News

#392 Newsy z dnia 15.08.2018

Ze środowych wydarzeń: Wenezuela wprowadza oficjalne zastosowanie dla Petro; Playboy wytoczył proces przeciwko startupowi z Kanady; Brytyjskie firmy cierpią przez złośliwe oprogramowanie miningowe; Japoński gigant LINE tworzy fundusz venture; Ożywienie na giełdach.

Wenezuela wprowadza oficjalne zastosowanie dla Petro:

Prezydent Wenezueli Nicolás Maduro ogłosił, że wspierana przez ropę naftową, krajowa kryptowaluta Petro będzie wykorzystywana jako jednostka rachunkowa w kraju, jak donosi serwis informacyjny ABC International.

Nicolás Maduro podał w komunikacie telewizyjnym, że państwowa firma naftowa PDVSA użyje Petro jako jednostki rozliczeniowej. Dodatkowo, rząd wprowadzi nowy system wynagrodzeń i system cen dla towarów i usług, które są zakotwiczone w Petro.

Od następnego poniedziałku Wenezuela będzie miała drugą jednostkę rachunkową opartą na cenie, wartość Petro. Będzie to druga jednostka rachunkowa Republiki i rozpocznie działanie jako obowiązkowa jednostka rachunkowa naszego przemysłu naftowego PDVSA.

– powiedział Maduro.

Według niego, wdrożenie nowego systemu wynagrodzeń i cen w oparciu o Petro znacznie poprawi dochody pracowników i pomoże osiągnąć maksymalną cenę detaliczną.

Od 20 sierpnia Wenezuela będzie miała dwie waluty rządowe: Petro i suwerenny bolivar, z których ten drugi będzie indeksowany do pierwszego. Suwerenny bolivar będzie mieć o pięć zer mniej w porównaniu do obecnej waluty krajowej, bolivar fuerte, w ewentualnej rekonwersji monetarnej.

Rząd wenezuelski uruchomił przedsprzedaż Petro w lutym, w ramach której oferował 82,4 mln pierwszej na świecie krajowej kryptowaluty wspieranej przez ropę naftową. Kraj wprowadził walutę, próbując przyciągnąć inwestorów zagranicznych oraz ominąć sankcje nałożone przez USA i Unię Europejską, a także przezwyciężyć katastrofalną hiperinflację, która w 2018 r. ma osiągnąć 1.000.000%.

Zgodnie z białą księgą Petro, kryptowaluta jest w pełni zgodna z wenezuelskim prawem, chociaż opozycja w Zgromadzeniu Narodowym publicznie twierdziła, że emisja Petro była nielegalna.

Playboy wytoczył proces przeciwko startupowi z Kanady:

Wydawnictwo dla dorosłych Playboy złożyło pozew przeciwko kanadyjskiemu startupowi Blockchain za oszustwo i złamanie umowy podpisanej przez obie firmy na początku tego roku.

Zgodnie z pozwem złożonym w Sądzie Najwyższym w Los Angeles, Playboy i Global Blockchain Technologies (GBT) podpisały w marcu protokół ustaleń, według którego GBT miał pomóc Playboyowi zintegrować Vitor Industry Token (VIT) na swoich platformach. Playboy planował używać tokena, aby nagrodzić swoich widzów za oglądanie filmów, pisanie komentarzy i głosowanie nad treścią.

Playboy wówczas ogłosił sprzedaż tokenów mówiąc, że wprowadzi portfel kryptowalut na stronach internetowych firmy, aby obsługiwać różne monety, które użytkownicy mogliby wydawać i zarabiać. W maju GBT ogłosiło także, że współpracuje z Playboy Enterprises Inc., aby zintegrować cyfrowy portfel dla VIT z portalem Playboy.tv.

Zgodnie z umową, GBT miała zapewniać wsparcie techniczne dla Playboya nie pobierając żadnych opłat i zapłacić firmie 4 mln dolarów za umieszczanie marki Playboy w jej własnych materiałach promocyjnych. Zgodnie z pozwem termin zapłaty minął 16 lipca. Co więcej, GBT miało oczyścić wszelkie wzmianki o pornografii z portalu Vice Industry Token i przekształcić stronę internetową VIT na bardziej ogólnie zorientowaną na wideo i rozrywkę.

