News

#383 Newsy z dnia 06.08.2018

Z poniedziałkowych wydarzeń: Goldman Sachs ma plany co do kryptowalut; Bitmain rozszerza działalność w USA; Starbucks rozwiewa wątpliwości dot. przyjmowania Bitcoinów; Coinbase wznawia działalność w stanie Wyoming; Bitcoin spada poniżej 7.000 dolarów.

Goldman Sachs ma plany co do kryptowalut:

Goldman Sachs planuje rozpoczęcie oferowania klientom usługi depozytu dla funduszów kryptograficznych, jak informują źródła Bloomberg. Oficjalnie bank inwestycyjny twierdzi, że pozostaje niezdecydowany w swoich planach kryptowalutowych.

Według publikacji, Goldman, który w maju pierwszy raz wskazał, że będzie handlował kontraktami futures na Bitcoina, teraz w odpowiedzi na zainteresowanie klientów zamierza zaoferować różne produkty powiązane z cyfrowymi aktywami.

W odpowiedzi na zainteresowanie klientów różnymi produktami cyfrowymi zastanawiamy się, jak najlepiej im służyć w tej przestrzeni. Na ten moment nie doszliśmy do wniosku co do zakresu naszej oferty aktywów cyfrowych.

– powiedział rzecznik.

Nieoficjalne źródła „zaznajomione ze sprawą” tymczasem powiedziały Bloombergowi, że usługa powiernicza jest tym w co firma celuje.

Posiadanie operacji powierniczej może również prowadzić do innych przedsięwzięć, w tym usług brokerskich.

– dodał Bloomberg, parafrazując źródła.

Stosunek Goldmana do kryptowalut nadal odzwierciedla często mieszane nastroje innych potentatów finansowych.

Larry Fink, prezes BlackRock, największej na świecie firmy zarządzającej aktywami, twierdził w lipcu, że nie dostrzega dużego zainteresowania kryptowalutami wśród jego klientów, podczas gdy źródła jednocześnie ujawniły, że firma rozważa Bitcoinowe kontrakty futures. W ubiegły weekend, po miesiącach odmowy komentarza ws. kryptowalut, prezes JPMorgan, Jamie Dimon, nazwał Bitcoina oszustwem, którym nie jest zainteresowany.

Bitmain rozszerza działalność w USA:

Jedna z największych firm zajmująca się produkcją sprzętu do wydobywania i wydobywaniem Bitcoinów, Bitmain, oficjalnie otwiera punkt w Rockdale w Teksasie i spodziewa się rozpocząć mining na początku przyszłego roku.

Firma potwierdziła, że zainwestuje 500 mln dolarów w ciągu następnych siedmiu lat w nowe centrum danych Blockchain w Stanach Zjednoczonych w ramach strategicznych planów inwestycyjnych i ekspansji w Ameryce Północnej. Zakład będzie zatrudniał 400 mieszkańców, do tego Bitmain zamierza również przeprowadzać programy edukacyjne i szkoleniowe dla potencjalnych pracowników.

Według Daily News plotki o tym, że Bitmain otworzy zakład po raz pierwszy pojawiły się w zeszłym miesiącu kiedy lokalna gazeta donosiła, że firma przejęła dawny zakład wytopu aluminium. Urzędnicy publiczni powiedzieli wówczas, że nie mogą rozmawiać o tym projekcie. Gazeta opisała nową operację wydobywania Bitcoinów jako „najgorzej strzeżoną tajemnicę w rejonie Rockdale”.

Chińska firma górnicza, wyceniona na około 12 mld dolarów, opublikowała już wstępne oferty pracy na stronie internetowej indeed.com.

Działalność Bitmain w Rockdale dołącza do planowanego obiektu w stanie Waszyngton. W kwietniu ubiegłego roku firma Bitmain otrzymała zgodę na dzierżawę gruntów, w celu uruchomienia operacji wydobywczej w tym stanie, choć spotkała się z ostrą reakcją niektórych lokalnych mieszkańców, sceptycznie nastawionych do wydobywania kryptowalut.

Poza rozszerzaniem działalności w USA, Bitmain planuje także otworzyć biura w Brazylii. Ma już za sobą utworzenie wielu międzynarodowych baz, w których będzie prowadzić operacje wydobywania Bitcoinów, m.in w Szwajcarii i Izraelu.

Starbucks rozwiewa wątpliwości dot. przyjmowania Bitcoinów:

Pomimo mylących wiadomości mediów głównego nurtu, Starbucks wyjaśnił, że nie będzie akceptować Bitcoina ani innych kryptowalut jako metody płatności, powiedział rzecznik firmy dla strony Motherboard.

