News

#412 Newsy z dnia 04.09.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Nowa inwestycja Bittrex; Największy bank w Chinach skupiony na technologii Blockchain; Niemiecka spółka wprowadzi zmiany w infrastrukturze rynków finansowych; Właściciel umarłej giełdy zostanie poddany ekstradycji;

• Nowa inwestycja Bittrex:

Bittrex, amerykańska platforma giełdowa kryptowalut, ogłosiła swoją inwestycję w Palladium, spółce typu Blockchain z siedzibą na Malcie. Ta inwestycja jest najnowszym przedsięwzibtcęciem z serii partnerstw i współpracy między obiema firmami.

Według Times of Malta, umowa inwestycyjna zakłada, że ​​Bittrex wykupuje dziesięć procent udziałów w Palladium. Dołącza on teraz do Unikrn i Investar Holdings jako pozostali akcjonariusze spółki. Ta pierwsza jest właścicielem 15%, podczas gdy druga, spółka holdingowa należąca do prof. Paolo Catalfamo, posiada pozostałe 85%.

Komentując umowę inwestycyjną, założyciel Palladium, prof. Catalfamo powiedział:

Cieszymy się, że mamy tak globalnego gracza na pokładzie. Inwestycja Bittrex w Palladium jest potwierdzeniem słusznej decyzji Malty, aby stać na czele regulacji technologii Blockchain.

Umowa inwestycyjna nie jest pierwszą transakcją biznesową między obiema spółkami. W lipcu 2018 r. firma Palladium rozpoczęła współpracę z Bittrex, przy pierwszej regulowanej ofercie kablowej ICCO. W ramach umowy, Bittrex dostarczył solidne ramy technologiczne do zasilania paradygmatu ICCO. Platforma amerykańska dostarczyła także swoją matrycę wyboru znaczników, aby zapewnić pełną ochronę inwestorów.

Fundusze uzyskane z inwestycji Bittrex mogą przyspieszyć realizację celu Palladium polegającego na uzyskaniu większościowego pakietu akcji w banku europejskim. Palladium pragnie także rozwinąć platformę transakcyjną kryptowalutową o pełnym spektrum działania, która obejmuje usługi bankowości, wymiany krypto, a także usługi typu fiat.

W centrum ostatnich wydarzeń na Malcie, leży dążenie tamtejszego rządu do stworzenia sprzyjającego środowiska dla rozwoju kryptowalut i technologii Blockchain. Do tej pory Malta ustanowiła solidne ramy prawne, które zapewniają legitymację wielu aspektom branży kryptowalut.

• Największy bank w Chinach skupiony na technologii Blockchain:

Prezes China Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) powiedział, że bank skoncentruje się na rozwoju technologii Blockchain, o czym poinformowało BiaNews.

Założony w 1984 roku ICBC jest podobno największym bankiem w Chinach z ponad 5000 oddziałów i 530 milionami osobistych klientów. W 2017 roku bank skoncentrował się na budowie „inteligentnej bankowości” i przyspieszonym wdrażaniu nowych technologii finansowych. Prezes ICBC, Yi Huiman, powiedział, że instytucja finansowa będzie koncentrować się na innowacjach w zakresie przetwarzania danych w chmurze, dużych danych, sztucznej inteligencji (AI) i Blockchainie.

Według BiaNews bank będzie pracował nad znalezieniem przypadków użycia „inteligentnej bankowości”, która poprawi jakość usług w ekosystemie finansowym i zabezpieczy dane finansowe, które są udostępniane stronom trzecim.

Podczas gdy Chiny znane są z negatywnego nastawienia do walut cyfrowych, zaostrzając przepisy dotyczące kryptografii od września 2017 r., kraj ten skorzystał z zalet Blockchain i aktywnie pracuje nad rozwojem i stosowaniem tej technologii w różnych branżach.

W zeszłym tygodniu, autonomiczny okręg hrabstwa Beichuan Qiang z prowincji Syczuan i Beijing Sinfotek Group wspólnie założyli nową firmę opartą na Blockchain dla leśnego rozwoju gospodarczego.

Na początku sierpnia Komunistyczna Partia Chin (CPC) opublikowała dokument na temat technologii Blockchain i jej możliwych zastosowaniań. Poprzez jego wprowadzenie, CPC ma rzekomo pomóc władzom rządowym w zrozumieniu koncepcji rozproszonej technologii księgi rachunkowej (DLT) i rozważyć korzyści i wyzwania związane z wprowadzeniem Blockchain w skali całego kraju.

