News

#398 Newsy z dnia 21.08.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Współzałożyciel Apple angażuje się w projekt Blockchain; Rząd USA przeznacza znaczną dotację badaczom technologii Blockchain; Pierwszy sponsoring piłkarski opłacany Bitcoinem; Chiński bank emituje papiery wartościowe na Blockchian; Giełdy utrzymują się przy spadkach.

Współzałożyciel Apple angażuje się w projekt Blockchain:

Współzałożyciel Apple, Steve Wozniak (na zdj.), ogłosił, że zamierza zaangażować się w pierwszy dla niego projekt Blockchain. Oświadczenie zostało złożone na konferencji Blockchain ChainXchange oraz opublikowane przez serwis informacyjny NullTX.

Na konferencji ChainXchange, która odbyła się w Las Vegas w dniach 13-15 sierpnia, Steve Wozniak ujawnił w wywiadzie, że planuje wziąć udział w startupie Blockchain oraz wychwalał zalety tej technologii.

W niedługim czasie będę po raz pierwszy zaangażowany w firmę Blockchain. […] Nasze podejście nie jest niczym jak nowa waluta lub coś udawanego, gdzie jakieś wydarzenie sprawi, że będzie ono miało wartość. Są to akcje w firmie. Ta firma wykorzystuje inwestorów z historią bardzo dobrych inwestycji, takich jak budynki mieszkalne w Dubaju.

– powiedział Wozniak.

W dalszej części przemówienia współzałożyciel Apple wyjaśnił swoją fascynację technologią Blockchain:

To takie niezależne! To trochę jak internet, kiedy był całkiem nowy … Byłem zdumiony technologią, która za tym stoi. […] Natrafiłem na osoby pracujące na rynku nieruchomości, rodzaje systemów Uber[…]. Każdy [przypadek użycia], o którym słychać dla mnie ma wartość …. Tylko kilka osób dostrzega tę wartość, która bardzo przypomina mi wczesne dni internetu.

Wozniak porównał także platformę Ethereum ze sklepem App Store firmy Apple, ponieważ zarówno tysiące firm, jak i pojedyncze osoby mogą opracowywać i uruchamiać własne aplikacje.

Ethereum zapewnia narzędzia do tworzenia własnych aplikacji Blockchain … Dzięki temu widzę, że więcej osób korzysta z Ethereum.

– mówi.

Wcześniej tej wiosny Wozniak nazwał technologię Blockchain bańką, mimo że jest „zdecentralizowana i całkowicie godna zaufania”. Pomimo swojej niejednoznacznej opinii na temat technologii Blockchain, Steve Wozniak podziwia Bitcoina. Podczas wywiadu 4 czerwca powiedział, że jest on jedynym cyfrowym złotem.

Rząd USA przeznacza znaczną dotację badaczom technologii Blockchain:

Rząd USA pomoże sfinansować platformę DLT opracowaną przez naukowców z University of California-San Diego. Subhashini Sivagnanam, badacz i architekt oprogramowania z działu Data Enabled Scientific Computing w San Diego Supercomputing Center, wygrał 818.433 dolarów, które otrzymał od National Science Foundation (NSF) na rozwój swojego Open Science Chain (OSC). Zaproponowany projekt pomoże badaczom skutecznie uzyskiwać dostęp i weryfikować dane zebrane podczas eksperymentów naukowych.

NSF, długoletnia organizacja naukowa, służy jako kluczowy łącznik dzięki któremu inicjatywy badawcze w USA mogą otrzymać federalne środki. W ubiegłych latach organizacja rządowa sfinansowała szereg projektów Blockchain, w tym te koncentrujące się na różnych aspektach mechanizmów zachęt dla kryptowalut i zastosowaniach technologii Blockchain.

Dokumentacja publiczna wykazuje, że projekt obejmuje „internetową platformę cyber-infrastruktury zbudowaną przy użyciu technologii rozproszonego rejestru, która umożliwia naukowcom dostarczanie metadanych i informacji weryfikacyjnych na temat ich naukowych zbiorów danych oraz aktualizowanie tych informacji w miarę, jak zestawy danych z czasem zmieniają się i ewoluują w sposób możliwy do kontrolowania.”

Krótko mówiąc, sieć stanowiłaby żywy i cyfrowy katalog ich pracy, który rozwija się w miarę postępu i dodawania większej ilości informacji. Zgodnie z abstraktem, naukowcy będą mogli w większym stopniu zaufać badanym danym.