W piątek Intercontinental Exchange (ICE) – operator nowojorskiej giełdy papierów wartościowych New York Stock Exchange (NYSE) – ogłosił plany stworzenia nowej globalnej platformy i ekosystemu dla zasobów cyfrowych nazwanej Bakkt, we współpracy z grupą dużych firm – w tym Starbucks, BCG i Microsoft.

Po ogłoszeniu tego komunikatu kilka głównych mediów, w tym Bloomberg i CNBC, opublikowało błędne nagłówki – takie jak „Nowa współpraca Starbucksa z Microsoftem pozwala klientom płacić za Frappuccino za pomocą Bitcoinów” – bezpośrednio sugerując, iż partnerstwo oznaczałoby, że klienci mogą płacić w sieci Starbucks za pomocą kryptowalut.

Rzecznik międzynarodowej sieci wyjaśnił w komentarzach dla Motherboard, że „klienci nie będą mogli zapłacić Bitcoinami za Frappuccino”. W rzeczywistości firma jest częścią nowego przedsięwzięcia tworzącego platformę, Bakkt, umożliwiającego zamienianie cyfrowych zasobów, takich jak Bitcoin, na dolary amerykańskie, które można potem wykorzystać w punktach Starbucks.

W chwili obecnej ogłaszamy rozpoczęcie handlu i konwersji Bitcoina. Będziemy jednak kontynuować rozmowę z klientami i regulatorami, gdy przestrzeń się rozwinie.

– dodaje rzecznik.

Pod koniec lipca, były dyrektor z Wall Street, który został przedsiębiorcą w branży krypto powiedział, że rynki kryptograficzne potrzebują zaufanego kredytodawcę – japoński bank lub HSBC lub ICE lub Goldman Sachs – aby inwestorzy instytucjonalni mogli czuć się komfortowo.

Coinbase wznawia działalność w stanie Wyoming:

Zgodnie z oficjalnym komunikatem amerykańska krypto giełda i dostawca usług portfela, Coinbase, otrzymała zielone światło od organów nadzoru, aby wznowić świadczenie usług w stanie Wyoming.

Licencja giełdy na nadawcę pieniędzy w stanie Wyoming została pomyślnie odnowiona. Została ona zawieszona w połowie 2014 r. ze względu na zastrzeżenia w prawie stanowym, które wymagało od wszystkich giełd pokrycia cyfrowych aktywów należących do mieszkańców stanu pieniędzmi fiducjarnymi.

Jak wówczas wskazywała Coinbase, giełda zdecydowała się zawiesić swoje usługi, gdy tylko ich działalność jako giełdy kryptowalut zostanie uznana przez ustawodawców jako podlegająca pewnym warunkom licencjonowania przewidzianym w ustawie o nadawcach pieniędzy w Wyoming.

Według Coinbase ustawa była dotychczas interpretowana przez Dywizję Wyoming ds. Bankowości jako wymagająca od licencjobiorców utrzymywania dedykowanych rezerw walutowych w kwocie równowartości wszystkich Bitcoinów przechowywanych w imieniu klientów – coś, co dla giełdy okazało się niepraktyczne, kosztowne i nieopłacalne.

Po wznowieniu usług dla mieszkańców Wyoming, Coinbase przypisuje zasługę ustawodawcy państwowemu, gubernatorowi Mattowi Meadowi i członkom Blockchain Task Force, którzy umożliwili podpisanie nowego projektu ustawy państwowej, która obecnie zniosła te ograniczenia.

House Bill 19 w sprawie zwolnienia walut wirtualnych z ustawy o nadawcach pieniędzy w Wyoming został przyjęty większością głosów 28-3 przez legislaturę stanu Wyoming 5 marca tego roku, umożliwiając Coinbase złożenie wniosku o licencję, w ramach której może wznowić działalność jako zgodna i regulowana giełda.

Oprócz House Bill 19, Wyoming również w marcu tego roku uchwalił House Bill 70, który zwalnia określone tokeny Blockchain od przepisów dotyczących papierów wartościowych i przepisów dotyczących transmisji pieniędzy, a także uchwala kolejny projekt związany z kryptowalutami, Ustawę Senatu 111, która zwalnia waluty wirtualne z państwowego opodatkowania nieruchomości.

Bitcoin spada poniżej 7.000 dolarów:

W ciągu ostatniej doby giełdy utrzymały się przy trendzie spadkowym. Bitcoin oscylował na granicy 7.000 dolarów, a obecnie jego cena utrzymuje się na granicy 7.970 dolarów, co oznacza spadek na poziomie 1%. Podobny wynik otrzymały XRP, Bitcoin Cash i EOS, kolejno na poziomie 1,8%, 1,1% i 1%. Liderem w czołówce walut okazał się Ethereum Classic, który odnotował wzrost o 10,4%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 2 mld dolarów i wynosi obecnie 252 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 11,2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button