News

#406 Newsy z dnia 29.08.2018

Ze środowych wydarzeń: Bithumb wznawia rejestrację rachunków; Operacja Cryptosweep skutkuje dwustoma dochodzeniami; Australia tworzy własny, narodowy Blockchain; Najlepsze uniwersytety na świecie wykładają o kryptowalutach; Mieszane nastroje na giełdach.

Bithumb wznawia rejestrację rachunków:

Bithumb, jedna z największych południowokoreańskich giełd kryptowalut, po miesięcznym zawieszeniu ponownie otworzy rejestrację rachunków, jak donosi lokalny magazyn medialny Yonhap News. Według rzecznika partnera bankowego giełdy, Nonghyup Bank, Bithumb w zamian za odzyskanie wsparcia bankowego spełni określone wymagania, dyktowane przez prawo Korei Południowej.

Nonghyup zawiesił usługi dla Bithumb pod koniec lipca. Plotki w tym czasie sugerowały, że decyzja została podjęta po tym, jak miesiąc wcześniej giełda straciła 17 mln dolarów we włamaniu hakerskim.

Zdecydowaliśmy się trzymać aktywa inwestorów oddzielnie, oraz nie przyjmujemy odsetek ani depozytów. 

– powiedział rzecznik.

W styczniu Korea Południowa wprowadziła szeroko zakrojone zasady dotyczące giełd kryptowalut, które obejmowały zakaz dla zagranicznych obywateli oraz wymagały, aby wszyscy inwestorzy powiązali swoje rachunki ze swoim prawdziwym nazwiskiem.

Bithumb jest obecnie piątą co do wielkości giełdą kryptograficzną na świecie pod względem dziennych obrotów, osiągając w ciągu ostatnich 24 godzin 362.4 mln dolarów.

Operacja Cryptosweep skutkuje dwustoma dochodzeniami:

North American Securities Administrators Association (NASAA) ogłosiło, że jego bieżąca inicjatywa „Operacja Cryptosweep” doprowadziła do ponad 200 dochodzeń dotyczących wstępnych ofert monetarnych (ICO) i produktów inwestycyjnych związanych z kryptografią.

Stanowe i regionalne organy nadzoru rynku papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie rozpoczęły sondowanie potencjalnie oszukańczych kryptograficznych programów inwestycyjnych w ramach Operacji Cryptosweep w maju. Inicjatywa skierowana na podejrzane kryptograficzne produkty inwestycyjne jest podobno największym takim skoordynowanym dochodzeniem przeprowadzanym przez władze stanowe i regionalne.

Prezes NASAA i dyrektor Komisji Alabama Securities, Joseph P. Borg, oświadczył, że w toku dochodzeń organy nadzoru natknęły się na liczne działania kryptograficzne, które mogą stanowić naruszenie przepisów państwowych i regionalnych. Naruszenia te obejmują niepoprawne zarejestrowanie produktu przed zaoferowaniem go inwestorom.

Podczas gdy nie każda inwestycja związana z ICO lub kryptowalutami jest oszustwem ważne jest, aby osoby i firmy sprzedające te produkty miały na uwadze, że nie robią tego w próżni. Mogą ich obowiązywać przepisy stanowe i prowincjonalne, w szczególności przepisy dotyczące papierów wartościowych. Sponsorzy tych produktów powinni zasięgnąć porady kompetentnego doradcy prawnego, aby upewnić się, że nie naruszają one prawa. Ponadto powinna istnieć silna kultura zgodności przed – a nie po wprowadzeniu tych produktów do obrotu.

– mówi Borg.

W komunikacie stwierdza się, że w celu zapewnienia pewnej ochrony inwestorom każdy projekt zakwalifikowany jako papier wartościowy powinien zostać zarejestrowany w odpowiednich agencjach regulacyjnych lub wystąpić o zwolnienie z rejestracji.

NASAA zauważa, że nawet zarejestrowane produkty mogą być nieuczciwe, więc inwestorzy powinni przeprowadzić własne badania należytej staranności przed zainwestowaniem w ICO lub projekty związane z kryptografią.

Domniemane nieuczciwe projekty podobno korzystały z fałszywych adresów, krzykliwych materiałów marketingowych oraz nie informowały o potencjalnym ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowaluty. Zgodnie z najnowszymi wieściami dotyczącymi Operacji Cryptosweep, organy regulacyjne zleciły 46 działań egzekucyjnych.

