News

#388 Newsy z dnia 11.08.2018

Z sobotnich wydarzeń: Nie będzie współpracy Facebooka i kryptowaluty Stellar; Pierwsze miasto w Chinach wydaje faktury za pomocą Blockchain; Prognozowany spadek przychodów ze sprzedaży sprzętu do miningu; Gwałtowny wzrost liczby podejrzanych działań związanych z kryptografią; Dalszy ciąg spadków na giełdach.

• Nie będzie współpracy Facebooka i kryptowaluty Stellar:

Facebook zaprzeczył rozmowom z kryptowalutową firmą Stellar (dawniej Lumen), którą Cheddar ogłosił 10 sierpnia. Rzecznik FB podobno powiedział, że firma nie jest zaangażowana w dyskusje ze Stellar i nie rozważa rozwijania ich technologii.

Oświadczenie zostało złożone w odpowiedzi na raport Business Insider, w którym obie firmy omówiły potencjalne rozwidlenie z głównej sieci Stellar w ramach działań Blockchain. Podobno, właściciele firmy powiedzieli Business Insider, że sensowne byłoby, aby Facebook rejestrował transakcje płatności w rozproszonej księdze statystycznej, takiej jak właśnie Stellar.

Chociaż chodzi o informacje dotyczące współpracy Facebooka ze Stellar, firma z branży mediów społecznościowych podjęła pewne kroki, aby wdrożyć technologię Blockchain. W ubiegłym miesiącu Evan Cheng, dyrektor ds. Inżynierii na Facebooku, przeniósł się na to samo stanowisko w niedawno utworzonym zespole Blockchain. Zespół został początkowo założony w maju przez Davida Marcusa, szefa komunikatora Facebooka Messenger, w celu zbadania możliwych zastosowań technologii rozproszonej księgi.

Stellar został pierwotnie założony na początku 2014 roku jako technologia płatnicza zbudowana na protokole Ripple, choć od tego czasu uległa znaczącym zmianom. W lipcu, firma Stellar uzyskała certyfikat zgodności z szariatem w zakresie transferu pieniędzy i tokenizacji aktywów. Oznacza to, że Stellar będzie mógł ulepszyć swój ekosystem w regionach, w których działalność w zakresie usług finansowych wymaga przestrzegania islamskich zasad finansowania.

XLM jest jedną z 10 najpopularniejszych kryptowalut wg rankingu Coinmarketcap.

• Pierwsze miasto w Chinach wydaje faktury za pomocą Blockchain:

WeChat, bardzo popularna w Azji aplikacja do przesyłania wiadomości, mediów społecznościowych i usług finansowych należąca do Tencent Holdings Limited, wdrożyła elektroniczny system fakturowania Blockchain w restauracji Shenzhen Guomao Rotary, dzięki czemu miasto Shenzhen jest pierwszym w Chinach, które wystawiało faktury za pomocą tej technologii.

Proces fakturowania Blockchain, który obejmuje płatności, fakturowanie i zwroty, został stworzony we współpracy z Shenzhen Taxation Bureau i Kingdee Software.

System ten został opracowany w celu uproszczenia procesu zwrotu kosztów pracowników firmy. Dotychczasowe procesy fakturowania w formie papierowej i elektronicznej prowadziły do kłopotliwego i wydłużonego procesu weryfikacji faktury, przeglądu i składania deklaracji podatkowych, zanim ostatecznie zostaną rozliczone z pracownikami.

Dzięki temu systemowi faktur, cały proces jest znacznie skrócony. Każda płatność dokonana za pomocą samodzielnego zakupu WeChat jest zatem procesem zwrotu za jednym kliknięciem.

Na przykład pracownik firmy po kolacji firmowej może dokonać płatności za pośrednictwem mobilnej platformy płatności WeChat. Dane z tej transakcji to „faktura”, a informacje z tej faktury są zsynchronizowane z systemem finansowym firmy pracownika i urzędem skarbowym w czasie rzeczywistym. W ten sposób informacje nie są naruszane lub zagubione, co upraszcza proces dla wszystkich stron zaangażowanych w transakcję, mianowicie kupca, pracodawcę, organy podatkowe i pracownika.

Kupcy i personel oszczędzają na czasie, ponieważ faktury są wystawiane automatycznie przy kasie, a nie ręcznie. Firma ze swojej strony może łatwo zweryfikować fakturę od pracownika, logując się do jej systemu finansowego. Organ podatkowy może następnie monitorować cały proces fakturowania, obiegu i zwrotu kosztów w czasie rzeczywistym, zapewniając pełne i terminowe pobieranie podatków, podczas gdy pracownik może ubiegać się o zwrot kosztów w trybie online.

Faktura cyfrowa oparta na technologii Blockchain ma takie cechy, jak pełna identyfikowalność całego procesu i niezakłócające informacje, które są zgodne z logiką fakturowania. Dzięki temu, można skutecznie unikać fałszywych faktur i usprawnić proces ich nadzoru.

– powiedział Li Wei, zastępca dyrektora biura podatkowego w Shenzhen.

• Prognozowany spadek przychodów ze sprzedaży sprzętu do miningu:

Analitycy ankietowani przez FactSet sugerują, że Nvidia odnotuje w tym kwartale wzrost przychodów pomimo „wyczerpywania się” wydobycia kryptowalut, o czym informuje Marketwatch 10. sierpnia. Sugerowany wzrost wynika z dużego popytu na urządzenia do gier i centra danych.

Analitycy przewidują, że przychody firmy ze sprzętu kryptograficznego spadną, a producenci procesorów graficznych (GPU) z USA odnotują znaczny wzrost sprzedaży gier i serwerów. Oczekuje się, że przychody z sektora gier Nvidii wzrosną o 47 procent do 1,75 miliarda dolarów rocznie, podczas gdy przychody z centrów danych wzrosną o 78 procent do 740 milionów dolarów.