• Niemiecka spółka wprowadzi zmiany w infrastrukturze rynków finansowych:

Niemiecka spółka akcyjna Deutsche Boerse (DB) utworzyła wyspecjalizowaną jednostkę zajmującą się aktywami opartymi na Blockchain i kryptowalutach, informuje Finextra.

Nowo utworzona jednostka „DLT, Crypto Assets and New Market Structures” będzie składać się z 24 osobowego zespołu kierowanego przez Jensa Hachmeistera i zbada potencjalne możliwości, jakie technologia może wnieść do infrastruktury rynków finansowych, a także przedstawi nowe produkty, które może rozwinąć DB aby ulepszyć już istniejące oferty. Hachmeister nakreślił:

Deutsche Boerse aktywnie uczestniczyła w rozwoju tej technologii już w pierwszej fazie ideacji i eksploracji […] Jednak te odkrywcze kroki nie zostały skoordynowane na poziomie całej grupy, aby wykorzystać pełen potencjał tej technologii dla naszych działań. Aby generować efektywność i generować dochody, konieczne jest centralne podejście.

Hachmeister zauważył, że Blockchain może wprowadzać innowacje i usprawniać wiele tradycyjnych segmentów w całym łańcuchu wartości DB, w tym funkcje takie, jak: pre-IPO, transakcje i rozliczenia, rozliczenia i przechowania, a nawet może być usługą dla działu danych finansowych i analityki DB. Przyznał również, że
gospodarka cyfrowa ogólnie dąży do decentralizacji. W przyszłości będzie więcej rynków zarządzanych przez peer-to-peer i mniej pośredników. Pod tym względem Blockchain może potencjalnie zakłócić infrastrukturę rynków kapitałowych.

Jak ostatnio informował Cointelegraph, DB niedawno zainwestowała milion euro, aby stać się udziałowcem mniejszościowym w HQLAx, dostawcy płynności opartego na Blockchain. Nowa inwestycja była kontynuacją wspólnej inicjatywy obu stron, która miała miejsce już w marcu w celu opracowania platformy pożyczek papierów wartościowych opartych na Blockchainie.

• Właściciel umarłej giełdy zostanie poddany ekstradycji:

Najwyższy Sąd Cywilny i Karny w Grecji wydał decyzję o ekstradycji rzekomego właściciela nieistniejącej już giełdy BTC-e, Aleksandra Vinnika, do Rosji, by zmierzył się z kilkoma zarzutami o cyber-oszustwach, jak podaje dziś rosyjska państwowa agencja informacyjna, RIA Novosti.

Formalna decyzja w sprawie ekstradycji do Rosji zostanie wydana 14. września i wejdzie w życie tego samego dnia. W trakcie faktycznego przesłuchania Sąd Najwyższy rozpatrzy również wniosek Francji dotyczący domniemanej ekstradycji właściciela BTC-e. Według RIA, Vinnik zgodził się na ekstradycję do Rosji.

Ta sprawa należy teraz do polityków i ich woli.

– oświadczył jego adwokat, Timofey Musatov.

Stany Zjednoczone, Francja i Rosja obecnie dyskutują o lokalizacji ekstradycji Vinnika. Kilka greckich sądów poprzednio orzekło na korzyść wszystkich trzech krajów, z ostateczną decyzją greckiego ministra sprawiedliwości.

Vinnik został aresztowany przez grecką policję w lipcu 2017 r., ponieważ Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych skazał go za pranie pieniędzy i oszustwa, opiewające w sumie na 4 mld dolarów w Bitcoinie. Następnie Francja później udowodniła oszustwa Vinnika na ponad 100 osobach w sześciu francuskich miastach, w latach 2016-2018.

W tym samym czasie interweniował również rosyjski rząd, prosząc o ekstradycję swojego obywatela do kraju. Suma oszustw Vinnika w Rosji wyniosła 667.000 rubli (ok. 9.800 dolarów).

• Na giełdach spokojnie:

W ostatnich 24. godzinach rynek kryptowalut powiększył z 236,2 mld dolarów do 239,6 mld dolarów. Bitcoin zyskał na wartości o 1,4% i kosztuje 7.375 dolarów. W pierwszej dziesiątce największych walut największy zysk zanotował Litecoin, na poziomie 5,5%, na drugim miejscu Monero, 3,4%. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 12,6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button