Playboy twierdził, że GBT nie zapewniło żadnych usług wspierających technologię, nie dokonało zmian na stronie VIT ani nie zapłaciło 4 mln dolarów. Mimo tego GBT wykorzystało markę Playboy aby przyciągnąć inwestorów mylnie zapewniając ich, że wszystkie projekty firmy są wykonywane zgodnie z harmonogramem.

Wydawnictwo nie określiło w pozwie czego oczekuje w zamian za poniesione szkody.

Brytyjskie firmy cierpią przez złośliwe oprogramowanie miningowe:

Według nowego badania, prawie jedna trzecia firm z Wielkiej Brytanii twierdzi, że w ubiegłym miesiącu zostały zainfekowane złośliwym oprogramowaniem do wydobywania kryptowalut.

W ankiecie opublikowanej przez Citrix, prawie 60 procent odpowiadających firm wskazało, że w przeszłości wykryły złośliwe oprogramowanie górnicze w swoich systemach, przy czym zdecydowana większość tych przypadków (około 80 procent) miała miejsce w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Badania wykazały również, że 60 procent dotkniętych firm stwierdziło, iż mniej niż 50 komputerów zostało zainfekowanych, a jedna dziesiąta stwierdziła, że ponad 100 maszyn było ofiarą nielegalnego kodu miningowego.

Złośliwe oprogramowanie miningowe, które cieszy się dużą popularnością wśród cyberprzestępców od zeszłego roku, to ukryte oprogramowanie infekujące urządzenia ofiar wykorzystując ich moc obliczeniową do kopania kryptowalut. Kod górniczy może być również ukryty w witrynach internetowych, aby wykorzystywać urządzenia odwiedzających stronę do tego samego celu.

Ostatnie doniesienia wskazują, że o ile w zeszłym roku oprogramowanie typu „ransomware” było zdecydowanie najpopularniejszym narzędziem internetowych przestępców, nielegalni górnicy przejęli kontrolę i stanowią około 32% wszystkich ataków malware.

Wykrywanie złośliwego oprogramowania górniczego nie zawsze jest łatwe. Według sondażu, oprogramowanie do monitorowania sieci wykryło szkodliwe oprogramowanie w ponad jednej trzeciej przypadków, podobną liczbę zgłosili pracownicy firmy, a 16 procent przypadków zostało wykrytych po tym, jak urządzenia wyraźnie spadły na wydajności.

Podczas gdy dane liczbowe podkreślają potrzebę wprowadzenia przez przedsiębiorstwa środków, które mogłyby przeciwdziałać szybko rosnącemu zagrożeniu ze strony złośliwych górników, badania sugerują, że jedna piąta firm wciąż tego nie zrobiła.

Japoński gigant LINE tworzy fundusz venture:

Japońska aplikacja do komunikacji LINE ogłosiła utworzenie Blockchainowego funduszu venture o wartości 10 mln. dolarów, w ramach ekspansji firmy na rynek kryptowalut. Rozpoczęty przez spółkę zależną unblock corp. z siedzibą w Hongkongu, fundusz zawiera środki od siostrzanej jednostki LINE, LVC Corporation.

Dodatkowo oczekuje się, że fundusz unblock corp. w przyszłości dokona ekspansji, proporcjonalnie do rozwoju rynku Blockchain. […] Wprowadzając ten nowy korporacyjny fundusz tokenowy, LINE ma na celu przyspieszenie rozwoju i adaptacji kryptowalut oraz technologii Blockchain.

– skomentowała firma w komunikacie prasowym.

Firma twierdzi, że ruch ten uczynił z LINE jedną z pierwszych spółek giełdowych, która sformalizowała inwestycje tokenowe za pośrednictwem funduszu korporacyjnego.

Japoński gigant rozpoczął integrację kryptowalut w 2018 roku. W kwietniu wprowadzono na rynek unblock, natomiast w połowie lipca zadebiutowała giełda kryptowalut platformy – BITBOX.

Na równi z ogłoszeniem funduszu venture BITBOX potwierdził, że TRON będzie następną krypto walutą, którą będzie można handlować na ich platformie.

Ożywienie na giełdach:

Po wczorajszych sporych spadkach, dziś na giełdach obserwujemy równie duży wzrost wartości cen. Bitcoin zyskał na wartości o 8,3%, XRP o 14,9% a Bitcoin Cash o 10,5%. Największy wzrost z pierwszej dziesiątki notuje Ethereum, na poziomie 17,1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 20 mld dolarów i wynosi obecnie 212 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 13,8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button