News

#391 Newsy z dnia 14.08.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Komisja europejska proponuje ramy prawne obejmujące niektóre ICO; Giełda Jamajki wprowadzi handel kryptowalutami; Najbezpieczniejszy portfel jednak nie do końca odporny na włamania; SEC zadaje bolesny cios oszukańczemu ICO; Na giełdach dominuje czerwień.

• Komisja europejska proponuje ramy prawne obejmujące niektóre ICO:

Komisja ds. Gospodarczych i Monetarnych Parlamentu Europejskiego pracuje nad nowymi regulacjami finansowania społecznościowego, które mogłyby obejmować część wstępnych ofert monetarnych (ICO), czytamy we wstępnym raporcie.

Ashley Fox, brytyjski poseł Parlamentu Europejskiego, proponuje włączenie kilku ICO do nowego projektu ram regulacyjnych dla crowdfundingu, który jest opracowywany od marca. W raporcie napisano, że chociaż projekt przepisów dotyczących finansowania społecznościowego może nie zapewniać całkowitego rozwiązania problemu regulacji przestrzeni ICO, to stanowią one bardzo potrzebny krok w kierunku wprowadzenia odpowiednich środków regulacyjnych mających na celu ochronę inwestorów.

Podkreślając, że ICO reprezentują „doskonały strumień finansowania dla startup’ów technologicznych”, w raporcie proponuje się, że nowe ramy oferują szansę dla ICO, które chcą udowodnić swoją zgodność z wymogami niniejszego rozporządzenia.

Aby umożliwić konkurencyjne, unijne ramy prawne, dostawcy usług crowdfundingowych powinni mieć prawo do pozyskiwania kapitału za pośrednictwem swoich platform przy użyciu niektórych kryptowalut […]. ICO oferują nowe i innowacyjne sposoby finansowania, ale mogą również generować znaczne ryzyko rynkowe, oszustwa i zagrożenia cybernetyczne dla inwestorów. W związku z tym [ICO] powinny spełniać określone dodatkowe wymogi zgodnie z niniejszym rozporządzeniem.

– czytamy w raporcie.

Fox proponuje, aby nowe wymagania nie obejmowały wszystkich rodzajów ICO. Pominięcia obejmują ICO, które są uznawane za „prywatne praktyki”, które wykorzystują kontrahenta lub które starają się zebrać ponad 8 milionów euro – próg, „do którego państwa członkowskie UE mogą zwolnić papiery wartościowe z obowiązku publikacji prospektu emisyjnego zgodnie z art. 3 rozporządzenia (UE) 2017/1129 Parlamentu Europejskiego i Rady.”

Giełda Jamajki wprowadzi handel kryptowalutami:

Jamaica Stock Exchange (JSE) wkrótce będzie miało w swojej ofercie kryptowaluty jako aktywa podlegające obrotowi.

Firma dziś poinformowała, że podpisała protokół ustaleń ze startupem Blockchainowym Blockstation dla stworzenia nowej platformy wymiany cyfrowych aktywów. Chociaż nie jest jasne, które tokeny będą początkowo notowane, wiadomo, że platforma zostanie uruchomiona do końca roku.

W wywiadzie dyrektor zarządzająca JSE, Marlene Street Forrest, stwierdziła, że oferowanie kryptowalut jako produktów inwestycyjnych łączy się z obligacjami, akcjami i innymi produktami inwestycyjnymi, które giełda już oferuje. Jak wyjaśniła, firma Blockstation zapewnia technologię, podczas gdy infrastruktura JSE zostanie połączona w sieć z nową platformą, umożliwiając wykwalifikowanym inwestorom dokonywanie zakupów lub transakcji.

Oprócz notowania kryptowalut, Street Forrest powiedziała, że giełda będzie nadal szukać sposobu w jaki technologia Blockchain może przynieść korzyści platformie i jej klientom. Wskazała, że plany JSE mogą w pewnym momencie obejmować nawet wydanie własnej kryptowaluty.

Zmienia się otoczenie, zmienia się cały ekosystem, więc w pewnym momencie może do tego dojść, jednak teraz nie podlega to dyskusji. 

– powiedziała.

Współzałożyciel Blockstation i główny architekt Jai Waterman powiedział CoinDekowi, że startup pracuje z JSE od około sześciu miesięcy, aby opracować niestandardową wersję swojej platformy. JSE poprosiło o narzędzia do śledzenia manipulacji na rynku i innych potrzeb regulacyjnych, zauważył.

JSE jednak nie działa w pośpiechu i wykorzystuje czas, aby zapewnić bezpieczną inwestycję dla inwestorów, mówi Street Forrest.

Mamy komitet sterujący, który został zaprojektowany i sformułowany, aby przyjrzeć się produktowi Blockstation, aby przyjrzeć się ogólnie technologii Blockchain i przejść przez kolejne etapy, aby upewnić się, że rozumiemy, z czym mamy do czynienia, jesteśmy również szkoleni w całym zakresie handlu kryptowalutami. 

