News

#41 Aktualności z dn. 29.08.2017

Z wtorkowych wydarzeń: Sieć bankomatów ATM opatentowanych przez China UnionPay; Rosyjscy górnicy negocjują niższe stawki energii elektrycznej; Karma Token – wykorzystanie technologii Blockchain w religii; BlockShow Asia odbędzie serię pięciu największych spotkań w całej Azji; Wartość rynku stale rośnie.

•  Sieć bankomatów ATM opatentowana przez China UnionPay: 

Zgodnie z założoną koncepcją bankomaty służyć będą jako węzły w sieci opartej na technologii Blockchain. Wykorzystując łańcuch danych będą dzielić się informacją za pośrednictwem rozproszonej księgi, utrzymując wysoki poziom bezpieczeństwa i aktualne dane. System ma zapewnić bezpieczeństwo informacji o transakcjach pobieranych z jednego punktu komunikacji.

Nie jest jeszcze jasne, czy China UnionPay przyjmie opatentowany system do komercyjnych zastosowań.

Część zgłoszenia patentowego stanowi:

[…] serwer może zsynchronizować wszystkie informacje bezpośrednio jako węzeł monitorujący, ułatwiać agregację informacji o transakcjach i realizować wcześniej określone przetwarzanie informacji przy użyciu asymetrycznego algorytmu szyfrowania, zapewniając tym samym bezpieczeństwo informacji o transakcji.

China UnionPay, wiodący operator sieci kart płatniczych na świecie, w przeszłości realizował kilka projektów związanych z technologią Blockchain. We wrześniu 2016 roku firma współpracowała z firmą IBM, aby opracować system Blockchain, który umożliwiał klientom wymianę punktów lojalnościowych między sobą.

W swoim oświadczeniu o projekcie, He Shuo, dyrektor ds. Elektronicznych Płatności Elektronicznych China UnionPay, powiedział, że inicjatywa ta jest przełomem w branży płatności elektronicznych:

Wspólne wysiłki badawcze między China UnionPay E-Payment Institute i IBM Research umożliwiły udaną wymianę punktów premiowych między bankami za pomocą technologii Blockchain, która wzmocniła zaufanie do realizowanych transakcji.

•  Rosyjscy górnicy negocjują niższe stawki energii elektrycznej:

Jak informuje lokalna gazeta Daily Storm, najwięksi dostawcy energii w kraju, Gazprom i EuroSibEnergo, prowadzą aktualnie rozmowy z górnikami, chcącymi skorzystać z taniej energii elektrycznej. Dotychczas nie sfinalizowano żadnych zamówień, ale firma EuroSibEnergo nie neguje przyszłej możliwości partnerstwa. Interaktywna mapa pokazuje około 70 potencjalnych lokalizacji, które górnicy mogliby zagospodarować, aby użyć niewykorzystane przestrzenie.

Prowadzone rozmowy sprzyjają górnikom, w przeciwieństwie do pojawiających się ostatnio głosów rządowych, w których urzędnicy finansowi planują zakazać sprzedaży osobom prywatnym kryptowalut, takich jak Bitcoin.

Tylko finansiści powinni mieć dostęp do takich aktywów.

– powiedział w wywiadzie dla kanału telewizyjnego Rossiya 24, wiceminister finansów Alexey Moiseev, dodając, że trudno było spierać się z określeniem krypowalut jako schematu piramidy.

Jednocześnie nowa firma należąca do rzecznika ds. Internetu w Kremlu stara się pozyskać ok. 100 mln dolarów na zwiększenie rynku górnictwa krypto i walkę z chińską dominacją.

•  Karma Token – wykorzystanie technologii Blockchain w religii:

Wszechstronne wykorzystanie technologii Blockchain i jej podstawowe cechy takie jak przejrzystość i niezmienność ksiąg rachunkowych, powodują zainteresowanie sektora religijnego. Sieć Lotos ma nadzieję na wykorzystanie technologii Blockchain w celu poprawienia przejrzystości swoich finansów.

Anton Doos, człowiek stojący za siecią Lotos, liczy na to, że czystość religii i przejrzystość Blockchaina może mieć zastosowanie w dwóch aspektach:

Po pierwsze, może działać jako rodzaj religijnej – buddyjskiej, sieci społecznej, gdzie praktykujący mogą rozpowszechniać i dzielić się swoimi naukami. W oparciu o Blockchain nauczanie będzie łatwo dostępne dla osób zainteresowanych całym świecie. Po drugie, sieć Lotos będzie miała własną buddyjską cyfrową walutę o nazwie Karma Token. Token działa w podobny sposób jak zdecentralizowany Bitcoin. Ale Doos mówi, że token będzie oparty na ekonomii buddyjskiej.

Ekonomia Buddy polega na czystości i przejrzystości. Studenci buddyzmu będą mogli zapłacić nauczycielom i szkołom religii przy użyciu tokenów, a gdy tylko zapłacą, będą mogli śledzić jak ich fundusze zostały wykorzystane. Jednocześnie poprzez otwarcie ksiąg finansowych, dla wszystkich zainteresowanych i praktykujących buddyzm, działanie to przyczyni się do podniesienia reputacji świątyń i szkół buddyzmu.

•  BlockShow Asia odbędzie serię pięciu największych spotkań w całej Azji:

Program BlockShow MeetUps ma na celu ułatwienie użytkownikom, inwestorom i przyszłym startupom współprace oraz zwiedzanie Chin, Hongkongu, Malezji, Singapuru i Indii.

W każdej lokalizacji uczestnicy będą mogli zapoznać się z najgorętszymi wydarzeniami z branży i uzyskać informacje na temat wyzwań związanych z Blockchain w 2017. roku. Jednocześnie, BlockShow Asia MeetUps ma na celu zainteresowanym stronom pomóc poznać bliżej innowacyjne zdecentralizowane technologie. Całe przedsięwzięcie realizowane jest przy udziale Cointelegraph.

Chcemy zebrać najlepsze projekty Blockchain, które planują uruchomić kampanię ICO i połączyć je z inwestorami w Blockshow Asia przez Cointelegraph w listopadzie. Nieformalny show-road w stylu spotkań pozwala nam to zrobić w fajny sposób. Bardzo ważne jest, aby skupić się na ICO i startach z inwestorami podczas spotkań.

– komentuje CEO BlockShow, Addy Creezee.

Cointelegraph współpracuje ze znaczącymi firmami startowymi opartych na technologii Blockchain w każdej lokalizacji, w tym Access w Singapurze i Malezji oraz laboratoriami Energy Blockchain w Szanghaju.

•  Wartość rynku stale rośnie:

Od dnia wczorajszego znaczące kryptowaluty odnotowały wzrosty: Bitcoin o 4.6%, Etherum o 4,8%. Monero oraz Monaco po kilku dniach stałych wzrostów przyhamowały i w ostatniej dobie zaliczyły spadki, kolejno na poziomie 8,4% i 5.8%. Kapitalizacja całego rynku nadal wzrasta i aktualnie wynosi rekordowe 164 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bravenewcoin.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button