z umową, klienci Ethereum będą mogli rejestrować swoje adresy w domenie najwyższego poziomu .luxe (skrót „Let U Xchange Easily”), która ma zostać uruchomiona wkrótce. Rozszerzenie .luxe zostanie wprowadzone do sprzedaży w październiku.

Każda domena zarejestrowana w strefie .luxe może być podobno zintegrowana z Blockchainem Ethereum i wszystkimi powiązanymi usługami, takimi jak aplikacje zdecentralizowane (DApps), rozproszona pamięć lub inteligentne kontrakty. Użytkownicy będą mogli wybrać dowolną przyjazną dla użytkownika nazwę domeny, która będzie zawierała wszystkie funkcje identyfikacji aktywów Ethereum danej osoby.

Wiemy już z testu Ethereum w jego niezatwierdzonej przez ICANN strefie .eth, że istnieje rzeczywiste udowodnione zapotrzebowanie na identyfikatory słowne, które działają w oparciu o Blockchain […]. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z ENS, aby umożliwić tym samym rejestrującym możliwość ubiegania się o ich nazwę .luxe, jeszcze zanim Firma wprowadzi .luxe do sprzedaży dla ogółu społeczeństwa pod koniec października.

– powiedział Toby Hall, dyrektor generalny MMX.

W maju 2017 r. ENS uruchomiono  w mainnecie, który umożliwiał automatyczną rejestrację pozwalającą każdemu na łatwe i tanie rejestrowanie nazw kończących się na „.eth” za pomocą procesu aukcyjnego. Zasadniczo ENS poprzez dostarczenie czytelnych adresów był pierwszym krokiem Ethereum w kierunku masowego przyjęcia kryptowalut. ENS umożliwia każdemu stworzenie znacznie bardziej przyjaznego dla użytkownika adresu, takiego jak na przykład JohnDoe.eth.

• Tajlanidia zmierza dalej w kierunku kryptowalut:

Bank of Thailand (BoT) niedawno zezwolił lokalnym bankom na zakładanie spółek zależnych zajmujących się kryptowalutami, ogłosiło lokalne źródło informacji Blognone.

Zgodnie z ogłoszeniem regulacyjnym opublikowanym przez BoT 1. sierpnia, tajskie banki mogą teraz wydawać tokeny cyfrowe, udostępniać usługi maklerskie oparte na kryptowalutach, prowadzić firmy związane z kryptografią i inwestować w kryptowaluty za pośrednictwem podmiotów zależnych.

Jednakże ostatnie oświadczenie również potwierdziło, że wszystkie banki i inne instytucje finansowe wciąż mają zakaz bezpośredniego zajmowania się kryptowalutami. Banki mają prawo do ustanawiania oddziałów kryptograficznych – oddziałom tym nie wolno oferować usług związanych z kryptografią swoim klientom  i społeczeństwu – mogą wchodzić w interakcje tylko z innymi firmami zatwierdzonymi przez Tajlandzką Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (Thai SEC) oraz Urząd Komisji Ubezpieczeń (OIC).

Na początku tego roku BoT wydał oświadczenie, które zakazało instytucjom bankowym w Tajlandii inwestowania w kryptowaluty, a także uczestnictwo w tworzeniu giełd kryptograficznych, które są rzekomo legalne do działania w kraju. Tajlandzki Bank Centralny wymagał również od banków, aby nie udzielały porad osobom fizycznym w zakresie inwestycji lub transakcji kryptograficznych oraz nie pozwalały klientom korzystać z kart kredytowych do zakupów kryptowalut.

W maju rząd Tajlandii wydał ramy regulacyjne, które definiują kryptowaluty jako „zasoby cyfrowe i tokeny cyfrowe” i umieszcza je pod kontrolą Tajlandzkiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Na początku czerwca BoT ujawnił, że rozważa wprowadzenie „nowego sposobu prowadzenia rozliczeń międzybankowych” za pomocą waluty cyfrowej wydanej przez Bank Centralny (CBDC). Według banku, przyjęcie własnej kryptowaluty zmniejszyłoby koszty transakcji, a także zmniejszyłoby czas trwania transakcji i ich zatwierdzania ze względu na mniej potrzebny proces pośrednictwa w porównaniu z obecnymi systemami.

