News

#386 Newsy z dnia 09.08.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Tajlandia wprowadza przepisy dla ICO i odnotowuje wzrost zainteresowania kryptowalutami; Najnowsze wyniki niezależnych badań dla projektów ICO w 2018r.; Brytyjski organ nadzoru finansowego wykrywa oszustów związanych z kryptografią; Bittrex wprowadza nowe pary walutowe; Na giełdach zatrzymanie spadków.

• Tajlandia wprowadza przepisy dla ICO i odnotowuje wzrost zainteresowania kryptowalutami:

Tajlandzka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) twierdzi, że zaobserwowała wzrost zainteresowania licencjami na prowadzenie ofert monetarnych (ICO) po ogłoszeniu przez Ministerstwo Finansów wprowadzenia przepisów dla ICO, informuje Bangkok Pos.

Sekretarz generalny SEC, Rapee Sucharitakul, powiedział w Bangkoku, że prawie 50 projektów ICO wyraziło zainteresowanie uzyskaniem certyfikatu, ale nie jest jasne, czy wszystkie z nich otrzymają odpowiednie poświadczenia do pozyskania funduszy.

Rapee dodał, że trzy z pięciu portali ICO zainteresowanych ubieganiem się o licencje złożyły już dokumenty w SEC. Ponadto do autoryzacji zgłosiło się również około 20 firm, które chcą działać jako giełdy aktywów cyfrowych.

Proces autoryzacji trwa do pięciu miesięcy od momentu złożenia wniosku. SEC przekazuje dokumenty do Ministerstwa Finansów w ciągu 90 dni. Następnie Ministerstwo ma 60 dni na podjęcie decyzji o zatwierdzeniu licencji. Firmy korzystające z zasobów cyfrowych, które chcą uzyskać zgodę, muszą mieć siedzibę w Tajlandii, opłacić zarejestrowany kapitał i mieć dobry stan finansowy.

Tajlandia wykazała pozytywne podejście do kryptowalut i regulacji Blockchain. Bank Tajlandii zezwolił lokalnym bankom na założenie w ubiegłym tygodniu filii do obsługi kryptowalut. Tajskie banki mogą teraz wydawać tokeny cyfrowe, udostępniać usługi brokerów kryptograficznych, prowadzić firmy związane z kryptografią i inwestować w kryptowaluty za pośrednictwem podmiotów zależnych.

W lipcu stowarzyszenie Thai Bond Market Association (TBMA) ogłosiło, że wdroży rozwiązanie oparte na technologii Blockchain na swojej platformie usług rejestracyjnych, aby zapewnić szybszą emisję certyfikatów obligacji, a co za tym idzie, zwiększyć płynność rynku wtórnego. Platforma podobno skróci czas emisji obligacji z obecnych 7-15 dni do 3-4 dni.

• Najnowsze wyniki niezależnych badań dla projektów ICO w 2018r.:

Rynek ICO (Initial Coin Offering) zwiększył się ponad dwukrotnie w ciągu roku, zgodnie z raportem ICCO opublikowanym 8. sierpnia 2018r. ICORating to niezależna agencja ratingowa prowadząca niezależne badania analityczne oceniające ICO i rynek ICO .

Zgodnie z raportem, projekty ICO w 2018 r. już zebrały ponad 11 miliardów dolarów, a liczba ta jest dziesięciokrotnie większa niż suma inwestycji ICO w I-II kw. 2017 r. ICORating informuje, że w drugim kwartale 2018 r. 827 projektów zebrało 8 mld dolarów, w porównaniu do 3,3 mld dolarów w pierwszym kwartale 2018 r., co stanowi ogólny wzrost o 151 procent. Raport odnotowuje:

Środki zebrane w ramach projektu EOS uznane są za większość tego wzrostu. Projekt zebrał 4.197.956,135 dolarów.

Na ICORating Europa stała się liderem, uruchamiając 46 procent wszystkich projektów, podczas gdy Ameryka Północna jest liderem w zakresie inwestycji, zbierając 64,67 procent przyciągniętych funduszy. W raportach dodaje się: Projekty w Azji wykazały wzrost środków (+ 20%), ale spadek liczby uruchomionych projektów (-40%).

Kapitał instytucjonalny na rynkach ICO wzrósł, podczas gdy w raporcie odnotowano dalszy spadek liczby inwestorów detalicznych. Zgodnie z wynikami badania, powstaje otoczenie, w którym wymagania projektowe wzrastają, podczas gdy kwota środków zebranych podczas ICO staje się coraz bardziej zależna od tego, jak dobrze projekty współpracują z funduszami inwestycyjnymi.

10 największych firm pod względem pozyskanych środków znajdowały się w usługach finansowych, infrastrukturze Blockchain dla bankowości i płatnościach, które łącznie stanowią ponad 1 miliard dolarów w podwyższonych aktywach. Usługi finansowe sprawiły, że wszystkie inne branże były dzięki temu napędzane pod względem ilości projektów jak i zebranych środków.

