News

#400 Newsy z dnia 23.08.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Chiny blokują kolejne giełdy kryptowalut; Japonia szuka równowagi w przepisach; Wielka Brytania przyznaje licencje na wirtualne pieniądze; Nadchodzi Czwarta Rewolucja Przemysłowa w LG;Spokój na rynku.

Chiny blokują kolejne giełdy kryptowalut:

Rząd Chin podejmie kroki w celu dalszego zablokowania dostępu do ponad 120 giełd kryptowalutowych, których witryny są nadal dostępne na kontynencie azjatyckim.

Powołując się na lokalne serwisy informacyjne w Hongkongu, South China Morning Post informuje, że władze powiązane z wiodącą grupą remediacji w zakresie ryzyka finansowego w Internecie, zaczną blokować adresy IP należące do 124 platform handlu kryptowalutami, które nadal służą mieszkańcom, pomimo lokalnych zakazów tych działań.

CCN po raz pierwszy doniósł w lutym, że Bank Ludowy Chin, przygotowywał nowe środki, aby zlikwidować lokalną branżę handlowania kryptowalutami, która wciąż kwitnie wbrew zakazom wprowadzonym po raz pierwszy w wrześniu 2017 roku.

Działania te są najnowszym zjawiskiem, które coraz częściej wydaje się być skoordynowanym działaniem chińskich władz. W zeszły piątek władze w śródmieściu Chaoyang w Pekinie rozprowadziły zakaz organizowania imprez związanych z krypto-walutami w miejscach publicznych, takich jak galerie handlowe i hotele. Jednocześnie chiński gigant mediów społecznościowych WeChat zamknął konta prowadzone przez co najmniej osiem placówek typu Blockchain i mediów kryptowalutowych, za rzekome naruszenie przepisów od oficjalnych cenzorów internetowych.

Niektórzy obserwatorzy branży powiedzieli, że choć działania te nie wydają się zbyt poważne, gdy są rozpatrywane w izolacji, to prawdopodobnie zapowiadają szersze ograniczenia czasowe w związku z rocznicą pierwszego Chińskiego (ICO) i zakazu handlu kryptowalutami.

W ubiegłym miesiącu PBoC potwierdził swoje zobowiązanie do działania z czujnością, aby zapobiec zagranicznym ICO, które są nielegalne w Chinach, od marketingu ich tokenów na kontynencie. Mimo to oszustom ICO udało się zarobić setki milionów dolarów od chińskich inwestorów. Jedynie w tym miesiącu firma o nazwie Shenzhen Puyin Blockchain Group zebrała 60 milionów dolarów za pośrednictwem trzech oddzielnych ICO, tylko po to, by dokonać największego oszustwa w historii ICO.

Japonia szuka równowagi w przepisach:

Komisarz japońskiego organu nadzoru finansowego, Financial Services Agency (FSA), powiedział, że agencja chce, aby branża kryptowalutowa, rozwijała się w towarzystwie, odpowiednich przepisów, w wywiadzie dla Reuters.

Toshihide Endo, komisarz japońskiego FSA, powiedział Reuterowi, że widzi cel agencji dotyczący rozwoju przemysłu kryptograficznego jako znalezienie równowagi między ochroną konsumenta, a innowacjami technologicznymi. Komisarz dodał:

Nie mamy zamiaru nadmiernie ograniczać przemysłu krypto. Chcielibyśmy, aby rozwijało się ono pod odpowiednią regulacją.

W lipcu FSA zastanawiał się nad zmianą podstawy prawnej regulującej giełdy krypto na nadzorowanie przez Ustawę o Instrumentach Finansowych i Giełdzie (FIEA), zamiast aktualnej podstawy prawnej, ustawy o usługach płatniczych.

Na początku tego miesiąca FSA opublikował wyniki swoich kontroli na miejscu u kilku operatorów giełd kryptowalut, zwracając uwagę, że w ramach inspekcji daje to priorytet ochrony inwestorów.

Wielka Brytania przyznaje licencje na wirtualne pieniądze:

FCA przyznała licencję na wirtualne pieniądze dla ważnej amerykańskiej giełdy i usługi portfelowej Coinbase w marcu. Licencja ułatwiła współpracę Coinbase z bankami w Wielkiej Brytanii i jej dostępowi do systemu Faster Payments Scheme (FPS), a także przyczyniła się do tego, że w sierpniu będzie w stanie wprowadzić wsparcie dla funta szterlinga na swojej platformie transakcyjnej.

Oprócz wystawiania licencji, FCA utworzyło brytyjską grupę fintech w marcu 2016 r. w celu ułatwienia innowacyjnego rozwoju fintech w chronionym środowisku testowym, co zmniejsza ścisłe wymogi regulacyjne. W marcu 2018 r. FCA rozszerzyła swoją działalność w skali globalnej, dążąc do przyspieszenia globalnej współpracy w sektorze finansowym.

