News

#414 Newsy z dnia 06.09.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Co się dzieje na rynku kryptowalut; Linux Foundation startuje z nowym kursem Blockchain; Coinbase rozszerza wsparcie dla funta szterlinga; Giełda Kraken zaprzecza plotkom o włamaniu; Spadki nie ustępują.

Co się dzieje na rynku kryptowalut:

W ciągu ostatnich 24 godzin cały rynek spadł, wiele monet straciło co najmniej 10%, a niektóre dwa razy tyle. Nawet stablecoiny nie uchroniły się od spadków. Społeczność krypto stara się wyjaśnić to zjawisko.

W społeczności przyjęło się kilka głównych teorii: pierwsza jest taka, że krach nastąpił z powodu wiadomości, że Goldman Sachs porzuca plany dotyczące krypto. Druga, że Bitcoin został sprzedawany po cenach dumpingowych przez kilka giełd kryptowalut, w szczególności BitMEX.

Trzecią, i najbardziej powszechną jest to, że jest to prosta manipulacja rynkowa. Inni zastanawiają się, czy może to być pułapka na byka, lub fałszywy sygnał wskazujący na to, że tendencja spadkowa ceny aktywów odwróciła się i zmierza w górę, gdy w rzeczywistości cena będzie nadal spadać.

Teoria manipulacji wyłoniła kilka ciekawych pomysłów: użytkownik Twittera @bechokoy_betts twierdzi, że „właśnie dlatego rynki zdecentralizowane w pewnym sensie nie działają.” Inni twierdzą, że zmienność nie ma nic wspólnego z decentralizacją, oraz że wyeliminuje ona jakąkolwiek możliwość zatwierdzenia Bitcoinowego funduszu ETF.

Jak mamy rozwijać się jako społeczność lub udowodnić SEC [amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd] czy komukolwiek, że rynek kryptografii jest bezpieczny? Myśl co chcesz, dzisiejszy spadek jest wyraźną manipulacją na rynku.

– pisze użytkownik Reddit u / cryptocrew72.

Społeczność krypto jest nieco zaniepokojona nadchodzącą decyzją dotyczącą Bitcoinowych funduszy ETF, i tu pojawia się teoria o decyzji Goldman Sachs: wielu uważa, że gwałtowny spadek rynku jest reakcją na ową decyzję, oraz na to, że Wall Street rezygnuje z krypto. Telewizja CNBC rozmawiała z ekspertami na temat następnego katalizatora Bitcoina i czy Bitcoinowy ETF wciąż ma szansę zaistnieć. Największym problemem dla Goldmana jest to, że trudno byłoby im uzyskać inwestorów instytucjonalnych przy integracji z kryptografią.

Tymczasem Stephen Innes, szef handlu w regionie Azji i Pacyfiku w Oanda Corp., powiedział Bloombergowi, że nadzieje inwestorów detalicznych na większą obecność instytucjonalną były motywowane przez Goldman Sachs:

To negatywny, negatywny znak, jeśli chodzi o płynność.

Według niego, następny kluczowy poziom, którego można się spodziewać przy Bitcoinie to 5.000 dolarów, przy czym spadek poniżej tego progu może spowodować przyspieszenie strat.

Druga teoria na temat krypto, że Bitcoin jest sprzedawany po cenach dumpingowych jest tą, która łączy się z dwoma poprzednimi: bez względu na to, która przyczyna początkowo obniżyła ceny, dumping prawdopodobnie nastąpił w wyniku panicznej sprzedaży, uważa społeczność.

Bez względu na to co wywołało rynek spadkowy, ludzie chcieliby wiedzieć kiedy spadki się skończą i czy można się spodziewać lepszych dni.

Linux Foundation startuje z nowym kursem Blockchain:

Zgodnie z informacją prasową, Linux Foundation otworzyła rejestrację na nowe, zaawansowane szkolenie w zakresie technologii Blockchain Hyperledger Fabric.

Nowy kurs, „Podstawy Hyperledger Fabric”, jest kolejnym działaniem Fundacji na rzecz edukacji Blockchain zorientowanej na przedsiębiorczość. W ofercie mają już samodzielny kurs „Blockchain dla biznesu” dostępny za pośrednictwem platformy edukacyjnej non-profit, edX.org. Według dzisiejszego komunikatu prasowego, Linux jeszcze w tym roku wyda egzaminy „Certified Hyperledger Sawtooth Administrator”, właściwe dla modularnej platformy Blockchain Hyperledger Sawtooth.

Jak zauważa Clyde Seepersad z Linux Foundation, najnowsze dane z TechCrunch sugerują, że praca w inżynierii Blockchain jest drugim najszybciej rozwijającym się rynkiem pracy.

„[Tempo wzrostu] prowadzi do niedoboru specjalistów, którzy są kwalifikowani do wdrażania i zarządzania [technologią] na skalę przedsiębiorstwa. Po tym jak ponad 100.000 osób wzięło udział w bezpłatnym kursie wprowadzającym Hyperledger wiedzieliśmy, że nadszedł czas na bardziej zaawansowane opcje szkoleniowe i egzaminy certyfikacyjne, aby zademonstrować zakres wiedzy specjalistów.