W lipcu analitycy związani z Crypto Finance Conference ujawnili, że najbardziej korzystnymi krajami dla ICO były USA, Szwajcaria i Singapur. Badacze oparli rankingi na publicznie dostępnych danych z pierwszej 100 ICO według krajów pod względem zebranych funduszy i uszeregowali je według liczby uruchomionych projektów.

Brytyjski organ nadzoru finansowego wykrywa oszustów związanych z kryptografią:

Brytyjski organ nadzoru Financial Conduct Authority (FCA) wydał drugie ostrzeżenie na temat oszustów związanych z kryptografią.

Według FCA, nieuczciwa firma, Good Crypto, podawała fałszywe szczegóły lub mieszała te informacje z pewnymi poprawnymi danymi zarejestrowanej firmy, która w tym przypadku była londyńskim Arup Corporate Finance.

Good Crypto ma swoją stronę internetową i inne dane kontaktowe, ale FCA ostrzega, że dane mogą być fałszywe lub zmieszane z Arup. Ta wiadomość pojawia się zaledwie dzień po tym, jak regulator wyłonił kolejną podejrzaną operację do publicznej wiadomości, która była podobnie fałszywie powiązana z firmą inwestycyjną Fair Oaks Capital.

Pomimo późnego rozpoczęcia monitorowania lokalnego przemysłu kryptowalut, FCA zaczęła formalnie oceniać, czy operatorzy tokenów i inne podmioty, które je dystrybuują, są zgodne z odpowiednimi wymogami prawnymi. Od maja na radarze pojawiły się 24 firmy.

W marcu Wielka Brytania trafiła na pierwsze strony gazet, gdy okazało się, że zarejestrowana w kraju firma „shell” została powiązana ze skradzionymi funduszami z nieistniejącej już giełdy kryptowalutowej Mt. Gox.

• Bittrex wprowadza nowe pary walutowe:

Giełda kryptowalut Bittrex ogłosiła plany wprowadzenia nowych par walutowych dla dwóch nowych kryptowalut, jak wynika z oficjalnego komunikatu opublikowanego 8. sierpnia.

Zgodnie z zapowiedzią, Bittrex planuje rozszerzyć swoje rynki finansowe do Ethereum Classic (ETC) i Ripple (XRP) 20. sierpnia. Nowe pary handlowe zostaną dodane do już notowanych rynków: Bitcoina (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT) i TrueUSD (TUSD).

Firma twierdzi, że będzie kontynuować stopniowe dodawanie tokenów na swoich rynkach w USD, stosując „podejście stopniowe” do handlu w USD. Bittrex wyjaśnił, że stopniowe podejście do poszerzania tych rynków wymaga zapewnienia jakości procesów i systemów, zanim zostaną udostępnione kwalifikowanym klientom.

Bittrex został założony w 2014 roku przez Billa Shiharę i dwóch partnerów biznesowych, z których wszyscy wcześniej służyli w zespole bezpieczeństwa w Amazon. W lutym tego roku Shihara ogłosił zamiar giełdy, aby otworzyć obrót w USD dla większości swoich klientów.

W październiku 2017 r. Bittrex podjął nagłą decyzję o wyłączeniu tysięcy kont w celu przeglądu zgodności bez uprzedzania swoich użytkowników. Z kolei w grudniu tymczasowo wstrzymał rejestrację nowych użytkowników, powołując się na niemożność dokładnego zweryfikowania każdego nowego użytkownika z powodu dużego popytu. Giełda została ponownie otwarta, ale z dodatkowymi wymaganiami.

Bittrex jest 23. największą giełdą, z obrotami na poziomie ponad 72 milionów dolarów dziennie. Według Coinmarketcap obrót ten wzrósł o 16 procent w ciągu ostatnich 24 godzin.

• Na giełdach zatrzymanie spadków:

W ostatnich 24. godzinach rynek kryptowalut zmieniał swoją wartość, gdzie w najniższym poziomie znajdował się na poziomie 219,3 mld dolarów, a w najwyższym na 230,8 mld dolarów. W tej kapitalizacja wynosi 228, 5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 14,3 mld dolarów. Bitcoin stanowi 48,9% całego rynku.

Cena samego Bitcoina nieznacznie wzrosła w przeciągu ostatniej doby, o 1,5% i wynosi 6.500 dolarów, według Coinmarketcap. Spośród pierwszej dziesiątki największych kryptowalut, największy wzrost zanotował Cardano (ADA), na poziomie 7,3%. Na drugim miejscu IOTA, 4,8%, a później EOS, którego wartość wzrosła „zaledwie” o 3,1% względem wczorajszych spadków, które wyniosły aż 23%.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button