News

#40 Aktualności z dn. 28.08.2017

Z poniedziałkowych wydarzeń: Lisk walutą września?; Rosja chce ograniczyć obywatelom korzystanie z kryptowalut; Korea Północna planuje bitcoinowe ataki; NEO, OmiseGo i TenX zablokowane Miesiącem Duchów; Bezkonkurencyjne Monaco.

• Lisk walutą września?

Fazę rebrandingu ma przejść kryptowaluta Lisk we wrześniu br. Co to oznacza? Ma zmienić się logo, główna strona projektu, portfela i inne elementy. Zadzieje się to wszystko dzięki specjalistom od grafiki i designu, pracujących w Niemczech. Nie wiemy jak zachowa się kurs Liska, natomiast biorąc pod uwagę inne waluty, które przechodziły przez podobne ruchy, możemy spodziewać się bardzo wyraźnych zmian.

Lisk jest jedną z niewielu kryptowalut, które można zakupić na polskiej giełdzie BitBay. Jednak nie same zmiany zachęcają do nabycia jednostek, a również to, że ma być to waluta funkcjonalna, napisana w javascript. Będzie zatem można użyć ją do płatności, zbudować na nim własną aplikację czy też Blockchain w łańcuchu bocznym głównego łańcucha Lisk. Pod koniec 2017. roku ma być wydane pełne SDK, co będzie momentem przełomowym w rozwoju Liska.

Podczas ICO zebrano ok. 41 mln dolarów. Ta kwota ma być przeznaczona właśnie na marketing. Zatem w najbliższych tygodniach, raczej nie przejdziemy obojętnie obok Liska. Warto zaznaczyć, że jego wartość tylko przez ostatni miesiąc zwiększyła się niemal 4-krotnie.

• Rosja chce ograniczyć obywatelom korzystanie z kryptowalut:

Wiceminister finansów Rosji – Alexey Moiseev – stwierdził w rozmowie z lokalnym kanałem telewizyjnym Rossiya24, że rząd nie chce zwykłych, prywatnych użytkowników kryptowalut, a jedynie tych, którzy są kwalifikowanymi inwestorami i którzy mają znaczące powody do zakupów na giełdach:

To nie jest dla zwykłych ludzi, ponieważ są to bardzo niebezpieczne inwestycje, które mogą prowadzić do utraty pieniędzy.

Jego oświadczenie pojawiło się zaledwie kilka tygodni po ogłoszeniu otwarcia firmy zajmującej się wydobyciem Bitcoina, która sponsorowana jest przez państwo i ma na celu pozyskanie 100 mln dolarów. Nowe plany związane z regulacjami, mają oznaczać, że moskiewska giełda stanowiłaby jedyną platformę, dzięki której inwestorzy mogliby zakupić Bitcoiny i inne waluty.

Nie proponujemy nazywać tych walut kryptowalutami, ani też regulować ich jak normalne waluty.

– dodał Moiseev.

Nie zostało powiedziane w jaki sposób rząd chce walczyć z użytkownikami kryptowalut. Przyszłe kroki mogą potencjalnie obejmować blokowanie stron internetowych, zgodnie z podobnymi zwyczajami przez organy nadzoru w poprzednich latach.

• Korea Północna planuje bitcoinowe ataki:

Cyber-hackerzy z Korei Północnej, planują ataki na giełdy z Korei Południowej w odpowiedzi na nowe sankcje nałożone przez ONZ z końcem sierpnia 2017 r. Według Centrum Badań Cyber ​​Warfare w Korei Południowej, co najmniej jedna giełda kryptowalut była narażona na próbę włamania i prawdopodobnie pochodziła właśnie z Korei Północnej.

Atak został rzekomo rozpoczęty przez dedykowaną kampanię e-mailową. We wiadomościach umieszczano linki ze złośliwym oprogramowaniem. Na ten moment nie wiadomo jednak czy jakiekolwiek środki wykradziono. Nie jest też do końca jasne, dlaczego Korea Północna mogłaby przeprowadzić taki atak, zakładając, że faktycznie ataki stamtąd pochodzą. Mówi się, że jest to efekt rozgniewania związanego ze wspomnianymi sankcjami ONZ lub zwyczajna kradzież w celu zbierania pieniędzy da rządu, właśnie poprzez Bitcoiny.

Zdaniem profesora Lim Jong-in z Korei Północnej, decyzja Chin o powolnym odejściu od importu węgla z Korei Północnej, spowodowała, że rząd musi szukać innych źródeł dochodów.

• NEO, OmiseGo i TenX zablokowane Miesiącem Duchów:

Końcówka sierpnia nie należy z pewnością do kryptowalut takich jak NEO, OmiseGo i TenX. Doświadczają one niewielkiego lub żadnego ruchu w handlu w końcówce sierpnia, w porównaniu do poprzednich tygodni. Uważa się, że taka sytuacja jest związana z rozpoczęciem Miesiąca Duchów w krajach, w których większość tych kryptowalut ma swoją siedzibę i których inwestorzy wstrzymują zakupy.

W 2017. roku Miesiąc Duchów trwa od 22. sierpnia do 19. września. Kraje, które obchodzą je to Chiny, które są podstawą NEO, Japonia, która jest domem narodowym OmiseGo oraz Singapur, gdzie znajduje się siedziba TenX. Ludzie z tych krajów wierzą, że szczególnie trudno jest zainwestować w cokolwiek w ciągu miesiąca i mogą oni wpływać na ruchy giełdowe.

Podmioty zajmujące się inwestycjami na giełdach w powyższych krajach, podejmują bardzo ostrożne kroki w swoich inwestycjach, ponieważ jest to najgorszy czas na tego typu transakcje.

Zbiegiem okoliczności, większość poważnych inwestorów pochodzi głównie z Azji i sytuacja ta, powinna potrwać do końca Miesiąca Duchów.

– relacjonuje CNBC, zaznaczając, że jest to tradycja zwana również Świętem Duchów, znana zwłaszcza wśród buddystów i taoistów, według których różne duchy w tym czasie odwiedzają Ziemię i powinno się wtedy skupić na uhonorowaniu ich.

• Bezkonkurencyjne Monaco:

Przez ostatnią dobę wśród znaczących kryptowalut, zdecydowanie największy wzrost zanotowało Monaco – aż o 48%. Waluty z największym volumenem, kolejny dzień nie odnotowują większych zmian. Dla przykładu, wartość Bitcoina obniżyła się o 0,7%, Ethereum o 1,5%, a Litecoin wzrósł o 2,3%. Monero w dalszym ciągu notuje dobre wyniki i jego cena wskoczyła o 6,6%. Kapitalizacja całego rynku wzbogaciła się o 3 mld dolarów i wynosi aktualnie rekordowe 158,7 mld dolarów.

źródło: cnbc.com, rossiya24, cointelegraph.com, bitcoin-online.pl, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button