News

#408 Newsy z dnia 31.08.2018

Z piątkowych wydarzeń: NEO najgorzej sprawującym się czołowym tokenem sierpnia; Korea Południowa przybliża się do pełnej adaptacji kryptowalut; Ruch ceny Bitcoina powiązany z wyszukiwaniami w Google; Bitcoin wspomniany w najnowszym albumie Eminema; Weekend rozpoczęty niedużym odbiciem cen.

NEO najgorzej sprawującym się czołowym tokenem sierpnia:

Niski wynik NEO w sierpniu prawdopodobnie wzmocnił i tak już silny chwyt niedźwiedzia na jego rynku. Notując w sierpniu spadek o 39,6 procent został on największym przegranym spośród 25 największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej, według Coinmarketcap.

W przeciągu kończącego się już miesiąca czternasta co do wielkości kryptowaluta na świecie przesunęła się w parze z szerszym rynkiem, który w wyniku odrzucenia przez SEC wielu Bitcoinowych funduszy ETF, w sierpniu zanotował duże spadki.

Warto zauważyć, że całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut przyniosła ponad 100 mld dolarów strat po zaledwie dwóch tygodniach od początku miesiąca, kiedy po raz pierwszy od ośmiu miesięcy kapitalizacja spadła poniżej 200 mld dolarów. W tym samym czasie NEO notował najniższy miesięczny wynik, poniżej 14,50 dolarów.

W ciągu kolejnych dwóch tygodni sierpnia, rynek znaczne odbił w górę, odzyskując prawie 40 mld dolarów utraconej wartości całkowitej kapitalizacji rynkowej.

Mimo tego wzrost ten nie był dla wielu kryptowalut wystarczający, aby odratować znaczne straty poniesione w poprzednich tygodniach. Bitcoin i Ethereum, największe kryptowaluty na rynkach, notują dwucyfrowe miesięczne straty.

NEO odzyskał 35 procent z najniższych poziomów z 14 sierpnia, jednak nadal wyróżnia się wśród przegranych.

fot. coindesk.com

Miesiąc rozpoczął wartością 31,73 dolara, a zakończył go spadkiem o 39,62 procent i wartością na poziomie 19,16 dolara.

Korea Południowa przybliża się do pełnej adaptacji kryptowalut:

Rząd południowokoreańskiej prowincji wyda własną cyfrową walutę opartą na technologii Blockchain, aby zastąpić państwowy program lojalnościowy, informują lokalne media.

Urzędnicy w Gyeongsangbuk-do będą współpracować ze startupem Orbs, w celu utworzenia Gyeongbuk Coin. Monety zostaną udostępnione dla konsumentów w miejsce istniejących miastowych kart podarunkowych. W prowincji Gyeongsangbuk-do leży czwarte co do wielkości miasto Korei Południowej, Daegu, dodatkowo plany obejmują akceptację Gyeongbuk Coina przez wszystkich sprzedawców w całym regionie.

Nadal istnieje wiele problemów, które należy rozwiązać poprzez informowanie sprzedawców o sposobie w jaki używają monet, utworzenie oddzielnych programów i emisję monet. […] Kryptowaluty są podstawową technologią, którą należy zaakceptować.

– mówi Sunghyun Chung, szef departamentu polityki naukowej i technologicznej w Gyeongsangbuk-do.

Południowokoreańscy ustawodawcy coraz bardziej zbliżają się do szerszej adaptacji kryptowalut w całym kraju. Obecna debata parlamentarna koncentruje się między innymi na legalizacji ICO i utworzeniu „wyspy Blockchain” na kształt Malty. 

Zespół urzędników odwiedził wcześniej szwajcarską Crypto Valley, podczas której zdobywali wiedzę na temat implementacji technologii Blockchain.

Myślę, że możemy wykorzystywać informacje, które pożyczyliśmy od Zug City, aby stworzyć oparte na Blockchainie identyfikatory dla pracowników w Gyeongbuk. 

– oznajmił lokalny urzędnik.

Według mediów, rząd prowincji rocznie planuje emitować Gyeongbuk Coiny o wartości 90 mln dolarów.

Ruch ceny Bitcoina powiązany z wyszukiwaniami w Google:

Według dzisiejszych doniesień CNBC, doradca ds. polityki niderlandzkiego banku centralnego stwierdził, że zmiany cen Bitcoina są zbieżne z liczbą wyszukiwań kryptowalut w Google.

W wywiadzie dla sieci, Joost van der Burgt z De Nederlandsche Bank powiedział, że trend stał się wyraźniejszy w grudniu ze względu na pojawienie się pierwszych Bitcoinowych kontraktów terminowych na na rynku.