Pierwszy sponsoring piłkarski opłacany Bitcoinem:

Internetowa platforma inwestycyjna eToro podpisała umowę, zgodnie z którą sponsoring drużyn z czołowej brytyjskiej ligi piłkarskiej będzie opłacany Bitcoinem.

Firma w komunikacie prasowym przekazała, że przy pomocy agencji marketingu sportowego SportQuake nawiązała nowe partnerstwa z siedmioma klubami Premier League w zakresie wielu różnych aktywów sponsorskich, w tym dostęp do graczy, prawa cyfrowe, bilety, tablice LED i tła do wywiadów.

Umowa, która została zaplanowana i sfinalizowana w ciągu sześciu miesięcy, pieczętuje współpracę eToro z Tottenhamem Hotspur, Newcastle United, Crystal Palace, Leicester City, Southampton, Brighton & Hove Albion oraz Cardiff City, oraz stwierdza, że jest „pierwszą marką, która zapłaci za partnerstwo Premier League Bitcoinem”.

Technologia Blockchain, która leży u podstaw kryptowalut, takich jak Bitcoin, zapewnia przejrzystość, która naszym zdaniem może poprawić wrażenia dla wszystkich, którzy kochają „piękną grę” – poczynając od fanów będących celem osób nielegalnie sprzedających bilety, czy też klubu negocjującego transfer wierzymy, że Blockchain zrewolucjonizuje świat futbolu.

– mówił Iqbal V. Gandham, dyrektor zarządzający eToro w Wielkiej Brytanii.

Posunięcie do sfinansowania umowy sponsorskiej wykorzystując Bitcoina nie musi zaskakiwać. Już w styczniu 2014 r. eToro stał się wczesnym użytkownikiem kryptowalut, kiedy umożliwił transakcję Bitcoinów dla swoich 3 mln użytkowników.

Na początku 2017 roku firma podjęła decyzję o umożliwieniu klientom zakupu lub sprzedaży XRP, Ethereum i Litecoina na swojej platformie. Usługa nie pozwalała jednak na zdeponowanie lub wypłacanie kryptowalut z kont. Następnie, w maju 2018 r., firma ogłosiła, że uruchomiła w pełni funkcjonalną giełdę kryptowalut z usługą portfela, oraz dodała kryptowaluty Dash, Bitcoin Cash, Stellar, Ethereum Classic, NEO i EOS.

Chiński bank emituje papiery wartościowe na Blockchian:

Zheshang Bank, jeden z największych prywatnych banków komercyjnych w Chinach, wykorzystując własnościową platformę Blockchain ukończył emisję papierów wartościowych wartych 66 mln. dolarów. W oparciu o dokumenty publiczne, bank złożył prospekt emisyjny w Szanghajowej Izbie Rozliczeniowej 13 sierpnia, twierdząc, że wesprze papiery wartościowe portfelem należności od różnych korporacji.

Według raportu China Securities Journal, bank zakończył emisję 17 sierpnia, stając się jedną z pierwszych instytucji w kraju, które wykonały taką emisję w sieci typu Blockchain.

Platforma Blockchain, o nazwie Lianrong, została opracowana przez bank w celu umożliwienia zarejestrowanym firmom transmisję aktywów potencjalnym inwestorom i umożliwiania im rozliczania transakcji fakturowych jako papierów wartościowych w trybie peer-to-peer. Kupując wierzytelności z konta firmy, inwestor zasadniczo płaci za zaległą fakturę firmy ze zniżką i oczekuje, że później otrzyma pełną kwotę od strony odpowiedzialnej za dokonanie pierwotnej płatności.

Założony w 2004 r, Zheshang Bank jest jednym z 12 banków komercyjnych w Chinach, które w ciągu ostatnich 12-18 miesięcy uruchomiły różne inicjatywy Blockchain. Nie jest on jednak jedyną instytucją finansową, która zwróciła się do tej technologii, aby oferować specjalne papiery wartościowe zabezpieczone aktywami.

JD Finance, filia chińskiego giganta handlu elektronicznego JD.com, ogłosiła w czerwcu plan wprowadzenia podobnego produktu za pośrednictwem rozproszonej sieci we współpracy z innym bankiem komercyjnym.

Giełdy utrzymują się przy spadkach:

Ostatnia doba wykazała spadek wszystkich 10 największych walut wg. Coinmarketcap. Bitcoin notuje najmniejszy spadek z czołówki, na poziomie 0,8%, Ethereum na poziomie 5,2%, XRP 1,3%, Bitcoin Cash 3,8% oraz EOS 6,3%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 11 mld dolarów i wynosi obecnie 208 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 10,8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com. coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button