– mówi.

Dzisiejsza informacja prasowa wskazuje, że nowy zaawansowany kurs umożliwi uczniom zajęcie się podstawami technologii Blockchain i technologii DLT, jak również „podstawowej architektury i komponentów”, które leżą u podstaw zdecentralizowanych aplikacji Hyperledger Fabric.

Jak poinformował Cointelegraph, świeże dane nadal wskazują, że branża pracy Blockchain cieszy się stałym wzrostem, szczególnie w Azji. Zainteresowanie Blockchainem wydaje się być częstsze wśród osób poszukujących pracy niż pozycje związane z Bitcoinem, które wydają się być silniej skorelowane ze zmiennością cen na rynkach kryptograficznych.

Coinbase rozszerza wsparcie dla funta szterlinga:

Amerykańska giełda kryptowalutowa Coinbase umożliwi handel czterech kolejnych kryptowalut dla brytyjskiego funta szterlinga (GBP), co potwierdza wpis na oficjalnym blogu Coinbase.

Po podpisaniu umowy z brytyjskim bankiem Barclays mającym na celu otwarcie dostępu do sieci Faster Payments, mieszkańcy będą teraz mogli handlować altcoinami Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin i Bitcoin Cash używając do tego funta szterlinga.

Dzięki wsparciu dla krajowych przelewów bankowych w GPB za pośrednictwem Faster Payments Scheme, klientom z Wielkiej Brytanii będzie teraz znacznie łatwiej, szybciej i taniej handlować kryptowalutami na platformie Coinbase.

– czytamy w poście.

Coinbase stała się pierwszą giełdą kryptowalut, która wykorzystała system Faster Payment Scheme, co skutkowało znacznie niższymi opłatami i mniejszym czasem przetwarzania wpłat i wypłat na konto.

Wielka Brytania jest jednym z europejskich celów ekspansji wśród głównych operatorów platform kryptowalutowych – chiński gigant Huobi w czerwcu otworzył w Londynie swoje biuro.

Londyn został wybrany jako miejsce pierwszego biura w Europie, ze względu na jego dominację jako globalnego centrum finansowego i największe centrum handlu kryptowalutami w regionie.

– napisali wówczas dyrektorzy.

• Giełda Kraken zaprzecza plotkom o włamaniu:

Amerykańska giełda kryptowalut, Kraken, zaprzeczyła plotce, która pojawiła się w mediach społecznościowych – według niej firma miała zamknąć działalność w jednym z jej centrów usług w związku ze złamaniem zabezpieczeń.

Użytkownik Reddita „throwaway34034324” opublikował w czwartek wątek, twierdząc, że giełda zamyka operacje w Halifax w Kanadzie oraz zwolniła setki osób ze względu na naruszenie zabezpieczeń.

Inny użytkownik, „MysteriousPlankton”, który jest ponoć jednym z pracowników w Halifax, skomentował wątek mówiąc, że pracownicy zostali poproszeni o dobrowolne złożenie rezygnacji za co otrzymają ośmiotygodniowe wynagrodzenie jako „pakiet odpraw” lub będą ryzykować zwolnienie.

Siedząc w stołówce, usłyszałem, że z powodu zmniejszania się wolumenów, a także w związku z otwarciem nowego biura w Azji, musimy zmniejszyć koszty, i że zwolnienia niedawno zatrudnionych (<3 miesiące, około 57 osób) nie były wystarczające.

– pisze.

Podczas gdy giełda Kraken nie wydała jeszcze żadnego oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, dział obsługi klienta firmy odpowiedział na co najmniej dwa zapytania na Twitterze, odrzucając większość zarzutów.

Możemy potwierdzić, że nie zamykamy żadnych operacji w żadnym konkretnym miejscu i nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa, wszystko jest w porządku i bezpiecznie.

– powiedziała giełda.

Business Insider poinformował w lutym, że giełda w San Francisco w 2018 r. planuje zwiększyć łączną liczbę pracowników o 800 osób. Jednak, jak informował CoinDesk w kwietniu, Kraken podjął decyzję o odcięciu swoich usług od japońskich inwestorów „ze względu na koszty i zasoby niezbędne do utrzymania usług w Japonii”.

Spadki nie ustępują:

Po upływie doby na giełdach nadal widzimy mocne obniżenie cen, które nie oszczędziło prawie żadnej ze 100 największych kryptowalut. Wartość Bitcoina po upływie doby obniżyła się o 7,5% i obecnie jego cena wynosi 6,464 dolarów. Z czołowych altcoinów największe straty notują Ethereum, o 10%, EOS, o 9,8% i Litecoin o 9,1%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o kolejne 20 mld dolarów i obecnie wynosi 204,5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 17,9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

  1. „Jak mamy rozwijać się jako społeczność lub udowodnić SEC [amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd] czy komukolwiek, że rynek kryptografii jest bezpieczny?.”
    A które aktywa są bezpieczne i nigdy nie spadają?
    Na spadkach też się zarabia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button