W lipcu rząd Tajlandii uchwalił przepisy dotyczące wstępnych ofert monetarnych (ICO), stając się jedną z pierwszych jurysdykcji na świecie, która umożliwiła funkcjonowanie ICO w całkowicie regulowanym środowisku.

• Pierwsza krypto firma dołączyła do Londyńskiej giełdy:

Według doniesień Telegraph, Firma miningowa Argo Blockchain PLC została pierwszą firmą kryptograficzną, która dołączyła do London Stock Exchange (LSE), gromadząc około 32 milionów dolarów na całkowitą wycenę wynoszącą około 61 milionów dolarów.

Londyńska firma Argo oferuje klientom możliwość wydobywania czterech kryptowalut – Bitcoin Gold, Ethereum, Ethereum Classic i Zcash – za pośrednictwem własnego komputera lub urządzenia mobilnego za miesięczną opłatę abonamentową. Usługa zapewnia natychmiastowy dostęp do urządzeń górniczych firmy i umożliwia bezpośrednie depozyty wszystkich wydobywanych kryptowalut do cyfrowych portfeli użytkowników.

Firma zebrała 25 mln funtów (około 32 milionów dolarów), a zarejestrowani akcjonariusze to między innymi Miton Capital, Henderson Global Investors i Jupiter Asset Management, pisze dziennik Telegraph. Jonathan Bixby, współzałożyciel Argo, powiedział The Telegraph, że system subskrypcji górniczych Argo został opracowany, aby:

Wykluczyć cierpienie i ból serca związany z udziałem w największym przełomowym odkryciu technologii od czasu uruchomienia Internetu.

Założona pod koniec 2017 r. Argo zamierza zbudować międzynarodowe przedsiębiorstwo zarządzające centrami danych, które będzie pomagało w wydobywaniu kryptowalut jako usługa (MaaS), która byłaby dostępna dla każdej osoby na świecie.

Zgodnie z informacjami ze strony Argo, platforma została uruchomiona 11 czerwca 2018 r. a wszystkie pakiety subskrypcyjne są obecnie wyprzedane. Według wstępnego zeznania Argo firma będzie mogła usuwać i dodawać nowe kryptowaluty z jej oferty w przyszłości.

• Bithumb uruchamia ponownie wypłaty i depozyty:

Wiodąca w Korei Południowej giełda Bithumb ma dzisiaj ponownie otworzyć wypłaty i depozyty, jak wynika z oficjalnego ogłoszenia.

Czas wznowienia wypłat i depozytów został przeniesiony z 4. sierpnia o godzinie 11:00 [Korea Standard Time] do godziny 19:00. [KST]. Na odrębnym stanowisku Bithumb oświadczył, że opóźnione jest wynikiem działań, aby zapewnić bardziej stabilne środowisko usługowe.

Pod koniec czerwca hakerzy ukradli z Bithumb około 30 milionów dolarów w kryptowalutach, co skłoniło giełdę do tymczasowego zawieszenia wszystkich depozytów i płatności. Bithumb później zmienił oświadczenie, że hakerzy skradli mniej niż w poprzednich szacunkach – około 17 milionów dolarów.

Według danych z CoinMarketCap, giełda Bithumb zajmuje dwunastą pozycję wśród giełd według skorygowanych obrotów handlowych, z 24-godzinnym obrotem handlowym na poziomie około 125 milionów dolarów.

• Spadki na giełdach:

W ostatnich 24. godzinach kapitalizacja całego rynku kryptowalut spadła z 266,7 mld do 253,4 mld dolarów, co stanowi spadek o 13,3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 12,5 mld dolarów.

Cena Bitcoina spadła o 6,9%, Ethereum o 2,6%, Ripple 2,3%. Spośród pierwszej dziesiątki największych kryptowalut, największy spadek zanotowała IOTA, na poziomie 9,8%.

Wyróżnieniem na tle spadków w całkowitym zestawieniu na coinmarketcap, zdecydowanie wyróżnił się Ethereum Classic, którego cena wzrosła aż o 8,4%.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button