– wyjaśniła.

W związku z tym, jak powiedziała, integracja technologii Blockchain przez giełdę będzie stopniowa.

• Najbezpieczniejszy portfel nie do końca odporny na włamania:

Zgodnie z doniesieniami Next Web, grupa badaczy twierdzi, że włamała się do portfela Bitfi.

Prezes Bitfi, pionier cyberbezpieczeństwa, John McAfee, nazwał go pierwszym na świecie urządzeniem, którego nie da się zhakować. Aby udowodnić swoje roszczenia, McAfee postawił wyzwanie ekspertom od zabezpieczeń, aby zaczynając od 24 lipca włamali się na urządzenie oferując nagrodę 100.000 dolarów.

Bitfi to urządzenie fizyczne lub portfel sprzętowy, który obsługuje „nieograniczoną liczbę kryptowalut” i obraca się wokół wygenerowanej przez użytkownika tajnej frazy zamiast konwencjonalnego hasła składającego się z 24 słów, które musi zostać zapisane. Dodatkowo, Bitfi jest „całkowicie open-source”, co oznacza, że użytkownik nadal kontroluje swoje fundusze nawet jeśli producent portfela już nie istnieje.

Chociaż od tego czasu podjęto kilka prób włamania do portfela, żadne z nich nie spełniło warunków otrzymania nagrody, a zabezpieczenia portfela do dziś nie zostały w pełni złamane. Badacze oznajmili, że mogli wysłać podpisane transakcje z portfela, oraz twierdzą, że spełnili warunki otrzymania nagrody poprzez zmodyfikowanie urządzenia, nawiązanie połączenie z serwerem portfela i przesłanie za jego pomocą poufnych danych. 

Wysłaliśmy seed i frazę z urządzenia na inny serwer, po prostu wysłano go za pomocą netcata, nic nadzwyczajnego. Wierzymy, że wszystkie [warunki] zostały spełnione.

powiedział Andrew Tierney badacz bezpieczeństwa.

Naukowcy podobno uzyskali pełny dostęp do urządzenia dwa tygodnie temu, po czym dokładnie go śledzili, w tym dane wysyłane z portfela. Twierdzą, że urządzenie jest nadal podłączone do serwera Bitfi.

Na początku tego miesiąca dyrektor generalny Bitfi, Daniel Keshin, napisał do Cointelegraph odnośnie rzekomego włamania popełnionego przez piętnastoletniego Saleema Rashida.

Odtąd nie mamy dowodów na to, że nasze urządzenie może zostać zhakowane, a jeśli ktoś mu się to uda, natychmiast wprowadzimy poprawkę do wszystkich urządzeń, aby wyeliminować lukę, która została wykryta i urządzenie będzie ponownie nie do zhakowania.

– mówi Keshin.

SEC zadaje bolesny cios oszukańczemu ICO:

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła dziś, że uzyskała nowe zakazy przeciwko założycielowi firmy stojącej za rzekomą oszukańczą wstępną ofertą monetarną (ICO).

Agencja stwierdziła, że uzyskała dwa zakazy dla Davida Lauranca i jego spółki Tomahawk Exploration LLC. Tomahawk, jak twierdzi SEC, starał się pozyskać środki finansowe poprzez sprzedaż tokenów  „Tomahawkcoin”, które wykorzystywały wprowadzające w błąd materiały marketingowe i fałszywe roszczenia dotyczące licencji wiertniczych.

Co więcej, mówi się, że Tomahawkcoin został sprzedany wraz z fałszywą obietnicą, że „właściciele tokenów będą w stanie przekształcić Tomahawkcoin w kapitał i potencjalnie zarobić dzięki przewidywanej produkcji ropy i wtórnego obrotu tokenów”, czytamy w oświadczeniu SEC.

Według dzisiejszego komunikatu, Laurance nie przyznał się ani nie zaprzeczył zarzutom SEC, jednak zarówno on jak i firma zgodzili się na zakazy i karę 30.000 dolarów. Środek „officer-and-director bar” uniemożliwia Lauranceowi obejmowanie w firmach publicznych wymienionych stanowisk, podczas gdy „penny stock bar” uniemożliwia mu handlowanie lub posiadanie akcji. Oba zakazy są permanentne.

Na giełdach dominuje czerwień:

Ostatnia doba na giełdach wykazała mocne spadki cen zarówno Bitcoina jak i prawie wszystkich 100 największych walut. Sam Bitcoin spadł o 4.1%, co stanowi dobry wynik w porównaniu do pozostałych altcoinów z czołówki, które straciły na wartości o ponad 10%. Ethereum zanotował spadek o 14%, XRP o 11,7%, Bitcoin Cash o 12,3%. Najbardziej na wartości stracił Stellar, o 17,8%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 22 mld dolarów i wynosi obecnie 192 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 15.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button