Jak donosi Financial Magazine, FCA zaakceptowała dwie brytyjskie firmy kryptograficzne, Globacap i BlockEx, do grupy, w czerwcu i lipcu 2018 r., Obie mają podobno opracowywać aplikacje Blockchain dla szeregu usług finansowych.Financial Magnates cytuje FCA, mówiąc, że wśród 69 firm, które rywalizowały o miejsce w ostatniej fazie indukcji grupy, 40 procent to inicjatywy związane z Blockchain.

Nawet jeśli chodzi o wspieranie innowacji w zakresie fintech i kryptografii, FCA jest czujna, aktywnie ostrzegając brytyjską opinię publiczną przed niebezpieczeństwami oszustwa w sektorze krypto. W zeszłym tygodniu strażnik wydał oficjalne ostrzeżenie, że oszustwa inwestycyjne w kryptografii, coraz częściej są skierowane przeciwko brytyjskim inwestorom, mówiąc, że oszuści są skłonni używać wizerunków celebrytów, eleganckich stron internetowych lub prestiżowych adresów City of London jako zasłony dymnej, dzięki którym można zwabić potencjalnych inwestorów.

Organ nadzorczy również wyjaśnił, że w odróżnieniu od działalności na rynku kas kryptograficznych, handel, transakcje i doradztwo w zakresie instrumentów pochodnych kryptowalutowych są objęte zakresem regulacyjnym FCA i dlatego wymagają oficjalnego zezwolenia.

Nadchodzi Czwarta Rewolucja Przemysłowa w LG:

LG CNS, spółka zależna południowokoreańskiego koncernu LG Corporation, ogłosiła plan wzmocnienia oferty korporacyjnej w siedmiu kluczowych obszarach, w tym Blockchain.

LG CNS planuje wypuszczenie nowych strategicznych marek dla każdej z siedmiu platform nowo opracowanych technologii – Blockchain, sztucznej inteligencji (AI), Internetu rzeczy (IoT), inteligentnego miasta, inteligentnej fabryki, usług robotów i inteligentnej energii – w celu promowania „czwartej rewolucji przemysłowej” wraz z jej portfelem przedsiębiorstw.

Uwolnione marki, z podobnymi projektami, ale różnymi nazwami, są częścią strategii LG CNS, której celem jest rozwój wydajnej cyfrowej transformacji biznesu klientów poprzez zapewnienie podstawowej technologii czwartej rewolucji przemysłowej jako platformy, której klienci mogą ufać. Biznesowy outlet ZDnet poinformował, że LG CNS planuje także uruchomienie jeszcze nieokreślonej platformy chmurowej do końca 2018 roku.

Platforma Blockchain LG CNS, Monachain, została uruchomiona w maju tego roku z zamiarem zapewnienia klientom nowego typu identyfikacji, zdecentralizowanego identyfikatora (DID), który może być wykorzystywany do osobistej identyfikacji i płatności online za pośrednictwem inteligentnych urządzeń. Platforma Blockchain – którą komunikat prasowy opisuje jako połączenie nauki, filozofii i sztuki, monumentalne dzieło Leonarda Da Vinci, takie jak Mona Lisa – pomoże platformie zapewnić trzy podstawowe usługi: Certyfikacja cyfrowa, cyfrowa waluta społeczności i cyfrowe zarządzanie łańcuchem dostaw.

W czerwcu tajwańska filia firmy Microsoft nawiązała współpracę z firmą inwestycyjną z branży technologicznej China Binary Sale Technology i firmą High Cloud, aby stworzyć platformę do rozwoju Blockchain w przedsiębiorstwach. W lipcu konsorcjum R3 ds. technologii Blockchain ogłosiło, że wypuściło nową wersję swojej platformy blokowej Corda przeznaczonej specjalnie dla firm.

Spokój na rynku:

Nieznaczne zmiany cen krypto. Bitcoin zaliczył spadek wartości o 0,8% w stosunku do dnia poprzedniego. Pozostałe krypto z pierwszej dziesiątki również odnotowały niewielkie spadki. Na tle wyróżnił się EOS, wzrostem wartości o 1,1%.

Kapitalizacja całego rynku utrzymuje się na bardzo podobnym poziomie i wyniosi dziś 209 mld dolarów.
źródło: cointelegraph.com, cnn.com. coinmarketcap.com.

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

  1. Państwa zawsze zakazują działań, które mogłyby ich pozbawić kontroli nad obywatelami. Skala sankcji najlepiej widoczna jest w krajach totalitarnych takich jak Chiny czy Iran.

    „Demokratyczne” państwa zachodnie również dopuszczają się ograniczeń w handlu kryptowalutami. Wszelkiej maści weryfikacje użytkowników giełd. Prześladowanie firm kryptowalutowych, którego przejaw niedawno oglądaliśmy na rodzimym podwórku. Kampanie propagandowe antykrypto i straszenie obywateli.

    Psy szczekają, karawana jedzie dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button