C.J. Muse, analityk Evercore, zgadza się z innymi analitykami, że centrum danych / sztuczna inteligencja pozostaje obszarem siły, szczególnie biorąc pod uwagę dodatkową korzyść z nowego cyklu gier faworyzującego Nvidię. Muse dodał:

Wierzymy, że obawy związane z prawdopodobnym spadkiem mocy wydobywczej GPU Ethereum są w znacznej mierze przesadzone (..).

W maju Nvidia poinformowała, że ​​wygenerowała 289 milionów dolarów ze sprzedaży procesorów na rynku kryptografii. Pierwsza transakcja kryptograficzna Nvidii w pierwszym kwartale wyniosła ponad 9 procent ogólnych przychodów firmy, która wyniosła 3,2 miliarda dolarów.

Chipy do kopania kryptografii stanowiły 76% przychodów OEM (Original Equipment Manufacturer), czyli o 115% więcej niż w poprzednim kwartale. Nvidia zasugerowała jednak, że sprzedaż na rynku krypto będzie prawdopodobnie spadła o dwie trzecie w drugim kwartale.

W lipcu szacunki firmy zostały udowodnione, ponieważ spadły ceny wyspecjalizowanych GPU wraz z obniżką cen na rynkach walutowych. Główny konkurent Nvidii, Advanced Micro Devices (AMD), ujawnił w kwietniu, że 10 procent przychodu firmy w tym kwartale przypada na Blockchain lub górnictwo, chociaż dyrektor generalny firmy, Lisa Su, powiedział, że Blockchain był „nieco rozproszony w krótkim okresie”.

Spadek cen sprzętu górniczego nie zniechęcił producentów do produkcji nowego sprzętu do kryptograficznego wydobycia. W maju ASUS ogłosił wydanie swojej drugiej generacji płyty do kryptowalut, która miała zostać uruchomiona do sprzedaży w Ameryce Północnej na początku trzeciego kwartału 2018 roku.

• Gwałtowny wzrost liczby podejrzanych działań związanych z kryptografią:

Kenneth A. Blanco, dyrektor Amerykańskiej Sieci Egzekwowania Przestępstw Finansowych (FinCEN), ujawnił, że agencja odnotowała gwałtowny wzrost liczby raportów dotyczących podejrzanych działań związanych z kryptografią (SAR). Według niego liczba skarg przekracza obecnie 1500 miesięcznie.

Dyrektor przedstawił bieżącą rolę FinCEN w zakresie regulacji i egzekwowania prawa dla powstającej kryptografii, którą koordynuje wspólnie z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Amerykańską Komisją Handlu Towarami Futures (CFTC). Zauważył, że:

Chociaż innowacja w usługach finansowych może być świetną rzeczą, musimy także mieć świadomość, że przestępczość finansowa ewoluuje wraz z nią, a nawet czasami z jej powodu, stwarzając możliwości przestępcom, w tym terrorystom i państwom zbójeckim.

Zgodnie z wytycznymi FinCEN z marca 2013 r., każda akceptacja lub przekazanie wartości, która zastępuje walutę fiducjarną – w tym kryptograficzną – jest uważana za transmisję pieniędzy i pociąga za sobą określone obowiązki regulacyjne zgodnie z amerykańską ustawą o tajemnicy bankowej (BSA).

Jako firmy przekazujące pieniądze (MSB), giełdy kryptograficzne są zatem zobowiązane do raportowania zarówno SAR, jak i raportów o transakcjach walutowych (CTR), a także do przestrzegania zasad przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i przeciwdziałania ramom finansowania terroryzmu (CFT).

Blanco wyjaśnił, że identyczne obowiązki dotyczą firm, które świadczą usługi anonimizacyjne – często określane jako „miksery” – które starają się ukryć źródło transmisji kryptowalutowych. Giełdy są również monitorowane przez agencję poza Stanami Zjednoczonymi, ale mimo to prowadzą interesy z mieszkańcami kraju. Dyrektor podał przykład akcji FinCEN z 2017 roku przeciwko rosyjskiej giełdzie kryptograficznej BTC-e, która złamała prawo AML. Jest to przypadek, w którym SAR odegrał kluczową rolę. Banki i inne giełdy kryptoinformacyjne stanowią kluczową rolę, ponieważ stanowią kluczowe wskazówki dla organów ścigania.

Według Blanco, FinCEN, egzaminatorzy BSA i Internal Revenue Service (IRS) zbadali już ponad 30 procent wszystkich zarejestrowanych giełd kryptowalut i administratorów od 2014 roku.

Blanco poświęcił jeszcze więcej uwagi ofercie początkowej monet (ICO), podkreślając, że chociaż mogą one podlegać nakładającym się jurysdykcjom różnych amerykańskich agencji regulacyjnych, ich zobowiązania w zakresie AML / CFT pozostają absolutne.

• Dalszy ciąg spadków na giełdach: 

W ostatnich 24 godzinach kapitalizacja rynkowa kryptowalut spadła z 226,1 mld dolarów do 207,7 mld dolarów, co stanowi spadek o 18,4 mld dolarów, czyli 8,1%. Całkowity obrót na giełdach wyniósł dzisiaj 12,6 mld dolarów.

Cena Bitcoina spadła poniżej wskaźnika oporu na poziomie 6.400 dolarów i znajduje się na poziomie 6.140 dolarów, oznacza to spadek ceny o 4,7% w przeciągu ostatniej doby. Spośród pierwszej dziesiątki największych kryptowalut największy spadek zanotowało Ethereum, -14,3%, na drugim miejscu XRP -13% oraz EOS -11,9%.

źródło: cointelegraph.com, www.ccn.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button