Australia tworzy własny, narodowy Blockchain:

Australijska agencja federalna opracowuje krajowy Blockchain, który umożliwi firmom przeprowadzanie transakcji opartych na inteligentnych kontraktach prawnych.

Commonwealth Scientific and Industrial Research Organization (CSIRO) oświadczyła w środę, że jej dział badawczy, Data61, współpracuje z kancelarią prawniczą Herbert Smith Freehills oraz IBM, aby przeprowadzić projekt pilotażowy nowej platformy o nazwie Australian National Blockchain (ANB).

Technologia ta ma na celu umożliwienie firmom automatyzacji transakcji w oparciu o predefiniowane warunki prawne – zaprojektowane tak, aby spełniały australijskie przepisy. Transakcje będą zakodowane w inteligentnych kontraktach na bazie zasilanej przez IBM sieci Blockchain.

System utworzy inteligentne kontrakty, które będą mogły rejestrować zewnętrzne źródła danych, na przykład Internet Rzeczy (IoT), i mogą być uruchamiane automatycznie po spełnieniu określonych warunków.

Na przykład czujniki na placu budowy będą mogły rejestrować czas i datę dostarczenia ładunku na Blockchain i uruchomić inteligentny kontrakt pomiędzy firmą budowlaną a bankiem, która automatycznie powiadomi bank, że warunki płatności za dostawę ładunku zostały spełnione.

wyjaśnia agencja.

Grupa podała, że projekt pilotażowy ma się rozpocząć pod koniec 2018 r., oraz że planuje zaprosić do udziału organy regulacyjne, banki, kancelarie prawne i inne firmy w kraju. Ostatecznie planuje ona, aby australijskie firmy miały możliwość dołączenia do sieci i korzystania z cyfrowych umów, wymiany danych i potwierdzania autentyczności oraz statusu umów prawnych.

CSIRO wskazał, że jeśli test pilotażowy okaże się sukcesem planuje wprowadzić technologię na rynki poza Australią.

Najlepsze uniwersytety na świecie wykładają o kryptowalutach:

Niedawne badania przeprowadzone przez amerykańską giełdę Coinbase wykazały, że 42 procent 50 najlepszych uniwersytetów na świecie ma co najmniej jedne zajęcia o kryptowalutach lub Blockchain. Badania zostały przeprowadzone wspólnie przez Coinbase i firmę badawczą Qriously. Razem przeprowadzili wywiady z 675 studentami ze Stanów Zjednoczonych i zbadali kursy na 50 międzynarodowych uniwersytetach.

Spośród 172 zajęć ocenionych w badaniu, 15 procent było oferowanych przez wydziały ekonomii, finansów, prawa i biznesu, a 4 procent przez dział nauk społecznych. Badanie wykazało, że kursy związane z Blockchain i kryptografią są najbardziej popularne w Stanach Zjednoczonych. Tylko pięć z 18 zbadanych uniwersytetów, które działają poza Stanami Zjednoczonymi, oferuje co najmniej jeden wykład na te tematy.

Kursy związane z Blockchain cieszą się największą popularnością na uniwersytetach Stanford i Cornell – których jest dostępnych odpowiednio 10 i 9. Za nimi podążają Uniwersytet Pensylwanii i National University of Singapore, które oferują 6 i 5 kursów.

Dawn Song, profesor informatyki w Berkeley mówi, że jej kurs „Blockchain, Krypto-ekonomia i Przyszłość Technologii, Biznesu i Prawa” był niezwykle popularny i że instruktorzy musieli odmówić ponad 200 studentom, ponieważ ich sala mogła pomieścić tylko 70 osób.

Blockchain łączy teorię z praktyką i może prowadzić do przełomowych odkryć w wielu obszarach badawczych. Może mieć naprawdę głęboki i szeroki wpływ na społeczeństwo w wielu różnych branżach.

– mówi Song.

Mieszane nastroje na giełdach:

Na giełdach po upływie doby obserwujemy mieszane nastroje. Patrząc na czołówkę walut, spadki notuje Bitcoin, na poziomie 0,9%, Ethereum, 0,2% oraz XRP, 0,3%. Wzrost notują natomiast Bitcoin Cash, o 0,4% oraz EOS aż o 11,9%.

Kapitalizacja całego rynku nie uległa znacznym zmianom i utrzymuje się na poziomie 228 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 13,7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button