Za każdym razem, gdy Bitcoin był w wiadomościach, czy to pozytywnych czy negatywnych, cena odpowiednio rosła.

– powiedział.

Brak kompensacji strat Bitcoina, które rozpoczęły się w ostatnich tygodniach 2017 r., zrodził zróżnicowane teorie dotyczące perspektyw na przyszłość w tradycyjnych kręgach finansowych.

Wracając do tematu Bitcoinowej bańki, takie postaci jak ekonomiści Nouriel Roubini i Robert Shiller, wielokrotnie powtarzali w tym roku, że największa kryptowaluta nie może utrzymać wysokich cen przez długi czas. Van der Burgt również zasugerował, iż istnieje możliwość, że pęknięcie tej „bańki” jeszcze nie nastąpiło.

Podejrzewam, że wprowadzenie kontraktów terminowych mogło doprowadzić do zmniejszenia się bańki zanim osiągnęła ona poziom, w który mogła całkowicie pęknąć. 

– twierdzi.

Van der Burgt nie przyjął jednak całkowicie anty-Bitcoinowej postawy. W kwietniowym raporcie dla Banku Rezerw Federalnych w San Francisco, w którym omówił bańkę Bitcoinową przy pomocy indeksu niestabilności finansowej Hyman Minsky, analityk nie odrzucił idei, że Bitcoin może być rzeczywistą innowacją.

Z drugiej strony, być może Bitcoin różni się od wszystkiego co widzieliśmy do tej pory, i być może za dziesięć lat jego kapitalizacja rynkowa będzie niebotyczna, kiedy osiągnie status nowej globalnej waluty.

– pisał w raporcie.

Bitcoin wspomniany w najnowszym albumie Eminema:

Bitcoin został wspomniany przez amerykańskiego rapera Ryana Daniela Montgomery’ego, lepiej znanego jako Royce Da 5’9, w utworze z nowego albumu Eminema „Kamikaze”, donosi Forbes.

Rapperzy Eminem i Royce Da 5’9 ’ podczas swoich karier niejednokrotnie współpracowali ze sobą, nagrywając łącznie 66 utworów, które znalazły się na liście rekordów Billboard Hot 100. Eminem ogłosił swój dziesiąty album „Kamikaze” w dzisiejszym tweecie bez większej wcześniejszej promocji. Według Forbesa, w „Not Alike”, dziewiątym utworze na nowym albumie, Royce’a Da 5’9 śpiewa:

„Remember everybody used to bite Nickel, now everybody doing Bitcoin.”

Wers ten jest opisany przez Forbesa jako ważny znak obecności Bitcoina w kulturze masowej oraz szerzenie świadomości, że kryptowaluta ta ma szeroki wachlarz przypadków użycia niezwiązanych z działaniami kryminalnymi:

Wzmianka w albumie Eminema jest znacząca ponieważ sugeruje, że nie jest to szybki sposób na wzbogacenie się ani sposób na sprzedawanie nielegalnych towarów przez Internet, a raczej coś co „robią wszyscy” – jest to wiedza tak powszechna, jak niegdyś wiedza o sprawdzaniu jakości metalowej monety ugryzieniem jej.

– pisze Forbes.

„Not Alike” nie jest pierwszym przypadkiem, kiedy kryptowaluta trafia do świata rapu. Wcześniej w tym roku raper Akon, który jest autorem dwunastu hitów w Top 10 Billboardu, wydał własną kryptowalutę przeznaczoną do wykorzystania w jego „Akon Crypto City”.

W styczniu, Curtis Jackson, znany jako 50 Cent, został uznany za posiadającego miliony dolarów w Bitcoinie po tym, jak został pierwszym raperem, który akceptował kryptowalutę jako zapłatę za swój piąty album „Animal Ambition”. Później zaprzeczył posiadaniu jakiegokolwiek Bitcoina, kiedy jego prawnik powiedział, że Jackson „nigdy nie posiadał i nie posiada konta Bitcoin ani żadnych Bitcoinów”.

Weekend rozpoczęty niedużym odbiciem cen:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy nieduże wzrosty prawie wszystkich największych kryptowalut. Najlepszy wynik notuje Monero – wzrost o 11,9%, EOS zajmuje drugie miejsce ze wzrostem o 5,3%. Bitcoin obecnie jest wart 6.984 dolarów, co stanowi wzrost o 1,4%.

Kapitalizacja całego rynku wzrosła o 4 mld dolarów i wynosi obecnie 226 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 12,8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button